Jump to content
Random Hero

Scotienii vor crea viata de la zero in 208 zile

Recommended Posts

Guest SherkaN

interesant ca tu nu crezi in Dumnezeu dar crezi in Satana .. sau probabil doar iti bati joc

Se tine post pentru ca acidul clorhidric din stomac sa nu iti roada stomacul ? 8-| esti patetic baiete

Mori !

@ nu cred ca au vreo sansa de reusita ... doar Dumnezeu poate "crea" oameni :)

au DOAMNE ...... :))

Cum sa crezi in anul 2011 ca dumnezeu a creat omul ?

Link to comment

au DOAMNE ...... :))

Cum sa crezi in anul 2011 ca dumnezeu a creat omul ?

Ma Sherkane ce tot te bagi tu repede ? Ce ti se pare anormal si greu de crezut ? Flegma dumnezeiasca + pamant = om . E logic, ce este asa greu de crezut ?

Sau tu crezi ca esti vreo ruda indepartata a lui Hong Kong ?

Link to comment
Guest SherkaN

Ma Sherkane ce tot te bagi tu repede ? Ce ti se pare anormal si greu de crezut ? Flegma dumnezeiasca + pamant = om . E logic, ce este asa greu de crezut ?

Sau tu crezi ca esti vreo ruda indepartata a lui Hong Kong ?

Pardon, nisip + coasta de Adam + flegma dumnezeiasca :)) = om.

Hong sau King Kong ? :))

Link to comment

Pardon, nisip + coasta de Adam + flegma dumnezeiasca :)) = om.

Hong sau King Kong ? :))

Nu stiu sigur. :-? Oricum, e gresit ceea ce spui tu! Dumnezeu exista cu adevarat! daca nu ti-a demonstrat-o cand ai avut mai mare nevoie, precis a facut-o cu un motiv anume! tot raul e spre bine. poate, din contra, a fost un moment in care a vrut sa te puna la incercare, un test la care tu ai picat. cere-i ajutorul in continuare si te va ajuata, dar inainte de asta, cere-I IERTARE ca te-ai indoit de existenta lui. eu sper sa citesti acest mesaj si mai ales sa te ajute. Domnul sa va binecuvanteze pe toti, indeosebi pe cei care aveti nevoie mai mare. AMIN.

P.S. Si conjugarea verbului " A Fi " dovedeste existenta lui Dumnezeu : Eu sunt, Tu esti, El ( adica Dumnezeu ) este

Link to comment

Oh da, pe zi ce trece, comunitatea aceasta beneficiaza de cate un om de stiinta, care ne lumineaza cu ideile lui despre evolutionism, si ne scoate ochii celor care suntem credinciosi. Probabil, acesti oameni de stiinta, viitori descoperitori ai speciei extraterestre, nu au sentimente, nu au trairi, iar daca...sa zicem... da Satana sa mai aiba si ei vreo problema morala, isi pun baza in lama. Va invit sa-l creati pe Antonescu, sau macar pe Vlad Tepes

Link to comment

Oh da, pe zi ce trece, comunitatea aceasta beneficiaza de cate un om de stiinta, care ne lumineaza cu ideile lui despre evolutionism, si ne scoate ochii celor care suntem credinciosi. Probabil, acesti oameni de stiinta, viitori descoperitori ai speciei extraterestre, nu au sentimente, nu au trairi, iar daca...sa zicem... da Satana sa mai aiba si ei vreo problema morala, isi pun baza in lama. Va invit sa-l creati pe Antonescu, sau macar pe Vlad Tepes

Ai dreptate, niste robocopi, criminalo-suicido-ateii astia.

P.S. Iti vine cam greu sa te sinucizi cand stii ca ai doar o singura viata. Arghh nu ma asculta. Vorbeste partea mea malefica.

Link to comment

Ai dreptate, niste robocopi, criminalo-suicido-ateii astia.

P.S. Iti vine cam greu sa te sinucizi cand stii ca ai doar o singura viata. Arghh nu ma asculta. Vorbeste partea mea malefica.

Pai de ce nu faci tu o descoperire senzationala, poate reusesti sa-i insusesti omului mai multe vieti.

