Jump to content
Alfredo

iPhone - un succes de cofetarie

Recommended Posts

iPhone - un succes de cofetarie

http://img440.imageshack.us/i/prajituraiphone.jpg/

O mica patiserie din Japonia a devenit cunoscuta in toata tara, gratie unei inventii care s-a bucurat de mare succes: prajiturica in forma de iPhone.

Un fursec cu ciocolata, decorat manual cu "iconite" colorate si comestibile, care imita infatisarea celebrului gadget produs de Apple - aceasta e noutatea lansata in 2008 de Kumiko Kudo, proprietara patiseriei.

Initial realizata la comanda, ca un cadou personalizat pe care o clienta dorea sa il ofere sotului ei, de ziua lui, prajitura iPhone a ajuns, acum, sa fie ceruta de sute de clienti.

Succesul s-a datorat popularizarii ei, pe Twitter, de catre doua cunoscute personalitati japoneze, Kazuyo Katsuma (femeie de afaceri si scriitoare specializata in probleme economice) si cantareata pop Komi Hirose.

Pentru moment, iPhone-ul cu ciocolata este disponibil doar in Japonia si, cu toate ca nu e ieftin (2.730 yen, echivalentul a cca. 33 USD), listele de comenzi sunt atat de lungi, incat doritorii pot astepta pana la 2 luni pentru a-si primi gadgetul dulce.

Sursa: www.descopera.ro

Link to comment

hai ca e tare , maine , poimaine vezi prajitura nokia n 95 :)), de pret ce sa mai zic .... 33$ .. nu stiu daca face macar 10 :-j

ti-a iesit si tie suspendul si acum vrei altul ? 8-|

@ face 33$ cum sa nu faca ? ganditi-va ca aia au alte salarii nu ca noi :) iar pentru aspect dai oricat

fa tu o prajitura daia cu ce ai prin casa si posteaza poza si ai admiratia mea domnule eric

Link to comment

n-as da 33 de para pe o ciocolata nici sa ma bati cu lantu` :)) , poa sa aiba si forma si de Jessica Alba

e n-ai da 33$ daca ar fi jessica alba :)

astea sunt fitze, dar dupa cum se zice: nu e prost cine vinde e prost cine cumpara.

nu cred ca au voie sa foloseasca logul de la apple in scop comercial. da cine stie cum sunt legile astea dintr-o parte intr-alta a lumii...

Link to comment
Guest SherkaN

au voie ca stiu la turci spre ex. au fabrici de dolce & gablana si nu le zice nimeni nimic, le permite legea, probabil asa e si la astia.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...