Jump to content
LuckyShot

Muncitorii chinezi au ridicat un hotel de 15 etaje in doar sase zile

Recommended Posts

Interesanta stirea,frumos acest popor..

Nu cred ca e cazul sa faceti referire la Romania.In primul rand la noi nu au bani ,respectiv materiale sa faca asta si in al doilea rand nu sunt motivati de vreun salariu bun..Deaia toti stau si beau berica si lucreaza asa in scarba...Intradevar,unii isi dau silinta,dar sunt mult prea putini care fac asta.Chiar nu isi are loc comparatia aici.

Link to comment

Interesanta stirea,frumos acest popor..

Nu cred ca e cazul sa faceti referire la Romania.In primul rand la noi nu au bani ,respectiv materiale sa faca asta si in al doilea rand nu sunt motivati de vreun salariu bun..Deaia toti stau si beau berica si lucreaza asa in scarba...Intradevar,unii isi dau silinta,dar sunt mult prea putini care fac asta.Chiar nu isi are loc comparatia aici.

Chiar daca avem materiale, a doua zi nu le mai gasesti la locul lor.

Link to comment
Guest bogdanel.rebirth

ce ma enerveaza astia cu " da la noi cand va fi asa ? "

pai frate,cand o sa moara *********** din parlament si vor veni niste oameni capabili,sa vezi daca nu o sa fim pe locul 1 in lume ( bine,pe 6-7 da o sa fim .. :| ) ...

@ Nici sa ma plateasca si nu dorm acolo =)) ... chinezarie = porcarie ( parerea mea )

Link to comment

Carcotas sa fiu un pic ..eu nu am vazut in video fundatia acelui hotel +interiorul,inst electrica,tevaria,etc etc ...si facut din prefabricate precum blocurile de pe vremea lui Ceasca...hmmmmm eu unul sigur nu m-as caza acolo :P

Pai fundatia era deja facuta, au mentionat parca. Decat la faza cu ridicatul armaturilor (daca le putem numi asa) trebuia sa ne uimim. :P

ce ma enerveaza astia cu " da la noi cand va fi asa ? "

thumbs up.

Link to comment

@ Nici sa ma plateasca si nu dorm acolo =)) ... chinezarie = porcarie ( parerea mea )

1) Esti o mare autoritate in domeniu, care isi poate permite sa exprime puncte de vedere personale deoarece are un bagaj de cunostine impresionant care ii sta in spate ?

2) Aberezi pe tema data, fara dovezi sau orice argument care sa-ti solidifice pozitia ?

In legatura cu "chinezarie=prostie" :

O fabrica de utilaje agricole in Romania produce 100 tractoare pe an. ( la fiecare 10 tractoare produse, unul este defect )

O fabrica de utilaje agricole in China produce 100000 tractoare pe an. ( la fiecare 10 tractoare produse, unul este defect )

Realizezi ca este o sansa mai mare ca un tractor defect cumparat de tine sa fie fabricat in China si nu in Romania ?

P.S. Made in Romania < Made in China

P.S.2. Incercati sa cumparati "chinezarii" care au preturi "normale" ( in raport cu alte produse din aceeasi categorie ) si nu mai comparati un produs cumparat cu 5 RON cu unul cumparat cu 50 RON.

Link to comment

pai frate,cand o sa moara *********** din parlament si vor veni niste oameni capabili,sa vezi daca nu o sa fim pe locul 1 in lume ( bine,pe 6-7 da o sa fim .. :| ) ...

Ce legatura au acei parlamentari pe care ii pomenesti cu poporul roman? Aici este vorba de caracter , romanii nostri sunt lenesi (si o mare parte din ei sunt analfabeti dar asta este alta problema) iar lucrul asta ne strica , hai sa spunem , pe langa conducere.

Putea fi oricine la conducere in momentul asta si poate fi oricine in viitor caci Romania nu va ajunge la acest stadiu cum nici America , Germania , Franta , etc. nu au ajuns.

Cu toate ca mi se pare aberanta replica "la noi cand va fi asa" sau "romanii nu ar putea face asta niciodata" , trebuie sa-mi apar verisoara. ^_^

P.S: Si terminati si voi cu fraze de genul "nu m-as culca in hotelul ala nici sa ma tai" , cu totii stim ca va flutura limba si ati intra cu coada intre picioare si rosii la fata de fericire in hotelul ala , asta doar daca veti ajunge in China cu aceleasi sentimente.

@ Si sa o luam ca un ON-TOPIC de la ingerasul inov , cititi asta si bagati la cap daca va mai apucati sa comentati articolul.

O echip? de constructori din ora?ul Changsha, din centrul Chinei, au ridicat în ?ase zile un hotel de 15 etaje care rezist? la un cutremur de 9 grade pe scara Richter.

Muncitorii au izolat fonic ?i termic hotelul intitulat “Ark Hotel”.

Toate materialele au fost prefabricate.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...