Jump to content
ooOOIC3OOoo

Weed shopuri PRO sau Contra

Recommended Posts

hmmm cam multi contra, mai copii... da voi habar nu avetzi sa va distrati! in ce lume traim .. manele si adiasi nike.... jesus

tu chiar vrei sa vezi cocalari sparti pe strada? sparti in club?

vrei sa vezi pitipoance cum abia se tarasc spre baie in cluburi?

mai bine sa fie ilegale si sa se reduca numarul cu mult

Link to comment
Share on other sites

este a 2 a oara cand ai nostri si iubiti conducatori iau decizi inportante, dc sa se gandeasca la spitale sau orfelinate , strazi sau sa gaseasca tinerilor o solutie pentru joburi... NU! ei stau si decid dak sa inchida "weed shopurile" pt ca 3 % din consumatori lesina , sau consuma excesiv sau in conbinatie cu alte droguri periculoase, aceste plante care defapt nu sunt mai periculoase decat alcolul sau tigarile... haideti sa facem ceva si cu jocurile, sporturile, fast foodurile, doar e tot un viciu... Da! stiu intr-un fel sunt droguri si la putine persoane provoaca dependenta, 97% din consumatori nu ajung in spitale, nu lesina, si nu se duc ca prosti de 3 ori pe zi sa asi cumpere weeduri......bla bla bla bla bla"

Din proprie experienta iti zic, persoanele care fumeaza iarba sunt mult mai deschise la minte, gandesc mult mai mult decat persoanele care nu fumeaza (vrobim despre iarba) si au alte conceptii despre viata la care multi nici nu se gandesc.

Care e diferenta dintre iarba si alcool? Pai stai ca nu e doar una. O sa enumar cateva:

1.Alcoolul iti omoara neuronii. Iarba nu.

2.Alcoolul iti distruge organismul. Iarba nu.

3.Alcoolul te omoara. Iarba nu. (Pana in prezent nu exista nicio moarte provenita din urma consumului de Cannabis)

4. Un om beat e un om prost. Nu vreau sa insult pe nimeni dar asta e adevarul. Nu poti sa porti o conversatie cu el, nu e in stare sa stea pe picioare, nu e in stare sa urmareasca un documentar pe cand o persoana "fumata" face toate lucrurile de mai sus din placere.

4. Cannabis-ul este singurul tratament care functioneaza in cazul cancerului. Nu prin "joint' ci prin vaporizare

5. Urmeaza "Iarba iti arde creierul, te face sa ai pierderi de memorie." . False. Nu ai pierderi de memorie, nu se inampla nimic (dovedit stiintific). Sunt doar chestii nesemnificative, carora nu le dai importanta si NU VREI sa ti le amintesti. In caz contrar, chinuie-te putin si o sa vezi ca iti aduci aminte tot. (Exceptand cazurile in care fumezi Amnezia Haze)

Pot sa va dau mult mai multe exemple dar nu cred ca e cazul.

De ce nu se legalizeaza? Uitati-va la "The union" si o sa intelegeti. Sunt chestii politice la mijloc.

@ooOOIC3OOoo

Iti zic sigur ca fumezi doar legale. Concluziile le tragi singur.

P.S

4 JOINTURI DE PERSOANA. Bai, esti nebun? Chiar atat? Daca esti dispus sa platesti, facem un experiment cu mine. Iei cate un plic din fiecare produs din Spice Shop si le testam pe mine. Faci tu cinste.

Contra!! Unii dintre voi cred " Iau si eu una...sa vad cum e , apoi ma las " e imposibil , ai luat una deaia ai devenit dependent..si mori...usor usor usor..

Faci parte din cei 3% care ajung la spital dupa ce fumeaza un joint. Psihic slab. ^^

Da, nu e a mea :)) @ google :>

Now, this is what I call good stuff. "Caramelicious 5 months old - flowering time. Harvest = 350g/m2

Link to comment
Share on other sites

Din proprie experienta iti zic, persoanele care fumeaza iarba sunt mult mai deschise la minte, gandesc mult mai mult decat persoanele care nu fumeaza (vrobim despre iarba) si au alte conceptii despre viata la care multi nici nu se gandesc.

