Jump to content
Random Hero

In patru ani am putea avea, din nou, mamuti

Recommended Posts

eu cred ca esti blonav psihic.nu ti-as dori sa fii bolanv de cancer si sa te agati cu disperare de viata..si mai apoi sa te aud ca repeti ce ai zis tu aici..

CEEA CE FACE OMU ACCENTUEAZA DISTRUGEREA PLANETEI.LA ASTA MA REFER.O SA EXPLIC CA LA COPII DE GRADINITA CU PLASTILINA CARTI FRUMOS COLORATE SI POPCORN.SA INTELEGI. ok?

dark tu esti noul nostradamus.ai o medalie de onoare de la mine.

mutatiile genetice la animale vor produce si produc aceleasi efecte ca si virusii. e bine ca stiti voi mai multe ca mine.

doar de asta e forum.sa-si exprime oricine parerea plauzibila sau nu.de dat din gura e usor.

Nu sunt bolnava psihic :). Nici eu nu mi-as dori sa fiu bolnava de cancer :)) dar decat sa traiesc cu teama ca cineva poate sa decida daca fac parte din grupul de decimati sau nu, mai bine mor linistita stiind ca am cancer si imi accept soarta.

Oamenii accentueaza distrugerea planetei pentru ca sunt prea multi (ring any bell?).

Link to comment

Mutatiile genetice sunt motivul pentru care specia umana nu este decimata de un singur virus. :)

Crezi intr-o divinitate ? Iti este frica de moarte ?

P.S. Ce ai prezentat tu mai sus sunt cazuri izolate. Tu chiar ai impresia ca astfel de mutatii nu apareau si acum cateva sute de ani ? Vrei sa iti reamintesc ca acum cateva sute de ani speranta de viata era undeva la 30 de ani ?

da da. scarry frate.mi-e frica.help.

# cu bani sau nu inteligenti sau nu pana la urma urmei toti ne ducem asta e clar. divinitate..asta ma rog. :) acum cateva sute de ani? aici iti dau dreptate.tehnologia a ajutat insa acum s-a ajuns intr-un stadiu numit de mine personal AUTODISTRUGERE.

am vrut doar sa imi exprim opinia...hai sa avem grija de planeta si sa lasam totu de la sine fara sa ne bagam nasu' in orice tampenie. nu de alta da ne-om trezi chiar cu extraterestri si zoombi care alearga de nebuni naked pe strazi si etc etc :) aici trecem la varianta interzis sub 18 ani . :)

inchi aici orice reply in acest topic pentru a nu creea alte divergente.

o dimineata frumoasa tuturor.

PS Aglaia : si care e solutia? ne omoram intre noi sa fim mai putini. Romania are o populatie ok zic eu. daca e sa ma iau dupa reply'u tau as acuza india si china sa zicem unde se calca aia in picioare la cat de multi sunt.de asemenea e repartizata inegal pe suprafata Pamantului . ma rog vorbaraie multa si degeaba. kill to live. no way.. :)

Link to comment

da da. scarry frate.mi-e frica.help.

# cu bani sau nu inteligenti sau nu pana la urma urmei toti ne ducem asta e clar. divinitate..asta ma rog. :) acum cateva sute de ani? aici iti dau dreptate.tehnologia a ajutat insa acum s-a ajuns intr-un stadiu numit de mine personal AUTODISTRUGERE.

am vrut doar sa imi exprim opinia...hai sa avem grija de planeta si sa lasam totu de la sine fara sa ne bagam nasu' in orice tampenie. nu de alta da ne-om trezi chiar cu extraterestri si zoombi care alearga de nebuni naked pe strazi si etc etc :) aici trecem la varianta interzis sub 18 ani . :)

inchi aici orice reply in acest topic pentru a nu creea alte divergente.

o dimineata frumoasa tuturor.

