Jump to content
mortallx

Eurovision 2011 Romania

Recommended Posts

Cum ziceam mai sus, gusturile nu se discuta. Multora dintre noi ne place melodia si cred ca si altora le va placea. O sa vedem atunci ce va fi. Stai linistita ca nu se vor duce in cap.

N-am zis ca sunt expert, dar imi place ce aud.

p.s. Incheiat subiectul pt mine! O sa-l redeschid dupa ce se va termina Eurovision!

Te-nteleg la partea cu "gusturile nu se discuta" dar din punct de vedere muzical ca greseli aduc cu (un exemplu mioritic) LG sau Elgi, cum mama naibii le zicea ori Boombastic (asa se numeau initial). Oamenii erau anti-talent dar aveau sustinatori gen "gusturile nu se discuta".

LE: reminder:

http://www.youtube.com/watch?v=4RhMKQ-fReA&feature=related

LE2: sau alt exemplu mioritic: Toni Scobiola, in caz ca urmaresti "Rai da' buni". Ok, tipul canta bine sau mai putin bine pe un anumit segment dar cand incepe el sa cante ce nu-i merge... imi vine sa ii busesc ceva in nas. Deseori evit emisiunea numai sa nu-l mai aud pe ala cum incearca sa faca ceva ce nu-i iese.

Edited by Lexa
Link to comment

mama mama ce-i aici, e cu scandal. ma bag si eu

1. lena n-a castigat eurovisionul de anul trecut prin talent - cine spune ca tipa a interpretat melodia cum trebuie ar trebui impuscat, inviat si apoi impuscat din nou. deja nu mai e vorba de gusturi, e vorba de faptu' ca tipa era afoana

2. rahatu' asta de melodie tip pam pam pam ... pam pam pam, o sa castige fix cucu. pt ca e simpla, monotona si e in engleza - lucru care ii face pe romani sa vorbeasca cu un accent mega de rahat, pt ca asa suntem noi...

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...