Link to comment
Guest SherkaN

Oh da, pe zi ce trece, comunitatea aceasta beneficiaza de cate un om de stiinta, care ne lumineaza cu ideile lui despre evolutionism, si ne scoate ochii celor care suntem credinciosi. Probabil, acesti oameni de stiinta, viitori descoperitori ai speciei extraterestre, nu au sentimente, nu au trairi, iar daca...sa zicem... da Satana sa mai aiba si ei vreo problema morala, isi pun baza in lama. Va invit sa-l creati pe Antonescu, sau macar pe Vlad Tepes

Adica Vlad Tepes a fost prost pt. noi ? Antonescu ... a fost prost pt. Romania ?

Ia fa-mi repede o comparatie intre ce a facut Tepes si Antonescu pt. noi si ce a facut Dumnezeu , tema.

@ dark ... ce pot sa zic ... :))))))

Link to comment

Adica Vlad Tepes a fost prost pt. noi ? Antonescu ... a fost prost pt. Romania ?

Ia fa-mi repede o comparatie intre ce a facut Tepes si Antonescu pt. noi si ce a facut Dumnezeu , tema.

@ dark ... ce pot sa zic ... :))))))

Pai intocmai, am cerut oamenilor de stiinta crearea persoanelor de care avem nevoie, inteleg ca acum se poate sa creezi oameni (sa nu va lipseasca super glue)

Link to comment
Guest SherkaN

Pai intocmai, am cerut oamenilor de stiinta crearea persoanelor de care avem nevoie, inteleg ca acum se poate sa creezi oameni (sa nu va lipseasca super glue)

Si daca ma apuc si-ti fac o clona recunosti ca eu sunt DUMNEZEU ? strigi la mine asa ?

Ideea asta mi-a venit de la o chestie amuzanta ce ne-o spunem noi asa ... ca`ntre prieteni "daca m-ai prinde cu **-** in pat , ai striga la mine tata?" - glume de atei.

Link to comment

Si daca ma apuc si-ti fac o clona recunosti ca eu sunt DUMNEZEU ?

si personalitatea "clonei" ? sau il faci pe Omul Tinichea din "Vrajitorul din Oz" ?

Link to comment
Guest SherkaN

si personalitatea lui ? sau il faci pe Omul Tinichea din "Vrajitorul din Oz" ?

Ma eu ti-l fac p`ala , acum daca el in loc sa mearga la biserica se duce la carciuma, si in loc de sampanie bea V33 si Saniuta cu 1.5 lei suta de grame ... asta e, doar nu vrei acum sa ma apuc sa transform si apa`n vin .

si app. personalitatea ti-o formezi, nu te nasti cu ea.

Link to comment

si personalitatea lui ? sau il faci pe Omul Tinichea din "Vrajitorul din Oz" ?

Ce legatura are "personapitatea" lui cu faptul ca ar fi o clona ?

Nu este tocmai o comparatie dar haideti sa vedem ce a facut dumnezeu :

- Dumnezeu ucide pe so?ia lui Lot, pentru c? s-a uitat peste um?r. (Geneza 19:26) +1

1+

- Tot Dumnezeu, îl ucide pe Er (pentru c? nu-i pl?cea de el). (Geneza 38:7) +1

2+

- Onan este executat pentru c? folosea o metod? primitiv? de contracep?ie (Geneza 38:10) +1

3+

- un num?r de 3000 de evrei sunt trimi?i în nefiin?? pentru c? se distrau pe lâng? vi?elul de aur al lui Aaron (Exodul.32:27-28, 35) +3000

3003+

- Fii lui Aaron, Nadab ?i Abihu, praji?i deoarece au adus jertf? Domnului cu un tip de foc neaprobat (Leviticul 10:1-2) +2

3005+

- Un individ care a f?cut b??c?lie de numele Domnului, este omorât cu pietre la porunca lui Dumnezeu (cel iert?tor) (Leviticul 24:10 - 23). +1

3006+

- Tot cu pietre este omorât alt nefericit care s-a g?sit s? strâng? vreascuri în ziua Sabatului. (Numeri 15:32 - 36) +1

3007+

- Core, Datan ?i Amirab, împreun? cu familiile lor, îngropa?i de vii pentru c? se certaser? cu Moise (Numeri 16:27 - 33). +12

