Jump to content
Guest icecube4u

Cum sa scazi din greutate acasa,simplu si cu vointa

Recommended Posts

Guest icecube4u

Oricine isi doreste cu siguranta un corp bine conturat, abdomen plat. Pentru ca toate acestea sa se transforme in realitate este necesara depunerea unui efort suplimentar prin a face exercitii fizice.Multe persoane aleg diete prin infometare, ajungand in cele din urma sa scoata din planul alimentar micul dejun sau chiar cina ceea ce este daunator pentru organism! Chiar daca greutatea dumneavoastra va scadea, acest lucru se datoreaza deshidratarii si nicidecum a arderii caloriilor si chiar puteti ajunge la medic.Exercitii fizice regulate incepind cu miscari line in fiecare zi cel putin 30 min.Rezultate reale 100% :cool2:

Link to comment
Share on other sites

poti sa ai corp bine conturat si abdomen plat si fara sa mergi la sala. corp bine conturat nu inseamna sa ti se vada muschii prin 3 plovere, ci sa n-ai sunci care sa-ti atarne. acasa, cu niste exercitii normale si usoare poti sa-ti faci un corp care sa arate bine pur si simplu.

Link to comment
Share on other sites

poti sa ai corp bine conturat si abdomen plat si fara sa mergi la sala. corp bine conturat nu inseamna sa ti se vada muschii prin 3 plovere, ci sa n-ai sunci care sa-ti atarne. acasa, cu niste exercitii normale si usoare poti sa-ti faci un corp care sa arate bine pur si simplu.

zau?zi-mi si mie cum, sa nu ma mai duc la sala ca prostul :)

Link to comment
Share on other sites

Swat2000, la sala nu slabesti. Daca vrei sa slabesti trebuie sa faci exercitii de tip Cardio. ( jogging , sprinturi ( intervale ) , etc )

Link to comment
Share on other sites

nu scazi din greutate acasa ci afara prin alergat zilnic 30 min si fara sa mananci prost si gras+euri. Reduci painea si nu mai mananci mult seara, nu e nimic complicat.

Daca vrei sa arati foarte bine fizic poti face multe lucruri, sala sau te apuci sa inoti f mult si mananci pui la gratar+chestii sau urmezi o dieta.

Cel mai important lucru este sa faci miscare foarte multa, si sa nu mananci ca un pork.

cred ca mai sunt 50.000.000 de topicuri pe tema asta pe net

Link to comment
Share on other sites

zau?zi-mi si mie cum, sa nu ma mai duc la sala ca prostul :)

pai depinde cum vrei sa arati. sa ti se vada muschii sau nu. n-ai citit ce-am scris? poti sa slabesti si stand acasa si facand sport fara sa te duci la sala.

abdomen plat poti sa ai si fara patretele

Link to comment
Share on other sites

Am uitat lucrul cel mai important : Nu o sa slabesti, daca stai pe scaun si cauti pe google " Cum Slabesc ?" .

Link to comment
Share on other sites

pai depinde cum vrei sa arati. sa ti se vada muschii sau nu. n-ai citit ce-am scris? poti sa slabesti si stand acasa si facand sport fara sa te duci la sala.

abdomen plat poti sa ai si fara patretele

cum ai zis tu, sa am un corp bine conturat si abdomen plat (patratele banuiesc). ah da, si daca doar cu ajutorul unor exercitii normale si usoare, o sa am un corp care sa arate bine, daca o sa ma duc la sala, ce fel de corp o sa am? :)

slabind inseamna sa am un corp care sa arate bine ?

@White. ti-ai raspuns singur :) de alergat poti sa alergi si la sala (banda) deci da, poti slabi si la sala

@Mister Sinister, ce ai spus tu ar insemna sa moara de foame :D

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

La sala poti face exercitii de 2 tipuri.

1- pt. masa musculara (greutati mari, serii de cate 3 cu maxim 6-8 repetari) - in felu` asta o sa cresti.

2- pt. definire ( greutati f. mici, serii de cate 6 cu cate 20-30 de repetari , eventual piramide , adica incepi prima serie cu 10 repetari si cresti la 20, 30 apoi incepi sa revii cu 20 , 10.) - asa slabesti + bicicleta (FACI LA SALA) + banda.

Deci se poate slabi LA SALA f. usor, mai ales daca te apuci sa tii si un regim adecvat pt. ce vrei sa faci , sa pui masa sau sa slabesti.

Edit : Pt. slabit recomand sala , in felu` asta iti poti lucra toate grupele de muschi in mod egal si exact. Spre ex. ai nevoie sa slabesti la fese (ca fata) te concentrezi mai mult pe exercitiile pt. asta, ai nevoie sa tonifiezi ... la fel, te duci la antrenor si intrebi ce exercitii tre sa faci, asa ... sa te duci tu afara sa alergi .... nu cred ca faci mare lucru.

Link to comment
Share on other sites

Sa inteleg ca icecube s-a uitat pe forum si ne-a vazut grasi , si-a facut un cont si ne-a dat un pont cum sa slabim. Eu sunt slab , nu ma amestec ^^ .

Pai ce sa va spun , prin sport se realizeaza totul. Faceti un sport usor , nu de performanta , sau doar cateva exercitii zilnice / 30 minute alergat prin parc sau cateva ture si usor usor veti scapa de teama ca ajungeti la emisiunea aceea in care obezii vin sa fie supusi exercitiilor fizice si primesc bani pe kg date jos.