Care e diferenta dintre iarba si alcool? Pai stai ca nu e doar una. O sa enumar cateva:

1.Alcoolul iti omoara neuronii. Iarba nu.

2.Alcoolul iti distruge organismul. Iarba nu.

3.Alcoolul te omoara. Iarba nu. (Pana in prezent nu exista nicio moarte provenita din urma consumului de Cannabis)

4. Un om beat e un om prost. Nu vreau sa insult pe nimeni dar asta e adevarul. Nu poti sa porti o conversatie cu el, nu e in stare sa stea pe picioare, nu e in stare sa urmareasca un documentar pe cand o persoana "fumata" face toate lucrurile de mai sus din placere.

4. Cannabis-ul este singurul tratament care functioneaza in cazul cancerului. Nu prin "joint' ci prin vaporizare

5. Urmeaza "Iarba iti arde creierul, te face sa ai pierderi de memorie." . False. Nu ai pierderi de memorie, nu se inampla nimic (dovedit stiintific). Sunt doar chestii nesemnificative, carora nu le dai importanta si NU VREI sa ti le amintesti. In caz contrar, chinuie-te putin si o sa vezi ca iti aduci aminte tot. (Exceptand cazurile in care fumezi Amnezia Haze)

Pot sa va dau mult mai multe exemple dar nu cred ca e cazul.

De ce nu se legalizeaza? Uitati-va la "The union" si o sa intelegeti. Sunt chestii politice la mijloc.

@ooOOIC3OOoo

Iti zic sigur ca fumezi doar legale. Concluziile le tragi singur.

P.S

4 JOINTURI DE PERSOANA. Bai, esti nebun? Chiar atat? Daca esti dispus sa platesti, facem un experiment cu mine. Iei cate un plic din fiecare produs din Spice Shop si le testam pe mine. Faci tu cinste.

Faci parte din cei 3% care ajung la spital dupa ce fumeaza un joint. Psihic slab. ^^

Da, nu e a mea :)) @ google :>

Now, this is what I call good stuff. "Caramelicious 5 months old - flowering time. Harvest = 350g/m2

Dude , really now ...

You are barking up the wrong trees here .... most of them .

Si cum a spus cineva mai sus ... vrei sa ajungi sa il vezi pe ala spart in club cum il simte el pe Salam la un alt nivel ( probabil il gadila pe splina si il toarce la pancreas ) . Sa fie iubiti sa moara prin spalaturi cu alcool sanitar .

Nu incurajez consumul de droguri. Insa in fata consumului de alcool eu PREFER, nu indemn , ci prefer cateva fumuri , o maria minora sa-i sfaraie mugurii si sa pocneasca samanta'n buze. Insa si asta rar .

Ca iti afecteaza organismul, categoric DA . Insa...ce nu o face in ziua de azi ?

Ca te omoara incet? Fals . Insa consumul abuziv deschide noi orizonturi. Ai grija sa nu ajungi sa faci felatii la tiristii turci sa strangi bani de o bila, ca nah, nu mai te satisface cacatul ala de iarba....si vrei sa treci si tu la o zapada in linie sau la spalatura'n vena.

Si m-am referit in randurile de mai sus doar la frunza despicata . Mizeriile acelea care cica au fost legale....sunt degeaba . Mai bine astept sa naparleasca gastele de la tara si le fumez penele .

Iar ca si o parere generala....oricum suntem o tara vai steaua ei. Lasati dreq drogurile si alcoolul si toate tampeniile care le aveti in cap. O sa ajungem un neam de idioti daca mergem in continuare pe acest drum . Sunt bune, nu neg asta, insa 80% din cei care consuma sunt....cum sa zic mai elegant....sunt prosti. E treaba mare sa faci diferenta intre cateva fumuri pentru relaxare si abuz de fumuri pana te uiti la mata si razi in timp ce urinezi in oala de ciorba .

