Jump to content
Tybork

Băsescu anunţă scăderea pensiilor cu 15%, a fondului de salarii cu 25% şi a subvenţiilor

Recommended Posts

Mda..Traim intr`o tara de rahat, cu un presedinte de rahat. Vorba cuiva, am intrat in U.E doar cu numele :-j si am intrat degeaba ca nu avem aceleasi "conditii" ca celelalte tari care sunt in U.E

In UE ar trebui sa intram cu atitudine, bun simt si simt civic, nu cu "conditii" care pica din cer.

Link to comment
Guest dnd, la munte cu doua minore

noi nici nu trebuia sa intram in ue. dintre toate conditiile care trebuie sa fie implinite de o tara (datorie sub un anumit procent, pib peste un anumit procent, inflatie etc) noi am indeplinit din 6 conditii doar... una.

Link to comment

Se laudau Antonescu si Geoana ca vor face ei ceva,ca pun ei piciorul in prag ca etc etc etc. Venira astia de la FMI,isi dadura acordul cu 25 si 15%,dar pana la urma,mi se pare mie sau nimeni nu a avut nimic de zis din opozitie? #-o Daca aveau ceva de zis,puteau sa o faca in prezenta alora,nu sa astepte sa plece si sa sara iar cu gura pe astia de la putere daca se cred atat de dezghetati.

Link to comment

pai oricum nu conteaza ce zic cei din opozitie - Baselu s-a asigurat ca,chiar daca "legea" intra in parlament,sa treaca oricum.Ia ghiciti.....marea majoritate a parlamentului sunt din partidul Baselului si sa nu faca ei ca Tatuca-shef....de aia e el asa sigur.

Aia de la FMI ce sa zica?Aia dau bani ca sa-si ia inapoi triplu,de 5 ori mai mult - FMI tot o banca e,cu dobanda mai mare.Dar la teava tre sa curga cu bani.Punct.

Link to comment

A zis Base sa suportam ca sa nu ne indatoram mai mult. Cu alte cuvinte: Faceti cum zicem noi ca altfel platiti mai mult!

De luna viitoare taie. Daca se schimba guvernul cred ca nu o sa fie ministru care sa nu fie multumit ca scapa asa ieftin.

Astept de la Base ultima lui scena de teatru, bocete plansete, operatii in strainatate.

Cine ne imprumuta daca nu avem acord cu FMI ? Lasa ca ne imprumuta china, macar scapam de caini.

Nu conteaza bai cum o ducem daca suntem mandri ca suntem romani, nu?

Sa fim solidari bai. Si mandri.

urmatoarea telenovela made in romania sper sa se numeasca : Mandru si Falit.

Link to comment
Guest SherkaN

Or s-o scalde repede , inventeaza o Elodia ceva sau se impaca Beote cu blonda lui si jumate din tara uita, un sfert nu-i pasa ca oricum o duce bine, din celalalt sfert unii n-au curaj si ailalti n-au cu cine, asa ca nu o sa fie nici o revolutie. (desi mi-as fi dorit una)

Link to comment

"Sa vezi ce trai bun vom avea" dau doar 2 exemple

La politai se scad salariile, pana acuma te-au ars cand te-au prins, sa vezi de acuma in colo cum te opreste ptr extinctor si vesta ;))

Doctorii au fost nehaliti, orice problema minora trebuia sa impingi macar 50 de lei la asistenta sa vina sa te vada, acuma sa vedeti ce o sa iasa

Oricum ma p!sh pe ei, o sa moara si ?sta ca si ceasc? impuscat

Ai perfecta dreptate :) .

on : incep sa regret ca l-am votat pe Basescu ... :|

Link to comment
Guest AdrIaN-MG

' date='May 12 2010, 01:51' post='5068688']

=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

warn sau nu ... nu inteleg cum de a fost atata lume CRETINA incat SA SE DUCA LA VOT. indiferent de vot.

nu-i vina lu` basescu... o fi a` lu` becali? ce distrusi.

E VINA PROSTILOR CARE AU PUS STAMPILA PE 6 DECEMBRIE PENTRU UN KIL DE ULEI SI ZAHAR NE-AU ZIS BINE FRANCEZII SALUTU NOSTRU E MANA INTINSA CAT DE SARAC AI FI SA TE INZOSESTI PENTRU ZAHAR SI ULEI SA VOTEZI NISTE MAFIOTI CARE ISI FAC HOTELURI IN MONTE CARLO VILE IN DUBAI ROMANI MERITA SA LE MAI TAIE 25% CA VAD CA LE PLACE

Link to comment

ce-i aici domne? haiducie?de 1 mai nu aveai unde arunca o scobitoare ca peste tot era plin de gratare , v-ati gratari si destrablat la maxim iar acum iesiti in strada,sau nu stiti ca suntem in criza?!si aveti pretentia ca presedintele Basescu sa faca vreo minune ca sa ne scoata din rahat.

Link to comment
Guest TommyAngelo

El vrea sa scada pensiile ,dar sunt unii care au pensie 10 lei din cate am vazut la Tv si el vrea sa le scada.Nu trebuia sa intram in ue fiindca numa ne facem de ras(parerea mea).Dar nici Geoana nu cred ca facea mai multe

Link to comment

Ala e de vina ...ba ala , ba ala ca a votat sau ala ca a mancat mici.... . Faceti exact ce fac si adevarati vinovati , cautati sa aruncati vina din pom in pom.Tara nu a ajuns asa nici din cauza celor ce voteaza nici din cauza lu' Base.A ajuns asa ca nu suntem ca altii , deschideti tv'u si luati exemplu grecii.Aia arunca cu pietre in loc sa arunce cu vina , si uite ca le merge.

Da ce dracu ma frate ...hai sa dam vina pe aia care au mancat mici .... :rofl2:

Link to comment
Guest AdrIaN-MG

jos cu vanghelie , iliescu ,voiculescu,patriciu , comunistii vor sa puna mana pe putere !!!!!!!!!!!

Asta e prosteala care la pus pe jegosu de basescu la cotroceni pleaca de aci amaratule nici basescu nici geoana nu au ce cauta VADIM PRESEDINTE!! LA PUSCARIE CU TOTI JEGOSI DIN TARA

Link to comment

ce-i aici domne? haiducie?de 1 mai nu aveai unde arunca o scobitoare ca peste tot era plin de gratare , v-ati gratari si destrablat la maxim iar acum iesiti in strada,sau nu stiti ca suntem in criza?!si aveti pretentia ca presedintele Basescu sa faca vreo minune ca sa ne scoata din rahat.

Uau....tu esti nebun?ti-ai pierdut mintile?

Baselu` si gasca lui de hoti sunt platiti de noi sa-si faca treaba.Asta e pretentia.Daca nu-si face treaba,la ce l-am mai tine acolo?Ca-i frumos ca frankenstein?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...