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Pai definire asta inseamna amice , sa arzi toate grasimile , de aia ii spune DEFINIRE , ca ea iti evidentiaza masa musculara eliminand orice gram de grasime din organism.

Raman la parerea mea, sala e mult mai eficienta si mai rapida + ca e mult mai sigura decat alergat si abdomene facute acasa :P

Link to comment
Share on other sites

La sala poti face exercitii de 2 tipuri.

1- pt. masa musculara (greutati mari, serii de cate 3 cu maxim 6-8 repetari) - in felu` asta o sa cresti.

2- pt. definire ( greutati f. mici, serii de cate 6 cu cate 20-30 de repetari , eventual piramide , adica incepi prima serie cu 10 repetari si cresti la 20, 30 apoi incepi sa revii cu 20 , 10.) - asa slabesti + bicicleta (FACI LA SALA) + banda.

Deci se poate slabi LA SALA f. usor, mai ales daca te apuci sa tii si un regim adecvat pt. ce vrei sa faci , sa pui masa sau sa slabesti.

Edit : Pt. slabit recomand sala , in felu` asta iti poti lucra toate grupele de muschi in mod egal si exact. Spre ex. ai nevoie sa slabesti la fese (ca fata) te concentrezi mai mult pe exercitiile pt. asta, ai nevoie sa tonifiezi ... la fel, te duci la antrenor si intrebi ce exercitii tre sa faci, asa ... sa te duci tu afara sa alergi .... nu cred ca faci mare lucru.

+1

off: orice fotbalist, ma rog, om care practica fotbal de 5~ ani are un abdomen frumos si bine lucrat. ce ma enerveaza este faptul ca Ronaldo si Piturca, vezi doamne, fac cate 3000 de abdomenii pe zi, no sh1t -_-" . eu am facut 300 si deja m-a plictiseam. la fel pot da exemplu un prieten de-al meu care joaca fotbal de 8 ani, are un abdomen de zici ca-i desenat cu pixul, si daca apare la TV si zice "vezi doamne eu fac 3001 abdomenii pe zi" ce? inseamna ca asa este?e de caterinca faza lor..

on: citisem undeva ca pentru slabit sunt bune si impachetarile cu ardei iute, presat, nu stiu cum, pana obtii o crema

Link to comment
Share on other sites

on: citisem undeva ca pentru slabit sunt bune si impachetarile cu ardei iute, presat, nu stiu cum, pana obtii o crema

Prostii.

Trebuie sa bei multa apa, cam 3-4 l pe zi, preferabil cu lamaie. + sala sau alergat = love

Poti sa incerci sa faci si dus cu apa rece. Organismul consuma energie ca sa aduca corpul la temperatura normala.

Link to comment
Share on other sites

Guest icecube4u

Din experienta proprie scrii aceste randuri sau de pe un site oarecare?

Din experienta am scris "aceste randuri" si se pare ca unii au inteles despre ce este vorba in mesaj,iar altii doar se plictisesc pe net cu critici.Metoda de slabit pe care am postat-o este o opinie personala din care am vrut sa reiasa ca pricipalul motiv sa slabesti sau sa-ti conturezi corpul este miscarea,sportul si exercitiile fizice si nu prin infometare cu regimuri stricte.

Link to comment
Share on other sites

Toata lumea vorbeste despre acest subiect: "Cum sa slabesti". Mai vorbiti si despre "Cum sa te ingrasi" ca eu chiar am nevoie :)). Totusi, aveti vreo idee? Vreau sa mai pun 10 kg in plus si nu stiu cum. Eu mananc dar poate nu mananc destul, sau poate corpul meu e in asa fel incat nu permite sa ma ingras. Am 1,72 si as vrea sa am 65 kg , acum am 55 kg. Aveti vreo idee? Astept pareri :D. Merci anticipat :D

Link to comment
Share on other sites

Toata lumea vorbeste despre acest subiect: "Cum sa slabesti". Mai vorbiti si despre "Cum sa te ingrasi" ca eu chiar am nevoie :)). Totusi, aveti vreo idee? Vreau sa mai pun 10 kg in plus si nu stiu cum. Eu mananc dar poate nu mananc destul, sau poate corpul meu e in asa fel incat nu permite sa ma ingras. Am 1,72 si as vrea sa am 65 kg , acum am 55 kg. Aveti vreo idee? Astept pareri :D. Merci anticipat :D

Vezi ca e cel putin un topic pe tema ingrasarii. Cauta-l la Discutii Generale.

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdanel.rebirth

Pnm,la teorie sunteti toti buni.Fac pariu ca nici unu din toti aici nu sunteti sau nu ati fost grasi de vorbiti asa :-j ..

Sa va zic ce am incercat : - Sala - alergat pe banda , bicicleta + abdomene ... rezultat = 0

- Mers cu bicicleta toata vara aproape zi de zi pe trasee accidentate si plimbari prin oras toata ziua ( 2 mese / zi ) rezultat = 0

- Regim 2luni fara paine si fara exces de mancare + sport ( cel cu bicicleta ) rezultat = 0

@ Am ~95 kg , 1,85metri ... Ar trebui sa am ~ 80 - 85 kg . Nu prea vad cum scap de ele ... sa incerc si metoda asta :-j desi..

# Si din ce am citit acolo nu prea vad cum scap de 10 - 15kg cu 30minute de exercitii... Nu am scapat toata vara( de 2-3 kg macar..) cu bicicleta si sala si scap iarna cu 30minute / zi ... Incredibil :))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...