Jump to content
Fury

Românii, topiţi după prieteniile virtuale

Recommended Posts

era mult mai folositor interactiune face 2 face decat @ internet...un om care isi petrece prea mult timp in fata internetului si care socializeaza doar prin internet va deveni un om labil psihic..iar atunci cand va iesi in societate ii va fi destul de greu sa se exprime sau sa incerce sa socializeze. e o diferenta exorbitanta intre socializarea prin internet si modul de expirmare si fata de modul in care o facem in modul real. eu as zice sa nu ne inchidem in spatele unui aparat si sa iesim sa luam si aer si sa socializam cu lumea :)

# ceea ce se zicea referitor la rata de 32 % parca .. daca va creste mai mult../ agree si eu.. vor fi multi mai multi cocalari :)

# that's real .

@ edit : facem love si ne impartasim sentimentele prin web . :) bizar..

# exceptie fac cei care sunt chiar obligati sa faca asta ( sunt plecati in strainatate / joburi / etc )

Link to comment

Eu cred ca este foarte important cum folosim Hi5 sau Facebook sau Youtube.

O retea sociala foarte utila pe care o folosesc este Google Reader. Am adaugat toate blogurile sau site-urile faine care au RSS, pe care intram de obicei. Acum nu mai trebuie sa verific daca au fost actualizate. In Google Reader citesc direct noile postari de pe bloguri.

Iar pe Facebook pot sa dau share direct din Google Reader la articolele care ma intereseaza. Astfel prietenii mei pot citit postari care le sunt de folos.

Cat despre Youtube, cu siguranta ati vazut filmulete faine. Ce spuneti de "Marshmallow Test"?

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...