Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Tsu_Xing

Spot boss k5

Recommended Posts

S-a dat suspend pt pk la acel boss, asimiliandu-se abaterea celei de pk pe spot.

Dar, vazand discutiile, plangerile si scandalurile legate de acel boss si pk-ul sau ks-ul in acel loc, voi propune colegilor mei sa nu se mai dea suspend la acel boss. N-ar trebui sa dam suspend chiar pentru orice pk.

Nu mi se pare corect sa se faca pk in asteptarea bossului,sa astepte cnv 30 min si sa vina un caracter mai mare din aly rival si sa-ti faca pk ca el ai smecher :error:

Link to comment
Share on other sites

Ideile au fost impartite intre admini referitor la cazul cioby vs. lord, unii doreau sa i se acorde suspend, altii au ezitat, declarand ca e totusi un server pvp, iar daca mai dorim sa pastram aceasta impresie nu trebuie sa penalizam chiar fiecare pk in fiecare coltisor. Moderatorul ce a analizat plangerea si a dat verdictul a facut-o dupa ce s-a discutat in echipa cum trebuie procedat.

Nu mi se pare corect sa se faca pk in asteptarea bossului,sa astepte cnv 30 min si sa vina un caracter mai mare din aly rival si sa-ti faca pk ca el ai smecher :error:

Nu e vorba de ce e corect sau nu aici, e cum am spus mai sus un server pvp, nu poti face fata singur, atunci mai cheama unu, nu poti face fata nici cu el? mai cheama 10. Nu as fi vrut sa va vad jucand alte jocuri unde pk si pvp e free for all, unde mai vedeai corectitudinea atunci cand trebuia sa infrunti 20-30 de insi sa iti atingi targetul pentru un quest.

Ce va fi de acum inainte, daca da sau daca nu se penalizeaza e inca in discutii, dar sper sa vina un raspuns satisfacator in curand pentru toti.

Link to comment
Share on other sites

pai stai rudy ca nu e bine asa. Daca generalizam ce ai zis tu, este valabil si la golden, esti slab, primesti ks, pierzi bokul. Esti slab, iti face lumea ks pe spot.

In idee: trb specificat in regulament care e treaba cu acest boss/spot.

@G, nu mai zi asta ca o sara micutii ca arsi ;) E ca si cum le-ai ascunde cheia de la casa si stau sa o caute juma de zi ( sau cat le ia sa faca lvl 311)

Link to comment
Share on other sites

Guest GUNIT-MG

331 trebuie :>

daca tot este "poarta" spre k6 unde e xp mai mare decat in arena dc sa nu fie si poarta spre arena? :) la 270 macar :-?

Link to comment
Share on other sites

bai alexey, este adevarat :( Mi-e ciuda, dar o ciuda mare pe voi ca aveti acele spoturi, dar rau rau mi-e ciuda. Seara ma trezesc cu frisoane de la cata ura se strange-n mine.

Nu e subiectiv ce zic, eu vreau sa vad in regulament ceva legat de acel boss. Daca nu, eu as face in felul urmator: iau spot boss k5, stau pe el, vine x, il omor, vine y, e prieten, il las sa treaca, vine z, nu-l omor, face ks la boss k5 :( -> ss ks ;)

P.S. (daca tot o dam in honey-hh-spoturi k6, sa scriu si eu ceva care vad ca tot vreti sa punctati, desi acest topic n-are nici cea mai mica legatura cu cele 2 spoturi pe care va omorati) nejucand pe sfarsitul s1, nu stiu daca era asa mare bataie pe acele spoturi, acum cu noile lvle de intrare, poate s-a modificat ceva. Poate ar trb o normalizare ;)

Link to comment
Share on other sites

bai alexey, este adevarat :( Mi-e ciuda, dar o ciuda mare pe voi ca aveti acele spoturi, dar rau rau mi-e ciuda. Seara ma trezesc cu frisoane de la cata ura se strange-n mine.