3019+

- Din nou, executa?i prin prajire cu focul divin, 250 de evrei, pentru c? aduceau t?m?ie când Dumnezeu nu era în toane bune (Numeri 16:35). +250

3269+

- Tot pe aici afl?m ca în afara de ace?ti 250 Dumnezeu a mai mântuit înc? 14700 deoarece se plângeau c? în de?ert nu curgea lapte ?i miere, a?a cum li se promisese (Numeri 16:49) + 14700

17969+

- Fii lui Israel p?c?tuiesc cu femeile moabite (ce dracu era s? fac? în de?ert?), Dumnezeu, da, a?i ghicit, se sup?r? din nou (era probabil invidios), ?i mai adaug? 24000 la scor (Numeri 25:9).

41969+

- Dumnezeu se r?zbun? pe madiani?i care fac cuno?tin?? to?i cu s?biile lui Israel, afar? de 32000 de virgine care sunt l?sate în via?? (oare la ce le-or fi folosit?) (Numeri 31). +90 000

131969+

- Acan ?i to?i membrii familiei sale sunt uci?i cu pietre ?i ar?i deoarece ascunseser? sub cort o prad? de r?zboi (Iosua 7:24 - 26).+5

131974+

- Prin puterea lui Dumnezeu, Iosua trece prin ascu?i?ul sabiei pe to?i locuitorii cet??ii Ai (b?rba?i, femei ?i copii) 12000 de oameni în total. (Iosua 8:25). +12000

- 10000 de canaani?i ?i ferezi?i sunt distru?i de data asta de c?tre Iuda (Judec?torii 1:4).

+10000

153974+

- Ehud ucide pe Eglon, împ?ratul moabi?ilor, la sugestia lui Dumnezeu (Judec?torii 3:15 - 21) +1

153975+

- Dup? aceast? întâmplare, îi d? în mâinile evreilor pe moabi?i, care nu iarta nici de data asta (Judec?tori, 3:29). + 10000

163975+

- Creatorul Universului îi face pe madiani?i s? se ucid? între ei (Judec?tori 7:2 - 22, 8:10) + 120000

283975+

- Sfântul Duh intr? în Samson ?i cur??? cu ocazia asta vreo 30 de oameni (Judec?tori 14:19). +30

284005+

- Sfântul Duh intr? ?i mai tare în Samson, care de data asta omoar? 1000 de filisteni (Judec?tori 15:14-15). +1000

285005+

- Sfântul Duh intr? cel mai tare în Samson ?i acesta mai adaug? la suma total? 3000 de filisteni, dup? modelul terori?tilor sinuciga?i (Judec?torii 16:27 - 30). +3000

288005+

- Domnul a b?tut pe Beniamin (probabil de aici sintagma - s? te bat? Dumnezeu), 25000 trecur? în nefiin??(Judec?torii 20:35 - 37). +25000

313105+

- Accea?i treaba cu al?i 25000 de beniami?i (Judec?torii 20:44 - 46). +25000

338105+

- ni?te curio?i care s-au uitat la chivotul leg?mântului au o soart? crud? (1 Samuel 6:19). +50070

388175+

- Un num?r insignifiant de filisteni sunt c?p?tui?i prin puterea divin? (1Samuel 14:12 - 14) +20

388195+

- Samuel (la comanda divin?) îl m?cel?re?te pe Agag (1Samuel 15:33 ). +1

388196+

- Domnul îl love?te (cu moartea) pe Nabal, deoarece nu a vrut s?-i dea de poman? lui David (1Samuel 25:38). +1

388197+

- Tot Domnul este mâniat foarte tare de bunul samaritean Uza, care v?zând chivotul leg?mântului în pericol de a se r?sturna, a vrut s?-l sprijine, astfel atingându-l; un gest necugetat care i-a atras moartea (2Samuel 6:7). +1

388198+

- Pentru c? David a p?c?tuit, Dumnezeu i-a omorât copilul (2Samuel 12:14 - 18). +1

388199+

- 7 fii ai lui Saul spanzura?i pentru a potoli furia dumnezeiasc? (2Samuel 21:6 - 9). +7

381206+

- David are ideea foarte proast? de-a face un recens?mânt, recens?mânt care atrage mânia lui Dumnezeu, manifestat? prin cei 70000 de mor?i (cium? în acest caz) (2Samuel 24:13). +70000

