Jump to content
Lancelot

Terorismul fundamentalist islamic

Recommended Posts

Mda..nu vom dezbate tot fenomenul..ma gandeam doar ce parere aveti despre acest Razboi Sfant dus pana la extrem de prietenii nostri arabi? Dus mai ales cu metode de genul ..kamikaze...sinucidere pentru a ajunge intr-un loc mai bun (in acceptiunea lor , moartea in aceste conditii este privita ca o onoare si o cale sigura catre Paradis)..

In general lupta lor se bazeaza pe fanatism religios si pe o interpretare..mai agresiva a invataturilor lui Mohamed..dar razboiul asta e legitim?:) Voi ..ca niste crestini ce sunteti..l-ati putea duce in locul lor? Daca Romania ar fi invadata ..sau ar fi intr-o situatie disperata...ati putea sa luptati precum ei?:) I-ati mai condamna?

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Nu avem cum sa luptam ca ei pt. ca nu avem educatia pe care o au ei. Cunosc pe cineva care a stat in Israel app. 10 ani, si stand de vorba mi-a povestit ca arabii au scoli in care duc copiii inca de pe la 3-4 ani, si nu`i invata altceva decat Allah si arme. Deci oamenii care se sinucid pt. "cauzele lor nobile" nici macar nu au idee ce e aia o viata normala, intrebarea mea desigur a fost ... cum sa poti stapani vreodata niste asemenea animale? Aia n`au ratiune, n`au constiinta, n`au nimic .... ( ma refer la "kamikaze") , sunt doar niste masini de ucis ...

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Nu intelegi fratioare ca pt. ei ( pentru sinucigasi ) asta e sacrificiu suprem si indispensabil. Oricum v-ati legat doar de faptul ca sunt sinucigasi insa cultura lor e incredibila, si cred ca din curiozitate am sa citesc Coranul.

Chiar , a citit cineva Coranul, poate sa spuna cum e ? ( ca sa stiu daca ma apuc sa`l citesc :)) ) e ceva filosofic sau cum a reusit Allah sa invie 2 arabi morti de beti ce inghetasera intr`un sant din fata carciumii, care au devenit miliardari din petrol si au ajutat 256 de familii nevoiase.

Edit: Btw , aia nu cred ca se bat pt. fanatism religios si interpretari "agresive" ale lu` Mohamed, ci pe pamant :), ei considera ca ala e pamantu` lor.

Link to comment
Share on other sites

Mda..nu vom dezbate tot fenomenul..ma gandeam doar ce parere aveti despre acest Razboi Sfant dus pana la extrem de prietenii nostri arabi? Dus mai ales cu metode de genul ..kamikaze...sinucidere pentru a ajunge intr-un loc mai bun (in acceptiunea lor , moartea in aceste conditii este privita ca o onoare si o cale sigura catre Paradis)..

In general lupta lor se bazeaza pe fanatism religios si pe o interpretare..mai agresiva a invataturilor lui Mohamed..dar razboiul asta e legitim?:) Voi ..ca niste crestini ce sunteti..l-ati putea duce in locul lor? Daca Romania ar fi invadata ..sau ar fi intr-o situatie disperata...ati putea sa luptati precum ei?:) I-ati mai condamna?

Cam limitativa si extremista varianta ta de a pune problema...

As zice ca esti reprezentantul occidentalului tipic ce nu depune niciun efort pentru a incerca sa inteleaga mecanismele ce guverneaza lumea exterioara propriului sau sistem ingust de referinta.

Hai sa nu ne amagim vorbind de extremismul unor religii orientale islamiste cand avem evenimente similare chiar in interiorul mult iubitelor noastre culte.

Conflictul dintre siiti si sunniti nu cumva seamana izbitor de mult cu disputa dintre portestanti si catolici? Sau la alegere, conflictele intre orice alte secte...

Si nu au fost chiar atat de putine, sangele scurs "pentru Dumnezeu" a desenat multe destine pe parcursul istoriei pentru ca religia, in orice forma a ei, ramane criminalul numarul unu al istoriei.

