Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

tranced

discutie lot , actualizare regulament

Recommended Posts

as vrea sa imi explice si mie un admin care e motivul unei razii in lot in care se da doar disconnect si atat , sincer daca se verifica de bot nu comentam nimic dar atata timp cand nu are nici motiv palpabil razia (in afara de a face locuri pe server) ma vad nevoit sa deschid o discutie

mai ales ca numai MurDoc da disconnect acolo , ceilalti care au mai fost au verificat de clicker si nu au dat d/c

Raziile in lot vor continua. Razii se pot face pe orice harta a serverului.

9. Regula AFK

Orice jucator poate sa stea intr-un spot atata timp cat este LANGA CALCULATOR!

punctul asta impreuna cu "In orice alta situatie un caracter este afk, este pasibil de d/c." sunt din anul 2005 de pe 97d din regulamentul facut de Kitte , unde nu exista lot , castel etc si sunt mai mult decat invechite si neconforme cu realitatea jocului deci personal cred ca ar trebui facute niste modificari prin regulament

sa nu uitam ca lotul este o harta muncita si privata unde intra doar o alianta , cu ce deranjeaza asa mult ca fac xp 2-3k afk?

si cand intreb adminul de ce da disconnect primesc raspunsuri gen " daca nu va convine nu mai veniti la CS" care nu cred ca sunt demne de un GM

Link to comment
Share on other sites

S`a cazut la comun acord si s`a stabilit ca nu se da d.c in lot pt ca e harta muncita ...Acum stimate domn Murdoc dak ceilalti domni admini nu procedeaza asa,dumneavoastra tre sa aveti un comportament mai presus decat ceilalti domni admini? Eu inteleg ca ati intrat in lumea mu`ului si ca nu sunteti cu noi ci impotriva noastra (guilde rivale la cs) dar revizuiti`va comportamentul si mai discutati si cu colegii dumneavostra poate aveti cateva lapsusuri de care nu ati fost informat

Spor #-o

Link to comment
Share on other sites

si cand intreb adminul de ce da disconnect primesc raspunsuri gen " daca nu va convine nu mai veniti la CS" care nu cred ca sunt demne de un GM

Banuiesc ca la o asemenea grava afirmatie pe care am facuto nu puteai sa nu faci print. As vrea sa vad.

Link to comment
Share on other sites

Banuiesc ca la o asemenea grava afirmatie pe care am facuto nu puteai sa nu faci print. As vrea sa vad.

Crezi ca de fiecare data trebuie sa se stea cu degetul pe print? E o replica pe care o folositi peste tot.

E serverul cum e.... "nu mai juca".

Sunt eventurile cum sunt... "cine te tine sa joci?"

E regulamentul cum e... "poti sa pleci"

Cum ziceau si ceilalti, ca faceti razii pentru clicker nu are nimeni ce comenta. Insa... atat timp cat se munceste foarte mult pentru o harta privata cred ca se permite o oarecare intimitate. Macar de era xp ca in kalima5 dar e mic.

Link to comment
Share on other sites

Crede-ma oricine ar fi fost, nu ar fi ratat momentul.

Chiar daca regula este din 2005 din cate stiu eu afk-ul inca nu este permis.

La CS castigati dreptul de a intra pe harta (ca de aia intrati doar voi) nu castigati dreptul de lasa afk.

Link to comment
Share on other sites

Crede-ma oricine ar fi fost, nu ar fi ratat momentul.

Chiar daca regula este din 2005 din cate stiu eu afk-ul inca nu este permis.

La CS castigati dreptul de a intra pe harta (ca de aia intrati doar voi) nu castigati dreptul de lasa afk.

Dc esti u unicul care face treaba asta ? Restul au facuto pt cliker

Link to comment
Share on other sites

Guest L!NU

De la incidentul cu Diablo de acum un an de zile cand a mai fost discutia asta, parca s-a horatat sa nu se dea d/c in LoT pentru AFK. Ceea ce ai facut a fost Razie HONEY si cred ca pe restu hartilor nu faci la fel...

