Jump to content
Alfredo

Cum va arata lumea in anul 2025?

Recommended Posts

Cum va arata lumea in anul 2025?

http://img52.imageshack.us/i/profetiinside.jpg/

Imaginati-va o lume in care China este, detasat, cea mai mare putere mondiala, astronautii europeni si americani au infiintat deja o infloritoare colonie pe planeta Marte, iar viata politica a Europei este dominata de un nou partid politic, un sincretism intre social-democratie si liberalism. Oare asa va arata lumea in anul 2025?

Nu stim cu siguranta raspunsul la aceasta intrebare; cert este faptul ca aproximativ 100.000 de britanici cred cu tarie ca aceste predictii se vor adeveri in urmatorii 15 ani. Aceasta este concluzia unui masiv studiu, bazat pe un sondaj ale carui rezultate au fost date recent publicitatii. In vreme ce peste 50% dintre britanici cred ca printul William va fi incoronat rege al Angliei, unul din sase britanici sunt convinsi ca, pana in anul 2025, monarhia va fi abolita. De asemenea, 60% dintre cetatenii Regatului Unit sunt de parere ca China va fi superputerea mondiala care va conduce destinul omenirii, in vreme ce 25% dintre englezi sunt de parere ca viata politica a Uniunii Europene se va schimba radical prin aparitia unui nou partid politic.

Cei mai optimisti dintre englezi - 5% - cred ca pana in 2025 vacantele pe Marte vor deveni o banalitate, in vreme ce unul din 10 britanici este de parere ca o colonie permanenta pe Planeta Rosie va deveni posibila in urmatorii 15 ani. Mai mult de jumatate dintre cei chestionati sunt de parere ca televiziunea clasica isi va da obstescul sfarsit si ca vor urmari show-urile preferate pe internet; in vreme ce 2 treimi cred ca operatiile estetice vor ajunge niste interventii ieftine si obisnuite, la care va apela oricine. Sondajul a fost realizat cu ocazia celei de-a 15-a aniversari a companiei MSN UK.

Sursa: www.descopera.ro

Link to comment

Nimic real (cred) ori cum in romania nu ve-ti vedea ceva...

Sa mori tu? mama mama ce mai stiti sa comentati , daca ati avea tara asta in maini v-ati pune in cur si ati incepe sa plangeti.

Ma eu cred ca va ajunge la stadiul asta dar haideti sa ne axam pe 2011 , nu pe 2025. Nici nu ma intereseaza sa stiu cum va arata 2025 daca altii spun ca nu voi trai pana atunci ca la anu' murim.

Link to comment

Ne trebuie foarte mult timp ca sa construim totul robotizat.Si avand in vedere ca nu toate tarile sunt in stare sa fac asa ceva,decat 5-10 tari,nu prea curand o sa vedem lumea aratand asa.

A zis cineva ceva de robotizare totala? Aici e vorba doar de niste blocuri mai smechere si masini zburatoare . Viuuuu

Link to comment
Guest SherkaN

A zis cineva ceva de robotizare totala? Aici e vorba doar de niste blocuri mai smechere si masini zburatoare . Viuuuu

AHAHHAHAAHAHAAHAHAHAAHAHAHAA masini zburatoare ? ba tu ai idee ce inseamna sa construiesti o intreaga "infrastructura" , deci sa produci la scara mare, sa faci in serie masini "zburatoare" ? HAHAAHAHAHAHAAHAHA , hai ca esti simpatic.

Link to comment

Sa mori tu? mama mama ce mai stiti sa comentati , daca ati avea tara asta in maini v-ati pune in cur si ati incepe sa plangeti.

Ma eu cred ca va ajunge la stadiul asta dar haideti sa ne axam pe 2011 , nu pe 2025. Nici nu ma intereseaza sa stiu cum va arata 2025 daca altii spun ca nu voi trai pana atunci ca la anu' murim.

Calmeaza-te,copile,el doar si-a spus punctul de vedere,nu e nevoie sa incepi sa-ti arati nervii pe forum.Plus ca,are dreptate,atata timp cat in romania nu se pot construi 5km de autostrada,in mod cert nu vei vedea prea curand sosele suspendate si masinute zburatoare.Trezeste-te.

Uitativa cum era lumea acum 14 ani si cum e acum ... dupa parerea mea nu am suferit o mare evolutie ... cred ca asa o sa fie si in urmatorii 14 ani.

+1.

