Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Tsu_Xing

Spot boss k5

Recommended Posts

Am vazut ca se da ss pt pk pe spotul unde apare bossu din k5, desi nu e bossul pe spot in momentul pk-ului, pentru mine e ca si cum ai da ss pentru pk spot tarkan, acolo unde-s cele mai mari sanse sa apara goldenu. Sa zicem ca diferenta este ca aici esti 100% sigur ca apare bossul pe acel spot. Buuuun.

In regulament nu este specificat acest lucru, chiar si verdictul dat in cazul lui cioby este: "pk pe spot" Nu pk la boss k5. Deci trebuie introdusa aceasta regula in regulament.

Alta nelamurire: daca se da ss pt pk pe acel spot, de ce nu se da ss pentru ks la boss k5? Sau se da si o sa aflam cand ia un alt jucator ss?

Iar ultima intrebare ar fi: daca primele 2 puncte sunt analizate ca in cazul goldenilor (pk si ks), ce ma opreste sa ma asez pe acel spot, indiferent de ce lvl am, indiferent daca vreau sa intru in k6, folosind poarta care apare cand omori bossu, si sa nu las decat pe cine vreau eu sa intre, iar cei care ma omoara, iau ss, cei care omoara bossul, iau ss pentru ks la boss.

Astept o lamurire din partea adminilor.

Link to comment
Share on other sites

imi fura dreptul de a intra in k6. Asa cum pana nu de mult s-a dat ss pt ca omuletu a dat odata in golden, vreau sa stiu daca e valabil si aici.

Sa nu ma inteleaga lumea gresit, nu fac asa ceva, insa, vreau sa stiu regulamentul ce zice despre acest spot -_-

Link to comment
Share on other sites

S-a dat suspend pt pk la acel boss, asimiliandu-se abaterea celei de pk pe spot.

Dar, vazand discutiile, plangerile si scandalurile legate de acel boss si pk-ul sau ks-ul in acel loc, voi propune colegilor mei sa nu se mai dea suspend la acel boss. N-ar trebui sa dam suspend chiar pentru orice pk.

Link to comment
Share on other sites

in k6 e xp pentru lvl 331 dar cu "bossu" ala se ajunge la 281

in arena e xp pentru lvl 300 dar se ajunge la 300

daca tot exista "boss" in k5 spre k6 sa se faca si poarta din tarkan2 spre arena la lvl 255 :)

si daca poarta aia e inchisa de webzen,ce sa ii faca?

Link to comment
Share on other sites

Guest befunny

bun sa reduca lvl de intrare arena...mai ales la mg,dl !!! sa fie undeva la 255 pt dw,elf,bk si 200 pt mg,dl

cum era inainte la 200 merge mg/dl restu la 300 ce dreq doar aici se merge la 300

este super lag adminii trateaza cu indiferenta

jucatorii sunt doar niste fomisti de XP cred k o sa ma las de acest sport :D

si cred k multi gandesc ca mine

deci eu mi`am facut mg doar pt simplul fapt k vroiam sa ajung mai rpd ca ceilalti cu un lvl mai mic

:beer:

Link to comment
Share on other sites

' date='Jan 25 2010, 09:20' post='4684481']

+1 #-o Cel mai aiurea e ca mg/dl intra la acelasi lv cu celelate caractere arena :|

zici ca ajungi la 250 sa fac dl sau mg dar nu vad mare avantaj atat timp cat intru in arena la acelasi level cu sm sau bk

Link to comment
Share on other sites

zici ca ajungi la 250 sa fac dl sau mg dar nu vad mare avantaj atat timp cat intru in arena la acelasi level cu sm sau bk

Vrei traducere la ce am spus eu ? :-?

Am spus ca e un mare rahat ca mg ul si dl ul intra la lv 300 in arena ca bk/sm/elf acum ai inteles ? (Adica tin cu tine ! :blink: )

PS: Sunt mg.... #-o

Link to comment
Share on other sites

Ati dat-o-n fanta :)) (nu ca nu as vrea sa se revina la cum era inainte -_-) Eu vb despre un lucru, iar voi de altceva :))

@Lord, da-ti 2 palme si mergi la scoala, daca tu crezi ca ma doare-n... undeva de spoturile voastre :)

@ody, bun.. pk ca pk. Pentru ks ceva? Studieaza scenariu propus de mine: stau pe spot, am lvl 370+ si nu las pe nimeni sa treaca, decat daca vreau eu. Omoara bossul -> ss pentru ks, ma omoara pe mine -> ss pentru pk.

Link to comment
Share on other sites

Guest Sadi022002

S-a dat suspend pt pk la acel boss, asimiliandu-se abaterea celei de pk pe spot.

Dar, vazand discutiile, plangerile si scandalurile legate de acel boss si pk-ul sau ks-ul in acel loc, voi propune colegilor mei sa nu se mai dea suspend la acel boss. N-ar trebui sa dam suspend chiar pentru orice pk.

