Jump to content
Lobster Dog

ego online vs. ego real

Recommended Posts

Exemplul 1. Caracteristica vietii sentimentale a femeii cu mustata tine DOAR DE MEDIUL ONLINE.

a ) inainte de culcare primeste 5-6 "pwp dulce de noapte buna, printesa mea" pe mess si vorbe "mestesugite". doar pe mess.

b ) in realitate adoarme singura si nepupata de nimeni, pentru ca DonJuanii din lista ei de mess nu ar pupa'o decat daca viata lor ar depinde de asta.

Exemplul 2. Caracteristica starii materiale a jmecherului cu Mustang GT tine DOAR DE MEDIUL ONLINE

a ) pe forumuri spune ca Mustangul GT este cel mai tare benzinar pe care l-a avut vreodata. Ca a castigat cele mai multe liniute cu el, spre deosebire de Camaro ul pe are l-a avut pana acum un an care era praf. Si ca tocmai si-a comandat Porsche Carrera GT Turbo cu care o sa ii rupa pe baietasii de la Herastrau.

b ) in realitate nu are nici bicicleta, nici carnet de conducere.

Chiar atat de greu e sa intelegi ca sunt cate unii care isi traiesc o viata total paralela cu cea reala pe internet?

Pentru ca 2 lucruri sa fie la fel nu trebuie sa se intample la fel 8-|.

You know, chestii cum sunt sinonimele.

Link to comment
Share on other sites

You know, chestii cum sunt sinonimele.

mai taci ma, cat pot sa va urasc p-astia care deviati de la subiect, bagati alt subiect invatat rapid de pe wikipedia doar sa vad dati destepti.

ce plm tu minti pe un forum ca esti mama, esti insarcinata si rahaturi d-astea si postezi in thread-ul asta? baga-ti capul in pamant strutsoaica mica, nu uita sa folosesti prezervativ gen sac de gunoi ca altceva n-ar sta bine pe capul tau si nu uita sa faci o poza, in resti esti ok dupa nastere? ai dat kg alea in plus jos? :)

Link to comment
Share on other sites

mai taci ma, cat pot sa va urasc p-astia care deviati de la subiect, bagati alt subiect invatat rapid de pe wikipedia doar sa vad dati destepti.

ce plm tu minti pe un forum ca esti mama, esti insarcinata si rahaturi d-astea si postezi in thread-ul asta? baga-ti capul in pamant strutsoaica mica, nu uita sa folosesti prezervativ gen sac de gunoi ca altceva n-ar sta bine pe capul tau si nu uita sa faci o poza, in resti esti ok dupa nastere? ai dat kg alea in plus jos? :)

Ce deviat la subiect? Ce wikipedia? Altceva mai stiti sa scoateti in fata in afara de wikipedia? Asta nu intelege ca nu totul trebuie sa fie mot-a-mot ca sa fie la fel. Daca o actiune / intamplare include o coada de mouse sau are tasta space nu inseamna ca e de domeniul online-ului. Mama lor de profile psihologice, de parca au aparut de cand exista internet 8-|. S-a derivat si s-a adaptat, nu ca apartine de domeniul online-ului.

Cat despre mine, nu vorbi ca prostul despre ce nu stii.

Link to comment
Share on other sites

nici nu-mi pasa de tine, dar sunteti cativa mai vechi pe forumul asta care stiti sa faci o discutie doar ca-n urmatorul exemplu:

"hahaha si zici ca hitler n-a omorat evreii???... stii tu ce a zis Mozart despre asta :))"

si apoi evident, vei continua cu al tau Mozart

"da tu habar n-ai ce-a facut Mozart, mai intereseaza-te, ca vezi tu, Regina Albinelor nu-si pierde acul daca inteapa"

and here we go again, subiect schimbat, hai sa discutam despre mama albinelor iar probabil in 2-3 posturi despre menstruatie si oricum pana ai facut 6 posturi intr-un thread ai schimbat de 6 ori subiectul. oamenii seriosi te-ar scuipa daca ai face asta in realitate.

adica eu nu inteleg ce treaba are profilul psihologic cu ceea ce-am spus eu si in legatura cu "adaptatul", incerci singura sa te adaptezi dupa ce ti-a mai oferit wikipedia lately. oh shut you f@cking tw@t.

habar n-ai sa porti o discutie cap-coada fara sa schimbi subiectul, mai bine recunosti ca habar n-ai despre ce se vorbeste si gata ce naiba e asa greu? in loc sa zici "da ba habar N-AM" cauti pe google.

