Jump to content
ooOOIC3OOoo

Weed shopuri PRO sau Contra

Recommended Posts

Acuma mai now Weed se spune la tot ce "frunza" si se poate fuma =))

Nu stiam ca la etno botanice se spune "weed"

Filmuletul asta e fake. Nu cred ca "fake" este cuvantul potrivit, dar face parte dintr-o emisiune gen "mondenii", nu mai tin minte exact tara. Ideea e ca nu e pe bune.

In schimb, asta e pe bune:

Link to comment
Share on other sites

Pe pariu ca ajung mai multi copii la spital din cauza ca n-au parintii grija de ei asa cum trebuie decat din prostiile astea de ierburi ? Sa interzicem parintii ?

Pe pariu ca majoritatea copiilor au numai shantzuri printre dinti de la ciocolata si cola ? Pe pariu ca mai multi adolescenti ajung bolnavi cu inima din cauza cafelelor , proasta alimentatie ... si foarte multi factori de genu` astora care se aduna ... ?

Nu zic ca-s bune, doar ca nu ganditi cum trebuie, la voi un rau e RAU doar daca e INTERZIS insa lucrurile care ne fac rau si sunt perfect legale, lucruri de care ne lovim zilnic ... alea nu conteaza, pt. voi rau` e ala din pagina de legislatie si biblie.

Btw .. the topic ,

Sunt PENTRU , care-l duce mintea sa ia d-alea, e ok, care il duce mintea sa nu ia d-alea iar e ok. Nu pot eu interzice un lucru de care altu` e dependent, chiar daca lucru' ala il omoara ... e alegerea lui , nu se duce nimeni sa ii puna lui tigarea-n gura.

ok prietene.ai din partea mea voi sa fumezi otrava de sobolani si ce-or mai pune astia in porcariile de prafuri si "iarba" din weed shopuri. :blink:

iarba iarba daca stii la ce ma refer nu se gaseste in shop.astea is otravuri curate.

calmeaza-te.

la preturile de weed ar trebui accesul interzis sub 22 de ani.pana la 22 de ani majoritatea sunt influentati/influentabili si putem spune ca nu gandesc matur.

care vrea sa se distreze sa cumpere iarba adevarata.nu gainarii de astea de 2 lei.

si inca ceva.tu ca parinte tipule,ma rog nu stiu ce varsta ai,ti-ai tine copilu' legat de calorifer sau cu bona dupa el pana la 20 de ani sa fii sigur ca el nu-si cumpara de banii de pachet de la scoala porcarii de astea?

fii serios.. :naughty:

Link to comment
Share on other sites

am fumat doar de doua ori niste "caca" de la shopurile astea ...

pot zice ca nu am simtit nimic placut , care sa ma rupa de realitate .. totusi , nu vreau sa mai incerc , prima oara m-am speriat al dracu' :)) tremuram urat de tot :)) inima cauta o cale sa iasa din piept :D

faptul ca consumi de la shopuri e pe riscul propriu , cei care vand nu au nicio vina ca aia lesina la produsele cumparate..

Link to comment
Share on other sites

am fumat doar de doua ori niste "caca" de la shopurile astea ...

pot zice ca nu am simtit nimic placut , care sa ma rupa de realitate .. totusi , nu vreau sa mai incerc , prima oara m-am speriat al dracu' :)) tremuram urat de tot :)) inima cauta o cale sa iasa din piept :D

faptul ca consumi de la shopuri e pe riscul propriu , cei care vand nu au nicio vina ca aia lesina la produsele cumparate..

Daca vrei sa simti ceva placut care sa te rupa de realitate incearca LSD, datura si chiar salvia divinorum. Ce e pe la weedshops sunt prostii (destul de periculoase), asa cum am punctat si in articolul de la stiri.