Link to comment
Share on other sites

Te arunci in aer , cu cateva sute/mii de oameni si esti asteptat in paradis de 72 de virgine luxuriante cu care iti vei petrece eternitatea. :D

nu e gluma e pe bune , am un prieten , din Irak de loc , l'am luat intr-o zi sa imi explice si mie fenomenul...noi nu intelegem nici daca ne deseneaza , de ce fac ei lucrurile astea ...e un amestec de religie , bani , idei de oameni bogati si razbunare ... in fine greu pentru noi ...

sincer eu simpu am impresia ca astora nu le place sa moara singuri :>

Link to comment
Share on other sites

Cam limitativa si extremista varianta ta de a pune problema...

Extremista? Ma gandeam ca trebuie sa apara cineva sa arunce cu rahat in lancelot.

Asta e adevarul! Poti tu sa te razi in cap si nu poti aduce argumente pro sobolanii musulmani! Numai merge cu manipularea.

Pe islamisti nu-i intereseaza "moralizarea" societatii occidentale, ei nu doresc binele Europei, ei vor doar sa distruga cultura europeana de libertate si sa o inlocuiasca cu aceea a terorii jihadiste, cu un 'califat'.

intrebarea mea desigur a fost ... cum sa poti stapani vreodata niste asemenea animale? Aia n`au ratiune, n`au constiinta, n`au nimic .... ( ma refer la "kamikaze") , sunt doar niste masini de ucis ...

Trebuie deportati!

Link to comment
Share on other sites

Trebuie deportati!

Si exterminati toti!

Tiganii, musulmanii, negrii, chinezii...sa-i dam foc la toti, sa curatam planeta asta de rasele astea jegoase, care ne fac sa mintim, sa tradam, sa ne vindem, sa ne tragem in teapa unul pe celalalt. Sunt convins ca toate aceste defecte din caracterul omului vor disparea in momentul in care rasa alba suprema va conduce planeta asta. Sunt convins ca asta-i rezolvarea pentru toate problemele existente ale omenirii...NOT :)

On: Personal nu sunt adeptul fundamentalismului islamic, dar nici nu pot afirma ca-i detest pe musulmani. Vorba lui logs "Hai sa nu ne amagim vorbind de extremismul unor religii orientale islamiste cand avem evenimente similare chiar in interiorul mult iubitelor noastre culte."

"Razboiul Sfant" al musulmanilor nu consider a fi o problema mai mare decat calugarii homosexuali din Statul sfant crestin Vatican.

Link to comment
Share on other sites

Si exterminati toti!

Tiganii, musulmanii, negrii, chinezii...sa-i dam foc la toti, sa curatam planeta asta de rasele astea jegoase, care ne fac sa mintim, sa tradam, sa ne vindem, sa ne tragem in teapa unul pe celalalt. Sunt convins ca toate aceste defecte din caracterul omului vor disparea in momentul in care rasa alba suprema va conduce planeta asta. Sunt convins ca asta-i rezolvarea pentru toate problemele existente ale omenirii...NOT :)

On: Personal nu sunt adeptul fundamentalismului islamic, dar nici nu pot afirma ca-i detest pe musulmani. Vorba lui logs "Hai sa nu ne amagim vorbind de extremismul unor religii orientale islamiste cand avem evenimente similare chiar in interiorul mult iubitelor noastre culte."

"Razboiul Sfant" al musulmanilor nu consider a fi o problema mai mare decat calugarii homosexuali din Statul sfant crestin Vatican.

Hai ma tybork, numai manca rahat aici! Se arunca calugarii homosexuali in aer? Cine au omorat oameni nevinovati cu bombele lor? Preotii homosexuali?

Uite cine ne invata pe noi despre toleranta! Tu nu esti ungur,esti tigan! Ti-am vazut pozele pe link,esti colorat pana in maduva oaselor.Poate nu am dreptate sau esti doar bronzat! E moda printre tiganii din ardeal.!

Se declara unguri pentru ca le este rusine de etnia lor!

La fel si logs(cu tot respectul)! Mare patrioata HAHAHA ce gluma buna! :gun:

Sunteti romani/europeni doar pe HARTIE!

Cat despre crestini! Imi bag p@# in toti preotii........ Cate crime au comis cruciatii in numele jidanului de isus. Fac pisu pe ei!

"Razboiul Sfant" al musulmanilor nu consider a fi o problema mai mare decat calugarii homosexuali din

Londra 2005 google search

Link to comment
Share on other sites

Si exterminati toti!

Tiganii, musulmanii, negrii, chinezii...sa-i dam foc la toti, s

Ba tu te auzi ce vorbesti ?

E criza , astia platesc milioane pentru petrol benzina etc si tu vrei sa le dam foc la toti ?