Nu e subiectiv ce zic, eu vreau sa vad in regulament ceva legat de acel boss. Daca nu, eu as face in felul urmator: iau spot boss k5, stau pe el, vine x, il omor, vine y, e prieten, il las sa treaca, vine z, nu-l omor, face ks la boss k5 :( -> ss ks ;)

P.S. (daca tot o dam in honey-hh-spoturi k6, sa scriu si eu ceva care vad ca tot vreti sa punctati, desi acest topic n-are nici cea mai mica legatura cu cele 2 spoturi pe care va omorati) nejucand pe sfarsitul s1, nu stiu daca era asa mare bataie pe acele spoturi, acum cu noile lvle de intrare, poate s-a modificat ceva. Poate ar trb o normalizare ;)

n-ai inteles ba. ti-ai pus ambitia cu noi si acum plangi pe forum. tu habar nu ai ca atunci cand esti phono nu poti omora mobii ,dar trageai de zor in boss.

In fine,cu boss-ul intra 5 persoane maxim , acum daca se intalnesc mai multi asta e,care e mai destept intra,care nu mai asteapta o ora. sa scoti boss-ul din k5 e o mare tampenie,nu stiu cum de va trece in capuletzul ala al vostru. aaa am uitat, astia de la mine sunt pe ultimele 2 spoturi din k6 si tin de ele,da da da,de fapt asta era buba,nu boss-ul in sine.

P.S. pk se poate da si in k6 cum intri ,e mai simplu asa. deci indiferent de situatie daca cineva cauta sa dea pk ,tot da..asa e jocul,serverul,adaptati-va.

Link to comment
Share on other sites

garone, asa cum i-am spus lui boom, aveam plan si pt pk boss k5, desi eram phono ;) ( Nu mai fi Off-topic, pls) Cat despre ideea cu scosul boss k5, citeste te rog titlul threadului sa vezi ca nu zice nimic de asa ceva ;) Am zis sa-i cant la melodie lui alexey si sa scriu exact ce a vrut sa auda, atata tot ;) Face parte din joc (cred) asa ca e bine sa ramana acolo.

Cat despre adaptare, ma adaptez, dar vreau sa stiu daca incalc vreo regula.

In toate cele 35 de posturi in acest topic, 1 raspuns nu am primit la ce am scris:

1) am voie sa fac pk la boss, daca da, iau ss? Daca iau ss, unde scrie in regulament?

2) pot sa stau pe acel spot si sa las pe cine vreau eu sa treaca, daca pk si ks la boss k5 se aplica?

E greu sa citesti? Sau va place sa aburiti, cu spoturile k6, cu cacat pansat si alte rahaturi?. Daca sunteti prosti spuneti-mi si o sa va fac poze sa intelegeti tema topicului ;)

Link to comment
Share on other sites

pai,doar nu o sa stai ca taranul 15 ore pe spotul ala ca sa-l tii ocupat,sau la mintea voastra cine stie..

Garrone zice asa : te duci frumusel,faci un print cu "spotul" ca sa nu vina un "smardoi" sa-ti dea castana. astepti boss-ul,mai vin si altii care vor sa intre,le dai party,faci pt full ,care mai apre ghinionul lui,vine cu urmatorul boss. Daca se intalnesc membri din aliante adverse,ramane la latitudinea lor si la modul de a comunica(daca esti baiat destept si vorbesti frumos,ai de castigat,intri..daca esti capos si cu nasul pe sus , astepti trenul urmator) .

Pana la urma sunt si reguli nescrise dar de bun-simt.

Garro stie sa citeasca si iti raspunde :

1) daca faci pk la boss si respectivul are print cu acel "spot" inaintea ta,iei suspend ,nu SS (screen-shot)

2) daca stai mai mult de 1h acolo,e clar ca esti nesimtit si ca nu lasi sa treaca decat pe cine vrea muschiuletzul ala firav al tau , deci se va gasi minim un jucator care sa atraga atentia moderatorilor ,pe forum ,la sectiunea plangeri ,iar tu te vei alege cu un suspend pentru nesimtire. De aceea exista paragraful acela "În orice altă situaţie neprevazută aici moderatorii au întotdeauna ultimul cuvânt." , tocmai pentru situatii inedite ca aceasta.

Oricum, din ce am observat ,cand sunt plangeri mai "dificile" se discuta la admin section si se ia o decizie de comun acord,deci nimic nu scapa,asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji,tu joaca jocul si de restul se ocupa cine trebuie.

Capisci ?

