Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

boomeey

Sugestie

Recommended Posts

catre admini/moderatori: cum e cu benzina ? oameni protesteaza cu fise nu ? dar tot o sa cumpere ca doar au masina... asta e si strategia serverului ?

A te juca MU nu are nicio legatura cu masinile sau benzina. Invatati sa faceti diferenta intre viata si joc.

crede cineva ca e corect sa iei suspend 40 de zile ...

daca trebuia sa fugi de acasa si fratele tau mai mic joaca cu elite de pe compu tau pe care te-ai chinuit nopti si zile sa iti cresti caracteru ? nu aveti de unde sa stiti ce se intampla si mai mult ca sigur nici nu va intereseaza pentru ca este o regula...

Daca trebuie sa fugi de acasa, inchizi PCul ca nu se stie niciodata cum face scurt undeva si ia casa foc. Si daca mai ai si un frate mai mic, Dumnezeu stie cate si mai cate se pot intampla.

Totusi, ce cauta la tine pe calculator Elite atata timp cat nu e "legal" sa-l folosesti? Il stergi si nu-ti mai faci griji de fratele mai mic.

sunt razi ... pai cand auzi de razie te gandesti sa vezi daca ai buletinu la tine in discoteca... mu-ul ar trebui sa te relaxeze.

MU-ul este un joc foarte relaxant pt cei care cunosc regulamentul si tin cont de el. Pentru cei care vor sa arate ca sunt mai presus de toti si de orice si vor sa faca ce vor, cand vor si cum vor, atunci pentru ei nu, nu este un joc relaxant. Pentru acestia niciun server care se respecta nu va fi un loc relaxant.

Link to comment
Share on other sites

Sunt perfect de acord cu scaderea jewel drop si m-am saturat sa aud mereu acelasi "vom discuta" "vom analiza".

Voi chiar nu vedeti unde s-a ajuns cu elitul...Un book+5 se lua cu 20-20 .. acuma e 70-70..Unde se va ajunge??....

Problemele acestea sunt in n topicuri de n ori. In primul rand ar trebui un rr db care toata lume il doreste de altfel iar domni adminii, fac, "ureche surda" si ne omoara cu aceleasi replici "vom discuta" "vom vedea" "pe viitor" sau mai nou "nu stim cand va fii".

Sa dam un exemplu: Daca voi scadeti jewel drop iar valoarea jewelului va reveni la normal.."batalia" pe 1bles/1soul va fii mult mai mare. Daca stau 5 oameni intr-un party indiferent unde, voi credeti ca ala care sta on si vrea sa culeaga jeweluri ii convine ca altul cu "move to pick" afk sa ia toate jewelurile. Atunci vor incepe sa apara si masurile la nivel player-player nu doar admin-player cum e acum, intrucat majoritatea folosesc elite.

Asta e cea mai buna solutie care se poate lua impotriva elitului si ar scadea si rata de afk la nivelul jucatoriilor.

Link to comment
Share on other sites

cel mai bine ar fi sa se blocheze elite din luncher sau cu mu-guard. pe langa pick, daca te uiti pe pagina de suspenduri sunt o gramada care au cont blocat pt //gt. azi a mai muscat unu un 99(merita, dar totusi e pacat de munca lui).

serveru asta prefera sa piarda 1000 de playeri (de parca i-ar avea), in loc sa blocheze un rahat de clicker.

Link to comment
Share on other sites

Este destul de greu sa blochezi clickerul Elite,chiar am studiat o vreme problema aceasta,clickerul elite isi are informatiile facute publice pe site,adica fiecare isi poate face o versiune care sa treaca de Launcher,blochezi o versiune,dar apare alta si tot asa

Aveti rabdare happy1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ma bag si eu in seama, dar daca e de spus pasu pai hai sa spun si eu :))

Pai cum sa mai joci? Cand esti curat si te posteaza unu pentru //gt ca teai miscat repede, sau cazu misterio urmarit "din tarkan" in k6 spot ultimu, sau alte cazuri pentru -32767 pfff, eu nici macar numi pot imagina cat f5 a dat ca sa gaseasca acel "bug" dapai sa ma si uit la ce si cat are cineva agil ene etc.