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa simti ceva placut care sa te rupa de realitate incearca LSD, datura si chiar salvia divinorum. Ce e pe la weedshops sunt prostii (destul de periculoase), asa cum am punctat si in articolul de la stiri.

Ce ai enumerat tu acolo te poate rupe de realitate rau de tot;am incercat salvia o singura data si vreau sa spun ca senzatia e unica. :D

Link to comment
Share on other sites

Ce ai enumerat tu acolo te poate rupe de realitate rau de tot;am incercat salvia o singura data si vreau sa spun ca senzatia e unica. :D

Riscurile meseriei. :)) Ce e nasol la psihedelice, ca majoritatea altereaza si constiinta in acele momente si ti-e greu sa distingi realitatea de halucinatie, dar daca ai pe cineva langa tine, merita. Pe tema asta:

memes-staredad-there-be-dragons.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ce ai enumerat tu acolo te poate rupe de realitate rau de tot;am incercat salvia o singura data si vreau sa spun ca senzatia e unica. :D

pai , cat tine efectul ? sa stiu sa nu umblu de nebum p-afara dupa consumatie :)))

Riscurile meseriei. :)) Ce e nasol la psihedelice, ca majoritatea altereaza si constiinta in acele momente si ti-e greu sa distingi realitatea de halucinatie, dar daca ai pe cineva langa tine, merita. Pe tema asta:

memes-staredad-there-be-dragons.jpg

tare poza R , mersi de sfaturi , dar totusi consider ca LSD-ul e prea periculos si voi incerca salvia in viitorul apropiat :D ( when i got $$ )

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

am fumat salvia,nu recomand. E foarte puternica si efectul tine foarte putin , problema e ca iti da stari ciudate , noi eram 3 insi care luasem, eram la cineva acasa si am inceput sa tremuram ca toti dracii cand am vazut negura pe hol, ne era frica sa ne apropiem ... e ciudat, si mi se parea ca se deformase camera :)) , era mobila stramba, stateam pe fotoliu si aveam impresia ca o sa cad si ma tineam cu dintii de el :)). Tot mai tare e marijuana, insa e la weed shop o prostie care amplifica orgasmele , cred ca aia am s-o incerc cat de curand :D

Link to comment
Share on other sites

am fumat salvia,nu recomand. E foarte puternica si efectul tine foarte putin , problema e ca iti da stari ciudate , noi eram 3 insi care luasem, eram la cineva acasa si am inceput sa tremuram ca toti dracii cand am vazut negura pe hol, ne era frica sa ne apropiem ... e ciudat, si mi se parea ca se deformase camera :)) , era mobila stramba, stateam pe fotoliu si aveam impresia ca o sa cad si ma tineam cu dintii de el :)). Tot mai tare e marijuana, insa e la weed shop o prostie care amplifica orgasmele , cred ca aia am s-o incerc cat de curand :D

cum se numeste.mi-a zis o tipa de asta :) dar acu cam 6-7 luni in urma.fuma si dupa si-o punea :)

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

cum se numeste.mi-a zis o tipa de asta :) dar acu cam 6-7 luni in urma.fuma si dupa si-o punea :)

Nush ... si mie tot o tipa mi-a zis :D , nu e acum on , cand o fi vb cu ea si daca-si aminteste sau daca aflu eu intre timp te anunt, iti dau un pm ceva, ,vedem noi :)

Link to comment
Share on other sites

am fumat salvia,nu recomand. E foarte puternica si efectul tine foarte putin , problema e ca iti da stari ciudate , noi eram 3 insi care luasem, eram la cineva acasa si am inceput sa tremuram ca toti dracii cand am vazut negura pe hol, ne era frica sa ne apropiem ... e ciudat, si mi se parea ca se deformase camera :)) , era mobila stramba, stateam pe fotoliu si aveam impresia ca o sa cad si ma tineam cu dintii de el :)). Tot mai tare e marijuana, insa e la weed shop o prostie care amplifica orgasmele , cred ca aia am s-o incerc cat de curand :D

lol, nu gasesti salvia la noi. sau cel putin mai acum 1-2 ani nu gaseai. si-n plus simptomele sunt altele, nu te trezesti c-o mobila stramba sau te sperii de vreun amic. iti pierzi pur si simplu mintile pentru 10min maxim, esti deja intr-o alta lume, alte creaturi, faci lucruri de crezi ca dureaza o vesnicie, sau ma rog asta am citit pe net si ascultand de la niste amici. nu te contrazic, poate oi fi fumat, crezand ca e salvia.

