Jump to content
vudu

Linkmania pe FaceBook :)

Recommended Posts

eu nu am Facebook.

cu ce ar ajuta facebook-ul " linkmania " daca as deveni fan ?

ce e facebook ?

Facebook este locul unde traiesc oamenii "cuul". Un social network profund inutil unde se ingramadesc o gramada de oameni cu o viata plictisitoare in scopul de a-si documenta fiecare semi-gand care le trece prin cap si a aduna un numar de prieteni (virtuali) cat mai mare pentru a compensa realitatea.

Desigur, daca ai vrea sa vezi o descriere mai "cuul" ai putea sa cauti pe wikipedia sau sa intrebi pe unu care are.

Link to comment
Share on other sites

Facebook este locul unde traiesc oamenii "cuul". Un social network profund inutil unde se ingramadesc o gramada de oameni cu o viata plictisitoare in scopul de a-si documenta fiecare semi-gand care le trece prin cap si a aduna un numar de prieteni (virtuali) cat mai mare pentru a compensa realitatea.

Desigur, daca ai vrea sa vezi o descriere mai "cuul" ai putea sa cauti pe wikipedia sau sa intrebi pe unu care are.

Uite vezi cum ii arunci pe toti intr`o galeata?

Unii isi fac cont pentru a se juca (eu).

Altii isi fac cont pentru a-si face prieteni noi. In categoria asta intra si Linkmania daca nu ti`ai dat seama. Sau vrei sa spui ca de cand activezi pe Linkmania nu ti`ai facut nici un prieten/amic?

Altii isi fac cont pentru a-si etala masinile, femeile.

Altele isi fac cont pentru a`i agata pe aia de mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Facebook este locul unde traiesc oamenii "cuul". Un social network profund inutil unde se ingramadesc o gramada de oameni cu o viata plictisitoare in scopul de a-si documenta fiecare semi-gand care le trece prin cap si a aduna un numar de prieteni (virtuali) cat mai mare pentru a compensa realitatea.

Desigur, daca ai vrea sa vezi o descriere mai "cuul" ai putea sa cauti pe wikipedia sau sa intrebi pe unu care are.

mersi ... uite unul care stie sa raspunda.

@vudu: mi-am inchipuit Facebook ca si Hi5 dar neavand cont pe Facebook n-am stiut exact ce este.

Link to comment
Share on other sites

Facebook este locul unde traiesc oamenii "cuul". Un social network profund inutil unde se ingramadesc o gramada de oameni cu o viata plictisitoare in scopul de a-si documenta fiecare semi-gand care le trece prin cap si a aduna un numar de prieteni (virtuali) cat mai mare pentru a compensa realitatea.

Desigur, daca ai vrea sa vezi o descriere mai "cuul" ai putea sa cauti pe wikipedia sau sa intrebi pe unu care are.

deci asta era facebook ? zici ca-i hi5 varianta imbunatatita :/

Link to comment
Share on other sites

Facebook este locul unde traiesc oamenii "cuul". Un social network profund inutil unde se ingramadesc o gramada de oameni cu o viata plictisitoare in scopul de a-si documenta fiecare semi-gand care le trece prin cap si a aduna un numar de prieteni (virtuali) cat mai mare pentru a compensa realitatea.

Desigur, daca ai vrea sa vezi o descriere mai "cuul" ai putea sa cauti pe wikipedia sau sa intrebi pe unu care are.

Cateodata zici niste prostii mai mari decat tine.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu am cont pe 'fâsbuc' 'tuiter' si 'haifaif' inseamna ca nu exist, nu-i asa? :))

Ah, si doar aveam eu o banuiala in sensul asta ...

Este doar pentru cei "cuul" oricum. Am eu o impresie ca nu pierdem nimic important totusi :cool2:

Link to comment
Share on other sites

Este doar pentru cei "cuul" oricum. Am eu o impresie ca nu pierdem nimic important totusi :cool2:

No offence, dar aici gandesti oarecum incuiat.

Banuiesc ca timid nu esti, complexat de cum arati nu esti, sociabil, aici cred ca lasi putin de dorit, de aia nu ai tu cont pe niciun site gen facebook, hi5, etc, ti`e frica de posibile commenturi de la diferite fetitze si sa nu stii ce sa le raspunzi sau wtf ?

Link to comment
Share on other sites

No offence, dar aici gandesti oarecum incuiat.

Banuiesc ca timid nu esti, complexat de cum arati nu esti, sociabil, aici cred ca lasi putin de dorit, de aia nu ai tu cont pe niciun site gen facebook, hi5, etc, ti`e frica de posibile commenturi de la diferite fetitze si sa nu stii ce sa le raspunzi sau wtf ?

Yr missing the point. Poate tocmai 'expunerea' la diverse fetitze o evita blk.

Diferenta intre siteurile astea de asa zisa socializare si un forum e semnificativa. A nu se confunda, nu sunt similare.

Pe fasbuc si restul e suficient sa fii 'cul'. De fapt, in mare masura cam asta conteaza.

(No offence pentru cei care folosesc partea utila a lor (isi regasesc prietenii din liceu, fac schimb de informatii, etc.) - estimez ca sunt putini. Marea majoritate doresc sa se etaleze sau sa agate. Dar ce stiu eu? ... eu n-am cont, vorbesc discutii #-o ).

Link to comment
Share on other sites

No offence, dar aici gandesti oarecum incuiat.

Banuiesc ca timid nu esti, complexat de cum arati nu esti, sociabil, aici cred ca lasi putin de dorit, de aia nu ai tu cont pe niciun site gen facebook, hi5, etc, ti`e frica de posibile commenturi de la diferite fetitze si sa nu stii ce sa le raspunzi sau wtf ?

deci tu ai hi5 si facebook numai pentru a agata ?

Link to comment
Share on other sites

Guest dnd, la munte cu doua minore

pt cei care nu pot sa-si faca prieteni pentru ca ii impiedica IQ-ul pana la stele la care au muncit prea multi ani stand in casa si ravnind la o zi de joaca afara cu mingea, facebook-ul este o porcarie pentru oamenii ... KUUL

pt cei care sunt in stare sa socializeze si sa diferentieze o vaca/bou de o persoana normala, cu capul pe umeri, facebook-ul este locul potrivit

pt cei care vor sa se joace farmville, yoville, fishville (etc) si sa enerveze oamenii cu cererile lor de mancare, pesti (etc) facebook-ul este locul potrivit (no offense oana :D)

pt cocalari, facebook-ul sper sa nu existe

Link to comment
Share on other sites

pt cei care vor sa se joace farmville, yoville, fishville (etc) si sa enerveze oamenii cu cererile lor de mancare, pesti (etc) facebook-ul este locul potrivit (no offense oana :D)

Jocul ala este deja o obsesie pt mine :D.

Nu stresez pe nimeni...sper :P.

Link to comment
Share on other sites

Guest erifeek

Si eu joc, dar nu am vecini :(

Daca stai in Cucuietii de Jos.. ce vrei ? :D

btw , in jocu ala poti sa-ti alegi unde sa stai , ce vecini sa ai etc etc ? Ca vreau sa ma asez langa denis , sa ii aranjez nevasta in fiecare seara ;=D

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...