Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Lancelot

Mu's Paper

Recommended Posts

Salut. Pentru a relaxa un pic atmosfera si pentru a ..mai aplana din conflictele astea sangeroase...echipa LM a luat decizia infintarii unui "ziar" care va functiona pe forum. Deocamdata nu am ales inca un nume...Dar puteti sa propuneti si voi.

Pentru a interactiona mai bine cu voi vom alege, pentru inceput, 3 membrii ai acestei comunitati pe post de colaboratori.

Avem nevoie de

1 Reporter pentru interviuri (in game, pe forum, pe mess) cu "personalitati" ale LM

1 reporter de terem - va face o cronica a CS-ului saptamanal..a eventurilor de pe server...si chestii de genul

1 Regizor / fotograf iubitor de multi-media care se va ocupa de Fata de la pagina 6, filmulete de prezentare ale guildelor, montaje in game.

DAca va face placere si vreti sa participati la poriect..acest topic va fi considerat ca unul de inscriere a CV-urilor si de sugestii pentru rubrici..numele ziarului..etc.

Ce va contine CV-ul? Nume..o varsta..o experienta in joc..de ce considerati ca sunteti potrivit pentru postul la care aplicati...chestii de genul..va descurcati voi :D

PS np spam allowed..sau flame :) si vorbim foarte serios.

Link to comment
Share on other sites

Titlul topicului e penal :coffee:

In legatura cu numele propun sa se numeasca Adevarul MuLinkmania .

De ce Adevarul MuLinkmania ?

Pentru a relaxa un pic atmosfera si pentru a ..mai aplana din conflictele astea sangeroase...echipa LM a luat decizia infintarii unui "ziar" care va functiona pe forum.

Sa fie un "Adevar" pur ,simplu ,realist daeasemenea situatii critice barfe si tot cam ce se vorbeste prin game.

Link to comment
Share on other sites

Ok......dau startul.

Date personale

(Nume-confidential)-prenume : Ovidiu Adrian

Data nasteri: 05-iunie-1992

Cetatenie: Ro.

Oras:Craiova

Ocupatia:elev

Obiectiv personal

Dobandirea de noi cunostinte tehnice.

Manipularea playerilor prin informatie.

Studii

Colegiul National Economic "Gheorghe Chitu"

Lucrator in Alimentatie publica

Ospatar

Tehnician gastronomic

Experienta profesionala forum/game

Cam inceputul anului 2005 prin game cand inca eram un copil ,apoi prin august m-am inscris pe forum.

Abilitati

Cunoasterea vechilor jucatori dar si a celor noi .

Punct forte: creativitate, capacitate de lucru in conditii de stres, imi place sa invat pentru a fi in permanenta la curent. cu noutatile,abilitati de comunicare si coordonare cu echipa.

Puncte slabe: indrumare de inceput ,sfaturi de care ar trebui sa tin cont.

Hobby

Pc-ul,pescuitul, calatorii,joking-ul,sofatul.

Alte mentiuni : Singurul lucru care il regret pe forumul asta a fost varsta cand am intrat pe el deacolo generanduse alte conflicte cu playeri.

Target reporter pentru interviuri.

Link to comment
Share on other sites

ideea sa zicem ca e interesanta, insa titlul e cam deranjant. ar merge un "The Torch" - torta, ca sigur va arde in carne vie cu reportajele/interviurile ei :D . acum depinde si cine este desemnat ca "purtator de cuvant" :))

sa lasam smallville-ul deoparte, suntem la sectiunea mu online.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca o sa mai posteze nimeni :whistle: pentru ca trebuie sa isi faca publica cererea sau.......... sau..........nu intereseaza pe nimeni subiectu asta si cu asta basta!

Curiozitatea ma omoara!! ;cate pm-uri ai primit Lancelot cu "cv-uri"?

