Jump to content
gimy100

Cruzime la 14 ani: A tăiat labele şi coada unui câine

Recommended Posts

Cruzimea nu are vârstă. Un copil

de 14 ani din Argeş a mutilat un câine pentru că bietul animal mâncase o găină. Răzbunător peste măsură, puştiul a pus mâna pe topor şi i-a tăiat lăbuţele din faţă şi coada.

La cele 5 luni ale lui, Pufi a fost condamnat la o viaţă de infirm. Un copil i-a provocat suferinţe greu de imaginat, după care l-a aruncat în stradă. Puştiul luase câinele de la un vecin şi s-a descotorosit de el în cel mai crud mod cu putinţă, pentru că mânca găini.

Cruzimea puştiului i-a şocat până şi pe medicii veterinari. Băiatul de 14 ani a mai chinuit şi alţi câini. Pe unii i-a înecat, pe ceilalţi a încercat să îi spânzure. Părinţii copilului sunt plecaţi la muncă, în străinătate. În lipsa lor, bunica nu-l poate controla şi nici nu-i poate tempera accesele de furie.

Proprietara câinelui torturat a făcut plângere la poliţie împotriva puştiului şi agenţii au mers la şcoală, să discute cu el. O asociaţie pentru protecţia animalelor din Franţa a anunţat deja că va trimite dispozitivul de care Pufi are nevoie ca să poată merge. Dar problemele nu se termină aici pentru bietul căţel. Stăpâna vrea să plece la muncă, peste hotare şi acum caută pe cineva care să adopte patrupedul.

sursa: www.antena3.ro ( http://www.antena3.ro/stiri/romania/cruzim...aina_97882.html )

merita eutanasiata aceasta bestie ?!

Link to comment
Guest spanky

Nu este chiar asa totusi a mancat o gaina -_-

vai ...inchide gura :mellow:

nu imi vine sa cred ce copil tampit ma, de ce nu baga si ei o lege ? sa ii bage la inchisoare pe astia frateee care tortureaza asa animalele, ce daca a mancat o gaina ? sa le tina intr'o curte separata, sau sa tina cainele legat, dar nu sa ii tai labele cu toporul ma, copil petarda

saracul Pufi :(

Link to comment

e doar un caine, un animal, un bot mai sofisticat, nimic mai mult.

oamenii omoara animale de cand e lumea

asta nu e un lucru nou, sau iesit din comun... e normal

tot timpu a fost la fel

si eu as omora toti cainii vagabonzi de pe aici daca as putea :)

cainele ala a mancat o gaina, inseamna ca o sa mai manance si alta cand are ocazia, deci bine a facut :D

hai bafta

Link to comment

cainele ala a mancat o gaina, inseamna ca o sa mai manance si alta cand are ocazia, deci bine a facut :D

putea la fel de bine sa-l certe, sau sa-l inchida in cusca sau eu stiu, o bataie cu ziaru etc... daca tu ai fi stricat ceva prin casa bine ar fi facut ai tai sa-ti taie mainile nu? ce mentalitate aveti unii...

Link to comment

e doar un caine, un animal, un bot mai sofisticat, nimic mai mult.

oamenii omoara animale de cand e lumea

asta nu e un lucru nou, sau iesit din comun... e normal

tot timpu a fost la fel

si eu as omora toti cainii vagabonzi de pe aici daca as putea :)

cainele ala a mancat o gaina, inseamna ca o sa mai manance si alta cand are ocazia, deci bine a facut :D

hai bafta

Oamenii omoara animale de cand lumea pentru hrana in general , nu pentru placerea lor bolnava.

Este iest din comun cand un copil de 14 ani face ce a facut retardu' asta.

Si tu ai face la fel...de ce ai fii mai diferit decat idiotu stirii ?? right ?