458206+

Un leu este venit direct de la Domnul pentru a consuma carnea unui profet, care se f?cuse vinovat de a fi naiv ?i de a crede pe alt profet(mincinos) (Împ?ra?i 13:1 - 24). +1

458207+

Din cauz? c? sirienii au afirmat c? Dumnezeu este doar un dumnezeu al mun?ilor ?i nu ?i al v?ilor, acesta s-a sim?it jignit ?i a dat 100000 dintre ei pe mâna evreilor, care au f?cut ceea ce ?tiu s? fac? ei cel mai bine în Vechiul Testament (1Împ?ra?i: 20:28 - 29). +100000

558207+

Minune dumnezeiasc?: un zid cade peste restul sirienilor r?ma?i în via?? (1Împ?ra?i 20:30) +27000

585207+

Alt leu este trimis de c?tre Dumnezeu s? ucid? un om care a refuzat s? bat? un profet (pesemne profetul respectiv era masochist)(1Împ?ra?i 20:35 - 36). +1

585208+

Ahazia s-a rugat la alt dumnezeu (de?i st?tea scris c? nu are voie) ?i nu este greu de imaginat ce s-a întâmplat cu el. (2Împ?ra?i 1:2-4, 17). +1

585209+

Tot cu ocazia asta, pentru a demonstra c? Ilie este omul lui, Dumnezeu pr?je?te la focul divin ni?te neferici?i solda?i (2Împ?ra?i 1:9 12). +102

585311+

Pentru c? au râs de faptul c? Elisei era chel, 42 de copii au fost sfâ?âia?i de ni?te ur?i trimi?i providen?ial de c?tre Dumnezeu, pentru a-i face dreptate marelui profet, a c?rui orgoliu fusese r?nit (2Împ?ra?i 2:23 - 24). +42

585353+

Un nefericit, c?lcat in picioare pan? la moarte, deoarece nu l-a crezut pe Elisei (crede ?i nu cerceta, aviz amatorilor) (2Împ?ra?i 7:17 + 20). +1

585354+

Dumnezeu se razbun? pe o femeie numit? Izabela (2Împ?ra?i 9:33 - 37). +1

585355+

Lei sunt trimi?i din nou, pentru a ucide ni?te nesim?i?i care nu se temeau de Dumnezeu (2Împ?ra?i 17:25 - 26).+3

585358+

Îngera?ul Domnului (acela din rug?ciunea "înger, îngera?ul meu") ucide (în timp ce dormeau) 185000 de asirieni (2Împ?ra?i 19:35). +185000

770358+

Saul n-a p?zit foarte bine cuvântul Domnului, a?a c? a p??it-o (1Cronici 10:14). +1

770359+

Pentru c? erau prea mul?i, 500000 de israeli?i sunt da?i pe mâinile lui Iuda (2Cronici 13:17). +500000

1270359+

Domnul l-a lovit pe Ieroboam, care, bineîn?eles, a murit (2Cronici 13:20). +1

1270360+

La fel au p??it ?i 1000000 de etiopieni (2Cronici 14:9 - 14). +1000000.

2270360+

Pentru pu?in? diversitate, Dumnezeu îl love?te pe Ioram cu o boal? care face ca intestinele s?-i ias? pe afar?. Moare în chinuri groaznice (2Cronici 21:14 - 19). +1

2270361+

Din motive care îmi scap? Domnul omoar? pe so?ia lui Ezechiel (Ezechiel 24:15 - 18). +1

2270362+

2 oameni sunt uci?i deoarece nu i-au dat Sf. Petru to?i banii lor (Faptele apostolilor 5:1 - 10). +1

2270363+

De o soart? meritat? are parte ?i Irod (Faptele apostolilor 12:23). +1

2270364+

- Dup? ce în prealabil Dumnezeu cel omniscient ?i nechimb?tor a declarat c? ceea ce a f?cut era bine, a realizat c? de fapt nu era, ?i prin urmare a înecat toat? specia uman?, toate animalele terestre ?i p?s?rile. Doar vie?uitoarele acvatice le-a l?sat. ?? A sc?pat doar un be?iv pe nume Noe, care era cel mai moral dintre to?i. Acesta ?i-a blestemat fiul s? fie sclavul celorlal?i, deoarece l-a v?zut dezbr?cat pe ta-su din gre?eal?, atunci când acesta era mort de beat. (Geneza 6:11 -17)

