Jump to content
Random Hero

Diferentele dintre sex si dragoste

Recommended Posts

nu cred ca "a te culca" cu cineva se poate numi dragoste, dragostea presupune mai mult decat un act sexual, deci din punctul meu de vedere sexul e sex si dragostea e dragoste. nu are rost sa incurcam borcanele.

si daca "o faci cu prietena intr-un club..sau intr-o scara de bloc cum a spus cineva intr-un alt topic" ce rezulta ?

Link to comment
Share on other sites

femeie, disctutia te depaseste. sexu dupa cum s-a mai zis, e sex. il faci cu orice adunatura, orice cocalar ce l-ai intalnit in club, nu ai fantezii cu el, e sex si atat.

dragostea? cand faci dragoste acorzi de 10 ori mai multa atentie persoanei cu care o faci. apar mangaielile suave, saruturi in zone sensibile, si ce-i mai important, este ca o faci cu pasiune, te implici mai mult decat fizic (ohai sex). got it? sau inca sexu e ca si dragostea?

Link to comment
Share on other sites

Dragostea e focul iubirii ... :)) Not ...e acelasi dute vino ca si sexul ...dragostea e sex , mai pe scurt in ambele cazuri bagi **** in ***** indiferent ca o faci ca scufita rosie in padure sau ca rotopercutoru' pe santier ...indiferent ca te gandesti la ce ai in fata sau ca iti zboara gandul la vreo pasa' mai buna ...tot pentru momentul extrem al finalizarii te zbati ....de fiecare data cu fiecare fata ;)

Link to comment
Share on other sites

Dragostea e focul iubirii ... :)) Not ...e acelasi dute vino ca si sexul ...dragostea e sex , mai pe scurt in ambele cazuri bagi **** in ***** indiferent ca o faci ca scufita rosie in padure sau ca rotopercutoru' pe santier ...indiferent ca te gandesti la ce ai in fata sau ca iti zboara gandul la vreo pasa' mai buna ...tot pentru momentul extrem al finalizarii te zbati ....de fiecare data cu fiecare fata ;)

Ya right, and you are Elton John. S-a vorbit mai sus de conceptul in sine, lucru care pe langa faptul ca nu l-ai inteles de fel (e grele stim) denota ca capacitatea matale de procesare a informatiilor de ordin sentimental este egala cu zero, care la randul sau denota ca experienta ta e limitata sau aproape inexistenta. (e o teorie) De ce te-ai zbate pentru momentul ala nushj, din moment ce nu conteaza cum ajungi acolo, ehm ? Raspunsul zace in tenebrele gandirii colective, pardon sacerdotale. (de la Platon si Pitagora citire)

P.S.: Cu tot respectul, bati campii.

Link to comment
Share on other sites

Ya right, and you are Elton John. S-a vorbit mai sus de conceptul in sine, lucru care pe langa faptul ca nu l-ai inteles de fel (e grele stim) denota ca capacitatea matale de procesare a informatiilor de ordin sentimental este egala cu zero, care la randul sau denota ca experienta ta e limitata sau aproape inexistenta. (e o teorie) De ce te-ai zbate pentru momentul ala nushj, din moment ce nu conteaza cum ajungi acolo, ehm ? Raspunsul zace in tenebrele gandirii colective, pardon sacerdotale. (de la Platon si Pitagora citire)

P.S.: Cu tot respectul, bati campii.

Da stiu e grav ...tocmai ai realizat ca nu ai facut niciodata dragoste ...

Capacitatea mea de procesare a informatiilor de ordin sentimental este egala cu a ta cand faci diferente intre dragoste si sex ...in fine ...e vorba de un cuvant mai frumos inventat de barbati pentru femei ...dragoste = sex = a te fu** . :-j

Link to comment
Share on other sites

daca tu crezi ca dragostea e sex atunci nu mai are sens sa zic nimic.

actiunea in sine de "a face dragoste" (pe langa faptul ca suna penibil si ca e impropriu spus actiune, pentru ca dragostea nu e o actiune) este tot sex, doar ca difera relatia cu partenerul. argumentul e unul cat se poate de logic:

sexul este o nevoie primara (si nu dragostea), asadar chiar daca "faci dragoste" cu nevasta-ta, pana la urma o faci din dorinta de a-ti satisface o nevoie => faci sex

inteleg ca multi simt nevoia sa denumeasca intr-un fel aparte sexul cu persoana iubita, dar asta nu inseamna ca nu e tot sex. doar ca se cheama altfel 8-|