Link to comment
Share on other sites

Nu incurajez consumul de droguri. Insa in fata consumului de alcool eu PREFER, nu indemn , ci prefer cateva fumuri , o maria minora sa-i sfaraie mugurii si sa pocneasca samanta'n buze. Insa si asta rar .

Ca iti afecteaza organismul, categoric DA . Insa...ce nu o face in ziua de azi ?

Ca te omoara incet? Fals . Insa consumul abuziv deschide noi orizonturi. Ai grija sa nu ajungi sa faci felatii la tiristii turci sa strangi bani de o bila, ca nah, nu mai te satisface cacatul ala de iarba....si vrei sa treci si tu la o zapada in linie sau la spalatura'n vena.

Gresesti, si gresesti puternic.

1. Schimba dealer-ul. Mugurasii pe care ii cumperi si a caror samanta pocneste in buze, nu e marfa buna. Cannabis-ul e de 3 feluri. Femela, Mascul si Hermafrodita.

Singura care se fumeaza, e femela (care face muguri). O planta femela care sta langa un mascul in perioada de flowering, este polenizata si isi pierde peste 50% din THC. Odata polenizata face seminte. So, the sh1t you smoke ain't good.

2. Iti afecteaza organismul? NU. Consumul de cannabis mareste imunitatea organismului la boli, sporeste pofta de mancare si iti te ajuta sa dormi mult mai bine. Exista un SINGUR studiu facut pe maimute, in care se incearca sa se demonstreze ca iarba omoara. Testul a fost sabotat pentru a induce oamenii in eroare. Maimutele au fost fortate sa inhaleze fum pana au fost asfixiate. Cel mai rau lucru care se poate intampla de la prea mult "fumat", este sa adormi. NIMIC mai mult.

3. Consumul abuziv deschide noi orizonturi. FALS. Cannabis-ul este singurul drog care nu te impinge la droguri mai puternice.

Pentru a muri de la consumul de cannabis, ar trebui sa fumezi 15000 de joint-uri in 30 de secunde sau un minut (nu mai tin minte exact). Cineva zicea "I dare all of you to try and do that".

Link to comment
Share on other sites

Nu am zis ca planta in sine iti poate da acel avant necesar incat sa incerci ceva mai puternic. Insa starea de "wow coitze sunt spart" cum auzi la toti dulaii astia mici care abia se lauda cu 3 fire de par pubian rasucit in jurul vrejului , ci mentalitatea majoritatii lor, care aflati in acea stare de levitatie gandesc la modul "ah sa moara bibi daca m-a luat asa de la iarba sa bag vere si la vena"

Nu sunt educati in privinta fenomenului , nu au cultul necesar consumului, nu au respectul cuvenit asupra posibilitatii de a se delecta cu asa ceva. Cacaciosii astia de azi sunt cadavrele vii de maine care le vezi in spatele blocului la ghena cum tremura inveliti in cartoane cu dintii prin buzunar .

Dealer? Chill bro, I was just trying to place topic in the mood by describing the sounds . I know that if it's cracking the shit's bad.... am tinut si eu in cresa copilasi , probabil ca stiu si eu cu ce se mananca :)

Hai dau cu pace .tuzki-bunny-emoticon-019.gif

Link to comment
Share on other sites

Nu am zis ca planta in sine iti poate da acel avant necesar incat sa incerci ceva mai puternic. Insa starea de "wow coitze sunt spart" cum auzi la toti dulaii astia mici care abia se lauda cu 3 fire de par pubian rasucit in jurul vrejului , ci mentalitatea majoritatii lor, care aflati in acea stare de levitatie gandesc la modul "ah sa moara bibi daca m-a luat asa de la iarba sa bag vere si la vena"

Nu sunt educati in privinta fenomenului , nu au cultul necesar consumului, nu au respectul cuvenit asupra posibilitatii de a se delecta cu asa ceva. Cacaciosii astia de azi sunt cadavrele vii de maine care le vezi in spatele blocului la ghena cum tremura inveliti in cartoane cu dintii prin buzunar .

