Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Fanky

Sugestile event balgass referitor la elfii

Recommended Posts

Propun ca fiecarui elf care sta pana la sfarsit pe Wolf altar sa primeasca recompensa 1 bok .....

Akm sa fim sincer nici unei elfi nui covine sa stea 10 min pt 1 2 bless cate primesc la sfarsit

+1 si asha se cere 1,2 poh pe 1 iteme de 380 neexc de elf.

Link to comment
Share on other sites

Eu as vrea sa fac si eu ceva exp si sa apuc ceva iteme de acolo, dar stau intepenita pe altar, chiar si ptr 1 bless.

Ar fi bine daca s-ar ridica putin recompensa..

Apropo de party numai la tarcuri ...cate tarcuri sunt si cate elfe sunt? Plus ca nu poti avea incontinuu doar lvl 300 ca sa te cheme lumea la party in tarc...

Link to comment
Share on other sites

omule lasa te de weed...elfele stau pentru ca vor exp mare...daca ar merge sa se conecteze si restu raselor m-as conecta si eu decat sa stau o ora sau doua cu exp mic...

(la naiba m-as duce si pt blessu ala la cat de sarac sunt :)) )

Crezi tu ? dupa 1-2 balgass-uri te razgandesti, mai ales cand vezi sell viper staff lk =2 poh, bb lk skill =2 poh ...

CITAT(cavaleru_luminii @ Feb 1 2010, 15:24)

sa nu uitam ca elfele nu stau numai pentru noi...cand se scade exp nu se scade doar la noi...e chestie de obraz..

chestia de bun simt ar trebuie fie de la voi, nu sa vindeti arcu si armura cu 1-2 poh.

Link to comment
Share on other sites

Poate ca elfele nu vor exp mare daca ziceti ca primesc party peste tot si poate ca n-au chef sa fie trezite noaptea pt balgass si sa se deranjeze pt exp`ul vostru cand voi dormiti.Si mie mi se pare putin un bless chiar daca 5 minute stau.Sunt 5 minute din timpul lor si ele aleg daca sa si le piarda pt voi.Asa ca nu mai faceti crize cand nu se face balgass si nu le cereti elfelor sa se multumeasca cu un bless deocamdata e cum vor ele si cred ca mai repede le puteti convinge cu "lugu-lugu" decat sa le impuneti ceva.

Link to comment
Share on other sites

Poate ca elfele nu vor exp mare daca ziceti ca primesc party peste tot si poate ca n-au chef sa fie trezite noaptea pt balgass si sa se deranjeze pt exp`ul vostru cand voi dormiti.Si mie mi se pare putin un bless chiar daca 5 minute stau.Sunt 5 minute din timpul lor si ele aleg daca sa si le piarda pt voi.Asa ca nu mai faceti crize cand nu se face balgass si nu le cereti elfelor sa se multumeasca cu un bless deocamdata e cum vor ele si cred ca mai repede le puteti convinge cu "lugu-lugu" decat sa le impuneti ceva.

Ar fi cazul sa mai stati si on , fara suparare dar vati invatat la afk...si nu va obliga nimeni sa va duceti la balgass , putem sta si cu xp mic, pana la urma chestia asta e si in interesul vostru, sunt contra sugestiei, asa sar duce toate elfele sa isi ia bok...mie unu nu imi convine, vreti bok stati on si ducetiva la invazii, ca dasta sunt invazii, dragos sa chinuit sa rezolve bugul la goldeni si sa ii puna pe harti ca sa se duca lumea la invazii , nu sa va duceti la balgas sa luati bok.

Link to comment
Share on other sites

@relife tocmai ai dat un quote unde nu trebuia :)) elfa de mai sus iti spun eu ca sta mai mult on decat oricare alta elfa de pe server.

@OT. sugestia e foarte buna si nu trebuie neaparat sa fie un bok. poate fi orice altceva. asa ar fi stimulati mai multi elfi sa vina la balgass si nu s-ar mai tipa in toiul noptii dupa elfi pentru event.