Link to comment
Share on other sites

de ce totdeauna trebuie sa existe discutiile astea? sunteti chiar asa dornici de scandaluri? subiecte piperate? sa fim seriosi. daca majoritatea au ocolit harta lot doar ca sa nu existe discutii/scandaluri, asa puteai sa o faci si tu.

dupa ce ca xp-ul e ca in tarkan1, se mai fac si razii. daca era un xp ca in icarus/drakani rosii, era altceva, dar asa e aiurea. nu de alta, dar mi se pare o pierdere de timp din partea adminului.

in loc sa se faca un event frumos, stai si pierzi o ora cu o razie in lot, loc unde nimeni nu incurca pe nimeni. fiecare alianta are regulamentul ei pentru harta respectiva, si si-l respecta.

daca regulamentul nu prevede nimic cu privire la harta lot, de ce se exploateaza lacuna asta din regulament?

Link to comment
Share on other sites

Crede-ma oricine ar fi fost, nu ar fi ratat momentul.

Chiar daca regula este din 2005 din cate stiu eu afk-ul inca nu este permis.

La CS castigati dreptul de a intra pe harta (ca de aia intrati doar voi) nu castigati dreptul de lasa afk.

In tarkan sunt invazii de +5. De ce nu faceti razii acolo? Sau in atlans, devias, lorencia?

Link to comment
Share on other sites

1. Inca nu am primit dovada la ce am zis.

2. Nu xp-ul este punctul forte al hartii ci faptul ca acolo pica anciente.

3. Nu a fost o razie anti HONEY, a fost pur intamplatoare alegerea hartii, am ajuns acolo printr-o conjunctura.

4. Poate nu vad eu bine, da nu vad pe nimeni din colegii mei sa faca scandal, ci chiar voi faceti. Nu stiu cine e dornicul de scandal.

Link to comment
Share on other sites

si cand intreb adminul de ce da disconnect primesc raspunsuri gen " daca nu va convine nu mai veniti la CS" care nu cred ca sunt demne de un GM

Ai vb la persoana I, ma gandeam ca am zis ceva ce nu stiu. Deci nu am zis, sa inteleg.

Link to comment
Share on other sites

1. Inca nu am primit dovada la ce am zis.

2. Nu xp-ul este punctul forte al hartii ci faptul ca acolo pica anciente.

3. Nu a fost o razie anti HONEY, a fost pur intamplatoare alegerea hartii, am ajuns acolo printr-o conjunctura.

4. Poate nu vad eu bine, da nu vad pe nimeni din colegii mei sa faca scandal, ci chiar voi faceti. Nu stiu cine e dornicul de scandal.

Si atunci dc se mai agita lumea sa creasca si sa mearga la cs ? Nu pt a culege anciente si a nui deranja nimeni ?

Link to comment
Share on other sites

Si atunci dc se mai agita lumea sa creasca si sa mearga la cs ? Nu pt a culege anciente si a nui deranja nimeni ?

Pentru a avea acces pe harta respectiva, pentru a strange anciente, NU afk si cu un auto-picker activat.

Link to comment
Share on other sites

Pentru a avea acces pe harta respectiva, pentru a strange anciente, NU afk si cu un auto-picker activat.

Daca ai venit cu argumentul asta, faceti razii si in Tarkan / Devias / Noria / Lorencia pentru ca si acelea sunt cu regim special.

Link to comment
Share on other sites

Guest CeausescuPresedinte

nu mi se pare ceva normal sa faci razie in lot . intrebarea mea totusi este daca se da contor?

Link to comment
Share on other sites

Daca ai venit cu argumentul asta, faceti razii si in Tarkan / Devias / Noria / Lorencia pentru ca si acelea sunt cu regim special.

Nu esti tu in masura sa imi impui unde sa fac razii.

