Jump to content
logs

Vreau sa fiu politician in Romania?

Recommended Posts

Guest SherkaN

Adica eu sunt din plastilina ? Daca eu nu gandesc ca ei ... .ce ? AAA ..... ma vor face sa gandesc ca ei ? Niciodata, si stii de ce ? Simplu asa sunt eu si nu accept ceva ce e impotriva principiilor mele. Daca injur pe vreunu` pe forum o fac ca eu consider ca cel mai lesne mod de a-mi exprima repulsia fata de el, consider ca daca as sta sa-i explic intr-un mod civilizat risc sa duc 1001 de discutii cu el pe care poate nu le-ar intelege, si atunci de ce sa-mi bat capu` , insa asta e un forum, cand e vb. de "cariera" , si mai ales Politician, o "functie" in care ai o imagine cu adevarat, atunci esti obligat din demnitate si din respect fata de tine sa lasi omu` sa te vada asa cum esti de fapt , e singurul mod in care lumea te-ar aprecia CU ADEVARAT.

Link to comment
Share on other sites

Adica eu sunt din plastilina ? Daca eu nu gandesc ca ei ... .ce ? AAA ..... ma vor face sa gandesc ca ei ? Niciodata, si stii de ce ? Simplu asa sunt eu si nu accept ceva ce e impotriva principiilor mele. Daca injur pe vreunu` pe forum o fac ca eu consider ca cel mai lesne mod de a-mi exprima repulsia fata de el, consider ca daca as sta sa-i explic intr-un mod civilizat risc sa duc 1001 de discutii cu el pe care poate nu le-ar intelege, si atunci de ce sa-mi bat capu` , insa asta e un forum, cand e vb. de "cariera" , si mai ales Politician, o "functie" in care ai o imagine cu adevarat, atunci esti obligat din demnitate si din respect fata de tine sa lasi omu` sa te vada asa cum esti de fapt , e singurul mod in care lumea te-ar aprecia CU ADEVARAT.

atunci iti zic ca daca vrei sa ajungi politician si mergi pe principiile tale, nu poti rezista :)

am uitat sa citez si un mic discurs al rechinilor: LASATI FANTEZIILE DE-O PARTE, TREZITI-VA LA REALITATE

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Gresit. Asta e o cale murdara de a va gasi voi justificari in fata faptului ca sunteti niste hoti.

Gandeste-te la un grup de oameni (sa zicem 100) care fura toti si nu zice nimeni nimic ... asta vor face si`n continuare, insa daca apare 1 din ei care zice "ba eu nu mai fur, nu e bine sa fur + ca daca ar fi sa fure altu` de la mine nu mi-ar placea" , fac pariu ca cel putin 1 s-ar da dupa el, asa e natura umana.

Analogia asta nu are rol de a-ti da ex. concret intre 100 care fura si grup de politicieni ci vrea sa sublinieze gandirea la nivel colectiv, gandeste-te la religie, erau politeisti iar pe urma credeau toti intr-un singur zeu, nu-i greu sa schimbi gandirea unei mase de oameni, doar iti trebuie harul potrivit si pozitia potrivita, daca nu crezi ca-i de tine nu te baga. Acum o sa vii sa zici "da bun, dar pana o sa apara profetu` asta de care zici tu, prefer sa ma infrupt si eu din ciolan" , si`n cazul asta iti zic ca e OK , dar macar nu-ti mai gasi argumente conform carora sa incerci sa ma faci sa cred ca esti cinstit dar .... nu se poate , tre` sa furi.

"rechinii" de care vorbesti tu sunt niste retardati cu diplome de Spiru Haret , nu mi-i da ex. ca si cand ar fi niste INTELEPTI.

Gata eu nu mai continui ca incep s-o dau in serios si poate or sa inceapa astia sa ma placa :))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...