Ia sponsorizeaza-ne dumneata cu 5 miliarde de dolari si aruncam in aer toata china , ca asa vrei tu :happy1: .

Link to comment
Share on other sites

Ba tu te auzi ce vorbesti ?

E criza , astia platesc milioane pentru petrol benzina etc si tu vrei sa le dam foc la toti ?

Ia sponsorizeaza-ne dumneata cu 5 miliarde de dolari si aruncam in aer toata china , ca asa vrei tu :happy1: .

Andi tata,esti pararel! Nu te condamn,ai 16 ani.

EDIT: Pentru logs si tybork

Un lucru e cert. Nu exista "Romani Albi" si "Romani non-albi" sau "cu tenul mai inchis" . Ce inseamna ca suntem de acelasi neam? Inseamna ca avem ascendenti comuni....adica la origini avem acelasi grup de parinti cu trasaturi genetice similare. Si atunci de unde pot fi cei cu tenul "putin mai inchis"?

Ganditi-va ca mama voastra v-ar face un frate "cu tenul putin mai inchis". Oare ce ati spune?

Nu exista romani albi si romani mai putini albi sau negri. Cei care pretind ca sunt romani dar nu corespund criteriilor rasei albe sunt IMPOSTORI! ROMANII SUNT UN NEAM DE RASA ALBA! Cei din sud cu pigmentatia lor "ciocolatie" sunt corcituri,,,,cumani in primul rand ,,,un neam turcic,, va invit sa cititi istoria Tarii Romanesti de la inceputurile ei si despre influenta cumana in Tara Romaneasca,,, Apoi multi s-au corcit cu tigani in ultima jumatate de secol (vb de sud!!! nu de alte regiuni).

Nu stiu cum sa-ti explic, dar iti recomand sa studiezi particularitatile rasei albe si ale rasei negroide, si vei realiza ca NU EXISTA ALBI MAI INCHISI LA TEN , LA PIELE SAU CUM MAI VREI SA-I NUMESTI! ACELE PRODUSE, NU-I POT NUMI OAMENI SUNT NISTE CORCITURI.

Deci,astia mai inchisi la culoare NU SUNT ROMANI! Vroiam sa le spun asta celor 2 patrioti,in special logs, patrioata forumului! Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Hai ma tybork, numai manca rahat aici! Se arunca calugarii homosexuali in aer? Cine au omorat oameni nevinovati cu bombele lor? Preotii homosexuali?

Uite cine ne invata pe noi despre toleranta! Tu nu esti ungur,esti tigan! Ti-am vazut pozele pe link,esti colorat pana in maduva oaselor.Poate nu am dreptate sau esti doar bronzat! E moda printre tiganii din ardeal.!

Se declara unguri pentru ca le este rusine de etnia lor!

La fel si logs(cu tot respectul)! Mare patrioata HAHAHA ce gluma buna! :gun:

Sunteti romani/europeni doar pe HARTIE!

Cat despre crestini! Imi bag p@# in toti preotii........ Cate crime au comis cruciatii in numele jidanului de isus. Fac pisu pe ei!

Londra 2005 google search

Eugen, fara suparare, dar daca tu imi spui ca eu sunt tigan, atunci hai sa te fac si eu mexican :). Exact asa arati in pozele acelea(daca dupa astea judecam omul) pe care le-ai postat ca un mexican...si tu, si echipa ta de idioti extremisti. Deci...in viata mea n-am fost categorizat tigan, si exact pe un forum de gaming trebuie sa-mi gasesc un hortac, care sa ma faca tigan...mersi mult :).

Vezi ca prin astfel de posturi te faci de rusine, si nu doar pe tine ci si pe ceea ce incerci sa reprezinti. Marele Whitepowerist ce esti... o mare gasca de oameni limitati cu caracteristici foarte asemanatoare ca nergii. Daca Hitler ar vedea cum a fost intrepretata ideea lui s-ar fi aruncat pe o granada in Primul Razboi Mondial. Dar asta e, trebuie sa exista si astfel de specimene ca tine :).

Cat despre cat sunt eu de ungur...stai linistit, ca n-o sa fi tu niciodata atat de rasist, pe cat sunt eu ungur ;).

....................................

war up, băieţi!