Nu inteleg dc sa fie scos ? Aici se vaita doar invidiosi care nu prind spot k6! Vor veni din invidie sa dea pk la boos , eu mereu leam dat pt la cei din HH sa intram impreuna... numai ca Tsuling e zmeu si nu merita :bananadance2:

Ati dat-o-n fanta :)) (nu ca nu as vrea sa se revina la cum era inainte -_-) Eu vb despre un lucru, iar voi de altceva :))

@Lord, da-ti 2 palme si mergi la scoala, daca tu crezi ca ma doare-n... undeva de spoturile voastre :)

@ody, bun.. pk ca pk. Pentru ks ceva? Studieaza scenariu propus de mine: stau pe spot, am lvl 370+ si nu las pe nimeni sa treaca, decat daca vreau eu. Omoara bossul -> ss pentru ks, ma omoara pe mine -> ss pentru pk.

Si daca nu se mai da SS pt pk -ks :-? omor bosul la o ora apoi vin si dau pk la toata lumea din ora in ora , iar daca nu e nimeni omor bosul, e cam tot aia cu ce spui u :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Guest Tsu^_^pui

Sadi, stiu ca este greu sa intelegi. Dupa o zi grea de munca, te inteleg :( Asa cum i-am spus si lui lord, ma doare-n 3 litere se spoturile voastre ;)

Din cate vezi, nu am zis sa se scoata nicio regula ( ce regula sa se scoata cand nu vad in regulament niciun paragraf notat: "pk boss kalima"? ), ci doar vreau sa stiu regulamentul ce spune in aceasta situatie. Pentru ca de dat ss se da, desi regulamentul nu spune nimic, asa ca vreau sa stiu si ce se intampla in situatia propusa de mine.

Link to comment
Share on other sites

cum era inainte la 200 merge mg/dl restu la 300 ce dreq doar aici se merge la 300

este super lag adminii trateaza cu indiferenta

jucatorii sunt doar niste fomisti de XP cred k o sa ma las de acest sport :D

si cred k multi gandesc ca mine

deci eu mi`am facut mg doar pt simplul fapt k vroiam sa ajung mai rpd ca ceilalti cu un lvl mai mic

:beer:

tratam cu indeferenta prostia ....

mda

ip-ul de pe care ai postat este din reteaua Astral

mai exact de la SC BIZAR GROUP CONSULTING TRADE&TRANZACTIONS SRL (ZALAU SALAJ 4700) care are internet de la ASTRALTELECOM si STARNETRANS

interesant ... traficul o ia prin romtelecom =))

# traceroute 89.42.103.126
traceroute to 89.42.103.126 (89.42.103.126), 30 hops max, 40 byte packets
 1  dr32.bucuresti.rdsnet.ro (193.231.236.2)  0.756 ms  0.718 ms  0.804 ms
 2  xr01.bucuresti.rdsnet.ro (213.154.99.9)  0.412 ms  0.420 ms  0.409 ms
 3  xr01-gw-romtelecom.rdsnet.ro (62.231.74.114)  46.367 ms  46.397 ms  46.396 ms
 4  adsl89-121-220-86.romtelecom.net (89.121.220.86)  46.392 ms  46.409 ms  46.414 ms
 5  10.12.11.1 (10.12.11.1)  46.362 ms  46.366 ms  46.372 ms
 6  * * *

am mai spus : site-ul linkmania este pe un server foarte slab . NU amestecati performanta site-ului si a forumului cu cea a serverelor de jocuri Linkmania .

Link to comment
Share on other sites

Guest Sadi022002

Sadi, stiu ca este greu sa intelegi. Dupa o zi grea de munca, te inteleg :( Asa cum i-am spus si lui lord, ma doare-n 3 litere se spoturile voastre ;)

Din cate vezi, nu am zis sa se scoata nicio regula ( ce regula sa se scoata cand nu vad in regulament niciun paragraf notat: "pk boss kalima"? ), ci doar vreau sa stiu regulamentul ce spune in aceasta situatie. Pentru ca de dat ss se da, desi regulamentul nu spune nimic, asa ca vreau sa stiu si ce se intampla in situatia propusa de mine.

Cum Rashta a luat SS pt pk pe spot fara poza cu spotu buna asa se da ss si la boos si mi se pare ok. Ca sa pricepi si u.

Link to comment
Share on other sites

Guest GUNIT-MG

Cum Rashta a luat SS pt pk pe spot fara poza cu spotu buna asa se da ss si la boos si mi se pare ok. Ca sa pricepi si u.

o_O ce legatura are ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Tsu^_^pui

Sadi, eu zic ca poza este buna in cazul lui perla ;) Degeaba se uita ija peste loguri sa vada de cate ori a parasit spotul, atat timp cat rashta (adica tu) nu vi cu poze in care sa dovedesti ca ea nu era pe spot, ea poata sa puna poza si cu 24 de ore inainte de pk ;)

Sa revenim la pb, pentru ca iar esti pe langa subiect. Eu am pus 3 mari pb: 1) se da ss pt ks la boss k5? 2) poti sa stai pe spotul ala indiferent de lvlul care-l ai si sa postezi lumea pt ks la boss k5 (daca punctul a) este valabil) chiar daca tu nu intentionezi sa folosesti poarta spre k6?

3) daca 1 + 2 = adevarat, unde este specificat in regulament?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...