Jump to content
blk

Mafia 10

Recommended Posts

Eu v`am zis ca va pierdeti timpul cu mine, acum faceti ce credeti :P

Eu personal nu cred ca Lucky se apuca sa vorbeasca despre Liquid fara sa stie ceva :)

(Pentru cei care nu s`au lamurit de ce am intrebat ce era Equi... Asa eram obisnuita! Probabil nu am citit cu atentie primul post, chiar nu stiam ca nu se zic rolurile :-?? )

Link to comment
Share on other sites

Hai ca am strans 5, cat pentru linsarea la termen.. :)) O sa regretati voi mai tarziu ca pierdeti ziua degeaba. Puteati sa linsati pe altcineva care chiar trebuia sa moara. :) Eu oricum sunt pe langa si imi sunteti atat de indiferenti incat nu v`as putea face rau, dar nici bine.

Link to comment
Share on other sites

Se vede foarte clar, cum incerci sa ma votezi pentru un motiv banal, "scoarta de pe copac" , incerci sa indrepti atentia departe de tine votandu-ma pe mine fara nici o dovada palpabila.

Mi se pare prea lejer votul tau, daca ai avea un rol pozitiv in aceasta poveste, cum ai putea sa ma votezi tu pe mine pentru asa ceva? Ceva nu miroase a bine ..

pai voi tot ziceti sa votam pe cine pare cel mai suspect. si din punctul meu de vedere, tu imi pari mai suspect decat crazy kid care a vrut sa stie, ca si voi restul, cum a murit equi. din punctul meu de vedere, din momentul asta e clar care-s mafiotii. si o sa se vada dupa ce voi muri in seara asta sau in viitorul apropiat.

eu imi mentin votul pentru ca crazy kid nu mi se pare suspecta din modul in care a vorbit pana acum.

ma pricep destul de bine la comportamente, d-aia te-am votat pe tine. din cum ai vorbit pana acum mie imi lasi impresia ca ai un rol negativ. si mai am cativa pe lista.

Link to comment
Share on other sites

E un joc psihologic, crede-ma ca am destule cunostinte asa incat daca as fi mafiot, sa vorbesc in asa fel cat sa-ti dai tu seama ca as fi unul. Nu poti interpreta ca-s mafiot pentru ca am zis ca pe un copac e scris ceva, daca stau si ma gandesc chiar si tu ai recunoscut ce-a scris, desi eu nu puteam deslusi.

Nu stiu ce schindler's list ai tu, dar daca pe toti ai de gand sa-i acuzi cum ma acuzi pe mine, they will win again.

Link to comment
Share on other sites

Doar nu vrei sa pecetluieste viata intregului sat doar pentru "asa mi se pare"?

pai din moment ce se pare ca nimeni n-are nicio dovada si nimeni nu zice nimic, si voi tot asta faceti: pecetluiti soarta intregului sat doar pentru ca crazy kid a indraznit sa intrebe ceea ce toata lumea se intreba si anume cum a murit equi. daca ar fi fost ea criminala, cred ca stia si ea foarte bine cum a murit. nu vad nimic suspect la ea. si eu as fi intrebat cum a murit equi, daca aveam ocazia.

Link to comment
Share on other sites

pai din moment ce se pare ca nimeni n-are nicio dovada si nimeni nu zice nimic, si voi tot asta faceti: pecetluiti soarta intregului sat doar pentru ca crazy kid a indraznit sa intrebe ceea ce toata lumea se intreba si anume cum a murit equi. daca ar fi fost ea criminala, cred ca stia si ea foarte bine cum a murit. nu vad nimic suspect la ea. si eu as fi intrebat cum a murit equi, daca aveam ocazia.

"Nu vroiam sa intreb cum a murit, vroiam sa intreb ce meserie avea"

luckyshot are dreptate intr-un anumit fel dar in momentul de fata ar trebui sa fii ignorant sau 'in grup' cu crazy sa nu votezi suspectul principal

Link to comment
Share on other sites

Incepe o noua zi, este gasit cadavrul lui ronoroa.

Au mai ramas:

liquidlove

irnk

wanksta

luckyshot

lucian

xellos

mihai91

narcisa

silenr

memmo

Linsare la termen: 4

Linsare instanta: 6

Ziua tine pana maine la 21:00.

Link to comment
Share on other sites

Scuze baieti ca n-am postat, dar n-am fost acasa in weekendul asta.

O singura chestie am sa va zic: nu ar fi mai bine sa nu va mai suspectati din orice tampenie? Mafiotii ar putea fi si cei ce nu posteaza deloc sau cei ce posteaza doar chestii gen "daca voi ziceti ca x ar fi mafiot, votez si eu x", nu?