Link to comment

putea la fel de bine sa-l certe, sau sa-l inchida in cusca sau eu stiu, o bataie cu ziaru etc... daca tu ai fi stricat ceva prin casa bine ar fi facut ai tai sa-ti taie mainile nu? ce mentalitate aveti unii...

cum poti sa compari un caine cu un om?

esti prost?

cainele nu are gandire logica ca si noi, daca il certi si ii dai 2 pumni uita in 30 secunde.

doamne ce oameni... compari un caine cu un om...

cainii ii folosim ca sa sperie hotii, sa pazeasca oile, sau stiu eu ce... ii putem omora, ii belim, ii distrugem, facem ce vrem cu ei, is sclavii nostri, cel putin la tara... la oras is de bibelou... daca tu asta nu intelegi eu nu am ce sa-ti fac

bafta

#prost e ala ca a lasat oamenii sa vada, eu taiam cainele bucati si il aruncam in rau sa nu vada nimeni si gata ziceam ca s-a imbolnavi cainele si a murit xD

Oamenii omoara animale de cand lumea pentru hrana in general , nu pentru placerea lor bolnava.

Este iest din comun cand un copil de 14 ani face ce a facut retardu' asta.

Si tu ai face la fel...de ce ai fii mai diferit decat idiotu stirii ?? right ?

si aia in spania cand omoara taurii? hai lasa-maaaaa

Link to comment

Aveau gaini in curte, 95% cred ca asta era de la tara. Mie asta imi explica destule, apoi faptul ca parintii sunt plecati la plimbare-n tari straine. Viitorii criminali ai tarii, azi un caine, maine altul, poimaine un om, doi.

Si eu am gaini si nu sunt de la tara stau la casa.. :P

Link to comment

Cruzimea nu are vârstă. Un copil

de 14 ani din Argeş a mutilat un câine pentru că bietul animal mâncase o găină. Răzbunător peste măsură, puştiul a pus mâna pe topor şi i-a tăiat lăbuţele din faţă şi coada.

La cele 5 luni ale lui, Pufi a fost condamnat la o viaţă de infirm. Un copil i-a provocat suferinţe greu de imaginat, după care l-a aruncat în stradă. Puştiul luase câinele de la un vecin şi s-a descotorosit de el în cel mai crud mod cu putinţă, pentru că mânca găini.

Cruzimea puştiului i-a şocat până şi pe medicii veterinari. Băiatul de 14 ani a mai chinuit şi alţi câini. Pe unii i-a înecat, pe ceilalţi a încercat să îi spânzure. Părinţii copilului sunt plecaţi la muncă, în străinătate. În lipsa lor, bunica nu-l poate controla şi nici nu-i poate tempera accesele de furie.

Proprietara câinelui torturat a făcut plângere la poliţie împotriva puştiului şi agenţii au mers la şcoală, să discute cu el. O asociaţie pentru protecţia animalelor din Franţa a anunţat deja că va trimite dispozitivul de care Pufi are nevoie ca să poată merge. Dar problemele nu se termină aici pentru bietul căţel. Stăpâna vrea să plece la muncă, peste hotare şi acum caută pe cineva care să adopte patrupedul.

sursa: www.antena3.ro ( http://www.antena3.ro/stiri/romania/cruzim...aina_97882.html )

merita eutanasiata aceasta bestie ?!

Cum sa fii asa retard mental sa chinui animalul ala in halul asta!:| Inteleg ca e criza dar nu sai tai picioarele pentru o gaina:| pustiul are trebui dus la un control...

Link to comment

cum poti sa compari un caine cu un om?

esti prost?

cainele nu are gandire logica ca si noi, daca il certi si ii dai 2 pumni uita in 30 secunde.

doamne ce oameni... compari un caine cu un om...