Link to comment
Share on other sites

E doar praf in ochi. Daca vreti sa faceti cu adevarat ziar, faceti-l cu riscul de a fi criticati si chiar acuzati, nu alegand si controland voi. Membrii ziarului sa fie independenti de moderatorii LM pentru a evita usoarele conflicte in ceea ce privesc interesele si nu Lancelot sa aleaga pentru ca e destul de cunoscut pentru simpatiile cu care alege.

Date necesare:

Nume: Codreanu

Prenume: Alexandra

Varsta: 22 de ani

Ocupatie: irelevant; am suficient timp pentru a ma dedica proiectului (cv-ul contine date personale, date care nu se arata celorlalti ci doar angajatorului)

Idei pentru proiect: - sondaje saptamanale pentru a lua "pulsul" comunitatii, sondaje care pot avea caracter social sau doar in-game

- rubrica Boacana saptamanii; in aceasta rubrica sunt vizati toti, inclusiv moderatorii si orice cuvant scris in rubrica nu contravine regulilor, fiind "judecat" doar din punct de vedere regulamentar

- rubrica Ce-as face daca... , o rubrica care sa mentina contactul cu jucatorii / cititorii dar care sa ii si motiveze / premieze pentru ce ar face daca... fiind un fel de ajutor dat comunitatii iar ideea cea mai buna si pusa in aplicare este premiata

- rubrica Glumite de prin joc unde vor fi alese bancuri, poante, intamplari vechi sau noi ori chiar inventate; oricum, ceva sa amuze

- rubrica Linkmaniacul de maine unde este promovat un jucator saptamanal din partea membrilor redactiei pentru ca acesta sa fie luat la cunostinta nu doar de catre moderatori dar si de catre jucatori; in felul acesta jucatorii se cunosc mai bine, lasand la o parte interactiunile cu "no ks", "nu stationa" sau de pe la Plangeri

- crearea unui format electronic care sa fie primit prin mail

- ideile mai pot veni pe parcurs

Informatii referitoare la joc: experienta de 3 ani in joc

Informatii referitoare la aplicatie: redactoare buna, cunoasterea limbilor straine engleza si franceza, calitati comunicative si obiectivitate

Link to comment
Share on other sites

Da Lexa ai ghicit :)) doar eu aleg...nu si colegii mei . Daca la alte sectiuni iti permiti sa aberezi aici crede-ma ca nu e cazul. Si inceteaza cu atitudinea asta patologica de martira nebagat in seama :). Doar tu esti in razboi cu toata lumea.Pentru mine unul nu conteaza agitatia ta. Cred ca-ti scapa primul post ( desi e scris in romana dar na) in care scrie ca titlul ziarului..rubricile si alte chestii de genul se vor stabili de comun acord cu membrii comunitatii LM . DU-te si cauta scandal si circ prin alte parti ca deja devin jenante posturile tale.

PS Gexy 2 pe pm.

PPS Boom nu vrei sa te bagi la interviuri?:D ( asta ca sa-ti deblochezi si contul ala :D)

Link to comment
Share on other sites

Ok......dau startul.

Date personale

(Nume-confidential)-prenume : Ovidiu Adrian

Data nasteri: 05-iunie-1992

Cetatenie: Ro.

Oras:Craiova

Ocupatia:elev

Obiectiv personal

Dobandirea de noi cunostinte tehnice.

Manipularea playerilor prin informatie.

Studii

Colegiul National Economic "Gheorghe Chitu"

Lucrator in Alimentatie publica

Ospatar

Tehnician gastronomic

Experienta profesionala forum/game

Cam inceputul anului 2005 prin game cand inca eram un copil ,apoi prin august m-am inscris pe forum.

Abilitati

Cunoasterea vechilor jucatori dar si a celor noi .

Punct forte: creativitate, capacitate de lucru in conditii de stres, imi place sa invat pentru a fi in permanenta la curent. cu noutatile,abilitati de comunicare si coordonare cu echipa.

Puncte slabe: indrumare de inceput ,sfaturi de care ar trebui sa tin cont.

Hobby

Pc-ul,pescuitul, calatorii,joking-ul,sofatul.