Link to comment
Share on other sites

Guest GUNIT-MG

p.s. pot intra multe persoane cu 1 boss :)

1 face party omoara boss-ul

intra primii 4 membrii ia altii 4 intra si aia ia altii 4 si intra si ei and so on

deci se poate rezolva pasnic fara pk :)

Link to comment
Share on other sites

p.s. pot intra multe persoane cu 1 boss :)

1 face party omoara boss-ul

intra primii 4 membrii ia altii 4 intra si aia ia altii 4 si intra si ei and so on

deci se poate rezolva pasnic fara pk :)

Tin sa te informez - dupa ce intra 5 persoane pe poarta se inchide ( testat )

Link to comment
Share on other sites

Guest GUNIT-MG

asta cred ca se poate modifica

eu am incercat am omorat boss-ul, a intrat 1 apoi am facut pt cu altii 2 si au intrat si ei

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine pentru toata lumea ar fi sa se pedepseasca pk la boss ca un pk spot normal(regulamentul e deja prea stufos si nu mai trebuie adaugata fiecare problema la care se poate gasi usor o solutie). Toti care sunt in asteptarea lui sa formeze un party si sa intre frumusel de manautza ca nu-i mare scofala. Cat despre poarta din tarkan-arena nu cred ca e imposibil de bagat, am vazut versiuni mai noi care o aveau, nu cred ca a scos-o webzen.

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdan87

S-a dat suspend pt pk la acel boss, asimiliandu-se abaterea celei de pk pe spot.

Dar, vazand discutiile, plangerile si scandalurile legate de acel boss si pk-ul sau ks-ul in acel loc, voi propune colegilor mei sa nu se mai dea suspend la acel boss. N-ar trebui sa dam suspend chiar pentru orice pk.

bun imi place regula dar asta sa intanplat dupa ce am luat eu

ss ma intrb cateodata ce diferenta e intre mn si ceilanti

playeri 5 zile am stat degeaba pe bara pt un pk pe spot fara mobi :-??

fara bos fara nimik e corect asa ceva?

PS:MurDoc spot= mobi iti mai zic inca odata

nu cum zici tu spot=tot ce vezi in ecran

Link to comment
Share on other sites

tsu cred ca ar trebui sa gandesti rezonabil....de ce sa stai la boss 30 40 de min...si dupa tot timpul asta sa vina un BOU sa iti de`a pk sa plece el si u sa ramai ca prostu..pe buna dreptate si`a luat ss zic eu ...si cum eu fac pt cu altii membrii hh sa faca si ei ca tine de bun simt asta...2 playeri nu ii suport pe sw si cu unu din ei am facut pt sa trec dincolo....se poate si omeneste zic eu ...

Link to comment
Share on other sites

tsu cred ca ar trebui sa gandesti rezonabil....de ce sa stai la boss 30 40 de min...si dupa tot timpul asta sa vina un BOU sa iti de`a pk sa plece el si u sa ramai ca prostu..pe buna dreptate si`a luat ss zic eu ...si cum eu fac pt cu altii membrii hh sa faca si ei ca tine de bun simt asta...2 playeri nu ii suport pe sw si cu unu din ei am facut pt sa trec dincolo....se poate si omeneste zic eu ...

stii cum se zice "fa`te frate si cu dracu pana treci puntea"

Link to comment
Share on other sites

Din tot ce s-a discutat aici am tras 2 concluzii:

  1. Free PK = o sa transformam b0$$u din K5 un camp de lupta, unde pe langa un caracter de lvl 281-330 sta sa intre mai departe si restu caractere mari care vin sa il apere.

  2. KS + PK in regulament = Va sta TsuXing (un exemplu) indiferent de lvl cate 6-7-10 ore acolo pe spot si va lasa pe cine vrea "muschiuletul lui" - ceea ce mi se pare nesimtire. Daca ii dai PK iei susend, daca omori b0$$u iei suspend
Toata lumea, zic eu, ca are dreptul la acel b0$$$, ca sunt cu elfa acolo si are lvl mic si vad ca vine un alt caracter mare, bineinteles ca imi aduc si eu BK cand vad ca nu e loc de party.

Eu as fi deacort sa se dea suspend pentru PK la b0$$ K5 indiferent de cine a ajuns primul pe spot, in asa fel sa aiba fiecare dreptul sa intre mai departe. Poate X ii face dmg la b0$$ si eu din noroc ii dau ultimul hit si se deschide poarta pentru mine, so... ce e asa de grav ? daca nu te simti instare sa il omori b0$$u chemi pe cineva din guild/allianta sa ma ajute.

