Jump to content
nwradu

Nu mai e limitare pe extern

Recommended Posts

Cum (in mod normal) 90KB/s ai doar in orasul tau abonamentul de $9 pare sa fie cel mai avantajos.

Da, dar acum aia cu 19$ trag cu 90 si de pe extern... iar din Bucuresti trageai cam de oriunde cu viteza asta, eu trag cu 60 de oriunde din tara.

Link to comment
Share on other sites

da ... ne lasa putin cu macaroana, merge bine domne, puneti-va de 19; dupa 1 luna iar se duce draq viteza si astfel mai trag o teapa ... mai scot un ban cinstit.

Nu ma, am specificat clar ca la mine in cartier mereu a fost de treaba netul. In alte parti din bucuresti abia prind 30 acum pe intern, nici eu nu mi-as pune de 19$ abonament pe acolo (de fapt si la mine am pus de 15 ca nu credeam ca la 19 se poate atinge maximul, dar merge...). Cine are de 19 si a facut testele astea, tot cam 500 kbps a scos, dar pe un singur transfer e asta, cand tragi de pe extern de la mai multe surse, de ex pe bittorrent sau dc++, adunate obtii cam 90, ceea ce inainte nu se intampla. In Craiova ar trebui sa puna un abonament si mai micut tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Nu ma, am specificat clar ca la mine in cartier mereu a fost de treaba netul. In alte parti din bucuresti abia prind 30 acum pe intern, nici eu nu mi-as pune de 19$ abonament pe acolo (de fapt si la mine am pus de 15 ca nu credeam ca la 19 se poate atinge maximul, dar merge...). Cine are de 19 si a facut testele astea, tot cam 500 kbps a scos, dar pe un singur transfer e asta, cand tragi de pe extern de la mai multe surse, de ex pe bittorrent sau dc++, adunate obtii cam 90, ceea ce inainte nu se intampla. In Craiova ar trebui sa puna un abonament si mai micut tongue.gif

Pai sa stii. Unul de 3$ (asta cu tot cu tva) ar fi mai mult decat destul.

Link to comment
Share on other sites

Your download speed : 486128 bps, or 474 kbps.

A 59.3 KB/sec transfer rate.

Your upload speed : 497450 bps, or 485 kbps

nwradu, atat ai p abonamentul de 15?Eu am atat p ala de 9:2005-09-13 08:45:14 EST: 443 / 482

Your download speed : 453974 bps, or 443 kbps.

A 55.4 KB/sec transfer rate.

Your upload speed : 494193 bps, or 482 kbps.

Dk e asa pana la urma care mai e diferenta?

Link to comment
Share on other sites

2005-10-16 09:19:05 EST: 235 / 245

Your download speed : 240780 bps, or 235 kbps.

A 29.3 KB/sec transfer rate.

Your upload speed : 250972 bps, or 245 kbps.

... maine ma duc la RDS sami fac abonament de 15$ in loc de 9 ... in sfarsit merge cum trebuie ... biggrin.gifcool.gifhello2.gifbanana.gif

Link to comment
Share on other sites

La sibiu ,am abonament de 9$ ,iar vitezele variaza intre 14-18 KB/s ziua shi 20 -25 KB/s noaptea....destul de slab..

ceea ce ma ingrijoreaza mai mult sunt intreruperile....si de telefonie si de internet 2-3 pe ora uneori ...

Link to comment
Share on other sites

La sibiu ,am abonament de 9$ ,iar vitezele variaza intre 14-18 KB/s ziua shi 20 -25 KB/s noaptea....destul de slab..

ceea ce ma ingrijoreaza mai mult sunt intreruperile....si de telefonie si de internet 2-3 pe ora uneori ...

Poate ai pierderi de semnal sau ceva prost la conexiunea ta, un amplificator slab in cutie, un splitter defect, cablu ciudat, etc...

De cateva zile merge prost rau externul in Bucuresti. Adica daca trag de la mai multe surse prind 60, nu e vorba de limitare, dar unele site-uri merg nasol, 2-3 kB abia, intreruperi, etc...

Link to comment
Share on other sites

Poate ai pierderi de semnal sau ceva prost la conexiunea ta, un amplificator slab in cutie, un splitter defect, cablu ciudat, etc...

inseamna ca majoritatea abonatilor(din Constanta) au pierderi de semnal,lasand la o parte amplificatoarele si splitterele de bazar.....cred ca SNR-ul e jos-jos de tot cade si din monitor cand se uita pe el....

apropo Think(er)2Fast....daca ai abonament la 9 $ si ai downloadul si uploadul ala din imagine,considera-te norocos

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...