Jump to content
mau

Amendat pentru ca a spus bancuri cu politisti

Recommended Posts

e criza, vroiau bani pentru contribuabili ...

parca zici ca-i sa-mp , iei amenda pentru jigniri politist =)))

EDIT :

sigur gaborii aia nu jucau sa-mp GF LinkMania? =)))

Ba da,erau ceva neam de'alu Bic,numa ala mai dadea amenzi ca aveai indoita bara de la masina :lol:

in america primesti amenda pt ca zici f#uck ?

Link to comment

in america primesti amenda pt ca zici f#uck ?

Daca america = SUA nu este chiar cel mai bun exemplu ca si comparatie.

In SUA primesti un glont in ceafa pentru ca nu ai tinut mainile pe volan cand esti tras pe dreapta de un politist.

Sau primesti parnaie pentru ca te-ai uitat mai mult de 5 secunde la una.

In SUA, in general, nu e recomandat sa te "pui" cu politistii.

Link to comment

Daca america = SUA nu este chiar cel mai bun exemplu ca si comparatie.

In SUA primesti un glont in ceafa pentru ca nu ai tinut mainile pe volan cand esti tras pe dreapta de un politist.

Sau primesti parnaie pentru ca te-ai uitat mai mult de 5 secunde la una.

In SUA, in general, nu e recomandat sa te "pui" cu politistii.

Poftim?!

Damn robocops.Si eu care credeam ca politistii americani is grasi si mananca gogosi.

Link to comment

Las' ca nici la noi nu is blanzi,anu asta la zilele <unei comune din bistrita> jandarmii o bulanit 2 de vreo 16 ani,erau cu berea in mana si i`au vazut,asta ii motiv sa le dai peste cocoasa cu pulanu?

Daca ai data muzica la maxim pt ca esti cocalar si ti`ai pus sistem de 300w,si nu auzi sirena ce faci?

Stai putin, tu nu mai inteles... politistii din state actioneaza in numele legii dur, iar ai nostrii actioneaza dur in numele lor.

Ma intelegi acuma? Ca ce ai zis tu mai sus nu e chiar un motiv de actionat conform legii.

Link to comment

Stai putin, tu nu mai inteles... politistii din state actioneaza in numele legii dur, iar ai nostrii actioneaza dur in numele lor.

Ma intelegi acuma? Ca ce ai zis tu mai sus nu e chiar un motiv de actionat conform legii.

Si e un motiv sa stai la parnaie pentru ca mi`a intepenit gatu,si culmea,chiar in directia curului gagicii din fata mea?

Sau daca cad cu bicicleta si`mi accidentez oole,imi rup glezna,zic "fuck",e motiv sa`mi deie amenda?

Link to comment

Si e un motiv sa stai la parnaie pentru ca mi`a intepenit gatu,si culmea,chiar in directia curului gagicii din fata mea?

Sau daca cad cu bicicleta si`mi accidentez oole,imi rup glezna,zic "fuck",e motiv sa`mi deie amenda?

Astea sunt deja metaforice, o fi politia dura, dar nici chiar asa, astea sunt exagerate, luand in considerare ca si ei se uita dupa fete si zic FUCK.

Link to comment

Numai in Romania e posibil asa ceva:<.Am vazut unele persoane care sustin ce au facut politistii.Te asigur ca si politistii injur pe strada, ei de ce nu primesc amenda? Aaaa da, am uitat....Romania

daca te-a injurat vreun politist pe tine n-ai decat sa-l dai in judecata

atata timp cat injuri tu un politist, poate sa ti-o traga pe loc (sincer si eu as face-o cu toata placerea daca as fi politist)

Link to comment

Cea mai inteligenta miscare pe care a putut-o face respectivul a fost sa semneze procesul verbal si sa conteste amenda. E singura solutie posibila si ramane doar sa dovedesti in instanta absurditatea amenzii si prostia politistilor. In felul asta dupa castigarea procesului mai pierde si statul cateva sute de lei si n-are decat sa se intoarca impotriva politistilor, sau mai bine sa ia masurile necesare sa previna astfel de situatii.