încercaţi altfel, poate reuşiţi să duceţi o discuţie fără atacuri din astea nelegitime!

fanaticaldoll

Link to comment
Share on other sites

Eugen, fara suparare, dar daca tu imi spui ca eu sunt tigan, atunci hai sa te fac si eu mexican :). Exact asa arati in pozele acelea(daca dupa astea judecam omul) pe care le-ai postat ca un mexican...si tu, si echipa ta de idioti extremisti. Deci...in viata mea n-am fost categorizat tigan, si exact pe un forum de gaming trebuie sa-mi gasesc un hortac, care sa ma faca tigan...mersi mult :).

Vezi ca prin astfel de posturi te faci de rusine, si nu doar pe tine ci si pe ceea ce incerci sa reprezinti. Marele Whitepowerist ce esti... o mare gasca de oameni limitati cu caracteristici foarte asemanatoare ca nergii. Daca Hitler ar vedea cum a fost intrepretata ideea lui s-ar fi aruncat pe o granada in Primul Razboi Mondial. Dar asta e, trebuie sa exista si astfel de specimene ca tine :).

Cat despre cat sunt eu de ungur...stai linistit, ca n-o sa fi tu niciodata atat de rasist, pe cat sunt eu ungur ;).

....................................

warn up, băieţi!

încercaţi altfel, poate reuşiţi să duceţi o discuţie fără atacuri din astea nelegitime!

fanaticaldoll

Bai corcudesa, pune o poza cu tine acum la "poze cu tine" si pun si eu cu mine!Sa vedem care e mai alb.

Iti spun eu. ESTI TIGAN SAU ARAB MAI MULT CA SIGUR!

Si daca sunt extremist ce? Pana acum am dat doar idioti ca tine care NU AU ADUS UN ARGUMENT! Te crezi "cetatean normal" doar pentru ca ii tolerezi pe pisatii astia?

Poti sa te freci si cu un cocean la cur.Tot nu-mi aduci argumente pro ciori!

Sa nu te futa calugarii homosexuali!

Link to comment
Share on other sites

Bai corcudesa, pune o poza cu tine acum la "poze cu tine" si pun si eu cu mine!Sa vedem care e mai alb.

Iti spun eu. ESTI TIGAN SAU ARAB MAI MULT CA SIGUR!

Si daca sunt extremist ce? Pana acum am dat doar idioti ca tine care NU AU ADUS UN ARGUMENT! Te crezi "cetatean normal" doar pentru ca ii tolerezi pe pisatii astia?

Poti sa te freci si cu un cocean la cur.Tot nu-mi aduci argumente pro ciori!

Sa nu te futa calugarii homosexuali!

Trebuia sa ma injuri de mama...erai mult mai convingator :).

Sa ai tu dreptate, vad ca nu se poate altfel. Tu esti cel destept, si eu sunt cel prost...scuza-ma ca am reactionat la postul tau...nu trebuia!

@fanaticaldoll, nu cred ca era cazul de warn up...oricum nu ma supar :D.

Link to comment
Share on other sites

Trebuia sa ma injuri de mama...erai mult mai convingator :).

Sa ai tu dreptate, vad ca nu se poate altfel. Tu esti cel destept, si eu sunt cel prost...scuza-ma ca am reactionat la postul tau...nu trebuia!

Da, tu esti ala care considera calugarii homosexuali mai periculosi ca islamicii care omoara lumea! Esti destept!

Link to comment
Share on other sites

am cautat poze cu Tybork sa vad daca e tigan ... ce crezi ..NU E , si probabil nici arab...

eugene ai aruncat'o pe aia cu , cruciatii si crimele facut de ei ...cand tu in semnatura ai poza alui' mai mare cacat din istoria omenirii , a nenorocit 50 de milioane de oameni pt ideile lui + ca a zapacit o gramada ca tine ,acum sunteti voi neocubanezi ...nebuni , rasisti si extremisti ...gandesti prost nasule' , gandesti exact ca cei care judeca o persoana dupa felul in care se imbraca ;)

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau sa o spun, dar 500 de ani de tortura si crime aplicate "necredinciosilor"(mari oameni de stiinta) care nu credeau in jesus nu se compara cu crimele lui Hitler.

50 de milioane? =)) Pana unde au ajuns cu manipularea asta

Uite jegurile ce fac daca le lasi libertate!

http://www.youtube.com/watch?v=ocU5x_03MDM...feature=related

poate jegurile fac asta pt ca nu se simt liberi , poate s-au saturat de blindatele americane parcate pe strazile lor :-?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...