- O ploaie de pietre vine de la Dumnezeu ?i distruge tot ce prinde în ?ara Egiptului (oameni, animale, plante), dar ocole?te regiunea în care tr?iau evreii. (Exodul 9:23 - 29)

- Dumnezeul atoatebun ?i iert?tor ucide pe to?i întâii n?scu?i ai Egiptului, cu cei ai animalelor cu tot. (Exodul 12:29)

- Deoarece nici dup? aceast? întâmplare slava lui Dumnezeu nu se revelase la adev?rata ei valoare, Dumnezeu îneac? pe faraon ?i toat? armata lui. (Exodul 14:26 - 30)

Motivele pentru care Domnul devasteaz? Egiptul includ, printre altele, urmatoarele: s? arate c? el este Dumnezeu, s? arate c? nu mai e altul ca el pe fa?a p?mântului, ce puteri mari are, s? le dea israeli?ilor un subiect pe marginea c?ruia ace?tia s? poat? discuta cu copiii lor ?i faptul c? face deosebire între Egipt ?i Israel.

- Cu aprobarea divin?, Iosua îi distruge pe amaleci?i. (Exodul 17:13)

- O plag? venit? de la Dumnezeu vine peste israeili?i, din cauz? c? se s?turaser? de man? cereasc? ?i au poftit ni?te carne - ceea ce a mâniat pe Domnul. (Numeri 11:33)

- Tot Domnul a dat în mâna lui Israel pe ni?te canaani?i care sunt distru?i complet, adic? nu scap? nici unul. (Numeri 21:3)

- Dumnezeu trimite ni?te serpi care ucid mul?i israeli?i. Motivul este c? ace?tia se plângeau prea mult ?i nu le pl?cea via?a în de?ert. (Numeri 21:6)

- Og ?i al s?u popor sunt ra?i de pe suprafa?a p?mântului de c?tre israeli?i prin puterea divin?. (Numeri 21:35)

- Pentru ca ni?te israeli?i s-au închinat (pân? la p?mânt) în fa?a altor dumnezei, Yahve d? dispozi?ie s? fie spânzura?i cu fa?a în soare. (Numeri 25:4)

- Din ciclul - epurarea etnica este un sport pl?cut lui Dumnezeu ?i poporului s?u preferat men?ion?m urm?toarele cet??i ?i triburi distruse într-un mod complet dumnezeiesc:

- Ierihonul (Iosua 6:21 - 27)

- Gabaonul (Iosua 10:10 - 27)

- Macheda (Iosua 10:28)

- Libna (Iosua 10:30)

- Lachis (Iosua10:32 - 33)

- Eglon (Iosua 10:34 - 35)

- Hebron (Iosua 10:36 - 37)

- Debir (Iosua 10:38 - 39)

- o alian?? sub împ?ratul Ha?orului (Iosua 11:8 - 15 )

- Anachim (Iosua 11: 22 - 23)

- Ierusalimul este trecut prin ascu?i?ul sabiei (Judec?torii 1:8)

- Al?i canaani?i care nu au parte de mila dumnezeiasc? (Judec?tori 1:17)

- Ghedeon viseaz? c? îi distruge pe madiani?i, iar visul lui (venit de la Dumnezeu) devine realitate. (Judec?torii 7:19 - 25)

- Samuel mai omoar? ni?te filisteni care oricum nu aveau nici o ?ans? deoarece îi speriase Dumnezeu mai înainte. (1Samuel 7:7 - 11)

- Sfântul Duh p?trunde în Saul, care se enerveaz? ?i îi aduce la exctinc?ie pe amoni?i. (1Samuel 11:11)

- Iat? ce-i transmite Domnul lui Saul: "Du-te acum, bate pe Amalec, ?i nimice?te cu des?vâr?ire tot ce-i al lui; s? nu-i cru?i, ?i s? omori b?rba?ii ?i femeile, copiii ?i pruncii, c?milele ?i m?garii, boii ?i oile". (1Samuel 15:3) Zis ?i f?cut! (1Samuel 15:7)

- Domnul comand? prin intermediul lui Ilie uciderea tutror ahabi?ilor. (2Împ?ra?i 10:10 - 17)

