Jump to content
eseeet

Islam pro sau contra

Recommended Posts

komisare ai un rationament si un mod de aprivi lumea care nu o sa te ajute in viitor. Daca ii privesti dupa culoare, istoria stramosilor sau religie, esti zero... Asta inteleg eu din ce ai zis... ceva de genu doar ca nu a inventat sa zicem un Persan sau Arab masele plastice... nu ii saluti? fi serios

e jignire de rasa aici nu dezbatere... ce vina are unul oarecare musulman (ca vad ca va luati de religii) ca stramosii lui nu au fost baza unei creatii uimitoare care a schimbat lumea pe bune... unde bati?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

probabil o sa imi iau un warn mare si frumos pentru ce urmeaza sa spun,dar eu 2 lucruri urasc cel mai mult pe lumea asta, primul sunt tiganii,iar cel de al doilea musulmanii.

Cei din europa de vest(Marea Britanie,Germania,Franta,Olanda,Belgia,Luxemburg)iar cei din europa de nord(Danemarca,Norvegia,Suedia,Finlanda)au aceeiasi problema cu musulmanii cum o avem noi cu tiganii. Musulmanii is construiesc in fiecare din aceste tari si cam in fiecare oras din ele,cate o moschee cam la 1-2 luni.Problema e ca in fiecare an in jur de 1 milion de europeni se convertesc la islam,si lasa de o parte crestinismul.Asta e rau deja tinand cont ca oamenii chiar le cred prostiile lor si aleg calea aceasta.Sunt foarte multi si se inmultesc ca iepurii. Poate o sa radeti de mine sau poate nu o sa ma credeti,dar musulmanii vor sa elimine crestinismul din europa pana in anul 2030-2040 in stilul asta.Sunt cel putin 20 milioane de musulmani in tarile ce le-am scris mai sus,iar in fiecare an numarul lor creste cu 500.000 pe putin fie ca imigranti sau natalitate. Musulmanii sunt adevaratul pericol al crestinitatii in acest moment,poate multi nu stiu asta. Apoi,mi se pare o cretinitate faptul ca la ei barbatul este cel care are dreptul la tot si este seful [ nu ca as fi eu aparatorul femeilor ] si are dreptul la cate sotii vrea muschiul lui. Tot la musulmani daca esti prins ca ai furat iti taie degetele sau mainile,daca esti prins ca ai violat iti taie ''bijuteriile'' ,iar femeia musulmana daca este prinsa ca si-a inselat barbatul,ori este omorata prin Lapidare(Omorata de un grup de oameni care arunca cu pietre si bolovani in ea) ori corpul ii este mutilat aruncand pe ea apa fiarta,pana nu se mai deosebeste care e piele si care e os. Deci repet,nu sunt de acord si urasc tot ce tine de musulmani si islam,stiu ca o sa imi iau warn acum pentru rasism,dar atat am avut de spus.

O zi buna :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

"Acum doua mii de ani , Dumnezeu l-a trimis pe pamant pe primul sau fiu . A fost un om bun care a vorbit despre mila si iertare - chiar a murit pe cruce pentru omenire , ca sa va invete adevarata cale a lui Dumnezeu . Dar planul nu prea a functionat .Religiile s-au luat la bataie intre ele despre cum sa interpreteze invataturile lui Hristos . S-au pus in fata credintei

Nu mai era o chestiune de liber arbitru , ci de putere si de vinovatie . Unde mai este liberul arbitru in vorbele preotului "Sa faci ce-ti spun eu , altfel ajungi in iad " ? Asta nu mai e deloc liber arbitru , ci numai ascultarea unor ordine , pentru ca te temi de pedeapsa .

Preotii sunt si eu oameni . Pe ei nu-i intereseaza sa-l inteleaga pe Dumnezeu - ei nu urmaresc decat sa acumuleze puterea din lume . Dar lui Dumnezeu nu-i plac bisericile uriase si marirea . El nu este genul asta de tata . El te vrea pe tine , cea mai ambitioasa creatura a Lui , sa te maturizezi si sa nu mai apelezi la El . Asta a incercat sa ne explice primul Sau fiu . Traind o viata buna , e in sine o rasplata , iar la moarte , fiecare va experimenta adevarul sufletului sau .Dar nimeni nu l-a ascultat . " Michael Cordy - The Lucifer Code .