Dealer? Chill bro, I was just trying to place topic in the mood by describing the sounds . I know that if it's cracking the shit's bad.... am tinut si eu in cresa copilasi , probabil ca stiu si eu cu ce se mananca :)

Hai dau cu pace .tuzki-bunny-emoticon-019.gif

Nu stiu de ce, dar daca ti-ai face blog, l-as citi zilnic. Ai un fel "special" de a scrie. Serios :))

Scuze de off !

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de ce, dar daca ti-ai face blog, l-as citi zilnic. Ai un fel "special" de a scrie. Serios :))

Scuze de off !

Ma "sacaie" lumea de ceva vreme sa fac asta....insa, nu prea am avut timpul necesar ^_^

Daca ma decid totusi sa fac acest pas, o sa anunt si Linkmania . O sa dau foc la un iepure in piata la victoriei .

Wait for my sign . Waiiiitt for it . Waaaait tuzki-bunny-emoticon-024.gif

Link to comment
Share on other sites

hmmm cam multi contra, mai copii... da voi habar nu avetzi sa va distrati! in ce lume traim .. manele si adiasi nike.... jesus

Ne spui tu noua cum sa ne distram, ala care-ti bateai prietena? :blink: Distractia e mai buna de partea ilegala a baricadei, indiferent de ce gasesti acolo.

Link to comment
Share on other sites

Cu cat mor mai multi distrusi cu atat o sa am eu mai mult loc de miscare.

Sunt pro(insa nu pentru mine ci in general), sa moara toti care e problema? Este decizia lor, daca atata pot ei atata merita.

Ce ma deranjat pe mine este ca am vazut cum vindeau unor pusti de 12-13 ani(erau si fete).

Nu ai cum sa fii impotriva unui lucru care are cerere mare, cu sau fara ele tot vor fii foarte multi "drogati". In cartierul meu isi fac baietii liniute de praf in masina , treci pe langa ei si nu au nici un stres. Pana si in statia de ratb am vazut asta (chiar la hanul drumetului) numai manelisti terminati.

Link to comment
Share on other sites

Desi fumez tigari normale de astfel de chestii nu m-am atins dar nu sunt contra lor.Cei care vor sa incerce o fac pentru ca asa vor.

In ultima vreme am vazut ca apar ca ciupercile dupa ploaie asemenea magazine desi statul se lupta sa le inchida.(Atat timp cat exista cerere va fi si oferta)

Link to comment
Share on other sites

Mda nu sunt pentru shop-uri din mai multe motive, recunosc nu am incercat nici odat si nu pentru ca nu am avut ocazii ci pentru ca stiu cat de proaste is. Nu zic ca drogurile is bune, dar weed-urile nu sunt droguri sunt toxine, daca ar fi vorba de cele cunoscute gen marijuana care are fi efecte bune si efecte rele dar macar stii ce efecte are nu toti boschetii scosi pe piata pentru a fece bani, spre exemplu in Olanda marijuana este legala, da e un lucru bun, pentru ca este un drog slab si nu are efecte extrem de daunatoare. Faptul ca se gasesc in magazine este de asemenea un lucru bun pentru ca asa se evita intrarea in contact cu un traficant care te poate convinge sa incerci si altceva mai daunator sau care provoaca dependenta. Pe aceste produse statul respectiv pune taxe si castiga si el deci aduce un avantaj si statului. La noi weed-shop-urile sunt tentative inspirate de prin olanda care au gasit substante care nu au fost inca interzise pentru ca deabea acum au fost descoperite pe cale chimica. Am gasit pe un blog niste delatii interesante desprea asta si daca aveti interes si rabdare va invit sa cititi.

Ca urmare eu sun pentru desfiintarea lor, dar pentru legalizarea marijuanei spre exemplu.

#am cinti un post care este inspirat de la Teo din trupa de stand up comedy Deko Cafe intitulat despre iarba, cum ca manelistii si pitipoancere lu ar fi bine sa fumeze, daca ascultati ce spune Teo o sa vedeti ca are dreptate chair daca e sub forma de stand up comedy.