Pai daca tot sa legalizat filmatu, acu cas full pe sm ... ma apuc de filmat si eu... doar se poate...

Regulamentul - ala cre trebuie sal respectam - spune ca "hack-ul, macro si altele" sunt postate doar de "admini" pai aici nu aveam doar staful linkmania, tot respectul pentru majoritatea, ci avem o "ARMATA" de admini repezentata prin jucatori, caci se poate... , sa dat pentru filme, pentru poze etc. ss:) unde e regulamentul? va spun eu pe o hartie la toaleta si daca esti stricat la stomac il poti folosi!

Aberant sa ceri respectarea regulamentului cand el este incalcat cu buna stiinta de cei carel aplica.

Nam nimic de impartit, insa, din fericire lam cunoscut pe misterio, si stiu si cat a putu fi on ca sa creasca caracteru ala, si se trezeste unu care zice ca a folosit //gt, plus ca //gt este functie a clikerul gui, deci nu e exploatare de bug, e acelasi lucru cu meet player etc.... unde e problema? problema e ca nici adminii habar nu au ce e ala "hack" sau "exploit bug" pt care se da 99... si cu atat mai putin ce e ala macro... pt care se da 40...

Daca folosesti elite gui cum poti sa zici ca e hack?? de 99 ss? cand in regulament ai

Suspendul este de 40 de zile si vor fi postati doar de catre GM. Se poate acorda suspend si in situatia in care exista printuri (facute chiar de catre utilizator) care contin mesaje generate de aceste aplicatii din care rezulta utilizarea functiilor de tip macro/bot/alte functii inafara de atack/buff. In caz de recidiva, suspendul va fi acelasi.

pai unde e ma nene exploitul? hackul? stiu povestea "sa decis la adunarea adminilor" da de ce nu faceti un vot al jucatorilor? sa vedem ei ce parere au? de ce sa aplicati regulamentu dupa ureche? ca aveti "portite" la umbra carora puteti lua decizii "corecte"?????????

Pacat.. cunosc destui dintre voi si chiar nu cred ca puteti gandi sub forma asta....

Daca nu va convine ce am scris dati WARN, ca pt asta nu va obositi sa scrieti "se va discuta" "se va analiza" si doar in gandul vostru "SE VA APLICA!!!!!!!!!!! ACUM DAI REPEDE SA NU SCAPE HAI CU WARNUUU" greu sa apesi un buton !!!

P.S. Si daca tot se vede in loguri de ce dreaq nu va uitati si la ceilalti? in 24 de ore curatati serveru dati 99 la toti... nu pe sarite si numai la HH.... ca nam vazut din celelate sa ia 99, desi GoELF mia aparut de 5 ori prin fata la invazii intro fractiune de sec si dupa se lauda ca a prins 3 bok+4, pai eu nici nam apucat sa plec dupa loc si el imi zice ca aprins 3 bok, dar deh asta nu se vede in loguri :) ca nu se vrea... chiar credeti ca doar 1 a folosit gt? cand toti veneau pe ultimu k6 de nu stiu unde... instant asa... etc. etc.

Nam nevoie de raspuns cal stiu deja "sunteti prea ocupati sa dati 99 la HH si nu aveti timp de altii" spor la ss-uri!

Link to comment
Share on other sites

Ma bag si eu in seama, dar daca e de spus pasu pai hai sa spun si eu :))

Pai cum sa mai joci? Cand esti curat si te posteaza unu pentru //gt ca teai miscat repede, sau cazu misterio urmarit "din tarkan" in k6 spot ultimu, sau alte cazuri pentru -32767 pfff, eu nici macar numi pot imagina cat f5 a dat ca sa gaseasca acel "bug" dapai sa ma si uit la ce si cat are cineva agil ene etc.

Pai daca tot sa legalizat filmatu, acu cas full pe sm ... ma apuc de filmat si eu... doar se poate...

Regulamentul - ala cre trebuie sal respectam - spune ca "hack-ul, macro si altele" sunt postate doar de "admini" pai aici nu aveam doar staful linkmania, tot respectul pentru majoritatea, ci avem o "ARMATA" de admini repezentata prin jucatori, caci se poate... , sa dat pentru filme, pentru poze etc. ss:) unde e regulamentul? va spun eu pe o hartie la toaleta si daca esti stricat la stomac il poti folosi!

