Jump to content
Tybork

Băsescu anunţă scăderea pensiilor cu 15%, a fondului de salarii cu 25% şi a subvenţiilor

Recommended Posts

Guest dnd, la munte cu doua minore

tinere!! ai impresia ca dak venea geoana se schimba ceva?!! doar hotii intre ei :)) ... multi credului in tara asta:((> sa nu zik naivi .. :dooh:

tinere!! daca venea geoana era altfel, si era mult mai bine...stii de ce ?! pt ca sunt de 10 ori mai competenti ca actualii...

tu credeai ca daca ajunge geoana presedinte ataca minerii din nou ?!

Link to comment

tinere!! daca venea geoana era altfel, si era mult mai bine...stii de ce ?! pt ca sunt de 10 ori mai competenti ca actualii...

tu credeai ca daca ajunge geoana presedinte ataca minerii din nou ?!

da:(( imi era foarte frika de o noua mineriada, imi mai era frika ca o sa vina patriciu si o sa ne ia sarea si posta, iliescu si vanghelie vor ajunge iar la putere:)) si incepe o noua era a bolsevizarii romaniei :)) ete p... :))) 5 mil de romani au pus botu` , eu din pacate nu ma numar printre ei si nici nu ma interesat sa merg la vot:))

Link to comment

tinere!! daca venea geoana era altfel, si era mult mai bine...stii de ce ?! pt ca sunt de 10 ori mai competenti ca actualii...

tu credeai ca daca ajunge geoana presedinte ataca minerii din nou ?!

Esti glumet. Mai degraba l-as vota pe oricare om de pe forumul asta decat pe tantalaul ala.

Dati voi vina pe basescu cat vreti, oricine ar fi fost la putere ar fi trebuit sa se ocupe de datoriile tarii. Asta este.

Link to comment

tinere!! daca venea geoana era altfel, si era mult mai bine...stii de ce ?! pt ca sunt de 10 ori mai competenti ca actualii...

tu credeai ca daca ajunge geoana presedinte ataca minerii din nou ?!

Nu vorbi prostii!

Baietii de la PSD n-au fost in stare sa plateasca chiria pentru SEDIUL CENTRAL timp de 4 ani(o chirie in valoare de 30.000 RON) si zici tu ca ei luau alte masuri? Normal ca luau! Primul lucru ar fi fost sa-si achite(mai precis, sa stearga) datoriile fata de stat din banii statului :). Ideea este(dupa cum a spus si blk) ca avem niste datorii imense fata de UE care oricum trebuiesc platite.

P.S. Btw, imi place foarte mult replica "Astia care l-ati votat pe Base sper ca blablabla..." de parca ii doar vina lui ca am ajuns asa. Ca si cum domnu' Base ar fi responsabil pentru viata mea si mi-ar spune cand sa ma trezesc, cand sa ma duc sa ma spal sau unde sa lucrez. Problema este cu ultimul factor enumerat de mine, si anume, nu ne place sa lucram(ca doar e greu sa tragi 12 ore/zi, si daca x nu face eu de ce sa fac...sunt mai prost ca el?...), dar ne face o placere sa comentam lucrurile si sa dam vina pe alti factori(care de fapt sunt scuze).

Hai cu revolutia, sa traim odata si noi bine :cool2: !

Link to comment
Guest spanky

Hai cu revolutia, sa traim odata si noi bine :cool2: !

si ce ....alternative nu ar fi ..... ? sa moara iar in van oameni.... ? cade Base', vine altu' -_- si tot asaa ...

Chiar in ultima propozitie am fost ironic...nvm :-j

Edited by Tybork
Link to comment

Revolutie in romania nu va mai fii , nu se mai risca nimeni ... dar un protest de amploare ca la grecia ar putea exista... totusi cu ce ne-ar ajuta? basescu tot ca el face...

+ ca a incalcat constitutia cand a anuntat la tv miscorarea salariilor / pensiilor . NU este treaba lui ci a guvernului dar totusi train in tara unde un marinar alcoolic ne conduce.

Link to comment

[sindicatele avertizează: Dacă se taie pensiile şi salariile, va fi mai rău decât în Grecia][ :)) ][de abia astept]

[Oameni buni,ati votat Base si [sa traiti BINE] cu asta va alegeti [:right: pt sindicate]

Vorba ta , am ales pe Basescu cu el mergem inainte .. !

Link to comment

baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa , ce tot comentati atat? fi-ti multumiti ca am ramas cu posta si sarea! dA ?! daca veneau mogulii,iliescu,vanghelie la putere ne luau si posta si sarea... si ne bagau si in gropa , unu cate unu !!

I-ti dai seama....vai aia fura astia nu .Cum s-au evaporat 4,7 miliarde din turism , cum i-si permite casuneanu veyron ....vorbiti de parca astia sunt sfinti .

apropos nu sunt fan iliescu , si el la randul lui a cam nenorocit romania impreuna cu guvernul roman ,dar sa nu uitam in 1990 visteria romaniei era egala cu 0 ,cresterea economica cu care se tot lauda nenea base are bazele facute de psd .

