Jump to content
nwradu

Nu mai e limitare pe extern

Recommended Posts

Guest Think(er)2Fast

inseamna ca majoritatea abonatilor(din Constanta) au pierderi de semnal,lasand la o parte amplificatoarele si splitterele de bazar.....cred ca SNR-ul e jos-jos de tot cade si din monitor cand se uita pe el....

apropo Think(er)2Fast....daca ai abonament la 9 $ si ai downloadul si uploadul ala din imagine,considera-te norocos

Nu stiu daca sunt norocos,am abonamentul ala la care ai o viteza de pana la 768 kbps.

new_2gunsfiring_v1.gificon_peace.gif

Link to comment
Share on other sites

De cateva zile merge prost rau externul in Bucuresti. Adica daca trag de la mai multe surse prind 60, nu e vorba de limitare, dar unele site-uri merg nasol, 2-3 kB abia, intreruperi, etc...

2-3KB e mult(pentru mine) ia uite aici un test facut acu 2 minute:

Your download speed : 8 kbps or 1 KB/sec.

Your upload speed is much faster than down.. have you tweaked?

Your upload speed : 569 kbps or 71.1 KB/sec.

Mai rau ca pe dial up tongue.gif A inceput sa mearga greu externul cam de lunea trecuta cand i-am vazut pe asta de la rds ca se uitau la stalpi, nu stiu de ce dar de atunci externu merge groaznic, jalnic(am ramas fara cuvinte biggrin.gif ), in schimb de intern nu am de ce sa ma plang cateodata trag cu 50KB\s, asta la abonament de 9$.

Link to comment
Share on other sites

Limitarea trebuie sa imi intre peste 50 Mb sad.gif , shi garantez k la Oradea INTRA, nu k in restul tzarii unde nu e limita.

Ce sa mai zic de pingurile astronomice din ultimul timp sad.gif( Pe CoD aveam ping maxim 40 iar acum nu mai scade sub 100...

Plus enorme pierderi de pachete :| pana la 84% :|

PRAY 4 smth better... Eu nu credeam k voi ajunge sa ma plang, dar o fac ...

PS: Oradea ruled sad.gif

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare mie sau iar e limitare p extern ???? blink.gif  sad.gif

Ti s-a parut bine tongue.gif Eu nu trag cu mai mult de 5KB\s(asta in cele mai fericite cazuri)

~EDIT~ =>s-ar parea ca limitarea este valabila numai in timpul zilei,vad ca dupa ora 12 merge normal cu 30KB\s

Link to comment
Share on other sites

Guest fallout`

2005-11-06 20:32:14 EST: 468 / 227

Your download speed : 468 kbps or 58.5 KB/sec.

Your upload speed : 227 kbps or 28.4 KB/sec.

sunt din craiova, abonament de 9$.

God save RDS!!! eusa_dance.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...