PS Aglaia : si care e solutia? ne omoram intre noi sa fim mai putini. Romania are o populatie ok zic eu. daca e sa ma iau dupa reply'u tau as acuza india si china sa zicem unde se calca aia in picioare la cat de multi sunt.de asemenea e repartizata inegal pe suprafata Pamantului . ma rog vorbaraie multa si degeaba. kill to live. no way.. :)

Inchei cand vezi ca te contrazici :))? Daca vrei sa lasi totul de la sine, de ce gasesti leacul la boli incurabile asa necesar?

Tu chiar crezi si esti asa de sigur ca omul e singura fiinta inteligenta din universul asta :blink:? Repet, in caz ca n-ai inteles: armele asa zise intergalactice au ca scop primar distrugerea meteoritilor / asteroizilor ce ameninta Pamantul despre care se stie de atatea sute de ani.

Nu ne omoram intre noi ca sa fim mai putini ci lasi ca "boala sa-si urmeze cursul". Cat despre "kill to live... no way :)" deja m-ai sictirit aratandu-mi cata lipsa de activitate cerebrala ai.

WTF IIIII IAAAAA IOOOOOO! Eu am zis "kill to live" in cazul scenariului pe care-l sustii, de a gasi leac pentru boli incurabile. Iti dai in cap acum singur?

Link to comment

Si, da, nu vreau sa se gaseasca un leac pentru cancer, sida, leucemie sau alte boli incurabile. Nu vreau sa ma trezesc apoi ca cineva imi sta cu bomba sau pusca la ceafa zicand "Bai, esti +1 pe planeta asta si trebuie sa decimam. La groapa cu tine!".

As vrea sa zic ca habar nu ai despre ce vorbesti, insa nu este cazul aici. Nici nu iti imaginezi despre ce vorbesti, mintea ta nu poate sa conceapa. Nu o zic cu rautate, o zic dintr-un motiv anume. Nu vrei sa se gaseasca leac pt sida / cancer etc ? Da, iti inteleg punctul de vedere. Nici eu nu vreau sa se suprapopuleze planeta asta pana la punctul in care va trebui sa avem razboaie nu ca sa ne eliberam de tirania unora, ci ca sa ne imputinam. Dar, sa zici ca nu vrei leac pt sida ? Tu ai cea mai mica idee cat de sinistra, cat de egoista si cat de morbida este dorinta asta a ta ? Nu, nu ai idee. Pt ca nici nu te-ai gandit cum ar fi daca ai avea sida traind la oras si daca ai beneficia de avantajele medicinii moderne - care si asa nu iti sunt de ajuns (nu pun problema de a avea sida si de a trai in Africa). Si inainte sa ma intrebi, da, eu m-am gandit si crede-ma, niciun gand nu este roz atunci cand te gandesti la asta (nu intru in detalii pe un forum, si in niciun caz in public).

Repet, inteleg ideea ta, dar inainte de a iti dori sa nu se gaseasca leac pt sida / cancer etc (in caz ca nu s-ar fi gasit deja), doreste-ti alte chestii.. hai ca poti, doar ai potentialul.

Link to comment

As vrea sa zic ca habar nu ai despre ce vorbesti, insa nu este cazul aici. Nici nu iti imaginezi despre ce vorbesti, mintea ta nu poate sa conceapa. Nu o zic cu rautate, o zic dintr-un motiv anume. Nu vrei sa se gaseasca leac pt sida / cancer etc ? Da, iti inteleg punctul de vedere. Nici eu nu vreau sa se suprapopuleze planeta asta pana la punctul in care va trebui sa avem razboaie nu ca sa ne eliberam de tirania unora, ci ca sa ne imputinam. Dar, sa zici ca nu vrei leac pt sida ? Tu ai cea mai mica idee cat de sinistra, cat de egoista si cat de morbida este dorinta asta a ta ? Nu, nu ai idee. Pt ca nici nu te-ai gandit cum ar fi daca ai avea sida traind la oras si daca ai beneficia de avantajele medicinii moderne - care si asa nu iti sunt de ajuns (nu pun problema de a avea sida si de a trai in Africa). Si inainte sa ma intrebi, da, eu m-am gandit si crede-ma, niciun gand nu este roz atunci cand te gandesti la asta (nu intru in detalii pe un forum, si in niciun caz in public).

