Jump to content
Aglaia

Rasism sau protest?

Recommended Posts

RASISMUL e acea ura cand pur si simplu urasti faptul ca respectiva fiinta respira, urasti felul in care calca pe motive de asa zisa superioritate. Asta inseamna rasism. 1

Ura / antipatia fata de ungurii din Transilvania e mai mult decat fondata. 2

din 1 si 2 => recunosti ca ce-a zis hadrian sunt expresii rasiste => decizie corecta a moderatorului, end of story, am rezolvat dilema.

doar ca na, ai cam dat-o in bara cu definitia aia cu ura and shit

Link to comment
Share on other sites

din 1 si 2 => recunosti ca ce-a zis hadrian sunt expresii rasiste => decizie corecta a moderatorului, end of story, am rezolvat dilema.

doar ca na, ai cam dat-o in bara cu definitia aia cu ura and shit

Esti grea de cap, ma jur :blink:.

Ura de rasa pentru ca nu-ti place cum arata e fondata? Ura de rasa pentru ca nu-ti place cum clipeste e fondata? Nu-i subiectiva, dom`le =)))))))).

Faptul ca ungurii din Transilvania refuza limba romana in scoli, faptul ca ungurii din Transilvania vor sa dezbine teritorial o tara, sa fure ceva ce apartine Romaniei, lucruri precum acestea fac ura fondata si nu pentru modul in care ei respira, beau apa ori ce culoare are pielea lor.

Daca e cineva sa fie acuzat de rasism, ungurul trebuie sa fie fiindca face clasificari rasiale (se considera superiori).

Link to comment
Share on other sites

Si acum cititi va rog ca niste oameni maturi ce sunteti la ce subiecte ati mai ajuns ... mai da tine de bun simt Hadrian ... pentru ca te puteam posta chiar eu deoarece eram pe Game Master in joc cand te luai de Maghiari !

Eu frumos te-am rugat ca sa nu fiu baiat rau sau sa nu dau cu parul sa incetezi cu asemenea aberatii la adresa altor minoritati ... bineinteles ai incetat dar pana am iesit eu si in consecinta am actionat !

Adica eu te avertizez frumos imi dai si mesaj privat sa ma intrebi daca e voie { evident iti spun ca nu este normal ce faci sau ai facut } si dupa tu continui ba chiar mai mult nu faci decat sa te hazardezi si sa incerci sa creezi scandal inutil pe un subiect pe care chiar si tu iti dai seama ca ai gresit !

Cuvantul democratie la voi asta inseamna ? Dreptul la libera exprimare prin jignirea altor minoritati ? Wath ? Omg ... Nici nu are rost sa ma apuc de scris e ... penibil !

Legat despre drepturile pe care le au maghiarii ... le au pentru ca voi altii si altii l-ati votat pe domnul basescu si restu fanfarei asa ca voi v-ati nenorocit cu mana voastra ...

Apropo era vorba ca in acest topic se va dezbate dar la limita bunului simt ... eu nu prea observ aici bun simt ... observ 3-4 persoane care bineinteles ca de obicei se considera mai presus decat moderatorul si incearca sa rastoarne lumea si sa fie mai presus !

Hadrian oricum m-ai dezamagit credeam ca ai caracter si onoare sa nu mai punem in discutie cuvantul Respect ... cat despre restul ... va chinuiti deja de prea mult timp asa ca pe voi nu mai am cum sa fiu dezamagit ati reusit sa atingeti acest rang de mult timp !

Oricum nu ca ar conta dar ... ma asteptam la mai mult de la unii din voi odata cu trecerea timpului si a varstei !

Primul si ultimul replay aici deci puteti continua sa ma atacati sa va hazardati si sa faceti tam-tam !

O seara buna va doresc si ganditi-va ca nu stiti pe unde va poarta viitorul si soarta si poate o sa ajungeti sa fiti tratati exact cum va purtati !

Link to comment
Share on other sites

' date='02 September 2010 - 19:17' timestamp='1283444239' post='5331616']

Si acum cititi va rog ca niste oameni maturi ce sunteti la ce subiecte ati mai ajuns ... mai da tine de bun simt Hadrian ... pentru ca te puteam posta chiar eu deoarece eram pe Game Master in joc cand te luai de Maghiari !