- Iehu î?i face de lucru cu credincio?ii în Baal, care evident nu pl?ceau Domnului (2Împ?ra?i 10:19 - 27)

- Cei care nu-l accept? pe Cristos sunt trimi?i în Iad (unde se g?se?te plânsul ?i scrâ?nirea din?ilor) (Matei 13:42, Luca 13:28)

Aceste fapte arat? exact cum ar trebui s? arate faptele unei entit??i transcendente, omnisciente, omnipotente, benevolente ?i omniprezente, nicidecum a pove?ti inventate de un popor de barbari ilitera?i, transmise pe cale oral? prin procedeul numit "a face din ?ân?ar dinozaur".

Link to comment

Ma eu ti-l fac p`ala , acum daca el in loc sa mearga la biserica se duce la carciuma, si in loc de sampanie bea V33 si Saniuta cu 1.5 lei suta de grame ... asta e, doar nu vrei acum sa ma apuc sa transform si apa`n vin .

esti genial, ai laptop in laborator?

In continuare, nu m-a convins niciun expert sa neg existenta lui Dumnezeu, si imi sustin ideile oricat ati dorit voi sa-mi aduceti argumente si sa ma convingeti ca ne tragem din maimute. ma astept acum ca voi, astia mai rasariti la minte ca mine, care nu sunteti credinciosi, si care va dati drept urmasii lui Einstein, sa creati o masina a timpului, sa reveniti in trecut, si sa faceti o poza cu aparatul mobil stramosilor nostri

@Personalitatea e adevarat ca ti-o formezi, dar nu inteleg cum ai putea-o tu sa i-o implementezi unei clone.

Link to comment

esti genial, ai laptop in laborator?

In continuare, nu m-a convins niciun expert sa neg existenta lui Dumnezeu, si imi sustin ideile oricat ati dorit voi sa-mi aduceti argumente si sa ma convingeti ca ne tragem din maimute. ma astept acum ca voi, astia mai rasariti la minte ca mine, care nu sunteti credinciosi, si care va dati drept urmasii si Einstein, sa creati o masina a timpului, sa reveniti in trecut, si sa faceti o poza cu aparatul mobil stramosilor nostri

A lol. Nu stiam ca si tu postezi la misto. Scuze. :D

Link to comment
Guest SherkaN

esti genial, ai laptop in laborator?

In continuare, nu m-a convins niciun expert sa neg existenta lui Dumnezeu, si imi sustin ideile oricat ati dorit voi sa-mi aduceti argumente si sa ma convingeti ca ne tragem din maimute. ma astept acum ca voi, astia mai rasariti la minte ca mine, care nu sunteti credinciosi, si care va dati drept urmasii si Einstein, sa creati o masina a timpului, sa reveniti in trecut, si sa faceti o poza cu aparatul mobil stramosilor nostri

De ce , ca sa te inchini ? :))

Crezi ca eu mi-as dori sa va treziti ? Pai as pierde toata distractia ma, cu cine m-as mai amuza ? Fara voi ar fi nasol ma maestre ma ....

Btw. dupa ce ca incetiniti evolutia, acum vrei sa ma trimiti si inapoi in timp , asta e vreo ironie ?

Link to comment

De ce , ca sa te inchini ? :))

Crezi ca eu mi-as dori sa va treziti ? Pai as pierde toata distractia ma, cu cine m-as mai amuza ? Fara voi ar fi nasol ma maestre ma ....

Btw. dupa ce ca incetiniti evolutia, acum vrei sa ma trimiti si inapoi in timp , asta e vreo ironie ?

300 de ani in trecut ajung. Nimic nu se compara cu frigaruile din carne de atei. :x

Sherkane, ignora-l. Cred ca este ateu si face misto.

Link to comment

A lol. Nu stiam ca si tu postezi la misto. Scuze. :D

ironii ieftine de pe google (era prea deplasat sa zic "coltul strazii")

De ce , ca sa te inchini ? :))

Crezi ca eu mi-as dori sa va treziti ? Pai as pierde toata distractia ma, cu cine m-as mai amuza ? Fara voi ar fi nasol ma maestre ma ....

Btw. dupa ce ca incetiniti evolutia, acum vrei sa ma trimiti si inapoi in timp , asta e vreo ironie ?