Vor fi razii pe toate hartile, au si fost, nu inteleg de ce va mirati ca s-a apelat la alta harta decat cele pe care se primeste contor. Afk este interzis pe toate hartile.

Link to comment
Share on other sites

Iar eu nu inteleg de ce aplicati un regulament valabil pentru 97d. Asta e S2, care are Castle Siege. Pentru ce se lupta lumea? Pentru niste ancients care cad la fel de usor ca si in Chaos Castle? Pentru niste iteme 380 add+mana+zen? Sa fim seriosi.

Link to comment
Share on other sites

Nu esti tu in masura sa imi impui unde sa fac razii.

Vor fi razii pe toate hartile, au si fost, nu inteleg de ce va mirati ca s-a apelat la alta harta decat cele pe care se primeste contor. Afk este interzis pe toate hartile.

in afara de raziile de la "sifon event" nu s`a mai facut razie pe nici`o alta harta in afara de cele pe care se da contor afk

Link to comment
Share on other sites

Guest L!NU

Avand in vedere ca harta Land of Trial este o carta muncita din greu nu mi se pare normal sa aplici Regulamentul General pentru o harta cu caracter special. Dupa cum ti-a explicat si boom fiecare allianta, atat HH cat si HONEY, au regulile lor interne si nu cred ca ti-ar conveni sa ne mutam discutiile despre LoT de pe forumurile aliantelor noastre pe forumul LinkMania si sa umplem sectiunea plangeri cu nenumaratele nemultumiri din interiorul fiecarei alliante

Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere ca harta Land of Trial este o carta muncita din greu nu mi se pare normal sa aplici Regulamentul General pentru o harta cu caracter special. Dupa cum ti-a explicat si boom fiecare allianta, atat HH cat si HONEY, au regulile lor interne si nu cred ca ti-ar conveni sa ne mutam discutiile despre LoT de pe forumurile aliantelor noastre pe forumul LinkMania si sa umplem sectiunea plangeri cu nenumaratele nemultumiri din interiorul fiecarei alliante

Regulamentul vostru intern este sub cel general. Daca voi aveti un regulament asta nu inseamna ca cel general nu mai este valabil.

Problemele din interiorul aliantei va privesc.

Ma repet, castigati accesul pe acea harta (implicit accesul catre itemele anciente), nu castigati dreptul de a lasa afk.

Link to comment
Share on other sites

Guest cocos001

MurDoc da ce cauti tu in lot ? ai muncit tu pentru a intra acolo ? poate mai stai si sa iei niste antice ... dute si veziti de treaba ta si lasane sa jucam linistiti ... trebuie sa ai grija de jocul asta nu sa il distrugi si a determina cat mai multi jucatori sa se lase de MU !

Link to comment
Share on other sites

Guest L!NU
Avand in vedere ca harta Land of Trial este o carta muncita din greu nu mi se pare normal sa aplici Regulamentul General pentru o harta cu caracter special!!!
Link to comment
Share on other sites

Regulamentul vostru intern este sub cel general. Daca voi aveti un regulament asta nu inseamna ca cel general nu mai este valabil.

Problemele din interiorul aliantei va privesc.

Ma repet, castigati accesul pe acea harta (implicit accesul catre itemele anciente), nu castigati dreptul de a lasa afk.

MurDoc o intrebare simpla ptr tine ! DE CE nu face nici un admin razie in LOT !?Ija a facut cu Dream si altii...dar NUMAI ptr Macro/Bot ,pariez ca a gasit si f multi afk dar nu le-a dat d/c !

De ce nu vrei sa accepti ca regulamentul are unele lacune si este o ""intelegere"" tacita privind LOT-ul !

De ce vrei sa fii Gigi Contra si sa nu admiti ca nu ai stiut despre asta ....si asta e colegii te vor informa privind situatia mai speciala din LOT !

Intreaba-ti colegii despre asta !

Noi nu certam cu tine...incercam doar sa iti explicam situatia actuala acceptata de toata lumea !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...