Eu frumos te-am rugat ca sa nu fiu baiat rau sau sa nu dau cu parul sa incetezi cu asemenea aberatii la adresa altor minoritati ... bineinteles ai incetat dar pana am iesit eu si in consecinta am actionat !

Adica eu te avertizez frumos imi dai si mesaj privat sa ma intrebi daca e voie { evident iti spun ca nu este normal ce faci sau ai facut } si dupa tu continui ba chiar mai mult nu faci decat sa te hazardezi si sa incerci sa creezi scandal inutil pe un subiect pe care chiar si tu iti dai seama ca ai gresit !

Cuvantul democratie la voi asta inseamna ? Dreptul la libera exprimare prin jignirea altor minoritati ? Wath ? Omg ... Nici nu are rost sa ma apuc de scris e ... penibil !

Legat despre drepturile pe care le au maghiarii ... le au pentru ca voi altii si altii l-ati votat pe domnul basescu si restu fanfarei asa ca voi v-ati nenorocit cu mana voastra ...

Apropo era vorba ca in acest topic se va dezbate dar la limita bunului simt ... eu nu prea observ aici bun simt ... observ 3-4 persoane care bineinteles ca de obicei se considera mai presus decat moderatorul si incearca sa rastoarne lumea si sa fie mai presus !

Hadrian oricum m-ai dezamagit credeam ca ai caracter si onoare sa nu mai punem in discutie cuvantul Respect ... cat despre restul ... va chinuiti deja de prea mult timp asa ca pe voi nu mai am cum sa fiu dezamagit ati reusit sa atingeti acest rang de mult timp !

Oricum nu ca ar conta dar ... ma asteptam la mai mult de la unii din voi odata cu trecerea timpului si a varstei !

Primul si ultimul replay aici deci puteti continua sa ma atacati sa va hazardati si sa faceti tam-tam !

O seara buna va doresc si ganditi-va ca nu stiti pe unde va poarta viitorul si soarta si poate o sa ajungeti sa fiti tratati exact cum va purtati !

Marile natiuni nu au ajuns mari pentru ca taceau. Au ajuns mari pentru ca au realizat cele mai importante lucruri care duc spre prosperitatea tarii: tara e tara, in orice situatie s-ar afla si ca nici un strain nu are voie sa fure/refuze/dezbine tara.

Vorbesti de civilizatie dar tocmai cum suntem acum ne desparte de civilizatia occidentala. Poate ca acum ii inteleg mai bine pe eugen sau cine mai era rasist pe aici dar ii intelegeam si mai bine daca isi concentrau preocuparile de genul pe ceva care conta si nu pe niste negri din Calgary sau Wolfsburg al caror aspect nu-l suportau.

Toata aceasta galceava s-a iscat din lipsa de informare desi a zis de 3 ori foarte clar ca nu are ceva cu ungurii din Ungaria ci cu cei care nu au respect fata de tara si vor sa fure.

Toate acele ofense si nu injurii rasiale erau referitoare la anumite persoane si aveau un target foarte precis. Desigur, orice padure trebuie sa aibe si cate-o ceata de Pitigoi. Unul a sarit ca nu a inteles la cine facea referire (i-am explicat situatia pe pm dupa ce se inflacarase si apoi a zis "Aaa, ok"), unul a sarit pentru ca trebuia sa sara pentru amicul care a sarit fiindca nu intelegea la cine facea referire si tot asa. Datoria ta era de a transa situatia, nu de a-i da suspend lui Hadrian. Normal ca el s-a enervat cand vedea cum tu, un roman, luai apararea unor hoti si invadatori. Oricine s-ar enerva, oricine ar avea pic de minte sa inteleaga ca o tara nu trebuie impartita.

Cat despre persoanele care se cred mai tari decat moderatorii... m-am saturat de replica asta :). Pur si simplu m-am saturat si nu doar eu ci 60% din server, majoritatea celor activi.