Nu fac abstractie de la nicio credinta . Toate sunt la fel de bolnave si de manipulatoare . Fiecare ar trebuie sa-si foloseasca proprii neuroni si sa-si gaseasca propriul Dumnezeu pe care sa-l urmeze cu putere si siguranta . Nu mai are rost sa discutam despre efectele negative ale islamului si a religiei in general . Cum nu mai e necesar sa discutam despre arabi si negri , sud-americani , cancerele Terrei . Istoria e istorie . Ce au facut au facut , daca au realizat ceva oricum e infim comparat cu realizarile altor popoare deci treceti peste asta . Uitati-va la efectele negative din prezent . La degradarea si mizeria pe care o imprastie in unele zone .

Degeaba trimite Crucea Rosie , ONU , UNICEF si ce organizatii umanitare mai exista ajutoare in Africa . Toate tarile din lumea a treia sunt bolnave . Trebuie uneori sa iei masuri radicale chiar daca nu-ti place . La fel cum si din cauza unei cangrene la un membru acesta se amputeaza . Aceeasi metoda ar trebui adoptata si in cazul acesta . De ce nu putem? Fiindca suntem niste ipocriti . Sa nu le ranim sentimentele . Sa le lasam libertatea . Foarte bine , lasa-i liberi in jeg , incultura , ignoranta si suferinta . Iluzia pe care o au ei acuma numita libertate e o prostie . Trebuie sa mai mentionez ce speranta de viata este in aceste state?

Link to comment
Share on other sites

probabil o sa imi iau un warn mare si frumos pentru ce urmeaza sa spun,dar eu 2 lucruri urasc cel mai mult pe lumea asta, primul sunt tiganii,iar cel de al doilea musulmanii.

Cei din europa de vest(Marea Britanie,Germania,Franta,Olanda,Belgia,Luxemburg)iar cei din europa de nord(Danemarca,Norvegia,Suedia,Finlanda)au aceeiasi problema cu musulmanii cum o avem noi cu tiganii. Musulmanii is construiesc in fiecare din aceste tari si cam in fiecare oras din ele,cate o moschee cam la 1-2 luni.Problema e ca in fiecare an in jur de 1 milion de europeni se convertesc la islam,si lasa de o parte crestinismul.Asta e rau deja tinand cont ca oamenii chiar le cred prostiile lor si aleg calea aceasta.Sunt foarte multi si se inmultesc ca iepurii. Poate o sa radeti de mine sau poate nu o sa ma credeti,dar musulmanii vor sa elimine crestinismul din europa pana in anul 2030-2040 in stilul asta.Sunt cel putin 20 milioane de musulmani in tarile ce le-am scris mai sus,iar in fiecare an numarul lor creste cu 500.000 pe putin fie ca imigranti sau natalitate. Musulmanii sunt adevaratul pericol al crestinitatii in acest moment,poate multi nu stiu asta. Apoi,mi se pare o cretinitate faptul ca la ei barbatul este cel care are dreptul la tot si este seful [ nu ca as fi eu aparatorul femeilor ] si are dreptul la cate sotii vrea muschiul lui. Tot la musulmani daca esti prins ca ai furat iti taie degetele sau mainile,daca esti prins ca ai violat iti taie ''bijuteriile'' ,iar femeia musulmana daca este prinsa ca si-a inselat barbatul,ori este omorata prin Lapidare(Omorata de un grup de oameni care arunca cu pietre si bolovani in ea) ori corpul ii este mutilat aruncand pe ea apa fiarta,pana nu se mai deosebeste care e piele si care e os. Deci repet,nu sunt de acord si urasc tot ce tine de musulmani si islam,stiu ca o sa imi iau warn acum pentru rasism,dar atat am avut de spus.

O zi buna :tiphat:

Ti-ai aratat punctu de vedere, dar sincer generalizezi foarte mult... eu sunt musulman,... nu merg la moschee, nu ma rog, nu mi-am luat cate neveste vor muschii mei si nici nu o sa fac... si nu in RELIGIA MUSULMANA, NICAIERI IN CARTEA NOASTRA nu scrie ca daca inseli ti se va taia cucu, daca femeia inseala trebuie omorata, ca barbatu poate sa ia cate neveste vrea... ce e asa greu sa intelegeti ca nu in CORAN nu scrie nicaieri astea... s-a ajuns la mizeria asta deoarece cei care conduc tarile astea au asociat legile de genu cu religia, au scris legile astea in coran... dece ca sa manipuleze mai usor poporu...

