Jump to content
Mihnea

Casatorie intre o fata de 12 ani si un barbat de 80

Recommended Posts

Cazul Aishei a luat amploare la inceputul anului, dupa ce un ziar saudit a publicat apelul disperat al fetei care cerea ajutor.

La putin timp, copila, reprezentata de mama ei, s-a prezentat la tribunal, unde a intentat divort.

In ianuarie cerea ajutor in presa, acum nu mai doreste sa divorteze. Este povestea cutremuratoarea a unei copile de 12 ani din Arabia Saudita, careia tatal i-a aranjat casatoria cu un barbat mult mai in varsta, pentru 22.667 dolari.

Surprinzator, acum cererea a fost retrasa chiar de cele doua.

Desi a sustinut ca tatal ei a obligat-o sa se marite si ca a trebuit sa intretina relatii sexuale cu sotul ei, acum fata a dat asigurari in instanta ca si-a dat acordul pentru casatorie.

"Am fost de acord cu casnicia. N-am avut nicio obiectie. Deciza mea e legata de respectul pentru tatal meu si de dorinta de a-l asculta", a spus aceasta, potrivit AFP.

Un membru al Comisiei pentru Drepturile Omului s-a declarat uimit de turnura pe care a luat-o situatia, mai ales ca ele doua i-au cerut ajutorul.

La randul ei, fiica regelui Abdullah, printesa Adela bint Abdullah, si-a exprimat ingrijorarea pentru situatia in care se afla fata: “Sunt de parere ca este vorba despre o incalcare a drepturilor copiilor”.

Arabia Saudita nu are in momentul de fata o lege care sa le protejeze pe minore de casatoriile aranjate de parinti. Activistii pentru drepturile omului incearca sa impuna varsta minima de 16 ani pentru ca o fata sa se poata casatori.

In luna ianuarie, un inalt cleric a declarat pentru ziarul “Okaz” ca mariajul profetului Mohammed cu o fata de 9 ani nu poate justifica casatoriile cu minore in general.

sursa

Link to comment

Cazul Aishei a luat amploare la inceputul anului, dupa ce un ziar saudit a publicat apelul disperat al fetei care cerea ajutor.

La putin timp, copila, reprezentata de mama ei, s-a prezentat la tribunal, unde a intentat divort.

In ianuarie cerea ajutor in presa, acum nu mai doreste sa divorteze. Este povestea cutremuratoarea a unei copile de 12 ani din Arabia Saudita, careia tatal i-a aranjat casatoria cu un barbat mult mai in varsta, pentru 22.667 dolari.

Surprinzator, acum cererea a fost retrasa chiar de cele doua.

Desi a sustinut ca tatal ei a obligat-o sa se marite si ca a trebuit sa intretina relatii sexuale cu sotul ei, acum fata a dat asigurari in instanta ca si-a dat acordul pentru casatorie.

"Am fost de acord cu casnicia. N-am avut nicio obiectie. Deciza mea e legata de respectul pentru tatal meu si de dorinta de a-l asculta", a spus aceasta, potrivit AFP.

Un membru al Comisiei pentru Drepturile Omului s-a declarat uimit de turnura pe care a luat-o situatia, mai ales ca ele doua i-au cerut ajutorul.

La randul ei, fiica regelui Abdullah, printesa Adela bint Abdullah, si-a exprimat ingrijorarea pentru situatia in care se afla fata: “Sunt de parere ca este vorba despre o incalcare a drepturilor copiilor”.

Arabia Saudita nu are in momentul de fata o lege care sa le protejeze pe minore de casatoriile aranjate de parinti. Activistii pentru drepturile omului incearca sa impuna varsta minima de 16 ani pentru ca o fata sa se poata casatori.

In luna ianuarie, un inalt cleric a declarat pentru ziarul “Okaz” ca mariajul profetului Mohammed cu o fata de 9 ani nu poate justifica casatoriile cu minore in general.

sursa

Mai trebuie sa zic ceva? Cand ziceam de musulmanii imputiti care incalca orice drept al copilului si a femeii toti strigau ca suntem rasisti si ca asta e cultura lor . N-ai ce sa le faci , astia sunt niste mamifere inevoluate , ramase cu o cultura intre preistorie si antichitate . Eu ma intreb ei in afara de Allah akbar mai stiu ceva?

Tiganii sunt copii pe langa astia . Cel putin eu n-am vazut pana acuma tigan cu bombe la gat insa nespalatii aia parca s-au nascut cu ele atasate si gata de armorsare.

Link to comment

Mai trebuie sa zic ceva? Cand ziceam de musulmanii imputiti care incalca orice drept al copilului si a femeii toti strigau ca suntem rasisti si ca asta e cultura lor . N-ai ce sa le faci , astia sunt niste mamifere inevoluate , ramase cu o cultura intre preistorie si antichitate . Eu ma intreb ei in afara de Allah akbar mai stiu ceva?

Tiganii sunt copii pe langa astia . Cel putin eu n-am vazut pana acuma tigan cu bombe la gat insa nespalatii aia parca s-au nascut cu ele atasate si gata de armorsare.

Ai dreptate,prin acele locuri se intampla numai si numai lucruri de genul acesta.Mai mult de atat acesta nu este un caz socant pe langa altele intalnite in acele locuri,tot legate de copiii,de "comertul" cu acestia chiar ,sau stiu eu ce alte lucruri.

Link to comment

"Am fost de acord cu casnicia. N-am avut nicio obiectie. Deciza mea e legata de respectul pentru tatal meu si de dorinta de a-l asculta" -> Daca ea e de acord, ce pot sa faca cei de la protectia copilului? :-?? Inseamna ca asta ii cere religia, mai bine zis, tatal ei :| Cel mai rau este ca e obligata sa intretina relatii sexuale cu barbatul respectiv... Si asta afecteaza mult viata unei persoane, daca este facuta din obligatie, mai ales la 12 ani. Totusi, mai e mosul in stare de ceva la 80 de ani? :D (glumesc, oricum fata va ramane marcata de ideea in sine)

Link to comment

Totusi, mai e mosul in stare de ceva la 80 de ani? :D (glumesc, oricum fata va ramane marcata de ideea in sine)

Nu subestima niciodata virilitatea unui mosneag cu bani . Mosul daca e trait bine , fara stres si lipsuri si daca mai baga si niste afrodiziace si pilule albastre o nenoroceste pe saraca fata caci la 12 ani nu-i trebuie o cioara pentru a fi ...

De asta zic Protectia Copilului ar trebui uneori sa aiba prioritate chiar si in fata parintilor , mai ales la musulmani . O copila de 12 numai de sex nu cred eu ca ii arde si mai ales cu o fosila care ar putea sa-i fie strabunic . Sa fim seriosi declaratia aia a intrecut limita penibilului si e deja abuz pe fata .

Link to comment

:)) ce relatii sa mai intretina cu mosu ala de 80ani :))

Poate fii destul de potent, era un articol pe aici cu un mos de 80 de ani care a luat'o pe una de 20 de ani si o ardea de 8 ori pe zii, si aia a bagat divort ca nu mai putea sa se tina cu mosu, bai frate de 8 ori pe zii nu cred ca ma tin nici eu.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...