Link to comment
Share on other sites

mi-o trag cu iubita -> fac sex

mi-o trag cu sora-ta -> fac sex

cand o faci cu una agatata la bar, faci un anume fel de sex. ca esti mai tandru, mai pasional si alte alea cand o faci cu cine iubesti inseamna ca faci alt fel de sex. dar tot sex faci in ambele cazuri

nu faci DRAGOSTE

Link to comment
Share on other sites

actiunea in sine de "a face dragoste" (pe langa faptul ca suna penibil si ca e impropriu spus actiune, pentru ca dragostea nu e o actiune) este tot sex, doar ca difera relatia cu partenerul. argumentul e unul cat se poate de logic:

sexul este o nevoie primara (si nu dragostea), asadar chiar daca "faci dragoste" cu nevasta-ta, pana la urma o faci din dorinta de a-ti satisface o nevoie => faci sex

inteleg ca multi simt nevoia sa denumeasca intr-un fel aparte sexul cu persoana iubita, dar asta nu inseamna ca nu e tot sex. doar ca se cheama altfel 8-|

De fapt n-ai inteles nimic. Cum ramane cu faptul ca oamenii si delfinii si-o trag din placere ? =)) Stai un pic ... S-a demonstrat cumva ? Da ... Dar nu e logic dupa cum iti dicteaza ratiunea ta. Wake the fuck up, e vorba de un concept/paradigma si nimic mai mult.

@Denzel: Pana sa fi continuat sa bati campii, puteai sa-mi raspunzi la intrebare.

P.S.: Nevoile cercopitecilor s-ar putea asemana cu anumite actiuni definite de verbul a copula (cu o oarecare tipa agata intr-un bar), rezulta ca "sex" e impropriu spus si suna penibil.

Link to comment
Share on other sites

De fapt n-ai inteles nimic. Cum ramane cu faptul ca oamenii si delfinii si-o trag din placere ? =)) Stai un pic ... S-a demonstrat cumva ? Da ... Dar nu e logic dupa cum iti dicteaza ratiunea ta. Wake the fuck up, e vorba de un concept/paradigma si nimic mai mult.

P.S.: Nevoile cercopitecilor s-ar putea asemana cu anumite actiuni definite de verbul a copula (cu o oarecare tipa agata intr-un bar), rezulta ca "sex" e impropriu spus si suna penibil.

pe langa faptul ca esti total incoerenta, ti-o fi greu sa intelegi ca orice act de impreunare se numeste sex, indiferent ca are ca scop copulatia, satisfacerea unei nevoi sau satisfacerea nevoilor partenerului (chiar daca tu nu prea ai chef).

orice tip de actiune are o denumire, indiferent ca mai apoi poti sa faci anumite diferentieri in functie de anumite conditii . poti face sex din dragoste, sex pentru bani, sex ca asa ai tu chef, tot asa se cheama.

Link to comment
Share on other sites

pe langa faptul ca esti total incoerenta, ti-o fi greu sa intelegi ca orice act de impreunare se numeste sex, indiferent ca are ca scop copulatia, satisfacerea unei nevoi sau satisfacerea nevoilor partenerului (chiar daca tu nu prea ai chef).

orice tip de actiune are o denumire, indiferent ca mai apoi poti sa faci anumite diferentieri in functie de anumite conditii . poti face sex din dragoste, sex pentru bani, sex ca asa ai tu chef, tot asa se cheama.

Sex-ul nu este o actiune, daca e o sa luam semantic, ci defineste caracteristicle morfologice si fiziolozice ale tuturor fiintelor vii. (iti scapa rau termenii) Definitia semantica a "sexului" e a copula. Dar oricum ai admis ca faci o actiune din placere, faptul ca nu agreezi termenul "a face dragoste" nu face decat sa-ti puna in evidenta teribilismul peste care trebuia sa treci cat de cat galant la varsta ta.

P.s.: Incearca sa lasi la o parte persiflarile de tip vanzatoare de taraba. Ce aer sordid ai ...

Link to comment
Share on other sites

De fapt n-ai inteles nimic. Cum ramane cu faptul ca oamenii si delfinii si-o trag din placere ? =)) Stai un pic ... S-a demonstrat cumva ? Da ... Dar nu e logic dupa cum iti dicteaza ratiunea ta. Wake the fuck up, e vorba de un concept/paradigma si nimic mai mult.