Repet, inteleg ideea ta, dar inainte de a iti dori sa nu se gaseasca leac pt sida / cancer etc (in caz ca nu s-ar fi gasit deja), doreste-ti alte chestii.. hai ca poti, doar ai potentialul.

Am vrut sa iti raspund si in celelalte topic-uri, modul tau de a gandi precum si ideile pe care le scoti sunt de-a dreptul insuportabile si tampite (caracterizarea ideilor).

Da, nu-mi doresc sa se gaseasca leac pentru sida. Care e problema avand in vedere ca "dai de inteles" ca ai inteles? Pentru ce ai mai facut comentariul?

Si daca traiesc la oras sau in Africa avand sida, ce? M-am imbolnavit, incerc sa traiesc cat am de trait cat se poate de bine si asta e. Odata si-odata tot trebuie sa mor.

Mai continua tu cu impresiile tale de trancer/houser/cum mama naibii va numiti "obosit" (deja incep sa urasc natia asta de tineret, o urasc maxim pentru aroganta, gandirea de turma si persiflismul de care da dovada) si o sa ne spurcam pe aici frumos.

Link to comment

bai ce minte ai si cercetatorii astia , care daca imi permiteti toti sunt niste prosti .. adica prosti in sensul de redusi mintal , ce bine ne-ar face daca ar aduce la viata un mamut ? hai sa aduceti si dinozaurii , clonatii si sa ne manance pe toti si noi sa disparem ..

:rofl1: ,ba ce-ai ma ,cum sa te manance mamutii ..cum dracu sa fie prosti ma,n-ai idee cat de greu se fac lucrurile astea..

@este un progres..eu chiar mi-as dori sa se realizeze asta...

Link to comment

Am vrut sa iti raspund si in celelalte topic-uri, modul tau de a gandi precum si ideile pe care le scoti sunt de-a dreptul insuportabile si tampite (caracterizarea ideilor).

Da, nu-mi doresc sa se gaseasca leac pentru sida. Care e problema avand in vedere ca "dai de inteles" ca ai inteles? Pentru ce ai mai facut comentariul?

Si daca traiesc la oras sau in Africa avand sida, ce? M-am imbolnavit, incerc sa traiesc cat am de trait cat se poate de bine si asta e. Odata si-odata tot trebuie sa mor.

Mai continua tu cu impresiile tale de trancer/houser/cum mama naibii va numiti "obosit" (deja incep sa urasc natia asta de tineret, o urasc maxim pentru aroganta, gandirea de turma si persiflismul de care da dovada) si o sa ne spurcam pe aici frumos.

Putin cinic, pe de-o parte adevarat, dar nu total adevarat. Mai ignoranta de pot vedea eu pe tine pentru ca nu intelegi ca si oamenii care s-au imbolnavit (poate fara nici o vina sau la varste foarte fragede) au dreptul sa isi traiasca viata. Cum e cand un copil de 10-12 ani moare de cancer? Cum e cand un pusti de 17 ani se imbolnaveste de SIDA pentru ca nu a fost atent o data? E o soarta prea cruda. Da este firesc sa murim, dar la fel de firesc este sa traim cat mai mult. Suprapopulare... stai linistita mai e pana ajungem acolo.

@Ne mananca mamutii!!!

Ba nu stiu... creaturile alea aveau probleme cu noi si cand ii vanam cu betze, nush daca chiar o sa fie un mamut o problema in secolul XXI.

@Topic: Un pas mare in ingineria ADN si clonare. Desi acest obiectiv este in mare parte inutil, poate duce la lucruri mult mai complexe si benefice medicinal. De exemplu reproducerea organelor cu ajutorul clonarii etc.