Oricum ce e cert , cred ca ne-o meritam .Nu cred ca romania v-a avea vreodata stabilitate din punct de vedere economic ,cum nici nu cred ca va fi vreodata bun simt in aceasta tara .

Link to comment

I-ti dai seama....vai aia fura astia nu .Cum s-au evaporat 4,7 miliarde din turism , cum i-si permite casuneanu veyron ....vorbiti de parca astia sunt sfinti .

apropos nu sunt fan iliescu , si el la randul lui a cam nenorocit romania impreuna cu guvernul roman ,dar sa nu uitam in 1990 visteria romaniei era egala cu 0 ,cresterea economica cu care se tot lauda nenea base are bazele facute de psd .

Oricum ce e cert , cred ca ne-o meritam .Nu cred ca romania v-a avea vreodata stabilitate din punct de vedere economic ,cum nici nu cred ca va fi vreodata bun simt in aceasta tara .

ce era in 1990? =)) ala de lau impuscat platise datoriile si deja aveau alti datorii la noi.Ca sa nu mai zic ca tampiti au vandut si au vandalizat tot.Au distrus si sistemul de irigati ca de era de pe timpul lui ceasca si nu avem noi nevoie de el

nu tin cu nimeni dar cel mai mult il urasc pe iliescu .dc?simplu el a luat conducerea imediat si de atunci sa dus dracu tot

Link to comment

tinere!! daca venea geoana era altfel, si era mult mai bine...stii de ce ?! pt ca sunt de 10 ori mai competenti ca actualii...

tu credeai ca daca ajunge geoana presedinte ataca minerii din nou ?!

de ce esti tu asa sigur?

eu zic ca era mai rau daca venea geoana de cel putin 10 ori.

Link to comment
Guest dnd, la munte cu doua minore

Esti glumet. Mai degraba l-as vota pe oricare om de pe forumul asta decat pe tantalaul ala.

Dati voi vina pe basescu cat vreti, oricine ar fi fost la putere ar fi trebuit sa se ocupe de datoriile tarii. Asta este.

Nu vorbi prostii!

Baietii de la PSD n-au fost in stare sa plateasca chiria pentru SEDIUL CENTRAL timp de 4 ani(o chirie in valoare de 30.000 RON) si zici tu ca ei luau alte masuri? Normal ca luau! Primul lucru ar fi fost sa-si achite(mai precis, sa stearga) datoriile fata de stat din banii statului :). Ideea este(dupa cum a spus si blk) ca avem niste datorii imense fata de UE care oricum trebuiesc platite.

Hai cu revolutia, sa traim odata si noi bine :cool2: !

Poate sunt glumet pt ca sunt un tip amuzant din fire, dar ganditi-va voi la perioada cand a fost nastase(PSD-ist) prim-ministru, comparati cu ce a facut boc si dupa aia comentati.

P.S. Btw, imi place foarte mult replica "Astia care l-ati votat pe Base sper ca blablabla..." de parca ii doar vina lui ca am ajuns asa. Ca si cum domnu' Base ar fi responsabil pentru viata mea si mi-ar spune cand sa ma trezesc, cand sa ma duc sa ma spal sau unde sa lucrez. Problema este cu ultimul factor enumerat de mine, si anume, nu ne place sa lucram(ca doar e greu sa tragi 12 ore/zi, si daca x nu face eu de ce sa fac...sunt mai prost ca el?...), dar ne face o placere sa comentam lucrurile si sa dam vina pe alti factori(care de fapt sunt scuze).

Si vina cui e ?! Tie ti-ar place sa muncesti 12 ore pe zi pt un salariu de .. nimic ?! da, basescu e responsabil, nimeni altcineva si daca trebuie sa plateasca cineva pt rahatu' in care s-a afundat tara asta, el este!

Link to comment

Nu vorbi prostii!

Baietii de la PSD n-au fost in stare sa plateasca chiria pentru SEDIUL CENTRAL timp de 4 ani(o chirie in valoare de 30.000 RON) si zici tu ca ei luau alte masuri? Normal ca luau! Primul lucru ar fi fost sa-si achite(mai precis, sa stearga) datoriile fata de stat din banii statului :). Ideea este(dupa cum a spus si blk) ca avem niste datorii imense fata de UE care oricum trebuiesc platite.

Pana si Basescu a recunoscut ca cea mai buna guvernare a fost cea din 2000-2004.

Din pacate, PSDul a fost singurul partid care a reusit sa dea niste guvernari care sa asigure niste cresteri sanatoase, pe baze reale si sa aiba capacitatea sa creeze niste planuri pe termen mediu.

O spun statisticile.

Hai ma, ce dracului, chiar sunteti chiori cu totii? Nu mai distingeti culorile?

E maro de tot. Iar marele carmaci nu are nicio solutie sa mai estompeze culoarea. Pentru ca s-a inconjurat numai de nulitati care sa-l pupe'n ***.