Aberant sa ceri respectarea regulamentului cand el este incalcat cu buna stiinta de cei carel aplica.

Nam nimic de impartit, insa, din fericire lam cunoscut pe misterio, si stiu si cat a putu fi on ca sa creasca caracteru ala, si se trezeste unu care zice ca a folosit //gt, plus ca //gt este functie a clikerul gui, deci nu e exploatare de bug, e acelasi lucru cu meet player etc.... unde e problema? problema e ca nici adminii habar nu au ce e ala "hack" sau "exploit bug" pt care se da 99... si cu atat mai putin ce e ala macro... pt care se da 40...

Daca folosesti elite gui cum poti sa zici ca e hack?? de 99 ss? cand in regulament ai

Suspendul este de 40 de zile si vor fi postati doar de catre GM. Se poate acorda suspend si in situatia in care exista printuri (facute chiar de catre utilizator) care contin mesaje generate de aceste aplicatii din care rezulta utilizarea functiilor de tip macro/bot/alte functii inafara de atack/buff. In caz de recidiva, suspendul va fi acelasi.

pai unde e ma nene exploitul? hackul? stiu povestea "sa decis la adunarea adminilor" da de ce nu faceti un vot al jucatorilor? sa vedem ei ce parere au? de ce sa aplicati regulamentu dupa ureche? ca aveti "portite" la umbra carora puteti lua decizii "corecte"?????????

Pacat.. cunosc destui dintre voi si chiar nu cred ca puteti gandi sub forma asta....

Daca nu va convine ce am scris dati WARN, ca pt asta nu va obositi sa scrieti "se va discuta" "se va analiza" si doar in gandul vostru "SE VA APLICA!!!!!!!!!!! ACUM DAI REPEDE SA NU SCAPE HAI CU WARNUUU" greu sa apesi un buton !!!

P.S. Si daca tot se vede in loguri de ce dreaq nu va uitati si la ceilalti? in 24 de ore curatati serveru dati 99 la toti... nu pe sarite si numai la HH.... ca nam vazut din celelate sa ia 99, desi GoELF mia aparut de 5 ori prin fata la invazii intro fractiune de sec si dupa se lauda ca a prins 3 bok+4, pai eu nici nam apucat sa plec dupa loc si el imi zice ca aprins 3 bok, dar deh asta nu se vede in loguri :) ca nu se vrea... chiar credeti ca doar 1 a folosit gt? cand toti veneau pe ultimu k6 de nu stiu unde... instant asa... etc. etc.

Nam nevoie de raspuns cal stiu deja "sunteti prea ocupati sa dati 99 la HH si nu aveti timp de altii" spor la ss-uri!

frumosa poveste, dar ai uitat un mic aspect. logurile pe o zi pot ocupa si 1 gb(la un singur char). nu e uman sa stai cu ochii in miile de linii, ore intregi. . nici mie nu imi convine sa stau on si sa nu prind un jwl de x ca el are elite sau el sa se "teleporteze" miraculos langa golden.

Pana se blocheaza din luncher... stam toti cu mana pe print sau cu fraps si tot postam, apoi inghitim ca doar suntem vanatori.

Link to comment
Share on other sites

frumosa poveste, dar ai uitat un mic aspect. logurile pe o zi pot ocupa si 1 gb(la un singur char). nu e uman sa stai cu ochii in miile de linii, ore intregi. . nici mie nu imi convine sa stau on si sa nu prind un jwl de x ca el are elite sau el sa se "teleporteze" miraculos langa golden.

Pana se blocheaza din luncher... stam toti cu mana pe print sau cu fraps si tot postam, apoi inghitim ca doar suntem vanatori.