Link to comment

Ba voi astia care sunteti Gica-contra, de ce naiba nu va abtineti ? Problema voastra care este ? Din banii vostrii se fac aceste studii ? Este rapit timpul vostru, din cauza acestor studii ? Parazitule, daca maicata sau taicato ar fi (prin absurd vorbind) oameni de stiinta ? Cu siguranta ai spune ca sunt foarte interesante, etc etc etc. Vreti studii pentru combaterea poluarii ? Voi credeti ca cineva sta la dispozitia voastra ? Ia apucati-va rapid si incepeti sa faceti masini care nu polueaza deloc, au autonomie ridicata, putere, fiabilitate, si sa fie spatioase, nu ca niste conserve. Cheers!

Link to comment

Am cautat cateva stirii despre mamuti si am gasit asta:

http://www.adevarul.ro/Povestea-mamutului-inghetat-timp-in_0_54594588.html

Nu stiu voi ,dar eu sunt contra clonarii.. mamuti nu traiesc la 45 de grade .. ei traiesc in zonele reci , de exemplu Siberia ... sau vreti sa ii vedeti in desert? ;;) ..

# Cristi , poate te asteapta un mamut la coltu strazii si iti da o trompa`n cap sau iti baga un corn in tine ( cum s-a intamplat episodul cu tauru ).. so.. cine stie ?

Link to comment

Nu stiu voi ,dar eu sunt contra clonarii.. mamuti nu traiesc la 45 de grade .. ei traiesc in zonele reci , de exemplu Siberia ... sau vreti sa ii vedeti in desert? ;;) ..

Tocmai asta e ideea, de ce sa fii contra cand mamutii aia sunt la 3000 de kilometri de tine? Sa fii contra ca nu e etic, e impotriva voii domnului, astea-s povesti...

Link to comment

Nagasaky' date='19 January 2011 - 19:00' timestamp='1295456411' post='5594512']

Putin cinic, pe de-o parte adevarat, dar nu total adevarat. Mai ignoranta de pot vedea eu pe tine pentru ca nu intelegi ca si oamenii care s-au imbolnavit (poate fara nici o vina sau la varste foarte fragede) au dreptul sa isi traiasca viata. Cum e cand un copil de 10-12 ani moare de cancer? Cum e cand un pusti de 17 ani se imbolnaveste de SIDA pentru ca nu a fost atent o data? E o soarta prea cruda. Da este firesc sa murim, dar la fel de firesc este sa traim cat mai mult. Suprapopulare... stai linistita mai e pana ajungem acolo.

@Ne mananca mamutii!!!

Ba nu stiu... creaturile alea aveau probleme cu noi si cand ii vanam cu betze, nush daca chiar o sa fie un mamut o problema in secolul XXI.

@Topic: Un pas mare in ingineria ADN si clonare. Desi acest obiectiv este in mare parte inutil, poate duce la lucruri mult mai complexe si benefice medicinal. De exemplu reproducerea organelor cu ajutorul clonarii etc.

Nu, nu ignor ca si oamenii care au aflat ca au SIDA au dreptul la viata dar nu poti incalca intru totul natura lucrurilor.

Omul este facut ca sa si moara. Ca moare normal, ca moare bolnav, ca moare intr-un accident, ca moare asasinat... omul trebuie sa moara pentru a nu suprapopula Planeta.

Stiu ca medicina are cele mai frumoase intentii dar, parerea mea, e ca medicina trebuie sa se rezume doar la ameliorarea bolilor grave si nu la vindecarea lor.

Orice descoperire extraordinara medicala de vindecare ar duce mai tarziu la un razboi de exterminare fara discutii. De ce sa nu iti traiesti viata bolnav pasnic cat poti tu de bine si frumos in loc sa fii sanatos si sa stai cu pusca la cap patruland ca sa nu fi omorat? Doar din cauza unor idealuri aparent bune pentru individ dar nu si pentru umanitate? Asta e egoism.

Daca ajungi sa spui "mai e mult pana acolo" inseamna ca te doare-n pix si argumentul tau e valabil cu 0.

