Jump to content
Andrei2011

Sfarsitu lumii?

Recommended Posts

În ultima lun? s-au întâmplat fenomene, cel pu?in curioase, care au dus la moartea a mii de p?s?ri ?i pe?ti în anumite puncte de pe glob.

Iat? care sunt acestea în ordinea desf??ur?rii lor.

În ajun de anul nou, locuitorii ora?ului Beebe din Arkansas, SUA, au fost surprin?i de o ploaie cu p?s?ri moarte. Autorit??ile sus?in c? p?s?rile au murit datorit? unor c?deri de grindin?, deoarece prezentau leziuni interne.

În jur de 100.000 de pe?ti mor?i au fost g?si?i la sfr?itul lui 2010 plutind pe malurile râului Arkansas, în apropiere de ora?ul Ozark, SUA. Pe?tii apar?ineau unei singure specii ?i au murit datorit? infest?rii cu un virus, au concluzionat autorit??ile, dup? analizele efectuate.

Nu mai pu?in de 40.000 de crabi mor?i au ajus pe malurile regiunii Kent din Marea Britanie la începutul lunii ianuarie, exper?ii punând vina pe vremea prea rece din Anglia care a dus la moartea lor prin hipotermie.

Aproximativ 450 de p?s?ri au c?zut din cer pe o autostrad? din statul Louisiana. Autorit??ile americane sunt de p?rere c? moartea p?s?rilor ar fi fost cauzat? de faptul c? acestea au zburat în firele de curent electric.

Pe 5 ianurie, în Suedia, s-au descoperit zeci de st?ncu?e moarte pe str?zi. Cauzele mor?ii sunt înc? necunoscute. Mul?i sunt de p?rere c? acestea au murit din cazua unor artificii aruncate în aer.

În Maryland, Australia, peste 2 milioane de pe?ti au fost g?si?i mor?i pe malul Golfului Chesapeake.

Autorit??ile dau vina pe vremea extrem de rece ?i pe suprapopularea cu pe?te a Golfului.

Ultimul fenomen, de pân? acum, s-a întâmplat în Italia, unde locuitorii ora?ului Faenza au v?zut mii de porumbei c?zând din cer ca ni?te ,,globuri de cr?ciun”, dup? cum afirm? ei.

Moartea lor ar fi fost cauzat? de vremea rece, ace?tia fiind for?a?i s? zboare la o altitudine prea mare unde nu aveau suficient oxigen, sus?in oficialit??ile Italiene.

Pareri careva?

Ps. Am cautat la search si nu am gasit topic. asa ca am facut eu unu. :)

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca e si din cauza poluarii deja ajunsa intr-un stadiu la limita , pe zii ce trece degajam in aer milioane de metri cubi de noxe etc..si unde credeti ca ajung toate noxele? In aer,pasarile inspira si asa mor..poate am gresit ca nu sunt biolog dar din minima mea cultura generala asa stiu,azi am biologie o sa-l intreb pe profu' ..app si de faza cu pestii,din cauza apelor menajere?:-??

Link to comment
Share on other sites

Guest Anazayr

De ce s-a intamplat nustiu, dar ce legatura are asta cu Sfarsitul Lumii tot nu stiu.

De ce sariti in aer pentru orice intamplare? Au murit niste pasari.. fenomen ciudat, ok...dar hai sa nu trecem la extreme...

Link to comment
Share on other sites

De ce s-a intamplat nustiu, dar ce legatura are asta cu Sfarsitul Lumii tot nu stiu.

De ce sariti in aer pentru orice intamplare? Au murit niste pasari.. fenomen ciudat, ok...dar hai sa nu trecem la extreme...

Problema,e ca mor animalele ...si fara animale .......ne ducem pe copca :-j

Link to comment
Share on other sites

Guest Anazayr

Problema,e ca mor animalele ...si fara animale .......ne ducem pe copca :-j

Au murit cateva, nu in proportie de 10% deci stai linistit asta e ultima noastra problema...

Link to comment
Share on other sites

mor de frig animalele, anul trecut scuturam copacii la munte si cadeau vrabioare inghetate lol

si asta ar putea fi semn al Apocalipsei :-? ?

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca accestea sunt semne pentru sfarsitul lumii . Sunt doar semne ale poluarii si a altor factori daunatori facuti de noi , oamenii

Einstein, si sfarsitul lumii nu ar veni tot din cauza oamenilor? 8-|

Link to comment
Share on other sites

Guest Anazayr

mor de frig animalele, anul trecut scuturam copacii la munte si cadeau vrabioare inghetate lol

Mi-am luat Umbrela De Pasari din piata, de la tigani...e buna, m-a tinut aproape o zi. Sunt reduceri....

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca vine sfarsitul lumii pentru ca va masturbati prea mult.....

not true. je nu se masturbeaza. eu sunt faimos si am parte de bucatele calumea ^_^ .

dar si asta este un semn al apocalipsei. in curand lumea va fi inundata de sperma :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Mi-am luat Umbrela De Pasari din piata, de la tigani...e buna, m-a tinut aproape o zi. Sunt reduceri....

Eu imi comand de pe E-bay un costum de astronaut....I'll be safe with that....si sper ca ajuta si in cazul inundatiei prevazute de Inov8boy 8-|

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...