E amuzant sa-i arati cu degetul pe astia credinciosii? Nu sunt un impatimit, nu vreau sa aud de biserica si alte obiceiuri prostesti capatate de la stramosi, insa eu cred in Dumnezeu si atat. Nu stiu de ce faceti atata valva despre posibilitatea crearii unui om. Penibil :|

#N-am de ce sa sufar, putin imi pasa de teoriile voastre, nu-mi tin de foame. nb

Link to comment
Guest SherkaN

300 de ani in trecut ajung. Nimic nu se compara cu frigaruile din carne de atei. :x

Sherkane, ignora-l. Cred ca este ateu si face misto.

Ma INDOIesc.

EDIT : Hahaha poftim dovada, ai sa-mi dai o bere , da` tu-l vezi ca sufera ? Sper sa nu citeasca ce scriu acum.

Link to comment

si app. personalitatea ti-o formezi, nu te nasti cu ea.

Sau nu. Parintii dau o educatie potrivita fiului lor (il informeaza obiectiv lasandu-l sa ia propriile decizii) dar mai tarziu realizeaza ca, de fapt, fiul lor este un ticalos arogant.

Dat fiind faptul ca a avut o educatie normala, potrivita, fara influente negative in genere, fiul se dovedeste a fi un ticalos arogant.

ADN-ul are o mare contributie la definirea caracterului. Esti afectuos pentru ca esti, esti prost pentru ca esti, esti ingamfat pentru ca esti, esti destept pentru ca esti, esti sociabil pentru ca esti, esti evaziv pentru ca esti s.a.m.d. Intr-o mica, foarte mica masura, modul in care ne formam dpdv social defineste ceea ce suntem sau cum suntem.

Link to comment
Guest SherkaN

Deci daca ar fi sa fac un test cu un copil (acelasi) sa-l iau si sa ti-l nasc o data in insulele Maldive, sa-l cresc cu distractie, muzica, pireteni, droguri si femei , iar in al doilea caz ti-l nasc in Sierra Leone , unde e batut cu biciu` , moare de foame si zgarma toata viata in pamant ca sa ia mai putina bataie , tot afectusos ar fi, nu ? Ciudat ... ma gandesc la popoare, oare de ce seamana atat de tare (indivizii aceluiasi popr).... cred ca asa se nasc , TOTI la fel.

Link to comment

Deci daca ar fi sa fac un test cu un copil (acelasi) sa-l iau si sa ti-l nasc o data in insulele Maldive, sa-l cresc cu distractie, muzica, pireteni, droguri si femei , iar in al doilea caz ti-l nasc in Sierra Leone , unde e batut cu biciu` , moare de foame si zgarma toata viata in pamant ca sa ia mai putina bataie , tot afectusos ar fi, nu ? Ciudat ... ma gandesc la popoare, oare de ce seamana atat de tare (indivizii aceluiasi popr).... cred ca asa se nasc , TOTI la fel.

Dar cine a zis ca cel care creste cu distractie, musica, prieteni, droguri si femei trebuie sa iasa afectuos? Se poate forma, la fel de bine, ca un ticalos arogant.

Indivizii unui popor au caracteristici comune pentru ca... doh!... sunt un popor ce de generatii isi perpetueaza specia imbinand aceleasi gene.

Tu ai fost batut, ai murit de foame si ai zgarmat in pamant de esti atat de arogant :)? Daca e s-o luam dupa logica ta.

Link to comment

eu ca-ti zic ca esti prost cand e cazul sau tu ca pui la sig chestii pe care nu le intelegi ca sa fii kul men? idunnomaybeyou :-??

in 7 luni pica religia :crossfingers:

Stai asa sa inteleg. Tu esti atat de forum whore incat pentru tine o chestie de pus la sig este ceva care trebuie sa exprime prostia unuia de pe forum or smth like that si NIMIIC altceva. Imi pare rau sa te anunt dar din moment ce este sigul meu pot sa pun in el orice imi trasneste prin cap. Cred ca esti unu din aia care te pun la sig daca te certi cu ei. C'mon te rog nu ma pune in sig s-ar putea sa fac lmao. Uite, like this:

lmao-new.jpg

@soz pt offtopic but i had to answer back. nu-mi mai pierd timpul cu el. out

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...