Am zis si repet: scopul principal al clonarii este (nu cred ca sunt singura care gandeste asa) si ar trebui sa fie:

- demonstrarea supozitiilor din carti despre comportamentul fiintelor preistorice

- cel mai important lucru: CONTROLAREA EVOLUTIEI / INVOLUTIEI; asta e cel mai important lucru. Prin clonarea fiintelor preistorice poti vedea daca in decursul a atatia ani lucrurile au evoluat sau au involuat si mai apoi sa vezi daca poti controla sau nu EVOLUTIA / INVOLUTIA.

Avand in vedere ca omul foloseste foarte putin din creier, inca nu cred ca suntem completi ca fiinte.

Link to comment
Guest Bonito_

nu o sa mai taiem porcu de craciun taiem mamuti :)) cate carne ai de la un mamut iti ajunge cativa ani si va fi destul de ieftina prea destepti cercetatorii astia

Link to comment

nu o sa mai taiem porcu de craciun taiem mamuti :)) cate carne ai de la un mamut iti ajunge cativa ani si va fi destul de ieftina prea destepti cercetatorii astia

Nobito, e vorba despre cercetarea / studierea mamutilor in centre speciale, nu integrarea lor sau comercializarea lor :).

Link to comment

mamuti ? :)) in 4 ani ? daca mai exista lumea pana atunci ar fi bine dar oricum mamuti iam duce in africa , SA SE ADAPTEZE CU MEDIUL DE ACOLO NU SA NE OMOARE PE NOI !

Link to comment

mamuti ? :)) in 4 ani ? daca mai exista lumea pana atunci ar fi bine dar oricum mamuti iam duce in africa , SA SE ADAPTEZE CU MEDIUL DE ACOLO NU SA NE OMOARE PE NOI !

Africa ? :rofl2: Cum sa-i ducem in Africa , tu crezi ca blana aia multa a lor le tine racoare? Banuiesc ca nu te-ai sinchisit nici o secunda sa citesti posturile anterioare in care utilizatorii spuneau ca mamutii traiesc la temperaturi foarte scazute , sau ai vrut sa spui Antarctica?

Link to comment
Guest Bonito_

de ce ar interesa pe cineva cercetarea si studierea mamutilor , mai bine ii clonam si hranim terra , ce carnatii uriasi ar iesii din matele lor :)) , sau salam de mamut , toba de mamut friptura de mamut ciorba de mamut uuuu ce delicatesa

Link to comment
Guest Antikrist

mamuti ? :)) in 4 ani ? daca mai exista lumea pana atunci ar fi bine dar oricum mamuti iam duce in africa , SA SE ADAPTEZE CU MEDIUL DE ACOLO NU SA NE OMOARE PE NOI !

aha...Africa...adica acolo unde creste rasa aia de caini...Husky ?

Link to comment

mamuti ? :)) in 4 ani ? daca mai exista lumea pana atunci ar fi bine dar oricum mamuti iam duce in africa , SA SE ADAPTEZE CU MEDIUL DE ACOLO NU SA NE OMOARE PE NOI !

Glumesti nu, sau la tine daca nu intra in stomac nu are nici o valoare? Vorbim aici de cercetari si descoperiri extraordinare in genetica, care ar putea ajuta la readucerea in viitor a unor specii disparute, Nu de "existenta lumii in 4 ani " sau " ducem mamutii in Africa " . Ce imaginatie bogata ai, cum s-a mai spus, crezi ca blana lor le tine racoare ?

Conteaza si ce lasi mai departe, nu crezi? Daca nimeni nu isi pune intrebari si nu cauta raspunsuri am stagna ca specie.

PS : " Limba romana e limba grele " este ?

Link to comment
Guest SherkaN

Dupa poza ta de la avatar sunt convins ca clonarea mamutilor reprezinta o prioritate in educatia ta.

Eu nu inteleg de ce mamutii , ca doar avem elefantii care sunt de-un leat, de ce nu alta specie :-?

Link to comment

Dupa poza ta de la avatar sunt convins ca clonarea mamutilor reprezinta o prioritate in educatia ta.

Ce legatura are poza mea de la avatar , cu subiectul ?

Eu mi-am zis doar parerea si da, se poate clona si alta specie , de ce nu !. Dar aici e vorba despre mamuti , nu despre alta specie.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...