Jump to content
Alecswtzu

Omul fara chip! Desfigurat de o tumoare de 3 kilograme

Recommended Posts

Omul fara chip! Desfigurat de o tumoare de 3 kilograme

Caz socant in Portugalia, unde un barbat de 51 de ani traieste drama vietii sale, din cauza unei tumori uriase care i-a acoperit intregul chip.

Medicii spun ca este vorba despre o malformatie aparuta din cauza unor vase de sange care au crescut in exces. Tragic este faptul ca tumoarea uriasa, care in prezent cantareste 3 kilograme, se mareste incontinuu.

Jose Maestre s-a nascut cu un semn de forma si culoarea unei capsuni pe buza de sus. Familia acestuia a neglijat problema, crezand ca este vorba doar de o alunita. Insa, in timpul adolescentei, tumora a inceput sa creasca.

Dupa mai multe diagnostice medicale eronate, dar si din cauza lipsei de bani, excrescenta a continuat sa creasca ajungand la aproape 33 de centimetri lungime.

Stirile ProTV

Aveti si un video pe site.

Link to comment

Macar oamenii cu astfel de probleme sa fie operati gratuit...

De fiecare data cand e o poza ce are un caracter mai socant e cel putin o persoana care mananca. Coincidenta?

Astia mananca doar la PC, deci dau dovada de PC Addicted kids.

@ On : Cazu asta l-am vazut pe Discovery acum ceva timp. Cum zice si R_SupeRstaR, macar oamenii cu asltfel de probleme sa fie operati gratuit, pentru ca e vai de capul lor.

Link to comment

l-a mai parasit si femeia care mai era cu el :|

trist e sa mori singur dupa ce te parasesc rudele :|

E ceva extrem de tragic si daca ai fi in situatia lui ai spune la fel insa sincer ai putea sa convietuiesti cu o persoana ce arata in acest mod? E terifiant numai cat te uiti cateva secunde pe internet , dar sa locuiesti in aceeasi casa? Totusi eu nu inteleg de ce au asteptat pana au crescut tumorile astea asa de mult? Aia de 20 de kg si asta de 3 kg chiar au aparut peste noapte?

Link to comment

Socant :|

Nu se acceptă reply-uri gen: "super tare", "misto", "fain", "RIP", etc .. veniți cu un comentariu pertinent, sau mai bine nu-l faceți.

Da! De-a dreptul socant ca unii oameni nu sunt in stare sa citeasca regulamentul sectiunii!

Data viitoare warn up!

Edited by Tybork
Link to comment

De fiecare data cand e o poza ce are un caracter mai socant e cel putin o persoana care mananca. Coincidenta?

mama amice sunt satul de tine pana peste cap

tu ma faci pe mine spammer da tu te uiti la tine ? ca posetzi 30 stiri pe zi ? multe dintre ele sunt varza rau de tot .. acum ca e moderator la actualitati nu mai poti ... si asa ca ai ales sa faci posturi zicandu-mi mie ca fac +1

sper sa nu iau warn pentru asta da m-am saturat sa tot comenteze atat :)

si da .. chiar mancam niste sandwichuri daca te intereseaza :)

El posteaza prea multe stiri, tu iar comentezi prea mult la fiecare subiect. Pana in momentul in care puteti sa stati ontopic nu ma deranjati!

Next time warn up!

Edited by Tybork
Link to comment

mama amice sunt satul de tine pana peste cap

tu ma faci pe mine spammer da tu te uiti la tine ? ca posetzi 30 stiri pe zi ? multe dintre ele sunt varza rau de tot .. acum ca e moderator la actualitati nu mai poti ... si asa ca ai ales sa faci posturi zicandu-mi mie ca fac +1

sper sa nu iau warn pentru asta da m-am saturat sa tot comenteze atat :)

si da .. chiar mancam niste sandwichuri daca te intereseaza :)

Off: Iti dau dreptate aici. Mai multe nu zic.

On: cum zicea cineva mai sus, cu atat e suferinta mai mare cu cat familia incepe sa te paraseasca usor usor doar pentru ca ai o boala groaznica. Urat!

joke: iti iau apararea, ca doar esti stelist, nu?:)))))

Link to comment

Am vazut-o si pe discovery,idiotul e martor a lu iehova si nu vrea sa-si faca transfuzie :-j

Asta am vrut si eu sa postez.

S`au oferit niste doctori sa`l opereze, sa`l scape de tumoare, dar omul e martorul lui Iehova si nu are voie sa faca transfuzii de sange. #-o

Mi`e mila de el, dar intr`un caz ca acesta, nu te mai gandesti la religie...

Link to comment

Si eu am vazut cazul pe Discovery. A fost emotionant cand a dat discursul acela in piata centrala din orasul natal si s-au adunat mai toti locuitorii sa il asculte. Si din cate imi amintesc din documentar, daca ar fi acceptat operatia ar fi avut 50% sanse de supravietuire.

Link to comment

Si eu am vazut cazul pe Discovery. A fost emotionant cand a dat discursul acela in piata centrala din orasul natal si s-au adunat mai toti locuitorii sa il asculte. Si din cate imi amintesc din documentar, daca ar fi acceptat operatia ar fi avut 50% sanse de supravietuire.

Am vazut si eu cazul tot pe discovery.Sunt foarte multe cazuri cu tumori date pe discovery,a fost chiar si o romanca.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...