Nu ma intereseaza la cat timp verifici forumul, nu ma intereseaza la cat timp intri in joc. Ma (ne) intereseaza sa va faceti treaba cum trebuie atunci cand intrati si sa va FACETI ODATA un colectiv unitar ca ne-am saturat ca un moderator sa zica ca e alba, unul ca e neagra si altul ca e mov la acelasi caz si mai apoi sa va acoperiti nestiind sa luati atitudine fata de greselile colegilor (atitudinea nu se ia dand in cap ci colaborand, ca doar sunteti colegi) dar mai ales sa se dea functii pe baza simpatiilor si celor care gasesc in acea functie un lacas de pensionare (intra cand il apuca sau cand are timp, da decizii importante desi nu intra in joc ca sa aibe puncte de referinta pentru anumite cazuri s.a.m.d.).

Voi intotdeauna aveti dreptate, ma, si noi suntem mereu prosti. ASTA stiti voi sa ziceti mereu.

Btw, stiind ca totusi o sa citesti, da-ti cu regulamentul in cap si uita-te la topicul cu abuz de script de la informatii si vezi cum aveti scapari enorme in regulament, regulament pe baza caruia voi ziceti ca aveti dreptate si noi n-avem.

Link to comment
Share on other sites

Propun sa faci tu un regulament si daca intradevar il faci mai complex si mai eficient decat cel de acum o sa il modificam cu al tau , e ok ? Daca tot vrei sa fii folositor si sa faci pe bunul samaritean !

Cat despre persoanele care se cred mai tari decat moderatorii... m-am saturat de replica asta :). Pur si simplu m-am saturat si nu doar eu ci 60% din server, majoritatea celor activi.

Legat de aceasta replica ... avea IceMan o vorba ... Nu va convine ... puteti pleca nu va tine nimeni cu forta aici nici nu sunteti amendati daca nu intrati pe Mu sau pe forumul Linkmania !

Si apropo nu cred ca ai fost tu pus de comunitatea MuLinkmania sa fii Consilierul de Urgenta sau Purtatorul De Cuvant al Comunitatii !

Toti se plang la toti le e rau dar numai pe tine te vad sa faci galagie ... ma rog e decizia ta ...

Legat de datoria mea ... aici iarasi e problema mea ... activitatea si eficienta mea are cine sa o urmareasca ... tocmai de aceea exista un Global Moderator sau un TeamLeader ! Deci in continuare e treaba mea ...

Dar totusi ai putea sa-mi tii o evidenta si sa-mi faci un referat --> Plangere la Odyzeuss,vDragosh,IceMan etc sunt multi !

Link to comment
Share on other sites

' date='04 September 2010 - 14:29' timestamp='1283599785' post='5335574']

Propun sa faci tu un regulament si daca intradevar il faci mai complex si mai eficient decat cel de acum o sa il modificam cu al tau , e ok ? Daca tot vrei sa fii folositor si sa faci pe bunul samaritean !

Legat de aceasta replica ... avea IceMan o vorba ... Nu va convine ... puteti pleca nu va tine nimeni cu forta aici nici nu sunteti amendati daca nu intrati pe Mu sau pe forumul Linkmania !

Si apropo nu cred ca ai fost tu pus de comunitatea MuLinkmania sa fii Consilierul de Urgenta sau Purtatorul De Cuvant al Comunitatii !

Toti se plang la toti le e rau dar numai pe tine te vad sa faci galagie ... ma rog e decizia ta ...

Legat de datoria mea ... aici iarasi e problema mea ... activitatea si eficienta mea are cine sa o urmareasca ... tocmai de aceea exista un Global Moderator sau un TeamLeader ! Deci in continuare e treaba mea ...

Dar totusi ai putea sa-mi tii o evidenta si sa-mi faci un referat --> Plangere la Odyzeuss,vDragosh,IceMan etc sunt multi !

Dar nu trebuie sa-l fac eu. Greselile regulamentului se vad clar si asta e treaba voastra. Fail cu replica asta pentru ca voi trebuie sa sesizati greselile si sa le indreptati, nu sa va doara in pix si sa mergeti ca chiorul prefacandu-va ca e ok.

