Jump to content
Florin09

Concurs Foto - Zâmbiți, vă rog!

Recommended Posts

REGULAMENT

Joi 29 aprilie - Duminică 9 mai va fi perioada de înscriere a fotografiilor în concurs

Luni 10 mai - Vineri 14 mai va fi perioada în care cei care au înscris fotografii in concurs pot să voteze top3.

Concursul fiecărei săptămâni are o temă diferită

Câştigătorul alege tema pentru săptămâna următoare si participă doar cu o fotografie facută ulterior anunţării temei alese de către el.

Pentru evitarea situaţiei de tipul votăm persoana şi nu fotografia, fotografiile vor fi trimise prin email la organizatori (fanaticaldoll, florin sau sensini)

email: linkmania.concursfoto@gmail.com

Fotografiile TREBUIE să fie personale

Fotografiile se vor încadra în cerinţele temei săptămânale

Minimum de photoshop (mici ajustari la culori, filtre foto, rame, levels, curves, shadows/highlights etc, atat timp cat imaginea nu se indeparteaza de original )

Se interzic fotografiile luate de pe alte siteuri

NU ESTE VOIE SĂ VĂ VOTAŢI FOTOGRAFIILE PROPRII

Fotografia va fi postată pe un site de genul photobucket de către organizator;

dacă este posibil, expunerea fotografiei va fi însoţită şi de câteva detalii despre aparat, ajustări photoshop (detaliile de acest gen le trimiteţi tot pe email împreună cu fotografia în original şi fotografia care intră în concurs)

Intră în concurs o singură fotografie; daca o persoană postează o fotografie iar pe parcursul saptămânii se răzgândeşte, trimite o alta prin email; va intra în concurs ultima fotografie trimisă

Topicul de vot cuprinde expunerea fotografiilor şi posibilitatea participanţilor de a realiza un top 3 al fotografiilor preferate (votul este doar pentru participanţi)

În cazul în care pe primul loc se află două sau mai multe fotografii cu acelaşi număr de voturi, se va vota din nou şi se va alege un căştigător

Se interzic comentariile maliţioase la adresa celorlalţi forumişti / fotografiilor lor

În cazul încălcării regulamentului, participantul în cauza va fi descalificat.

La trei concursuri câştigate, warn down.

Aşteptăm şi ceva respect din partea celor care nu participă, respect pe care îl putem "câştiga" prin avertismente dacă altfel nu se poate.

Tema concursului: "Zâmbiți, vă rog"

Link to comment
Share on other sites

Ok, my friend, lucrez cam 12 ore pe zi în momentul de față, nu prea mai am timp și nervi să mă ocup și de altele, nici pe forum nu mai dau decât din când în când. Eventual dacă dorești îți dau userele ca să te ocupi tu de concurs.

Link to comment
Share on other sites

Guest dnd, la munte cu doua minore

hai cu urmatoruuuuuu' b-)

felicitari celorlalti....

Link to comment
Share on other sites

Guest dnd, la munte cu doua minore

aaaaah, eu trebuie sa dau tema? ok ! o s-o dau azi, mai incolo, dar oricum, azi ! :)

am voie sa particip din nou chiar daca eu dau tema nu ?!

Link to comment
Share on other sites

Guest dnd, la munte cu doua minore

ok, tema noua: Apus de soare prins (in poza nu in traista) din camera

Link to comment
Share on other sites

Am asteptat sa se numere voturile ca sa nu influentez cu ceva. Fotografiile trebuie facute de noi, da? Fotografia nr. 4 pare a fi facuta de persoana din imagine. Nu stiu cum de nu a mai vazut nimeni...Bine macar ca nu a luat locul 1, ca atunci ar fi fost discutii si mai mari.

ok, tema noua: Apus de soare prins (in poza nu in traista) din camera

Si daca nu avem geam catre Vest ce facem? :)) Avem voie la vecini, da? :P

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...