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

bai alexey, este adevarat :( Mi-e ciuda, dar o ciuda mare pe voi ca aveti acele spoturi, dar rau rau mi-e ciuda. Seara ma trezesc cu frisoane de la cata ura se strange-n mine.

Nu e subiectiv ce zic, eu vreau sa vad in regulament ceva legat de acel boss. Daca nu, eu as face in felul urmator: iau spot boss k5, stau pe el, vine x, il omor, vine y, e prieten, il las sa treaca, vine z, nu-l omor, face ks la boss k5 :( -> ss ks ;)

P.S. (daca tot o dam in honey-hh-spoturi k6, sa scriu si eu ceva care vad ca tot vreti sa punctati, desi acest topic n-are nici cea mai mica legatura cu cele 2 spoturi pe care va omorati) nejucand pe sfarsitul s1, nu stiu daca era asa mare bataie pe acele spoturi, acum cu noile lvle de intrare, poate s-a modificat ceva. Poate ar trb o normalizare ;)

de asta ati stat ca disperatii cu N charuri phono si cu charurile voastre pregatite pe spoturile alea la fiecare restart server? de asta veneati la preluari in prostie? ca nu va trebuiau ultimele spoturi din k6?

nu astept un raspuns. e retoric reply-ul asta

n-ai inteles ba. ti-ai pus ambitia cu noi si acum plangi pe forum. tu habar nu ai ca atunci cand esti phono nu poti omora mobii ,dar trageai de zor in boss.

garone, asa cum i-am spus lui boom, aveam plan si pt pk boss k5, desi eram phono ;) ( Nu mai fi Off-topic, pls) Cat despre ideea cu scosul boss k5, citeste te rog titlul threadului sa vezi ca nu zice nimic de asa ceva ;) Am zis sa-i cant la melodie lui alexey si sa scriu exact ce a vrut sa auda, atata tot ;) Face parte din joc (cred) asa ca e bine sa ramana acolo.

Cat despre adaptare, ma adaptez, dar vreau sa stiu daca incalc vreo regula.

In toate cele 35 de posturi in acest topic, 1 raspuns nu am primit la ce am scris:

1) am voie sa fac pk la boss, daca da, iau ss? Daca iau ss, unde scrie in regulament?

2) pot sa stau pe acel spot si sa las pe cine vreau eu sa treaca, daca pk si ks la boss k5 se aplica?

E greu sa citesti? Sau va place sa aburiti, cu spoturile k6, cu cacat pansat si alte rahaturi?. Daca sunteti prosti spuneti-mi si o sa va fac poze sa intelegeti tema topicului ;)

de asta ai venit doar tu cu arwen phono pe spot. ca aveati plan de rezerva. ce ati fi facut? ati fi asteptat phono pana aparea boss-ul si apoi stateati fata in fata cu el si urlati pe alianta sa vina cineva sa vi-l omoare? (stiu, dupa ce te-am intrebat cum vreti sa omorati boss-ul phono fiind, ti-a venit si varianta asta de raspuns)

Din tot ce s-a discutat aici am tras 2 concluzii:

  1. Free PK = o sa transformam b0$$u din K5 un camp de lupta, unde pe langa un caracter de lvl 281-330 sta sa intre mai departe si restu caractere mari care vin sa il apere.

  2. KS + PK in regulament = Va sta TsuXing (un exemplu) indiferent de lvl cate 6-7-10 ore acolo pe spot si va lasa pe cine vrea "muschiuletul lui" - ceea ce mi se pare nesimtire. Daca ii dai PK iei susend, daca omori b0$$u iei suspend
Toata lumea, zic eu, ca are dreptul la acel b0$$$, ca sunt cu elfa acolo si are lvl mic si vad ca vine un alt caracter mare, bineinteles ca imi aduc si eu BK cand vad ca nu e loc de party.

Eu as fi deacort sa se dea suspend pentru PK la b0$$ K5 indiferent de cine a ajuns primul pe spot, in asa fel sa aiba fiecare dreptul sa intre mai departe. Poate X ii face dmg la b0$$ si eu din noroc ii dau ultimul hit si se deschide poarta pentru mine, so... ce e asa de grav ? daca nu te simti instare sa il omori b0$$u chemi pe cineva din guild/allianta sa ma ajute.

