Jump to content
Stef

Priceless moments

Recommended Posts

Pana acum nu prea am avut timp sa ma gandesc dar in viata avem parte de momente speciale, si nu ma refer la sarbatori intalniri fete etc.

De exemplu seara cand afara este racoare imi place sa pun un rock lent inchid lumina, deschid geamul si fumez o tigara, este o experienta pe care o recomand ^_^ , voi aveti astfel de momente? then share :)

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Seara, DN1 Ploiesti-Campina , singur in masina, Robbie Williams- come undone , 200 km/h ,

Vara , me and my Sheppard Dog , the lonely hills next to my city . Me, my dog and the nature .

Link to comment
Share on other sites

Prima senzatie de disipare a constiintei proprii, sa-ti tii proprii copii in brate prima data, sa hotarasti cu adevarat pentru ce vrei sa traiesti, sa ai impresia ca esti invincibil, sa simti ca vrei sa opresti timpul in loc sau ca ai putea muri chiar in clipa aceea, fara regrete :)

Cred ca ar mai fi, astea sunt primele care mi-au trecut prin minte...

Link to comment
Share on other sites

sa dorm intr-o masina in miscare, in timp ce afara ploua.

mi-ai citit gandurile :D + sa fie noapte

Edited by spanky
Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Sa ma plimb prin ploaie, de preferat sa fie si spre seara .... cu castile pe urechi , linkin park...nickelback....cant cu melodia, privesc stropii de ploaie cum vin catre mine ....

Muzica tare in casa incat sa acopere orice alt zgomot, insa suficient de optimizata incat sa iti auzi si gandurile. Un pahar de vin, seara sau noapte, luminile stinse, cateva lumanari aprinse in baie...o cada plina....sa stau sub apa sa incerc sa-mi tin respiratia cat mai mult ....

Link to comment
Share on other sites

Things u need :

#1 : o tigara ( sau mai multe )

#2 : sa fie noapte + 20 grade Celsius

#3 : Cargo-Daca ploaia s-ar opri sau Linkin Park - In the end ( cu casti )

#4 : un loc linistit (cand zic linistit vreau sa zic mai izolat :)) , dar nu o grota sau altceva :)) de preferabil acoperisul blocului )

Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai Razvan

Intr`o zi de vara, in fata blocului la apus de soare jucand fotbal. Este o atmosfera foarte frumoasa si iti da` o senzatie placuta.

Link to comment
Share on other sites

cu surioara mea mai mica(catzelusa mea )

ha! si eu ii zic la fel cainelui meu :D

cel mai mult imi place iarna cand ma duc pe la tara, afara sa ninga si sa miroasa a fum, iar eu sa stau in pat, cu picioarele pe soba, uitandu-ma pe geam.

nimic altceva din ce as putea sa fac, oricat de placut, de linistitor sau de extrem ar fi, nu se compara cu senzatia asta, pentru ca nimic altceva nu-mi aduce aminte mai mult de vremea in care eram mica si de diverse momente de atunci.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anazayr

Cand imi spal pisica

Okay glumeam

-toamna, intr-o noapte furtunoasa; vantul care suiera nervos printre crengile desfrunzite ale copacilor tremuranzi...prietena mea care imi tine strans bratul si mediteaza la sunetul picaturilor de ploaie care bat cu putere in geam.... fata ei iluminata de catre un fulger care tocmai a traznit o batranica ce trecea strada....

Link to comment
Share on other sites

Prima senzatie de disipare a constiintei proprii, sa-ti tii proprii copii in brate prima data, sa hotarasti cu adevarat pentru ce vrei sa traiesti, sa ai impresia ca esti invincibil, sa simti ca vrei sa opresti timpul in loc sau ca ai putea muri chiar in clipa aceea, fara regrete :)

Cred ca ar mai fi, astea sunt primele care mi-au trecut prin minte...

ce legatura are asta cu momentele speciale pe care le TRAIESTI ? in afara de "sa-ti tii proprii....". alea's fantezii ce ai tu.

ah, era sa uit OT :(

OT: deobicei sunetul imi alimenteaza cele mai puternice sentimente, asa ca here's my priceless moment: dimineata (5-6) cand rasare soarele, muzica, o tigara si cu mai multe persoane pe langa, nu neaparat pers. cunoscute.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...