Link to comment
Share on other sites

Ar fi cazul sa mai stati si on , fara suparare dar vati invatat la afk...si nu va obliga nimeni sa va duceti la balgass , putem sta si cu xp mic, pana la urma chestia asta e si in interesul vostru, sunt contra sugestiei, asa sar duce toate elfele sa isi ia bok...mie unu nu imi convine, vreti bok stati on si ducetiva la invazii, ca dasta sunt invazii, dragos sa chinuit sa rezolve bugul la goldeni si sa ii puna pe harti ca sa se duca lumea la invazii , nu sa va duceti la balgas sa luati bok.

crezi ca stam la balgass pt exp ?! avem de unde alege. incercati party ultimu spot k7 fara elfa si balgass, luati mai mult de 15k xp ?

nu iti convine sa ne mareasca recompensa ? atunci si noi vrem scoaterea itemelor neexec 380 de la balgass. sa cada doar rena sau inimioare :nanana:

atunci am sa vin cu mare drag la balgass pt 1 bless stiind ca voi nu luati decat xp.

Link to comment
Share on other sites

Guest dumyxxx

corect ar fii, ca ceea ce cade intro parte sa cada si in cealalta parte, dar ar trebui tinut cont ca la altar sun 5 elfe parca, pe cand in cealalta parte sunt mult mai multi playeri, ceea ce inseamna ca nu toata lumea apuca sa ia iteme. cred ca asa ar fii cel mai corect din prvinta mea

Link to comment
Share on other sites

Cu asta sunt de acord ca elfele nu sunt obligate sa mearga la balgass.Nu e vorba aici nici de obraz nici de stat on si nici de blessul ala prapadit.Aveti voi o problema cu exp si nu stiti cum s-o rezolvati si dati vina pe elfe ca e mai usor.

Incercati sa luati o elfa ,sa ii faceti lvl de balgass apoi sa-i spuneti frumos ca vreti si voi exp mai mare...nu cred ca v-ar refuza niciuna.Dar atata timp cat ele isi cauta party,ele isi pierd timpul pe acolo,ele primesc jwl ala...de trezit noaptea nu mai zic ca doa joaca MU ...si tot ele primesc hustle pe acolo cred ca au dreptul sa aiba si pretentii.Repede sriti voi sa le bagati bete in roate.Chiar nu vad ce pierdeti voi daca elfele isi cer dreptul.Poate vor doar un alfel de comportament din partea voastra nu neaparat ceva material...in fine...ai zis ca sugestia asta nu e buna.....sa incerc alta mai simpla:

Faceti o elfa de 350,si sa fie elfa serverului adica sa ii stie toata lumea passI.Iar cand apare balgass..cine are timp si e on sa intre pe ea si sa faca eventul.Elfa asta nu are nevoie nici de party nici de quest,nici de iteme si nici de comportament fata de ea.E o simpla elfa care nu are nevoie nici de somn si ar rezolva problema balgass la orice ora.

P.S.eu tot ideea cu comportamentul o prefer.

Link to comment
Share on other sites

@relife tocmai ai dat un quote unde nu trebuia :)) elfa de mai sus iti spun eu ca sta mai mult on decat oricare alta elfa de pe server.

citeste mai atent, nu ma refer la ea , ma refer in general...

crezi ca stam la balgass pt exp ?! avem de unde alege. incercati party ultimu spot k7 fara elfa si balgass, luati mai mult de 15k xp ?

nu iti convine sa ne mareasca recompensa ? atunci si noi vrem scoaterea itemelor neexec 380 de la balgass. sa cada doar rena sau inimioare :nanana:

atunci am sa vin cu mare drag la balgass pt 1 bless stiind ca voi nu luati decat xp.

din partea mea poate sa scoata oricand itemele neexc 380, nu port asa ceva si nu vand asa ceva ;)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...