Jump to content
mau

cerbul betiv

Recommended Posts

Chinezii se pot mândri cu primul cerb be?iv din lume. Animalul bea dou? beri pe zi dar nu se d? în l?turi nici de la o sticl? cu vin. Povestea a început în noiembrie, anul trecut, când un osp?tar de lâng? gr?dina zoologic? i-a dat animalului s? guste dintr-o bere. De atunci, cerbul a devenit un alcoolic în toat? regula.

Ca orice be?iv care se respect?, cerbul nu este atât de preten?ios. Dac? se termin? berea bea bucuros ?i vin

. Orice, numai ap?, nu.

Cerbul a devenit atrac?ie turistic?. Mii de turi?ti vin s?-l vad? cum d? pe gât sticl? dup? sticl?. Îngrijitorii spun c? media este de dou? beri pe zi, dar sunt zile când animalul exagereaz? ?i nu se opre?te nici dup? a treia sticl?. Îngrijitorii încearc? acum s? conving? cerbul s? se lase de b?utur?.

sursa+video

Link to comment

Acest lucru este ingrijorator, cum sa-i dai animalului sa bea frecvent? Bine ca nu conduce :)) . Daca ar trai si langa o caprioara, s-ar simti umanizata, cum traieste o femeie maritata, cu sotul alcoolic ;;)

ia mai uitate la "stirile de la ora5" sa vezi cat de umanizate se simt femeile maritate cu soti alcoolici

Link to comment

Am cei mai betivi oameni de pe strada care s-ar lua la intrecere cu cerbul. Dar nu cred ca-i sanatos totusi atata bere pentru un animal , si totusi in viata mea nu am mai vazut animale alcoolice.

Omul,de exemplu.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...