Mi se pare anapoda ce zici tu legat ca se fac moschee.. si ca vor sa elimine crestinismu... aberant.... se fac moschee pentru cei care chiar tin sa sa mearga la slujbe si sa petreaca "sarbatorile" musulmane ca la el in tara... au creat acest habitat ca sa fie... pur si simplu ca mai sunt si religiosi stricti...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ti-ai aratat punctu de vedere, dar sincer generalizezi foarte mult... eu sunt musulman,... nu merg la moschee, nu ma rog, nu mi-am luat cate neveste vor muschii mei si nici nu o sa fac... si nu in RELIGIA MUSULMANA, NICAIERI IN CARTEA NOASTRA nu scrie ca daca inseli ti se va taia cucu, daca femeia inseala trebuie omorata, ca barbatu poate sa ia cate neveste vrea... ce e asa greu sa intelegeti ca nu in CORAN nu scrie nicaieri astea... s-a ajuns la mizeria asta deoarece cei care conduc tarile astea au asociat legile de genu cu religia, au scris legile astea in coran... dece ca sa manipuleze mai usor poporu...

Mi se pare anapoda ce zici tu legat ca se fac moschee.. si ca vor sa elimine crestinismu... aberant.... se fac moschee pentru cei care chiar tin sa sa mearga la slujbe si sa petreaca "sarbatorile" musulmane ca la el in tara... au creat acest habitat ca sa fie... pur si simplu ca mai sunt si religiosi stricti...

Lapidarea(Stoning) este adevarata si pusa in practica,am vazut si cateva video-uri cu aceste oribile executii,cauta pe wikipedia ''Stoning'',si spune clar,inca este aplicata in :Afganistan,Arabia Saudita,Somalia,Sudan, Nigeria, Iraq and Iran.Oricat ar fi de nefidela femeia,nu merita asa ceva.Traim in secolul 21,nu in secolul 13,ca inca sa mai fie practicate asa tipuri de executii medievale,daca nu chiar primitive.In Orientul Mijlociu,dc toti musulmanii teroristi,isi omoara propriul popor,poate ma lamuresti si pe mn cu asta,ca niciodata n-am stiut. Adica,daca sunt tot asa de fanaticii islamici,si detesta tot ce nu e musulman,de ce nu fac chestiile astea sinucigase impotriva crestinilor(sper sa nu se intample) de ce se tot arunca cu bombele ei intre ei,daca sunt de aceeasi credinta? :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Oricat ar fi de nefidela femeia,nu merita asa ceva.Traim in secolul 21,nu in secolul 13,ca inca sa mai fie practicate asa tipuri de executii medievale,daca nu chiar primitive.In Orientul Mijlociu

Dute si spune asta dictatorilor, conducatorilor, prezidentilor actuali a-i acestor tari si incearca sa-i convingi ca treaba trebuie sa stea altfel ;)... nu e religia de vina, ei folosesc religia drept o scuza pentru a controla tot si a impune autoritate in tot.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dute si spune asta dictatorilor, conducatorilor, prezidentilor actuali a-i acestor tari si incearca sa-i convingi ca treaba trebuie sa stea altfel ;)... nu e religia de vina, ei folosesc religia drept o scuza pentru a controla tot si a impune autoritate in tot.

Religia nu e niciodata de vine desigur . Nici armele care te omoara nu sunt de vina , ce ele trag singure? Hai sa veneram un M60 , ii facem o biserica fiindca mi se pare mie ca trage foarte bine .

In secolul 21 daca inca mai credeti in ingerasi , miracole si alte balarii de genul asta aveti o problema ce necesita un terapeut bun .

Link to comment
Share on other sites

Dute si spune asta dictatorilor, conducatorilor, prezidentilor actuali a-i acestor tari si incearca sa-i convingi ca treaba trebuie sa stea altfel ;)... nu e religia de vina, ei folosesc religia drept o scuza pentru a controla tot si a impune autoritate in tot.

Ok,ok sa trecem peste partea cu lapidarea,raspunde-mi te rog la cealalta intrebare,n-am prea avut sansa sa vorbesc cu musulmanii,si n-am vorbit deloc cu un musulman roman niciodata,deci n-am inteles atacurile sinucigase de ce le fac tot ei intre ei? de ce nu se duc in America,in Londra( repet,nici nu vreau asa ceva,dar exemplu)de ce tot ei pe ei se omoara,daca sunt de aceeiasi credinta? :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

nu inteleg... faza cu se omoara ei pe ei... cat despre astia care fac atacuri cu bombe, de cele mai multe ori sinucigase... fii sigur ca sunt orbi, zis orbi in sensu ca au trait de mici copii sub umbra... au fost crescuti de la bun inceput sa creada altceva despre lume... de aia inca exista acel "Jihad"... pentru mentalitatea stricata inca vor sa continue cu acele invataturi ale lor...

Cei cu bombe nu au un rationamenc corect, nu judeca corect, nu gandesc normal deoarece au fost crescuti asa... prosti si sa creada porcarii.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Musulmanii sunt impartiti in siiti, suniti ... de aia se omoara, pt. faptul ca unii cred in sfinti iar ceilalti doar in divinitate , ceva de genu` ...

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...