atata timp cat injuri tu un politist, poate sa ti-o traga pe loc (sincer si eu as face-o cu toata placerea daca as fi politist)

Aplicarea fortei de catre autoritati nu poate avea nici caracter preventiv, nici punitiv fara sa fie considerat tratament inuman, iar daca ai actiona asa cel mai probabil ai ramane fara serviciu. Si masura nu poate fi considerata justificata atunci cand nu este necesara pentru protejarea unor valor sociale cum este cazul de fata.

Majoritatea vorbiti ca doar in Romania se poate intampla asa ceva. Foarte bine pt ca in alte tari se intampla mai rau.

Link to comment

Ia ia ia stai un pic.Daca eu spun un banc si ma ia curcanu la pulane,DOAR din acel motiv,si inca tot da,si da,si da ca nesimtitu 'tui pastele masii,eu n`am voi sa dau in el?Legitima aparare,sau cum ii spune, cum sa ma uit cum da el in mine.

(ma rog,nu ma refer la mine,ca sigur n`oi bate eu un politist,dar la vreun karatist de'la smecher :kar: )

Link to comment

Ia ia ia stai un pic.Daca eu spun un banc si ma ia curcanu la pulane,DOAR din acel motiv,si inca tot da,si da,si da ca nesimtitu 'tui pastele masii,eu n`am voi sa dau in el?Legitima aparare,sau cum ii spune, cum sa ma uit cum da el in mine.

(ma rog,nu ma refer la mine,ca sigur n`oi bate eu un politist,dar la vreun karatist de'la smecher :kar: )

Daca ai chef de "noi prieteni" intr-un spatiu racoros sau nu ai aer conditionat acasa , apara-te tu de un politist aplicandu-i acelasi tratament (doua palme peste ceafa , cativa pumni in din?i si un ?ut in fund). :)

Link to comment

Adica futanguristii au voie sa deie in noi fara motiv,excludem bancu,politistu ii cocalar si eu is rocker,si se ia de mine ca am o pentagrama pe spatele tricoului,ma ia la pumni,noi nu avem voie sa dam in ei?

Pe moment, evident ca ripostezi, ca doar nu intorci si celalalt obraz. Dar cea mai buna metoda (in caz ca poti sa gandesti limpede in situatia aia) este sa fugi si apoi sa ii faci reclamatie la superiorul sau. Asta daca nu esti al dracu' si il dai in judecata (desi nu stiu cat la suta din cazurile in care dai in judecata un politist ajung sa aiba un rezultat favorabil pentru reclamant).

Link to comment

Inlocuiti in urmatorul banc ,cuvatul "politist" cu numele oricarui moderator global de pe linkmania.Este o probabilitate foarte mare sa luati warn sau suspend.

Un politist patrula pe plaja si la un moment dat vede un copil jucandu-se in nisip. Se apropie si il intreaba:

- Ce faci aici?

- Un politist, raspunde speriat copilu'.

- Pai si din ce il faci? intreaba mirat politaiul.

- Apa, nisip si cacat!

Nervos politistul ii trage o corectie zdravana copilului.

A doua zi, aceeasi plaja, acelasi organ, acelasi copil:

- Ce faci aici? intreaba agentul.

- Un pompier, raspunde copilul.

- Si din ce il faci?

- Din apa si nisip.

- Cacat nu pui?

- Pai nu, ca iese politist!

Link to comment

De la bancuri cu schimbatul becurilor la bancuri cu rahat e ceva cale.

Da,asa este.Daca inlocuiesti cum am precizat mai sus in bancuri gen "de cati politisti este nevoie pentru a schimba un bec" ,este o probabilitate putin mai mica de warn/suspend.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...