Link to comment

In orice caz,daca se va iesi in strda,trebuie avut MARE grija impotriva CUI luptam.Vandalizarea magazinelor,datul foc pe nu stiu unde ar fi cea mai proasta solutie.Cea mai potrivita solutie daca se iese in strada,dam dovada de civilizatie si-i prindem pe cei care au stat de 6 ani "sus" si trasi la raspundere.Noi i-am pus acolo,sa raspunda in fata noastra,a poporului,si nici constitutia n-o sa-i mai scape,nici vreo alta lege.

Agricultura e la pamant....una din marile noastre realizari.Ar trebui sa se uite ce-au facut comunistii si sa faca si ei ceva asemanator.Nu-i mai poti lua omului pamantul,dar il poti inchiria pe 5 ani cu optiune de prelungire pe inca 5;ii dai omului chirie dupa cat pamnt detine(nici bataie de joc,dar nici sume astronomice - cat sa fie omu` multumit),si faci ce au facut comunistii.Forte de munca,productie babana,vanzare masiva si sa vedeti ce de bani intra in vistieria statului.Cand s-or gasi apoi companii/firme care sa preia contractele statului,atunci incepe si privatizarea agriculturii,adica - bai,noi va dam contractele,faceti productie,platiti oamenii cum trebuie samd.

Statul,din punctul meu de vedere,ar trebui sa fie AUTORITATEA SUPREMA,intr-o tara,care trebuie sa vegheze ca afacerile se deruleaza cum trebuie,ca poporul este respectat si apreciat pentru munca,si care trebuie sa vegheze ca lucrurile sa n-o ia razna.Statul,din punctul meu de vedere,nu trebuie sa DEA,el trebuie sa asigure ca PRIMESTI din alta parte,ca ceea ce faci este recunoscut financiar de catre angajator.V-ati prins voi ce vreau sa zic.Trebuie sa incurajeze omul sa-si faca singur viata,si sa se asigure ca omul primeste sansele sa prospere,indiferent daca e director sau zidar.

Link to comment

"Sa vezi ce trai bun vom avea" dau doar 2 exemple

La politai se scad salariile, pana acuma te-au ars cand te-au prins, sa vezi de acuma in colo cum te opreste ptr extinctor si vesta ;))

Doctorii au fost nehaliti, orice problema minora trebuia sa impingi macar 50 de lei la asistenta sa vina sa te vada, acuma sa vedeti ce o sa iasa

Oricum ma p!sh pe ei, o sa moara si ?sta ca si ceasc? impuscat

Link to comment

' date='May 9 2010, 02:02' post='5059370']

Vorba ta , am ales pe Basescu cu el mergem inainte .. !

Cine crezi ca l-a votat? Eu unu NU,si inca sunt impotriva lui. Urmeaza sa tina o conferinta maine si sa rezume ce a discutat cu membrii sindicatelor,dar sunt sigur ca se va ajunge la o noua revolutie .

Link to comment

Doctorii au fost nehaliti, orice problema minora trebuia sa impingi macar 50 de lei la asistenta sa vina sa te vada, acuma sa vedeti ce o sa iasa

[/quote ]

Sa ia bani atunci cand facem consutltaii dar sa nu mai platim 10% din salariu pentru spitale , ca oricum spaga dai .

Link to comment

mi se par juste masurile, trebuie reduse cheltuielile la buget

toata lumea se plange, dar nimeni nu vine cu solutii. macar basescu a venit cu o solutie. e o solutie care nemultumeste pe multa lume (e si normal, o familie de bugetari care aveau in jur de 20 milioane pe luna fiecare, sunt usurati de vreo 10 milioane lunar acum), dar cred ca va functiona. in orice caz, e o solutie temporara, cred ca trebuie gasite si alte formule mai de durata si mai putin radicale.

ce?! 20 milioane ca bugetar? fii serios. cele mai boieresti salarii abea ating 15.

iti zic eu, tatal meu e balerin bugetar cu 25 de ani vechime, nici n-ai idee cat s-a zbatut sa faca o asemenea profesie, a fost prim solist in tineretile lui si acum are un salariu de 14 mil. traieste tu cu banii aia, ba.

Link to comment

Basescu vrea sa faca in Romania ce e in Grecia / Atena acum np ... Romania in sfarsait va fi o tara frumoasa care va fi locuita de alte pers dar nu romani fiindca romani vor pleca afara din tara si vor trai aia care au stiut sa traiasca sau sa fure .... - >

... basescule sa-ti dau la mumu ... oare nu se gaseste un hitman pe forum sa-l execute plsssss :(
Link to comment

Mda..Traim intr`o tara de rahat, cu un presedinte de rahat. Vorba cuiva, am intrat in U.E doar cu numele :-j si am intrat degeaba ca nu avem aceleasi "conditii" ca celelalte tari care sunt in U.E. O sa mai iesim noi din criza, cand o sa`mi creasca mie par in palma :|

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...