Daca vrei sai prinzi cu speed, mergi la invazii, faci lista si te uiti in intervalul respectiv... nu e greu... e mai greu cu gt ca trebuie sa stii de unde a plecat si cat aea de parcurs... dar la invazii poti verifica caracter/ora/coordonatele ... asta e o idee... si se poate face, plus ca daca fac asta cam 2-3 zile numai umbla nimeni cu speed casi ia 99 cel putn la invazii, si tot asa :)

Psihologia conform caruia daca ii dau 40 15 35 98 etc... este ca si cum la un copil de 2 ani ii dai o palma... el rade la tine... si se gandeste "pina data viitoare nu mai fac" in conditiile in care pina la 3 ani el nu stie sa faca diferenta intre greseala si lucrurile care ar avea voie sa le faca

Link to comment
Share on other sites

ieri am dat pk la invazie unui player si in urmatoarele 2 secunde a fost langa mine (am print.. cel putin se poate verifica dupa data si ora cum spui tu), dar nu il postez. sincer nu ma incata cu nimic ca x sau y musca un 99. momentan se pare ca s-au mai potolit, dar totusi trebuie facut ceva. un rr db (cum se vb prin alte topicuri) este o solutie de maxim 2 luni pana se gaseste sau se face alt program :)

Link to comment
Share on other sites

chiar trebuie sa se gaseasca mereu nemultumiti? da jucati frate asa cum e. boom acum nu mai poti dormi noapte din caza ca pica prea multe jwl, ce sa spunem...nici eu nu am mai vazut picior de golden de 2 luni dar nu ma plang, asta e, joc in continuare, ce tot atata tantam ca pica prea multe jwl, lasati dropul asta asta cum e, cine vrea sa fol elite isi risca pielea si ia 40 si cu asta basta, cu ce te deranjeaza pe tn ca ia x sau y 40 ?

Link to comment
Share on other sites

raman uimit pe zi ce trece de cate caractere suspendate dau pe la plangeri, pentru clicker elite.

daca tot nu are nimeni timp sa caute o metoda de stopare a acestui clicker, de ce nu faceti altceva in loc sa aruncati cu zecile de zile de suspend in stanga si in dreapta?

modificarea dropului mai mult de 10 minute nu dureaza. modificati drop-ul in asa fel incat sa planga lumea dupa un soul/bless si lasati-i sa-i culeaga cu autopick dar NU CU MOVE TO PICK.

sa primeasca suspend cei care se deplaseaza pe spot fiind afk, si gata. v-ar fi si voua ca moderatori/admini mai usor, si noua ca playeri.

repet: sa se dea suspend doar celor care se deplaseaza pe spot fiind afk.

Cand ai 1k+ bless usor de zis. Dar unu cu level 250 ce s-a apucat ieri cam ce face?

Link to comment
Share on other sites

Cand ai 1k+ bless usor de zis. Dar unu cu level 250 ce s-a apucat ieri cam ce face?

te asigur eu ca unu care are 2 saptamani de joc, are mai multe jwls ca mine in momentul de fata. cam lipsit de consistenta reply-ul tau :D

Link to comment
Share on other sites

chiar trebuie sa se gaseasca mereu nemultumiti? da jucati frate asa cum e. boom acum nu mai poti dormi noapte din caza ca pica prea multe jwl, ce sa spunem...nici eu nu am mai vazut picior de golden de 2 luni dar nu ma plang, asta e, joc in continuare, ce tot atata tantam ca pica prea multe jwl, lasati dropul asta asta cum e, cine vrea sa fol elite isi risca pielea si ia 40 si cu asta basta, cu ce te deranjeaza pe tn ca ia x sau y 40 ?

E vorba ca se strica toata piata , daca x,y,z au o geanta de jwl-uri.

Link to comment
Share on other sites

E vorba ca se strica toata piata , daca x,y,z au o geanta de jwl-uri.

oricum nu prea se mai vinde/cumpara nimic cu jwl

Link to comment
Share on other sites

modificat dropul este sigur pentru ca jwl pica din ce in ce mai rar(si asta in k6 unde inainte picau cele mai multe jwl) de arena nici nu mai zic....

Si sansa de succes la goblin este foarte mica(de ex astazi am bagat 7 iteme la goblin si niciunul nu am reusit sa il fac+13 si toate au avut lk,balgass era facut etc....)

In concluzie devine tot mai greu sa ai iteme bune +13 pe linkmania :angry1:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...