Legat de acea replica, cand o sa fiti propietarii de drept, poate (POATE) o sa aveti dreptate sa folositi replica aia. Atat timp cat noi ne-am adus contributia prin vizitarea site-ului, participarea la activitati pe forum si in joc, avem TOT dreptul de a comenta (macar). Stii ce e culmea? Ca replica asta vine din partea unui utilizator, a unuia care mai intai a fost utilizator si mai apoi moderator. Doar pentru ca altii tac nu inseamna ca e ca voi. Cum zicea bunny: sunt friends pe forum, chestii frumoase, bla bla bla iar prin alte parti se injura.

Despre referat ti-am zis mai sus, in caz ca te-ai sinchisit sa citesti. Poate ca ai fost bun in ceea ce faci inainte, cand regulamentul era REGULAMENT si era o oarecare ordine. Nu cred ca e nevoie sa mai zic cum ai revenit in staff, nu :)? Sau ne zici tu?

Link to comment
Share on other sites

Ei bine aici as fii tare curios ... sa aflu si eu de la tine cum am revenit eu in staf ...

Sau poate imi spui tu si de ce am plecat si de ce am revenit :)) Eu nu stiu povestea deaia te intreb ca tot le stii pe toate !

Chiar te rog sa imi spui ca sunt si eu curios

Ultimul replay sper aici pentru ca ajungem deja de la dezbatere la off-topic

Link to comment
Share on other sites

' date='05 September 2010 - 20:06' timestamp='1283706360' post='5338714']

Ei bine aici as fii tare curios ... sa aflu si eu de la tine cum am revenit eu in staf ...

Sau poate imi spui tu si de ce am plecat si de ce am revenit :)) Eu nu stiu povestea deaia te intreb ca tot le stii pe toate !

Chiar te rog sa imi spui ca sunt si eu curios

Tot unul de-al vostru mi-a zis, stai linistit :). Nu scot de la mine ci zic ceea ce un moderator din echipa ta a zis.

Link to comment
Share on other sites

' date='05 September 2010 - 20:10' timestamp='1283706644' post='5338728']

Stii cum se spune Aglaia ... fapte nu vorbe ... aici deja iar vei primii suspend daca nu aduci ceva dovezi deoarece faci acuzatii nefondate :)

Acuzatii nefondate? Care e acuzatia? Arata-mi acuzatia.

Am lasat loc ca tu sa zici :).

Link to comment
Share on other sites

' date='05 September 2010 - 20:13' timestamp='1283706801' post='5338733']

Pai nu dar informatiile din interior nu prea au cum sa ajunga la useri ! ... Noi colegii intre noi nu ne barfim ...

Asta crezi tu. Si nu doar despre tine ci si alte dueturi, chiar trio-uri. Nu conteaza cine a zis si nu o sa zic pentru ca nu se cuvine sa-l / sa-i dau in gat.

Conteaza ca voi nu sunteti organizati, ca astfel de vorbe se scapa si ca nu vreti sa vedeti asta sau sa acceptati ca apoi sa faceti ceva si sa modificati lucrurile in bine.

Daca vrei sa dai vina pe cineva, nu eu sunt vinovata de balamucul vostru si nici ceilalti useri :).

Link to comment
Share on other sites

' date='05 September 2010 - 20:17' timestamp='1283707061' post='5338747']

Cum am revenit eu nu e nici un secret de stat :))

Am plecat din cauza unor probleme personale ... de revenit am depus iarasi o cerere si am fost acceptat inapoie in staf dupa 4-5 saptamani de la depunerea cererii ... deci nu e un secret de stat !

Gura targului spune altceva. Gura targului de la voi.

Oricum, deviem de la subiectul principal: corectarea si imbunatatirea regulamentului.

Te-ai uitat la topicul de care ti-am zis? Cu exploatarea de bug? Sa vezi cate lacune are regulamentul? Si nu unele mici ci unele destul de mari?

Poate asa te convingi :).

Link to comment
Share on other sites

Discutii despre regulamentele MU la sectiunea cu si despre MU.

Despre moderatori / gm-i, recrutarea, capacitatile si profesionalismul lor la "Probleme, sugestii si reclamatii"

Oricat mi-ar place conceptul de Km. 0 al democratiei, pe forumul Linkmania nu poate fi la DG.

Topic closed.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...