:tiphat:

mai degraba s-ar da suspend pentru ks la boss, nu pentru pk pe spotu de la boss. daca tot e server pvp, sa fie pvp frate. cel mai puternic invinge si gata.

Link to comment
Share on other sites

exemplu maselutza ks la boss

era gandalf pe spot

maselutza a venit la boss sa intre in k6 prin poarta ia cerut pt lu Gandalf

el afk ia dat pt ia respins

ce trebuea sa faca maselutza?

sa ashtepte 5 ani sa revina Gandalf sau sal fi facut preluare?

maselutza a omorat bossu shi a primit ss 5 zile

eu zic in felul urmator

daca eshti pe asha zisu"spot" unde apare bossu shi vrei sa faci xp

sa le dea voie la ceilantzi playeri dreptul de a intra in k6

daca ajunge un player prinul in zona unde apare bossul

sa dea obligatoriu pt la ceilantzi plaiery

cu bossu pot intra un pt full de 5 caractere

bossul nu cred cai proprietatea cuiva

shi nu mai fitzi dushamanoshi nu va mai pk la greu

cand suntetzi la boss sau cand vine la preluare

daca chiar nu va suportatzi sa inventat "duelul"

multzumesc shi spor la liniutze

ASHI DORI SA SE FACA O RUBRICA PT BOSSU DIN K5

SHI SANCTZIUNILE SA FIE FFF DRADTICE

1 DACA AJUNGI PRIMUL IN ZONA UNDE APARE BOSSU SHI NU DAI PT LA URMATORI CARE VOR VENI 99 SS

2 II DAI PK LA CEL CARE VINE DILIT ACONT

Link to comment
Share on other sites

@Linu, vezi? Daia vreau sa imi zica un admin, sa nu se ajunga asa.

@boom, avand in vedere ca atunci, cand s-a intamplat treaba aceea frumoasa, era abia 3 a oara cand mergeam cu nenea boss, stiind ca s-a dat ss pentru pk la boss k5 ;) credeam ca se da ss si pentru ks la boss +5, de aceea nici macar nu am dat in boss ;) Cerusem om sa vina sa faca pk pe el inainte sa ajungem pe spot, odata ce am ajuns nu am mai cerut, deoarece, asa cum am spus sus, credeam ca se da ss pentru ks la boss +5 ;) (asa ca jet, la capitolul gandire nu cred ca-mi dai clasa, la nesimtire, da ;) )

P.S. ai putea sa-mi multumesti ca nu te-am postat pentru nesimtire, sa stai 2 ore pe acel spot, tu avand lvl 398, cred ca mergea o plangere la adresa ta ;)

@MrYui

ASHI DORI SA SE FACA O RUBRICA PT BOSSU DIN K5

SHI SANCTZIUNILE SA FIE FFF DRADTICE

1 DACA AJUNGI PRIMUL IN ZONA UNDE APARE BOSSU SHI NU DAI PT LA URMATORI CARE VOR VENI 99 SS

2 II DAI PK LA CEL CARE VINE DILIT ACONT

Exagerezi, dar totusi vreau o lamurire cu acest boss si spotul respectiv.

Link to comment
Share on other sites

voi cred ca ati innebunit de tot.

Dupa ce am citit,pareri , idei,propuneri ,voua va place sa va omorati la boss-ul ala, astia din HH invidiosi pe HONEY ca au ultimele spoturi k6 (sa nu ziceti ca nu-i asa ca nu va crede nici dracu ) , astia ai mei suparati ca vine HH la preluari :D si poate continua...

Pai coisanilor ,aplicati metoda mea, intelegeti-va la boss si nu vor mai fi probleme,mai lasa unu de la el,mai lasa altul si tot asa,macar la boss-ul ala idiot...Ambitiosii si tupeistii vor pierde ,ceea ce e bine.

Daca ar fi sa se faca o regula scrisa , ar fi bine sa nu se dea liber la pk pentru ca va fi razboi acolo non-stop.

Deci moderatorilor,ganditi-va bine si ori bagati o regula frumoasa,bine-gandita (care sa avantajeze pe toata lumea indiferent de alianta,gulda) ori lasati asa cum e si gata.

Ideea e ca tot ce faceti sa faceti in interesul tuturor , nu doar al lui X sau al lui Y ,cum am vzt in nenumarate cazuri ("e" urate astea )

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...