@Denzel: Pana sa fi continuat sa bati campii, puteai sa-mi raspunzi la intrebare.

P.S.: Nevoile cercopitecilor s-ar putea asemana cu anumite actiuni definite de verbul a copula (cu o oarecare tipa agata intr-un bar), rezulta ca "sex" e impropriu spus si suna penibil.

a deci tu esti a1urea aia ma?

coaja de om

am o poza cu tine de stateai cu cracii pe sus pe canapea in sufragerie. intelijentha pe forum si pitipoanca in fata camerei :))

arati naspa dar nu zic ca n-ar da toti la tine :))

deci inteleg de unde ai dobandit atata experienta sexuala. n-o mai contraziceti pls

nu te mai pot lua in serios :))

la fel cum am patit si cu cap de molusca ala marius camionagiu cand si-a pus poza pe forum. ma apuca rasul daca ma mai cert vreodata cu ala si imi vine in minte poza lui. asa si cu tine :))

Link to comment
Share on other sites

a deci tu esti a1urea aia ma?

coaja de om

am o poza cu tine de stateai cu cracii pe sus pe canapea in sufragerie. intelijentha pe forum si pitipoanca in fata camerei :))

arati naspa dar nu zic ca n-ar da toti la tine :))

deci inteleg de unde ai dobandit atata experienta sexuala. n-o mai contraziceti pls

nu te mai pot lua in serios :))

la fel cum am patit si cu cap de molusca ala marius camionagiu cand si-a pus poza pe forum. ma apuca rasul daca ma mai cert vreodata cu ala si imi vine in minte poza lui. asa si cu tine :))

Cred ca poti mai mult. :D Sau nu ...

P.S.: BFF :baby:

Link to comment
Share on other sites

pai eu pot dar nu-mi permite situatia

arati naspa, te-am facut naspa

te pozezi in ipostaze de tarfa, te-am facut tarfa

apoi am zis ca rad copios doar cand ma gandesc la ipostaza ta de tarfa si moaca ta naspa si cred ca ajunge hihihi :DDD

iti sta acceptabil blonda, sper ca nu te-ai vopsit :PPP

PS: Besi Fit-ar Fata :baby:

5 zile dpa

Edited by blk
Link to comment
Share on other sites

pai eu pot dar nu-mi permite situatia

arati naspa, te-am facut naspa

te pozezi in ipostaze de tarfa, te-am facut tarfa

apoi am zis ca rad copios doar cand ma gandesc la ipostaza ta de tarfa si moaca ta naspa si cred ca ajunge hihihi :DDD

iti sta acceptabil blonda, sper ca nu te-ai vopsit :PPP

PS: Besi Fit-ar Fata :baby:

Poti si mai mult ... E bine. :blink:

Link to comment
Share on other sites

nu esti hazlie deloc

cam incepe lumea sa vada ca esti proasta. baga repede niste cuvinte din dex ca sa te scoti :DDD

tu nu faci sex, tu faci dragoste, HAH

Ti-o trecut prin cap ca nu vreau sa fiu hazlie ? Cat despre restul e can-can. De fapt la tine totul e retroactiv cat si perimat.

P.S.: Hai ca poti mai mult ... Cuvantul zilei e pepsi.

Link to comment
Share on other sites

Sex-ul nu este o actiune, daca e o sa luam semantic, ci defineste caracteristicle morfologice si fiziolozice ale tuturor fiintelor vii. (iti scapa rau termenii) Definitia semantica a "sexului" e a copula. Dar oricum ai admis ca faci o actiune din placere, faptul ca nu agreezi termenul "a face dragoste" nu face decat sa-ti puna in evidenta teribilismul peste care trebuia sa treci cat de cat galant la varsta ta.

P.s.: Incearca sa lasi la o parte persiflarile de tip vanzatoare de taraba. Ce aer sordid ai ...

a face sex e o varianta mai scurta a actiunii de a avea contact sexual. sau a face sex ti se pare gresit dpdv gramatical, dar a face dragoste nu?

faptul ca nu agreez expresia "a face dragoste" este o consecinta fireasca a lipsei mele de romantism si a repulsiei fata de conceptele pe care toate femeile astea moderne si interesante le considera principii.