Link to comment
Share on other sites

Contra

de ce? O groaza de kinderi isi dau pe net cu pararea ( Parazitii). Putini dintre ei au incercat the real shit. Partial au baut niste sare de aia de baie si au ajuns prin spitale intoxicati ca niste soareci ce sunt.Nu poti compara realitatea si societatea romaneasca cu ce se intampla in Olanda sau alte tari.Acolo chestia asta se face de placere..de cunoscatori si in doze oarecum controlate.

Aici se practica de emo si coca..doar de dragul de a se lauda pe hi 5 dupa...deci evident contra

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

lol, nu gasesti salvia la noi. sau cel putin mai acum 1-2 ani nu gaseai. si-n plus simptomele sunt altele, nu te trezesti c-o mobila stramba sau te sperii de vreun amic. iti pierzi pur si simplu mintile pentru 10min maxim, esti deja intr-o alta lume, alte creaturi, faci lucruri de crezi ca dureaza o vesnicie, sau ma rog asta am citit pe net si ascultand de la niste amici. nu te contrazic, poate oi fi fumat, crezand ca e salvia.

SherkaN -: ba

SherkaN -: cand am fost atunci la tine cu sorin

SherkaN -: de ne era frica de ala de se aprindea

SherkaN -: ce fumasem ?

SherkaN -: tii minte ?

Robert is typing...

Robert: salvia dinorum

Deci nu vorbeam prostii , de aia am asteptam sa intre asta ca e in Anglia, ca nu eram sigur si decat sa vorbesc prostii ... am zis mai intai sa-l intreb si pe el, acceptam ideea ca poate ma inselam :P , dar nu m-am inselat.

Link to comment
Share on other sites

SherkaN -: ba

SherkaN -: cand am fost atunci la tine cu sorin

SherkaN -: de ne era frica de ala de se aprindea

SherkaN -: ce fumasem ?

SherkaN -: tii minte ?

Robert is typing...

Robert: salvia dinorum

Deci nu vorbeam prostii , de aia am asteptam sa intre asta ca e in Anglia, ca nu eram sigur si decat sa vorbesc prostii ... am zis mai intai sa-l intreb si pe el, acceptam ideea ca poate ma inselam :P , dar nu m-am inselat.

am un amic care le cam "practica" pe majoritatea, in materie de "fumat", si mi-a povestit de salvia si ca-i destul de rar, de-asta eram sceptic. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

E posibil ca astia pe weed sa aiba de fapt niste porcarii la care pun doar denumiri cunoscute cu gandul ca se vand, asta nu contest :)) dar din ce stim noi asta am fumat :D

Link to comment
Share on other sites

Nush ... si mie tot o tipa mi-a zis :D , nu e acum on , cand o fi vb cu ea si daca-si aminteste sau daca aflu eu intre timp te anunt, iti dau un pm ceva, ,vedem noi :)

ok astept pm.

#@ Lance eu am vazut si bogatani..sa zicem..asa imi pare un tip care coboara dintr-un a6 ultimu model si care luau prafuri de astea de sobolani sa traga pe nas de la weed :) so.. in fine. fiecare cu ce-l doare. totusi nu cred ca ala nu si-ar permite sa cumpere ceva bun atata timp cat conduce o masina d zeci de mii de euro :)

iar referitor la Olanda..ce-i White Sensation..la noi n-o sa fie niciodata :)

Link to comment
Share on other sites

Contra 100%,cred ca de la 3 pliculete d'astea esti mort.Eu vreau sa se inchida nicidecum sa fie legal o.O

daca le tragi una dupa alta e normal , crezi ca :

"mmmmhmm ce bun a fost , i-a sa mai dau inca unu...."

