Jump to content
K1dduletz

La 60 de ani s-a luptat cu un rechin si a supravietuit!

Recommended Posts

Imagine IPB

Dorinta de a trai s-a dovedit a fi mai puternica decat falcile unui rechin de cativa metri! O batrana din Australia s-a luptat, la propriu, cu imensul pradator si l-a invins!

Paddy Trumbull, in varsta de 60 de ani, se afla impreuna cu sotul si cativa prieteni in Queensland. Incidentul s-a petrecut in momentul in care acestia au decis sa plece cu o barca in larg pentru a face scufundari.

Nici n-a intrat bine in apa, ca batrana a simtit prezenta rechinului care-i dadea tarcoale.

“M-am intors si am vazut un rechin imens. M-am uitat la el si mi-am zis ca nu-i voi permite sa ma invinga si am inceput sa-l lovesc cu pumnii in nas. M-a tras in apa, dar nu a reusit sa ajunga prea adanc pentru ca am inceput sa-l lovesc si in zona gatului. Asta este, acum posteriorul meu va fi remodelat, lucru de care nu ma plang”, a glumit femeia de pe patul de spital.

Desi rechinul i-a sfasiat o buna parte din trup si batrana a pierdut cam 40% din cantitatea de sange din organism, medicii spun ca doamna Trumbull isi va reveni dupa o perioada de recuperare.

Atat de aproape de moarte. S-a salvat singura din coltii rechinului

Sursa: Pro TV

Link to comment

iti dai seama ca al varsta aia nu mai avea nimic de pierdut..

"take that sharkie :box: "

:)

Ba chiar cred ca tinea la viata ei, chiar daca era in varsta. ;;) Nu cred ca se gandeste nimeni, indiferent de varsta: "Nu mai am nimic de pierdut, hai sa ma iau la lupta cu rechinasul asta!". :))

Oricum e o prostie sa incerci sa inoti, logic ca rechinul e mai rapid... Am auzit ca e mai usor sa scapi daca ii lovesti in ochi, cica asta e punctul lor sensibil. :-?

Bravo ei! :)

Link to comment
Guest Sniperus

' date='Feb 16 2010, 22:47' post='4782362']

iti dai seama ce forta are batrana la 60 de ani, pumnii ei i a provocat rechinului asa durere incat el a renuntat :mellow:

Nu neaparat... e vorba de niste zone sensibile ale rechinului si anume la nivelul branhiilor...

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...