PS. tu mereu vezi persiflari cand cineva iti contrazice afirmatiile?

pentru "vanzatoare de taraba" n-ai gasit vreo expresie academica? sau vocabularul tau elevat e limitat la cele cateva cuvinte sofisticate pe care le tot folosesti in mod repetat si agasant?

PS' n-am sa-ti mai raspund la incercarile tale esuate si puerile de intimidare. am deja destul warn.

Link to comment
Share on other sites

a face sex e o varianta mai scurta a actiunii de a avea contact sexual. sau a face sex ti se pare gresit dpdv gramatical, dar a face dragoste nu?

faptul ca nu agreez expresia "a face dragoste" este o consecinta fireasca a lipsei mele de romantism si a repulsiei fata de conceptele pe care toate femeile astea moderne si interesante le considera principii.

Pai semantic care varianta e corecta ? Daca tu nu vrei sa accepti "modernismele" astea, care-s mai vechi de cand lumea, e problema ta si numai a ta. Asta nu inseamna ca trebuie sa-ti improsti veninul peste tot sau sa faci pe lupul moralist expunandu-ti ... Ce ? Superioritatea ta fata de specia numita femeie ? Argumentul tau, in cazul asta, nu e valid pare-mi-se. Esti subiectiva si parerea ta nu e valida.

PS. tu mereu vezi persiflari cand cineva iti contrazice afirmatiile?

pentru "vanzatoare de taraba" n-ai gasit vreo expresie academica? sau vocabularul tau elevat e limitat la cele cateva cuvinte sofisticate pe care le tot folosesti in mod repetat si agasant?

PS' n-am sa-ti mai raspund la incercarile tale esuate si puerile de intimidare. am deja destul warn.

Hai ma, lasa-ma cu aerele astea de mironosita moderna.

P.s.: Tu de fapt nu stii cu cine te certi si de ce te certi ... Asta e un fel de a spune. :crazy: Iar cat despre clisee, nu domle e o eticheta, care nu vad de ce ar capata alta valoare, vreodata.

Link to comment
Share on other sites

@ adalet ..tu ai inteles ceva din intrebarea topicului ?? ..defapt hai lasa ..tu ai inteles ceva din partidele de sex pe care le-ai avut ?? ..din partidele de dragoste pe care le ai cu partenerul tau ?? Sa ii faci si lui o intrebare si vezi ce iti raspunde ..poate poate te lamureste.

Fata ..dragostea e sexul cu mai multe mangaieri !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Daca cineva urmareste o partida de sex, isi da seama daca e doar sex sau dragoste?

Nu de alta dar FIZIC este acelasi lucru si anume sex. Dragostea vrea sa fie sex cu o persoana pe care o iubesti, un concept romantic imprumutat de la hollywood. Daca ei au zis ca "making love" != "sex" atunci am adaptat si noi chestia asta.

Semantic e o prostie deoarece a fi indragostit (sau "in love") nu implica a face dragoste (sau "to make love"). Deci este doar o abureala ieftina.

Link to comment
Share on other sites

In loc sa acceptati faptul ca polemica asta e oricum de suprafata si ca orice analize semantico-morfologico-lexicale sunt frectie la piciorul de lemn sau ca majoritatea opiniilor sunt exprimate de puberi abia intrati in adolescenta pentru care ambii termeni de dragoste sau sex sunt necunoscuti ca experienta personala, voi continuati sa va paruiti sistematic si inutil incercand sa demonstrati ceva.

Ce? ...

Motivele pentru care discutati voi asa de 'aprins' pe aici depasesc cu mult limitele topicului.

Stau sa ma intreb de ce pierdeti vremea sublimand aici in loc sa incercati sa va rezolvati problemele reale legate de lipsa orgasmului, de exemplu...

Topic closed!

Link to comment
Share on other sites

Am decis sa deschid acest topic, consider ca este un subiect interesant de dezbatut. Toate parerile conteaza si avem ceva de invatat.. Am analizat topicul, nu voi sterge posturile mai vechi de mai sus. Am sa le las ca exemplu (ASA NU).

Va rog, pentru o buna desfasurare a topicului sa nu faceti urmatoarele: Fara atac la persoana, fara posturi pe langa subiect, fara jigniri si opinii care pot induce ideea de flame.

Nerespectarea acestor criterii, duce la warn sau suspend.

 

 

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...