*dupa 3 secunde*

"mmmmhmm ce bun a fost , i-a sa mai dau inca unu...."

*dupa 3 secunde*

"mmmmhmm ce bun a fost , i-a sa mai dau inca unu...."

*dupa 1 secunda , a murit*

ei bine , nici macar un prost nu ar face asa ceva .

Link to comment
Share on other sites

daca le tragi una dupa alta e normal , crezi ca :

"mmmmhmm ce bun a fost , i-a sa mai dau inca unu...."

*dupa 3 secunde*

"mmmmhmm ce bun a fost , i-a sa mai dau inca unu...."

*dupa 3 secunde*

"mmmmhmm ce bun a fost , i-a sa mai dau inca unu...."

*dupa 1 secunda , a murit*

ei bine , nici macar un prost nu ar face asa ceva .

tare asta :))

sa fiu si on topic, zic contra, am fumat si eu odata o porcarie din asta si imi venea sa mor, numai vedeam pe unde sunt simteam ca lesin.

Link to comment
Share on other sites

am fumat salvia,nu recomand. E foarte puternica si efectul tine foarte putin , problema e ca iti da stari ciudate , noi eram 3 insi care luasem, eram la cineva acasa si am inceput sa tremuram ca toti dracii cand am vazut negura pe hol, ne era frica sa ne apropiem ... e ciudat, si mi se parea ca se deformase camera :)) , era mobila stramba, stateam pe fotoliu si aveam impresia ca o sa cad si ma tineam cu dintii de el :)). Tot mai tare e marijuana, insa e la weed shop o prostie care amplifica orgasmele , cred ca aia am s-o incerc cat de curand :D

Dupa cum zicea si Bunny, ce ai fumat tu nu e salvie.

Efectul la salvie tine intre 3 si 10 minute, dar trairile pe care le ai par sa dureze de la cateva ore la o zi intreaga. Te rupi de realitate complet. Nu mai vezi nimic din ce este in camera si ajungi brusc intr-un alt peisaj.

Cand am luat salvie, eram la o prietena acasa si bagase la spalat. Masina era pe centrifugare si presupun ca toata lumea stie sunetul pe care il face :lol:. In momentul ala am tras din bong si am ajuns intr-o gara (datorita sunetului pe care creierul meu l-a asociat cu zgomotul facut de trenuri) cu trenuri din cauciuc maro si imi doream atat de tare sa ies din trip incat am reusit catusi de putin sa vad persoanele din camera. In fata lor era un gard de caramida si eram capabil sa vad sunetele care imi ieseau din gura in speranta ca ma vor auzi. Si vedeam fiecare sunet cum se ducea spre ei, dar imediat ce trecea de gard`ul de care vorbesc, cadeau brusc la pamant (sunetele) si stiam ca ei nu ma pot auzi. (si am revenit in gara :| )

Dupa ce te trezesti, poti avea o stare de confuzie. Lucrurile care pana acum ti se pareau "la locul lor" (ex. masa, usa, televizor) o sa fie un pic altfel decat le stiai. Nu dureaza mult si trece senzatia asta. (Salvia 20x)

Unii au tripuri mai puternice, gen: calatoresc in timp si in spatiu, afla secrete, se trezesc cu idei, isi schimba complet perceptia despre viata.

Cu toate ca a fost o senzatie unica si cu toate ca nimeni nu a murit de la salive, nu recomand nimanui. E prea tare (si nu cu sensul de "prea misto" )

P.S

flameru, avatarul tau e chiar scarbos :|

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...