Jump to content
Worer

S-a trezit in cosciug cu doar cateva ore inainte de a fi ingropata de vie!

Recommended Posts

Caz uluitor in Brazilia, unde o femeie declarata decedata si-a revenit la viata, chiar in timp ce angajatii unei firme de pompe funebre o pregateau pentru inmormantare. In varsta de 88 de ani, femeia fusese declarata moarta de medici, care trecusera la cauza decesului 'hipertensiune si obturarea arterelor'.

INCREDIBIL! S-a trezit in sicriu, cu doar cateva ore inainte sa fie INGROPATA DE VIE!

c026836e18075f024f3c200b04cdb30e.jpg

Maria das Dores a fost dusa la acelasi spital unde i-a fost completat certificatul de deces, chiar in Ajunul Craciunului.

'Nu avea semne vitale, in momentul in care am declarat-o moarta', se apara medicii care s-au ocupat de octogenara. Din fericire pentru ea, un angajat al firmei de pompe funebre care ocupa de inmormantarea batranei a observat ca aceasta respira si chiar se misca. Dupa ce si-a revenit din soc, omul a cerut ajutorul doctorilor.

Pensionara sufera de hipertensiune, boli vasculare, Alzheimer si cu o luna in urma, i-a fost amputata o parte din piciorul drept.

In timp ce politia a inceput o ancheta, familia femeii a anuntat ca va da in judecata spitalul care a declarat-o

Link to comment

Parerea mea e ca .. a avut noroc , dar cred ca acel spital ar trebui dat in judecata , in fond era viata unei femei la mijloc

Exact la sfarsitul stirii scrie ca Spitalul va fi dat in judecata...

Se mai intampla, am mai auzit de asa ceva, un caz asemanator a fost acum cativa ani, cand m'am dus la bunicii mei la tara sa taiem porcul de Craciun, dupa ce l'a sacrificat, in timp ce'l parjolea cu foc, s'a ridicat si a inceput sa alerge prin curte cu foc pe el.

Nu cred ca or sa ceara daune prea mari, femeia oricum e la sfarsit de drum

Link to comment

Exact la sfarsitul stirii scrie ca Spitalul va fi dat in judecata...

Se mai intampla, am mai auzit de asa ceva, un caz asemanator a fost acum cativa ani, cand m'am dus la bunicii mei la tara sa taiem porcul de Craciun, dupa ce l'a sacrificat, in timp ce'l parjolea cu foc, s'a ridicat si a inceput sa alerge prin curte cu foc pe el.

Nu cred ca or sa ceara daune prea mari, femeia oricum e la sfarsit de drum

Imi imaginez cum fugea porcu cu cutitu`n gat ca o minge de foc si voi cu toporu dupa el :)))

Link to comment

De asta se sta la noi 3 zile cu el in cosciug deasupra pamantului.

din cauza religiei se sta nu din cauza ca se poate trezi mortul 8-| ca Iisus nu s-a gandit ca daca mortul are Hepatita C si se trezeste dupa 2 zile :))

@spitalul ce vina are ? se poate sa fi fost un stop cardiac si sa nu se miste , puls 0 , si e normal sa fie declarata moarta .. doar nu sta 3 zile cu ea pe masa de operatie si se mai uita la ea .. ore s-o trezi ?

Link to comment
Guest NightWishMaster

Se poate considera norocoasa. Nu odaa s-a intamplat ca la o dezhumare de 7 ani sa se gaseasca resturile trupesti in atla pozitie decat cea in care se afla la inmormantare, cu semne clare de "lupta" pentru scapare.

Link to comment

O ma gad.. Poate chiar a murit si si-a revenit ca prin miracol sau ?? :| Cine stie..

trist..hai sa plangem,o dam la OTV si devine vedeta.

ON:Spitalul de ce sa fie dat in judecata?Poate baba asta era superman...cine stie,cand a ingropat-o a ingropat-o de vie...dormea,ce vrei?

Link to comment

Se mai intampla, am mai auzit de asa ceva, un caz asemanator a fost acum cativa ani, cand m'am dus la bunicii mei la tara sa taiem porcul de Craciun, dupa ce l'a sacrificat, in timp ce'l parjolea cu foc, s'a ridicat si a inceput sa alerge prin curte cu foc pe el.

faza cu porcul am patit`o si eu =))

OT ce vina au medicii daca baba numai prezenta semne vitale?

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...