Jump to content
Random Hero

Scotienii vor crea viata de la zero in 208 zile

Recommended Posts

esti genial, ai laptop in laborator?

In continuare, nu m-a convins niciun expert sa neg existenta lui Dumnezeu, si imi sustin ideile oricat ati dorit voi sa-mi aduceti argumente si sa ma convingeti ca ne tragem din maimute. ma astept acum ca voi, astia mai rasariti la minte ca mine, care nu sunteti credinciosi, si care va dati drept urmasii lui Einstein, sa creati o masina a timpului, sa reveniti in trecut, si sa faceti o poza cu aparatul mobil stramosilor nostri

@Personalitatea e adevarat ca ti-o formezi, dar nu inteleg cum ai putea-o tu sa i-o implementezi unei clone.

Pai cum ii implementezi personalitatea unei clone daca si-o formeaza? :blink: Cu astfel de mesaje aruncate celor care mai incearca sa te convinga (desi n-are rost) fii sigur ca o sa ramai pe pozitiile tale.

Link to comment

Pai cum ii implementezi personalitatea unei clone daca si-o formeaza? :blink: Cu astfel de mesaje aruncate celor care mai incearca sa te convinga (desi n-are rost) fii sigur ca o sa ramai pe pozitiile tale.

Si-o formeaza de la cine si pe ce baza?

Ii implementezi si trairile emotionale presupun -_-

Link to comment

Doar nu ai face o clona pe care sa o tii intr-o cusca si sa vezi cat de repede se transforma in animal.

Nu-mi spune ca ceea ce ai zis tu e o deductie logica -_-

Link to comment

Tot nu mi-ai explicat ce legatura este intre faptul ca este o clona si "faptul" ca nu poate avea "trairi emotionale".

Tu ai trairi , sentimente etc? Cine ti le-a insusit? Stramosii nostri, maimutele?

Link to comment

Tu ai trairi , sentimente etc? Cine ti le-a insusit? Stramosii nostri, maimutele?

Omul traieste intr-o continua maree de emotii, sentimente, senzatii care sunt produse de impactul evenimentelor din viata lui asupra creierului. Adica de fapt emotiile nu sunt altceva decat niste reactii ale creierului care apar in momentul in care creierul rationeaza in legatura cu un anume eveniment.

P.S. Tu ai trairi din vieti aterioare ? In caz contrar , ce ai scris tu mai sus este o aberatie irelevanta in raport cu subiectul curent.

Link to comment

Omul traieste intr-o continua maree de emotii, sentimente, senzatii care sunt produse de impactul evenimentelor din viata lui asupra creierului. Adica de fapt emotiile nu sunt altceva decat niste reactii ale creierului care apar in momentul in care creierul rationeaza in legatura cu un anume eveniment.

P.S. Tu ai trairi din vieti aterioare ? In caz contrar , ce ai scris tu mai sus este o aberatie irelevanta in raport cu subiectul curent.

Aici am vrut sa ajung. RATIUNEA o capeti interactionand cu lumea? Sau omul este inzestrat cu ea la nastere iar mai tarziu si-o dezvolta? Explica-mi tu, lumineaza-ma (gandeste rational, apoi intreaba-te de ce ai gandit rational cand ma luminezi)

Link to comment

Aici am vrut sa ajung. RATIUNEA o capeti interactionand cu lumea? Sau omul este inzestrat cu ea la nastere iar mai tarziu si-o dezvolta? Explica-mi tu, lumineaza-ma (gandeste rational, apoi intreaba-te de ce ai gandit rational cand ma luminezi)

De ce folosesti cuvinte pe care nu le intelegi ? :)

Ce intelegi tu prin ratiune si ce intelegi tu prin inteligenta ?