Link to comment
Share on other sites

De ce nu se legalizeaza? Uitati-va la "The union" si o sa intelegeti. Sunt chestii politice la mijloc.

cel mai bun documentar pe care l-am vazut. te doare inima cand te gandesti cate minciuni, cata ipocrizie, cata ura, fatarnicie, coruptie etc etc si doar pt bani...

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Sunt contra 100%

Motiv?

Cati copii au ajuns la spital din cauza acestor porcarii ieftine care creeaza stari incontrolabile?

inchi aici.

Aceste magazine de substante halucinogene trebuiau interzise din start.

Pe pariu ca ajung mai multi copii la spital din cauza ca n-au parintii grija de ei asa cum trebuie decat din prostiile astea de ierburi ? Sa interzicem parintii ?

Pe pariu ca majoritatea copiilor au numai shantzuri printre dinti de la ciocolata si cola ? Pe pariu ca mai multi adolescenti ajung bolnavi cu inima din cauza cafelelor , proasta alimentatie ... si foarte multi factori de genu` astora care se aduna ... ?

Nu zic ca-s bune, doar ca nu ganditi cum trebuie, la voi un rau e RAU doar daca e INTERZIS insa lucrurile care ne fac rau si sunt perfect legale, lucruri de care ne lovim zilnic ... alea nu conteaza, pt. voi rau` e ala din pagina de legislatie si biblie.

Btw .. the topic ,

Sunt PENTRU , care-l duce mintea sa ia d-alea, e ok, care il duce mintea sa nu ia d-alea iar e ok. Nu pot eu interzice un lucru de care altu` e dependent, chiar daca lucru' ala il omoara ... e alegerea lui , nu se duce nimeni sa ii puna lui tigarea-n gura.

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Ba da, si mi-ar placea sa existe asemenea riscuri pt. societate la tot pasu`, ba chiar mult mai mari ca astea, in felu` asta am scapa de toti tampitii, cred ca asta ar fi singura solutie ... cat mai multe d-astea si cocaina legala , sa-i adune dimineata morti de pe bancile parcurilor, asa mi-ar placea mie, stiu sunt nebun. Daca un om nu considera ca trebuie sa traiasca si nu vrea sa lupte, prefera sa triseze si sa faca eschive de 2 lei in fata realitatii ... de ce dreacu l-as ajuta eu ? Duca-se ....

Link to comment
Share on other sites

:)) aproape in fiecare seara vad victime pe protv

ceva e cert,pana nu o sa ajungeti voi la spital nu o sa credeti ca ierburile alea dauneaza grav

@in caz de ajungeti si va ia interviu protv nu uitati sa-mi dati o dedicatie :))

Toti iti dau dedicatie, nu i-ai auzit: "aoleu, dumnezeule, unde sunt? aoleu, mama, nu mai fac,!" ? :))

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Frate se duc ei la bioenergeticieni si ghicitoare, va mai mirati ca-i vedeti la pro tv ca fumeaza prostii ? Train intr-o lume unde prostia reprezinta normalitate, iesit din comun e cand esti inteligent, te trateaza toti de parca esti lepros , ca cica esti FIGURANT, nu bagi inseama, adica eu tre sa ies afara si sa zic "Hai sa-ti f** pe ma-ta baaa* si abia atunci ... ala se considera prieten cu mine, daca ies si-i spun frumos Salut! zice ca ori sunt prost ori gay ori fac pe interesantu` , asa ca la astia nici daca alea ar avea risc de 70 la suta sa sucombeze prin deces eu nu cred ca s-ar lasa de ele mai mult de 26,23 la suta.

Apropo , daca pui la prospect risc de sucombare 99 % , pe pariu ca tot aia 99 dar din cei care fumeaza si ia alea n-ar stii ce e aia si ar fuma linistiti ?

Link to comment
Share on other sites

Sunt un fumator inrait insa nu inteleg ce anume ii atrage pe atatia si atatia pustani sa fumezi tot felu de plante care le creeaza "senzatii" tari . exista multe modalitati de a te distra dar ceea ce este trist ca multi aleg altceva. Contra acestor magazine dar ce sa faci..... sunt la mare cautare

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...