Link to comment
Share on other sites

nici nu-mi pasa de tine, dar sunteti cativa mai vechi pe forumul asta care stiti sa faci o discutie doar ca-n urmatorul exemplu:

"hahaha si zici ca hitler n-a omorat evreii???... stii tu ce a zis Mozart despre asta :))"

si apoi evident, vei continua cu al tau Mozart

"da tu habar n-ai ce-a facut Mozart, mai intereseaza-te, ca vezi tu, Regina Albinelor nu-si pierde acul daca inteapa"

and here we go again, subiect schimbat, hai sa discutam despre mama albinelor iar probabil in 2-3 posturi despre menstruatie si oricum pana ai facut 6 posturi intr-un thread ai schimbat de 6 ori subiectul. oamenii seriosi te-ar scuipa daca ai face asta in realitate.

adica eu nu inteleg ce treaba are profilul psihologic cu ceea ce-am spus eu si in legatura cu "adaptatul", incerci singura sa te adaptezi dupa ce ti-a mai oferit wikipedia lately. oh shut you f@cking tw@t.

habar n-ai sa porti o discutie cap-coada fara sa schimbi subiectul, mai bine recunosti ca habar n-ai despre ce se vorbeste si gata ce naiba e asa greu? in loc sa zici "da ba habar N-AM" cauti pe google.

Deja ati creat un raspuns "tipizat" cu "raspunzi de pe google / wikipedia". Parca ati fi frustrati de ceva si gata, o bagati pe asta in fata :).

O discutie nu inseamna doar:

- Mitica, stiai ca Ion a vandut vaca?

- Da, stiam. Misto!

Mai e si:

- Mitica, stiai ca Ion a vandut vaca?

- Stiai ca vaca era ciumeaga? Sau ca pretul unei vaci e de nshpe milioane?

Orice subiect (rare sunt acelea care te limiteaza in discutie) se poate dezvolta si se poate lega usor de altul putand sa faci comparatie prin alte exemple din alt subiect dar cu legatura / comparatie la subiectul respectiv.

NORMAL ca are legatura profilul psihologic. Profilul psihologic al descreieratului, al persoanelor cu dubla personalitate (desi, aparent, sunt persoane normale), al persoanelor cu o manie ascunsa s.a.m.d.

Profilele psihologice, pentru ca e o problema de PSIHIC, enuntate de Thora au antecedente in mediul real. Prin urmare, nu pot fi catalogate de drept mediului online. Sau nici acum n-ai inteles?

Ce sa scuipe, ma? O discutie nu e facuta sau purtata dupa un anumit tipar. O discutie se poate clasifica ca fiind cursiva si corelata si daca unul vorbeste despre sticla iar altul despre pietre.

Link to comment
Share on other sites

Guys, va rog sa va mutati disputele existentiale la coltul de bataie, nu aici.

Incetati discutia asta in doi si off topic inainte sa trebuiasca sa dau si altceva decat avertismente...

Link to comment
Share on other sites

shut up cu profilul tau psihologic, la tine e problema ca aberezi mult si vorbesti despre lucruri pe care nu le cunosti.

tu n-ai ce cauta in thread-ul asta, nu uita ca forumul te-a lasat insarcinata, nu tu pe el

Starea psihologica la tine este acea senzatie cand iti scoate zgomote stomacul? Asa crezi tu ca se formeaza un profil psihologic?

Demonstreaza-mi tu cum se face un profil psihologic si in ce consta iar eu zic ca e ca tine. Mai imi si cauti defecte dar vad ca barna ti-e cam mare si te-mpiedica sa vezi.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...