cainii ii folosim ca sa sperie hotii, sa pazeasca oile, sau stiu eu ce... ii putem omora, ii belim, ii distrugem, facem ce vrem cu ei, is sclavii nostri, cel putin la tara... la oras is de bibelou... daca tu asta nu intelegi eu nu am ce sa-ti fac

bafta

#prost e ala ca a lasat oamenii sa vada, eu taiam cainele bucati si il aruncam in rau sa nu vada nimeni si gata ziceam ca s-a imbolnavi cainele si a murit xD

si aia in spania cand omoara taurii? hai lasa-maaaaa

cainele cateodata e de multe ori mai bun ca un om, cainii, animalele in general n-au nici o vina

mai mult as plange dupa un animal care ar muri decat un om .. as fii bucuros sa stiu ca o persoana care a torturat un animal (gen tu) sa moara in chinuri groaznice.. ah, ce fericire ar fi :) sa te omoare, sa te beleasca ,sa te distruga, sa te faca sclavul lui .. asta e, mai sunt si oameni prosti, cum ii numesti tu, care se cred preistorici, sa faca ce vor ei

Link to comment

cum poti sa compari un caine cu un om?

esti prost?

cainele nu are gandire logica ca si noi, daca il certi si ii dai 2 pumni uita in 30 secunde.

doamne ce oameni... compari un caine cu un om...

cainii ii folosim ca sa sperie hotii, sa pazeasca oile, sau stiu eu ce... ii putem omora, ii belim, ii distrugem, facem ce vrem cu ei, is sclavii nostri, cel putin la tara... la oras is de bibelou... daca tu asta nu intelegi eu nu am ce sa-ti fac

bafta

#prost e ala ca a lasat oamenii sa vada, eu taiam cainele bucati si il aruncam in rau sa nu vada nimeni si gata ziceam ca s-a imbolnavi cainele si a murit xD

si aia in spania cand omoara taurii? hai lasa-maaaaa

mai bine taci ca te faci de ras. Un caine uita in 30 de secunde in punctul tau de vedere probabil ,ai fost , esti si vei fi crescut in BETON, si tot acolo vei sfarsi.

Daca el are acest comportament acum la 14 ani cu un animal asteapta peste 10-20 de ani ce comportament va avea cu unul din specia lui.

Link to comment

cum poti sa compari un caine cu un om?

esti prost?

cainele nu are gandire logica ca si noi, daca il certi si ii dai 2 pumni uita in 30 secunde.

doamne ce oameni... compari un caine cu un om...

cainii ii folosim ca sa sperie hotii, sa pazeasca oile, sau stiu eu ce... ii putem omora, ii belim, ii distrugem, facem ce vrem cu ei, is sclavii nostri, cel putin la tara... la oras is de bibelou... daca tu asta nu intelegi eu nu am ce sa-ti fac

bafta

#prost e ala ca a lasat oamenii sa vada, eu taiam cainele bucati si il aruncam in rau sa nu vada nimeni si gata ziceam ca s-a imbolnavi cainele si a murit xD

si aia in spania cand omoara taurii? hai lasa-maaaaa

Ai probleme grave si tu #-o

Link to comment

cum poti sa compari un caine cu un om?

esti prost?

cainele nu are gandire logica ca si noi, daca il certi si ii dai 2 pumni uita in 30 secunde.

doamne ce oameni... compari un caine cu un om...

cainii ii folosim ca sa sperie hotii, sa pazeasca oile, sau stiu eu ce... ii putem omora, ii belim, ii distrugem, facem ce vrem cu ei, is sclavii nostri, cel putin la tara... la oras is de bibelou... daca tu asta nu intelegi eu nu am ce sa-ti fac

bafta

SERIOS?

De cand cainii sunt sclavii la oameni ? si in plus cine iti da tie dreptu sa ii omori,distrugi si ce mai ziceai tu pe acolo? :\

@On : Sincer copilu asta trebe neaparat dus la un control.

Link to comment

Aveau gaini in curte, 95% cred ca asta era de la tara. Mie asta imi explica destule, apoi faptul ca parintii sunt plecati la plimbare-n tari straine. Viitorii criminali ai tarii, azi un caine, maine altul, poimaine un om, doi.

Exact la ce m-am gandit cand am vazut titlul.Copilul trebuie dus la psihiatru ASAP inainte sa omoare pe cineva ca s-a uitat urat la el sau ceva de genul.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...