Jump to content
Guest FrostBite

Parcari aiurea

Recommended Posts

Guest FrostBite

Iar n-ai gasit loc de parcare? Vecinul te-a blocat din nou? La serviciu toti parcheaza pe 2 locuri? Simti ca ti-a ajuns cu toti astia care fac din sofat un calvar?

Haideti sa luam atitudine ! Nu trebuie sa fim indiferenti in privinta "bizonilor" din trafic !

Nu demult s-a lansat un site unde putem ridica, macar un semn de intrebare celor care se cred "regii soselelor". Este de vorba de : www.nustiiparca.ro

Link to comment
Share on other sites

Russell ai uitat ca traim in Romania ? In fiecare zi la mine la bloc se pune o dacie pe 2 parcari...e tiganie curata.

Link to comment
Share on other sites

..

Parcarile din Romania(mai ales din orase) dupa ce ca sunt putine mai sunt si ocupate de cei carora nu le apartine,sau parcate aiurea incat in loc de 2 masini sa fie loc decat de una(parcata jumate pe un loc,jumate pe celalalt).Foarte aiurea situatia actuala,nu cred ca un site rezolva problema..

Link to comment
Share on other sites

In spatele blocului vara trecuta ..gradina blocului a fost defrisata , la propiu ...pentru parcari , s-au facut parcari , acum e mare bataie pe ele DECI le-au facut degeaba ..de ce ?? Pentru ca in sfarsit romanu a ajuns ca americanu sa aiba 3 masini intr-o familie ...am evoluat ..HAI SA NE BUCURAM :))...ignorants !!

Link to comment
Share on other sites

In spatele blocului vara trecuta ..gradina blocului a fost defrisata , la propiu ...pentru parcari , s-au facut parcari , acum e mare bataie pe ele DECI le-au facut degeaba ..de ce ?? Pentru ca in sfarsit romanu a ajuns ca americanu sa aiba 3 masini intr-o familie ...am evoluat ..HAI SA NE BUCURAM :))...ignorants !!

Sa fi fost vreo 1000 de metri patrati de iarba si copaci distruse pentru o parcare intre doua blocuri din fata celui de-al meu aum 2 ani (si am observat ca asta se intampla in multe locuri). Macar imi scurteaza drumul spre statie cu vreun minut...

Link to comment
Share on other sites

Poate ..poate o sa am chef vreodata sa pun doua poze de inainte si dupa...toata nebunia cu parcarea ...jur ca si tie ca "strain al locului" ti-ar parea rau ...frate nu stiu cum sa explic ...parca locuiesc pe un aerodrom cand ma uit pe geam , o chestie mare din beton ..fara copaci fara gradini si frumusetile lor ..pentru ce ??? Pentru bataia din miezul noptii pe locul de parcare ..

Link to comment
Share on other sites

e de vina infrastructura si conceptia oraselor..sa nu uitam ca au fost concepute destul de prost ca si drumurile.e normal numarul masinilor a crescut si tot creste devenind aproape insuportabil chestia asta cu parcarile.ar trebui luat modelul american cu parcari subterane sau aeriene insa la noi nu sunt bani.

Link to comment
Share on other sites

Guest fletcher

Russell ai uitat ca traim in Romania ? In fiecare zi la mine la bloc se pune o dacie pe 2 parcari...e tiganie curata.

Puiul mamii , cu ce te deranjeaza pe tine ca o dacie se pune pe 2 locuri de parcare? Sa-ti reamintesc ca mai ai cel putin 8 ani pana sa ai o masina si sa incepi sa-ti faci griji ca nu gasesti loc de parcare?

ON: Ca website nu il consider folositor. Nici un sofer din cei pusi pe acolo ca la un "colt al ru?inii" nu se va regasi ... cel putin fara o sustinere la televizor / panouri publicitare sau cel putin cateva afise lipite de voi pe cabine telefonice , stalpi , etc nu faceti nimic.

Link to comment
Share on other sites

Reclama parca se pune in alta parte , sunt multe site-uri de genul celui precizat. Insa tot mai mult succes au sectiunile din comunitatile auto deja dezvoltate.

A da , aveti dreptate , e greu cu romanii si cu locurile de parcare.

Link to comment
Share on other sites

La noi in oras au stricat o gramada de trotuare..s-au facut multe parcari. In unele locuri daca esti cu mai multe persoane nu pot trece 2 persoane,trebuie sa mergi in sir indian.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...