În ultimii ani, din ce în ce mai mult studiile efectuate pe animale arat? c?, de fapt, diferen?a este doar una cantitativ?, ?i nu una calitativ?. Suntem doar MAI inteligen?i, MAI morali, MAI capabili de abstractizare, MAI capabili de a comunica între noi. Charles Darwin, cu toate c? a tr?it într-o perioad? în care asemenea studii nu existau, a intuit c? situa?ia ar trebui s? fie de aceast? natur?, pentru c? nu pot exista pr?pastii într-o lume a acumul?rilor lente evolutive. Cercet?rile sale au fost suficiente pentru a realiza c? alte primate prezint? toate caracteristicile intelectului uman, îns? la un nivel mai sc?zut. Adesea citat? este fraza sa din The Descent of Man and Selection in Relation to Sex:

Quote

Nevertheless the difference in mind between man and the higher animals, great as it is, certainly is one of degree and not of kind. (Totu?i, diferen?a mental? dintre om ?i animalele superioare, pe cât e de mare, este categoric una de grad ?i nu de tip.)

Link to comment

De ce folosesti cuvinte pe care nu le intelegi ? :)

Ce intelegi tu prin ratiune si ce intelegi tu prin inteligenta ?

CAND AM ZIS CA E UNUL SI ACELASI LUCRU? Se pare ca tu nu gandesti echilibrat, si ai niste concepte de toata jena. M-ai convins. Du-te si experimenteaza acolo, si lasa-ma pe mine sa fiu credincios si sa nu cred in SF-uri.

Link to comment

CAND AM ZIS CA E UNUL SI ACELASI LUCRU? Se pare ca tu nu gandesti echilibrat, si ai niste concepte de toata jena. M-ai convins. Du-te si experimenteaza acolo, si lasa-ma pe mine sa fiu credincios si sa nu cred in SF-uri.

Ma repet : Care sunt acele sf-uri in care cred eu si de ce clonele umane nu pot avea sentimente & trairi emotionale ?

Nu ai scris ca sunt unul si acelasi lucru dar dupa modul in care ai formulat intrebare mi-am dat seama ce cunostiinte ai in domeniu .

Link to comment
Guest SherkaN

lol , asta nu stie ce inseamna personalitate :)) si la el daca esti ateu inseamna ca esti savant ca vad ca persista in afirmatia asta.

Edit : apropo ca uitasem , de fapt asta am vrut sa zic , daca ateu = savant sa intelegem ca credincios = prost ? Si observ ca tu condamni pe cei care au incredere si se lasa la mana tehnologiei, deci daca eu sunt intr-un impas nu ma apuc sa dau telefoane, tre sa astept ca Dumnezeu sa-mi arate calea nu ?

Link to comment

Omul traieste intr-o continua maree de emotii, sentimente, senzatii care sunt produse de impactul evenimentelor din viata lui asupra creierului. Adica de fapt emotiile nu sunt altceva decat niste reactii ale creierului care apar in momentul in care creierul rationeaza in legatura cu un anume eveniment.

P.S. Tu ai trairi din vieti aterioare ? In caz contrar , ce ai scris tu mai sus este o aberatie irelevanta in raport cu subiectul curent.

Conceptul de emo?ie este asemanator celui de timp, daca nu ne intreaba nimeni, stim ce este emotia, daca suntem insa intrebati, nu ne gasim cuvintele pentru a formula un raspuns. Una din principalele dificultati care se afla in calea definirii si intelegerii emotiilor tine de faptul ca acest concept nu este la origine un termen stiintific, cu o definitie precisa, ci un construct popular. N-am zis-o eu ci Goleman, Ekman si Plutchik, din ciclul "Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul".

OT: Mai au vreo 70-80 elemente de combinat scotienii astia jucausi. :D

Link to comment

Stai asa sa inteleg. Tu esti atat de forum whore incat pentru tine o chestie de pus la sig este ceva care trebuie sa exprime prostia unuia de pe forum or smth like that si NIMIIC altceva.

amice esti lent rau de tot daca asta ai inteles c-am spus

ia fii atent: pune-ti ce vrei la sig, dar asigura-te ca macar stii ce pui

eu te fac prost fiindca esti un prost ca pui citatul ala crezand ca dark e un prost cand de fapt el isi bate joc de voi. FAIL MUCH?

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...