Link to comment
Share on other sites

Exact asta asteptam, e clar.

O sa va enumar motivele pentru care o fac, nu stiu daca ati observat dar asta e a 4'a 3'a propozitie scoasa din tastatura de irnk in toata mafia.

In prima zi :

dar vai,am dormit asa de bine :crazy: ! aerul asta imi prieste

ps: NEATA

Dupa cum clar se observa, a scris doar sa-si faca prezenta si a plecat.

Ziua doi : LIPSA TOTALA, nu scrie nimic

Ziua trei :

RIP Equi.

din aceleasi motive ca ceilalti, votez crazy_kid

voteaza si fuge, nu a uitat sa specifice ca face totul ca si voi, adic a votat-o doar findca si restu au facut-o, nu pentru ca ea credea ca crazykid are un rol negativ, asta in ideea in care crazy era ceva pozitiv sa se scoata cu noi.

Ziua patru :

Liquid,mi se pare mie sau iti ia ceva timp sa construiesti unele povesti cu ,care sa ne vrajesti ?

Vine, baga gogoasa si pleaca. Eu sunt sigur, din ce in ce mai sigur ca irnk e mafie. Motive prea evidente, doar findca nu si-a batut capul ca si mine, sau ca si restu, a venit a votat si a plecat, o consider un rol negativ!

VOTEZ IRNK

Link to comment
Share on other sites

dar nu vreti mai bine sa gandim logic?

irnk a votat-o pe crazy kid => nu au cum sa fie amandoua mafioate. deci daca crazy era mafioata (asa cum ati crezut toti pentru ca doar ati omorat-o ), inseamna ca irnk nu are cum sa fie si ea mafioata.

apoi, daca irnk e mafioata, inseamna ca crazy kid a murit degeaba, (asa cum v-am zis <_< )

acum, apropo de faptul ca irnk a zis ca voteaza pe crazy din aceleasi motive ca si ceilalti de mai sus, oare nu acelasi lucru l-a facut si narcisa (cand a zis ca voteaza la fel ca restu din aceleasi motive)? oare narcisa nu e la fel de suspecta ca si irnk?

liquidlove mi se pare cel mai zelos dintre toti. el incearca sa ne bage pe gat toate voturile. si el si xellos.

asadar, am observat un tandem pana acum intre liquidlove, xellos si narcisa (poate si lucian). adica de ce ar incrimina-o liquid pe irnk si nu pe narcisa? si de ce xellos si liquidlove au facut tot posibilul sa fie linsata crazy kid?

ganditi naibii si voi odata ca o sa ramana numai mafioti in satul asta.

apropo, votez liqiodlove din nou... si daca probabil o sa mor noaptea viitoare, bagati si voi (restul care o sa mai ramaneti) ceva la cap din ce-am zis pana acum.

Link to comment
Share on other sites

Daca-mi amintesc eu bine, nu odata in editile trecite cand s-au strans pentru linsare la termen mi-am votat colegii doar ca sa par curat. :rofl1: De ce crezi ca irnk n-ar face acelasi lucru? S-au strans deja voturile necesare, normal ca vine si ea si voteaza. Irnk, te lauzi ca ai o gandire rationala dar ma suprinzi cu naivitatea ta.

Eu v-am bagat pe gat s-o votati pe crazykid? Eu nu cred ca am adus nici un argument pentru care sa fie votata, doar am facut-o pentru ca eu am considerat ca trebuie s-o fac. N-am spus, huuu ..spartecati-o. De ce nu o votez pe Narcisa si o votez pe irnk, tocmai findca (EU STIU CA SUNT CURAT), iar ea ma voteaza pentru un motiv la fel de banal ca si al tau. Nu stiu ce tandem vezi tu pe aici, dar eu sunt tot mai pronuntat asupra faptului ca nu gresesc deloc cand o votez pe irnk.

Apropo, ma distreaza faptul ca tu de 3 seri tot mori, iar ultimele tale cuvinte au fost "votez liquidlove", nu ne mai impresionezi cu nimic. Asta e o tactica prea veche, am prins prea multe editii de mafia incat sa-ti dau crezare.

Link to comment
Share on other sites

e clar ca lucian, narcisa si xellos sunt oarecum organizati (check page 3), si cel putin din punctul meu de vedere xellos a incercat sa-l protejeze pe liquid prin decizia sa. Pe de alta parte si iri mi se pare suspecta, iar tu lucky.. ori stii ceva sigur despre liquid, ori ai vreo legatura cu iri.. nu stiu inca ce sa zic.

Insa memmo de exemplu nu a postat nimica inca: ori e inactiv, ori e ceva necurat cu dansul..

le:

devotez iri

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...