Link to comment
Guest SherkaN

Astazi sunt baiat de treaba si pun post-urile tale pe seama oboselii, mergi si incearca sa dormi un pic. Hoti , curve , omoruri sunt de cand s-a nascut specia umana , asa ca daca a rezistat ea 60.000 de ani cred ca mai poate 10 =))))

Link to comment

cam nasoala poza,parca e desen.

desi nu vad nimic deosebit in poza ,decat punctele alea care ziceti ca sunt masini zburatoare :)

nu cred ca se va ajunge in 25 ani sa pilotam masini aeriene :))

unele orase ale lumi arata de mult ca o parte din sfu din poza ,asta depinde si cu ce ochii vezi lucrurile

Link to comment

Poza e din filme restu` e can-can, numa` prostii.

Pe bune? Really? Chiar asa? Oare? etc etc

Totusi, e vorba de 14 ani si nu de 4-5 ani. Ce e prostie referitor la China? Nu vezi ca deja ei incearca un mic scenariu de asa zisa globalizare prin finantarea Europei cu bani?

Cat despre partidele politice nu e nici asa ceva exclus :).

AHAHHAHAAHAHAAHAHAHAAHAHAHAA masini zburatoare ? ba tu ai idee ce inseamna sa construiesti o intreaga "infrastructura" , deci sa produci la scara mare, sa faci in serie masini "zburatoare" ? HAHAAHAHAHAHAAHAHA , hai ca esti simpatic.

Eu cred ca esti profesor universitar la Inginerie Energetica si Automatica. De putut se poate si problema nu sta in bani ci in disponibilitatea magnatilor de a-si schimba industria total, frica lor cea mai mare fiind legata de pierderile posibile pentru ca o masina zburatoare nu inspira intocmai incredere.

Crezi ca avioanele au avut zeci de milioane de clienti din prima? Mai intai au avut oameni platiti care sa le incerce avioanele si sa arate lumii ca avionul e folosit ca mai apoi sa foloseasca si ceilalti cu incredere avioanele.

Uitativa cum era lumea acum 14 ani si cum e acum ... dupa parerea mea nu am suferit o mare evolutie ... cred ca asa o sa fie si in urmatorii 14 ani.

Referitor la tehnologie vrei sa zici ca n-a evoluat :blink:? E vorba despre tehnologie aici, nu despre sistemul eco.

unele orase ale lumi arata de mult ca o parte din sfu din poza ,asta depinde si cu ce ochii vezi lucrurile

Asta voiam si eu sa zic. Sunt foarte multe cladiri care seamana cu "sf-ul" din poza, unele chiar depasind limitele imaginatiei.

Link to comment

Sa mori tu? mama mama ce mai stiti sa comentati , daca ati avea tara asta in maini v-ati pune in cur si ati incepe sa plangeti.

Ma eu cred ca va ajunge la stadiul asta dar haideti sa ne axam pe 2011 , nu pe 2025. Nici nu ma intereseaza sa stiu cum va arata 2025 daca altii spun ca nu voi trai pana atunci ca la anu' murim.

Eu am 15 ani nu am ce sa muncesc in afara sa ma duc la scoala care nu e munca

Link to comment

Referitor la tehnologie vrei sa zici ca n-a evoluat :blink:? E vorba despre tehnologie aici, nu despre sistemul eco.

Eu nu vorbeam despre tehnologie. Eu doar m-am uitat la o poza cu Bucurestiul de acum 14 ani, si am observat un regres nu un progres. Noi nu putem sa vopsim ce a facut Ceausescu si vrem sa avem masini zburatoare.

Link to comment

Eu nu vorbeam despre tehnologie. Eu doar m-am uitat la o poza cu Bucurestiul de acum 14 ani, si am observat un regres nu un progres. Noi nu putem sa vopsim ce a facut Ceausescu si vrem sa avem masini zburatoare.

E vorba despre lume, nu despre Romania. Sau, scrie in primul reply ca e vorba despre Romania si nu vad eu bine :)?

Link to comment

Nimic real (cred) ori cum in romania nu ve-ti vedea ceva...

Mama daca ai stii cat de prost poti sa gandesti .. lasa dracu samp-u ala ca te duci de rapa mai rau decat esti

@ e posibil orice .. degeaba se fac speculatii si alte chestii .. ma gandesc doar cum o sa fie cu legile la masinile zburatoare .. adica sa nu mergi prea sus prea jos =))

Dar parerea mea este ca masinile astea de acum nu or sa fie inlocuite 50 ani de acum inainte

Link to comment

@ e posibil orice .. degeaba se fac speculatii si alte chestii .. ma gandesc doar cum o sa fie cu legile la masinile zburatoare .. adica sa nu mergi prea sus prea jos =))

Se vor conduce singure, probabil se vor raporta la un sistem central ce le va inscrie pe un culoar de zbor pentru a ajunge la destinatie.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...