Alte mentiuni : Singurul lucru care il regret pe forumul asta a fost varsta cand am intrat pe el deacolo generanduse alte conflicte cu playeri.

Target reporter pentru interviuri.

Gexy...tu nu mai pune target,ce ti-ai dori,etc ...postul tau e unul si forever Moderator Recycle Bin ! :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Ma bag si eu

Nume: Balasa

Prenume: Razvan

Varsta: 33 de ani

Ocupatie: Redactor de carte si grafician (nu va pot spune unde:)

Idei pentru proiect:

Prima pagina: Cea mai importanta faza a saptaminii, care poate fi orice: un caracter care a luat 99 :) , un admin care a dat un ss nemeritat orice de gen, si un interviu cu respectiva persoana despre eveniment.

Povesti amuzante - povesti ale jucatorilor din si despre MU linkmania.

Satisfactii si realizari de pe MU - exista cred persoane care aici sau cunoscut si au creat prietenii... (eu spre exemplu am facut nunta cu kitty_baby pe link in 2007 si in 2008 la 1 an diferenta am facut in viata reala)

deCedatu saptaminii - dupa cum stiti deja exista destui care cedeaza psihic (se va face un interviu cu prietenii apropiati dar si dusmanii, pentru a vedea daca se poate ce la determinat sa ajunga aici... poate in viitor se vor imputina si vor invata din aceste rubrici)

Informatii referitoare la joc: experienta in joc din 2005 joc mu, am ratat DB3 (pregatiri de nunta)

Numele ziarului poate fi si LIBERTATEA (pentru ca nu se va da ss pentru pareri pro sau contra, si toti dar absolut toti jucatorii vor putea prin noi sa-si expuna punctul de vedere)

Link to comment
Share on other sites

Numele ziarului poate fi si LIBERTATEA (pentru ca nu se va da ss pentru pareri pro sau contra, si toti dar absolut toti jucatorii vor putea prin noi sa-si expuna punctul de vedere)

foarte tare numele, dar as propune sa fim origilani si sa nu copiem nume de ziare din rl. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Da Lexa ai ghicit :)) doar eu aleg...nu si colegii mei . Daca la alte sectiuni iti permiti sa aberezi aici crede-ma ca nu e cazul. Si inceteaza cu atitudinea asta patologica de martira nebagat in seama :). Doar tu esti in razboi cu toata lumea.Pentru mine unul nu conteaza agitatia ta. Cred ca-ti scapa primul post ( desi e scris in romana dar na) in care scrie ca titlul ziarului..rubricile si alte chestii de genul se vor stabili de comun acord cu membrii comunitatii LM . DU-te si cauta scandal si circ prin alte parti ca deja devin jenante posturile tale.

PS Gexy 2 pe pm.

PPS Boom nu vrei sa te bagi la interviuri?:D ( asta ca sa-ti deblochezi si contul ala :D)

Nu ai facut decat sa intaresti ceea ce am zis.

1. Voi nu vreti un ziar, vreti ceva care sa ii tina ocupati pe jucatori incat sa nu va mai acuze.

2. Ma lasi cu "Nu eu fac alegerile, ci colegii :-s!"? I know how you work -_-.

Vreti ziar? Alegeti un staff, il lasati cateva editii sa vedeti ceea ce fac si apoi vedeti ce si cum, daca ati facut o alegere buna.

Darn it, am uitat sa ma duc la ziarul "Adevarul" si sa le zic ce rubrice sa bage. Lasa ca ma duc la BBC si le zic ce subiecte sa faca.

Iti zic un mic secret dar sa nu zici la nimeni: oamenii care i-au luat pentru a veni cu idei sunt de fapt de forma la orice ziar. Ei nu fac altceva decat sa se duca sa ii intrebe pe cei de la chioscul de jos ce subiecte sa faca, din moment ce sunt incapabili -_-.

