Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Stefan^SM

disconect toti de pe spot simultan

Recommended Posts

a aparut vrun heck ceva e a 2 ora azi cand tot spotu luam dc in acelas timp... la 3 si 3 mn pe spot 91/102 arena am luat toti in acelas timp dc fara pic de lag inainte...:| si azi de dimineata in k 7 la fel sau e vrun bug care e motivul :| ?....ms

Link to comment
Share on other sites

si la mn sa intamplat odata sa iau d/c asha fara sa fac nimic.

si nu folosesc nici elite si nu am nici nova, pur si simplu stateam la pt in arena si dintr-o data am luat d/c

so

din cate stiu eu in arena poti lua dc de la nova .

nova poate fi dat de tine sau de altcineva din apropiere ...

din cate imi aduc aminte am propus sa se faca ceva in privinta asta ( daca vreti sa pastram spot-urile din arena ) : regulament folosire nova in arena ....

Link to comment
Share on other sites

so

din cate stiu eu in arena poti lua dc de la nova .

nova poate fi dat de tine sau de altcineva din apropiere ...

din cate imi aduc aminte am propus sa se faca ceva in privinta asta ( daca vreti sa pastram spot-urile din arena ) : regulament folosire nova in arena ....

nu era nici un sm in party si nici pe langa mn.

eu unu sunt de acord cu regulamentul de folosire nova in arena :P

Link to comment
Share on other sites

Si mie mi se intampla se iasa din joc fara nicio eroare sau fara d/c.

Internet am de la iLink, de 10mb/s

Antivirus Avira, nu cred ca am virusi

Si programe...window mod

Problema asta e de vreo 2 saptamani, si mi se intampla cel putin o data la 2 zile, de obicei in arena si crywolf

Link to comment
Share on other sites

de pe ce harti ?

ce conexiune ai la internet ?

cate alte programe ai deschise ( DC , torents , antivirusi , ... ) ?

cati virusi ai ? :P

in ce perioade ale zilei / saptamanii ai probleme ?

de cand ai probleme ?

...

vai,ma simt ca pe mirc acum x ani,la ASL :whistle:

conexiunea e foarte ok in sensul ca e stabila..linia e doar de 3mb

mess si mozilla

asta as vrea sa stiu si eu :>..folosesc nod32...cred ca isi face treaba binisor

nu e o zi /ora anume..nici un tipar anume din cate am observat

2-3 saptamani..il reinstalez/instalez pe diferite partitii ...am dat 1 scanare cu nodu,am dat 1 scanare online nu mai stiu cu ce anume,am luat 1 antyspyware....teoretic is "curat"...practic ..POC ;)

Link to comment
Share on other sites

vai,ma simt ca pe mirc acum x ani,la ASL :whistle:

conexiunea e foarte ok in sensul ca e stabila..linia e doar de 3mb

mess si mozilla

asta as vrea sa stiu si eu :>..folosesc nod32...cred ca isi face treaba binisor

nu e o zi /ora anume..nici un tipar anume din cate am observat

2-3 saptamani..il reinstalez/instalez pe diferite partitii ...am dat 1 scanare cu nodu,am dat 1 scanare online nu mai stiu cu ce anume,am luat 1 antyspyware....teoretic is "curat"...practic ..POC ;)

de la ce provider ai internet ?

Link to comment
Share on other sites

Mergand pe premiza ca launcher-ul e sensibil, cred ca de la ramii obositi (multi nu iau in calcul ca jucand atat timp se mai botesc componentele) sau mici virusi. Si mie se mai intampla sa iasa direct din joc dar numai arena si de cele mai multe ori cand patesc asa ceva sau altcineva pateste, mai pica si altcineva de langa el/mine. De exemplu, ieri, de 3 ori mi-a iesit din joc instant si am auzit de langa tarcul vecin cand am reintrat "Si tu ai luat d/c?".

Link to comment
Share on other sites

Mergand pe premiza ca launcher-ul e sensibil, cred ca de la ramii obositi (multi nu iau in calcul ca jucand atat timp se mai botesc componentele) sau mici virusi. Si mie se mai intampla sa iasa direct din joc dar numai arena si de cele mai multe ori cand patesc asa ceva sau altcineva pateste, mai pica si altcineva de langa el/mine. De exemplu, ieri, de 3 ori mi-a iesit din joc instant si am auzit de langa tarcul vecin cand am reintrat "Si tu ai luat d/c?".

perfect deacord, dar pe de alta parte MU in genere are un engine foarte prost. cerintele alea minime is nu minime is cerinte pentru oameni cu nervii tari. revenind la subiect aseara pe la 11 si-a facut avastu update. in 20sec am luat d/c. dimineata daca am chrome si mozilla deschis mai merge cum mai merge seara in schimb nam curaj sa le deschid.de asemenea e foarte curios faptul ca sub 300 nu iau disconnect deloc. in schimb in arena si in weekend in kalime e groaza :). but asta-i piesa

LE: "saritul" din joc adica inchis fara d/c fara eroare are mai multe explicatii fail de memorie (restartul il rezolva eventual adaugat ram) ori daca nu clickeru. mai e cazul cu minimize(cel putin la mine): daca dau minimize la joc cand apas pe el in bara sare din joc. :)

O zi placuta sa aveti :)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...