Jump to content
Florin09

Concurs Foto - Frozen

Recommended Posts

REGULAMENT

Luni - Joi (de data asta facem excepţie că tocmai am ajuns din oraş şi mă plictisesc) va fi perioada de înscriere a fotografiilor în concurs

Vineri - Duminica va fi perioada în care cei care au înscris fotografii in concurs pot să voteze top3.

Concursul fiecărei săptămâni are o temă diferită

Câştigătorul alege tema pentru săptămâna următoare si participă doar cu o fotografie facută ulterior anunţării temei alese de către el.

Pentru evitarea situaţiei de tipul votăm persoana şi nu fotografia, fotografiile vor fi trimise prin email la organizatori (fanaticaldoll, florin sau sensini)

email: linkmania.concursfoto@gmail.com

Fotografiile TREBUIE să fie personale

Fotografiile se vor încadra în cerinţele temei săptămânale

Minimum de photoshop (mici ajustari la culori, filtre foto, rame etc)

Se interzic fotografiile luate de pe alte siteuri

Fotografia va fi postată pe un site de genul photobucket de către organizator;

dacă este posibil, expunerea fotografiei va fi însoţită şi de câteva detalii despre aparat, ajustări photoshop (detaliile de acest gen le trimiteţi tot pe email împreună cu fotografia în original şi fotografia care intră în concurs)

Intră în concurs o singură fotografie; daca o persoană postează o fotografie iar pe parcursul saptămânii se răzgândeşte, trimite o alta prin email; va intra în concurs ultima fotografie trimisă

Topicul de vot cuprinde expunerea fotografiilor şi posibilitatea participanţilor de a realiza un top 3 al fotografiilor preferate (votul este doar pentru participanţi)

În cazul în care pe primul loc se află două sau mai multe fotografii cu acelaşi număr de voturi, se va vota din nou şi se va alege un căştigător

Se interzic comentariile maliţioase la adresa celorlalţi forumişti / fotografiilor lor

În cazul încălcării regulamentului, participantul în cauza va fi descalificat.

La trei concursuri câştigate, warn down.

Aşteptăm şi ceva respect din partea celor care nu participă, respect pe care îl putem "câştiga” prin avertismente dacă altfel nu se poate.

Tema concursului: FROZEN (că aşa vrea vudu )

Pentru a reusi ca toti cei care inscriu fotografii in concurs sa voteze ii rog sa trimita fotografiile pe mail pentru a ne fi mai usor sa le comunicam faptul ca perioada de votare a fotografiilor inscrise in concurs a inceput. Comunicarea se va face printr-un reply trimis mail-ului, de catre organizatori.

Fotografiile pe mail-ul concursului: LINKMANIA.CONCURSFOTO@GMAIL.COM

Link to comment
Share on other sites

Când m-am uitat astăzi pe mail erau 2, chiar am vrut să scriu aici dar am fost la servici, au venit ceva clienţi şi pe urmă m-am luat cu alte treburi. Eu aştept, poate, poate, o să reuşesc în 2 săptămâni să adun 10 fotografii ca să aveţi ce să votaţi :)

Link to comment
Share on other sites

Când m-am uitat astăzi pe mail erau 2, chiar am vrut să scriu aici dar am fost la servici, au venit ceva clienţi şi pe urmă m-am luat cu alte treburi. Eu aştept, poate, poate, o să reuşesc în 2 săptămâni să adun 10 fotografii ca să aveţi ce să votaţi :)

Pai pune alea 2 poze aici sa am un exemplu, doua. Sa vad cam caum ar trebui sa fie pozele

Link to comment
Share on other sites

dacă nu vă place tema, o putem schimba :)

vudu, te-ai găsit de cine să te laşi "iritat" ... pfft.

pentru frozen aş pune o fotografie cu un peisaj de iarnă, un lac îngheţat, gheţarii (pentru cine stă pe litoral, nu ştiu sigur dacă sunt acum gheţari, dar în alţi ani au fost); aş face o fotografie la o îngheţată, sau unui cub de gheaţă, unei persoane căreia îi este frig... mai vreţi?

come on! chiar trebuie să lungim concursul ăsta la 2 săptămâni?

Link to comment
Share on other sites

eu zic sa pui pozele care le ai si gata

dacă nu vă place tema, o putem schimba :)

vudu, te-ai găsit de cine să te laşi "iritat" ... pfft.

pentru frozen aş pune o fotografie cu un peisaj de iarnă, un lac îngheţat, gheţarii (pentru cine stă pe litoral, nu ştiu sigur dacă sunt acum gheţari, dar în alţi ani au fost); aş face o fotografie la o îngheţată, sau unui cub de gheaţă, unei persoane căreia îi este frig... mai vreţi?

come on! chiar trebuie să lungim concursul ăsta la 2 săptămâni?

"vudu, te-ai găsit de cine să te laşi "iritat" ... pfft."

adika ce vrei sa spui ? vezi jignirile astea subtile pastreazale pt tine .

Link to comment
Share on other sites

ok e vineri deja nimeni nu se mai ocupa de topicu asta? ma plictisesc teribil si astept urmatoarea "tema: daca eu v`am plictisit cu asta...desi puteati profita de vremea de afara dar na n`ati avut foto cu care sa puteti participa iar cum lenea a fost in floare nu s a obosit nimeni :)))

Link to comment
Share on other sites

Pai daca nu sunt decat 2-3 poze, nu stiu ce rost mai are. Aveam si eu o poza pregatita dar vad ca nimeni nu mai vrea sa participe

alea 2 3 poze.. care sunt, se voteaza si castigatorul alege tema..pentru ce sa aleaga aceasi persoana de 2 ori ?

Link to comment
Share on other sites

pozele trimise sunt:

1.

Imagine IPB

2.

Imagine IPB

3.

Imagine IPB

4.

Imagine IPB

5.

Imagine IPB

6.

Imagine IPB

inscrierile se incheie maine la 12:00 (la pranz). tot atunci incepe si votarea.

pt ca sunt doar 5 fotografii inscrise, propun sa voteze si organizatorii + primii 2 useri care posteaza un top3 (putem dezbate asta pana maine)

un ultim edit, intră în concurs şi fotografia cu nr 6, ne cerem scuze pentru întârziere ... e vina noastră.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...