Link to comment
Share on other sites

O sectiune ce implica un editorial ,adica: un articol de fond care exprima punctul de vedere al unei publicatii.

-Impact ,o adevarata coliziune a tuturor asta desigur asa doar pentru a da o nota de seriozitate mai mare.

Momentan asta mi-a venit in minte.

Evita sa te angrenezi in contre sterile provenind din conexiuni neuronale asemenea si discuta cu cei care chiar au cunoastere.Uni "prietenii" stiu de ce.

Link to comment
Share on other sites

E doar praf in ochi. Daca vreti sa faceti cu adevarat ziar, faceti-l cu riscul de a fi criticati si chiar acuzati, nu alegand si controland voi. Membrii ziarului sa fie independenti de moderatorii LM pentru a evita usoarele conflicte in ceea ce privesc interesele si nu Lancelot sa aleaga pentru ca e destul de cunoscut pentru simpatiile cu care alege.

Date necesare:

Nume: Codreanu

Prenume: Alexandra

Varsta: 22 de ani

Ocupatie: irelevant; am suficient timp pentru a ma dedica proiectului (cv-ul contine date personale, date care nu se arata celorlalti ci doar angajatorului)

Idei pentru proiect: - sondaje saptamanale pentru a lua "pulsul" comunitatii, sondaje care pot avea caracter social sau doar in-game

- rubrica Boacana saptamanii; in aceasta rubrica sunt vizati toti, inclusiv moderatorii si orice cuvant scris in rubrica nu contravine regulilor, fiind "judecat" doar din punct de vedere regulamentar

- rubrica Ce-as face daca... , o rubrica care sa mentina contactul cu jucatorii / cititorii dar care sa ii si motiveze / premieze pentru ce ar face daca... fiind un fel de ajutor dat comunitatii iar ideea cea mai buna si pusa in aplicare este premiata

- rubrica Glumite de prin joc unde vor fi alese bancuri, poante, intamplari vechi sau noi ori chiar inventate; oricum, ceva sa amuze

- rubrica Linkmaniacul de maine unde este promovat un jucator saptamanal din partea membrilor redactiei pentru ca acesta sa fie luat la cunostinta nu doar de catre moderatori dar si de catre jucatori; in felul acesta jucatorii se cunosc mai bine, lasand la o parte interactiunile cu "no ks", "nu stationa" sau de pe la Plangeri

- crearea unui format electronic care sa fie primit prin mail

- ideile mai pot veni pe parcurs

Informatii referitoare la joc: experienta de 3 ani in joc

Informatii referitoare la aplicatie: redactoare buna, cunoasterea limbilor straine engleza si franceza, calitati comunicative si obiectivitate

Lexa depui o cerere sau doar ai vrut sa ne arati ceva :dontknow: cu "cv"-ul asta ? Prefer un raspuns scurt si fara alte comentarii.

Link to comment
Share on other sites

Buna idea , dar pacat ca aici nu te poti exprima liber , sau daca o faci esti luat in nume de rau si sanctionat.=> nu exista libera exprimare => nu poti lua interviuri .

Tocmai pt asta preferam sa nu ne bagam majoritatea.

Link to comment
Share on other sites

Lexa depui o cerere sau doar ai vrut sa ne arati ceva :dontknow: cu "cv"-ul asta ? Prefer un raspuns scurt si fara alte comentarii.

Am scris ca nu e cv si de ce nu poti expune un cv public.

Da, am expus date personale necesare pentru a va forma o parere, daca sunt apta sau nu pentru ceea ce cautati.

Cum zicea si *Icy*, sectiunea MU, atat din partea moderatorilor si nu doar din partea judecatorilor are o manie, un complex, o buba... ca e din partea userilor "moderatorii au ceva cu noi", ca e din partea moderatorilor "userii nu stiu ce vorbesc". Userii mai recunosc ca gresesc. Moderatorii nu. De ce?

De aia am si sugerat ca sa se creeze un grup independent de moderatorii MU, pentru a nu fi altceva decat praf in ochi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...