Jump to content
acelasi_bandit

Florin Salam la Eurovision

Recommended Posts

nu, ai zis ca INTELEGI CHESTII. serios de nu rad in timp ce scriu :))

ba amice...cred ca si un bold infipt in cur te-ar afecta mai mult decat versurile lui tupac despre cum sunt subjugati astia de culoare neagra PESTE OCEANE. nu mai invoca faptul ca tu intelegi ceva din rap-ul american ca motiv ca manelele-s naspa si mai bine asculta de frankie ca el vorbeste despre romania. k ms pa

Hmm stai sa inteleg :) daca ascultam /mafia/la familia/parazitii era mai bine? :lol: de fapt stai , ziceai ca ma cred vreun baietas de ala de cartier :( si oricum nici daca nu ascultam tupac tot eram de parere ca manele sunt naspa :) END OF STORY.

Link to comment

Hmm stai sa inteleg :) daca ascultam /mafia/la familia/parazitii era mai bine? :lol: de fapt stai , ziceai ca ma cred vreun baietas de ala de cartier :( si oricum nici daca nu ascultam tupac tot eram de parere ca manele sunt naspa :) END OF STORY.

n-as fi zis ca te crezi baietas de cartier. te-as fi invitat sa trimiti trupele alea 3 la eurovision sa vedem care se descurca mai bine, salam sau rap-ul :))

si nu ma intelege gresit, eu sunt cu bug mafia de cand aveam vreo 4-5 ani si ascultam in dacia papuc, dar dracu...pana si eu stiu ca mai bine il trimitem pe salam decat niste anti talente de la noi care suna bine doar pe cd...si suntem PLINI de asa ceva

http://www.youtube.com/watch?v=P4v5_WitEDE huaaaa :))

Link to comment

Tu tot asa sari de fund in sus daca ma leg de cantaretul tau preferat? Si care e ala? :whistle:

Cine`a zis ca am sarit de fund in sus ? :) Pur si simplu mi`am spus parerea si incercam sa iti dau tie o mini lectie de muzica, ii fi tu smartass in mai multe domenii, dar la muzica vad ca esti afon rau.

Cantaret preferat ? Momentan nu am, intr`o vreme era Eminem. Ceva de comentat ?

Hai nu va mai cacati atata pe voi cu pareri filozofice... Eurovision este un concurs in care SE CANTA, nu in care se fac analize ale marilor opere literare. Salam se duce acolo sa cante... intr-adevar, e un retardat, e spart din toate punctele de vedere, DAR din punctul de vedere al calitatilor sale de cantaret, e peste multe "vedete" din tara noastra. Sincer sa fiu, nu agreez manelele, dar daca ar fi sa ma reprezinte salam la un concurs de CANTAT as fi mult mai incantat decat sa vad o pitipoanca pe jumatate dezbracata care da din cur si are voce de rahat.

ATAT ! Amin to that !

p.s. : mobile, pt. cultura ta generala, sa stii ca e prima oara cand iau apararea unui manelist. De ce crezi ca in sectiunea moderata de mine sunt interzise topicurile si discutiile despre manele ?

Link to comment

Cine`a zis ca am sarit de fund in sus ? :) Pur si simplu mi`am spus parerea si incercam sa iti dau tie o mini lectie de muzica, ii fi tu smartass in mai multe domenii, dar la muzica vad ca esti afon rau.

Cantaret preferat ? Momentan nu am, intr`o vreme era Eminem. Ceva de comentat ?

ATAT ! Amin to that !

p.s. : mobile, pt. cultura ta generala, sa stii ca e prima oara cand iau apararea unui manelist. De ce crezi ca in sectiunea moderata de mine sunt interzise topicurile si discutiile despre manele ?

Cred si eu ca nu sari de fund in sus daca zic ceva de cantaretul tau preferat, dar manelistu sare 3 prajini in sus. De ce?

Sunt interzise discutiile despre manele pentru ca globalii n-ar suporta gandul ca forumul e plin de manelisti.

http://dexonline.ro/search.php?cuv=afon

Care cântă fals, care n-are voce sau simț muzical.

Sa inteleg ca tu faci furori cand urci pe buturuga si incepi sa canti. Poate te lansezi la taraf tv cu o piesa.

Link to comment

Sunt interzise discutiile despre manele pentru ca globalii n-ar suporta gandul ca forumul e plin de manelisti.

Da ? Newsflash : in sectiunea moderata de mine, EU fac regulile :) Pare rau sa te dezamagesc ! :(

Iar legat de afon, oke, ESTI PE LANGA MUZICA TOTAL (cantat, ascultat, cultura), better ? :))

Link to comment

haha, de-am avea si noi o sharon den adel

chiar crezi ca noi nu avem nimic? fii atent, vorbeam cu itachi (pe vremea aia un student olandez), care se ducea la un meci sa-si vada echipa preferata- barcelona. In fine, pana la urma ramane 5 zile in oras, si intr-una din zile se duce la un concert. Cand vine acasa imi zice de meci, imi arata niste poze, si apoi imi zice ca a fost la un concert la o trupa foarte faina, "travka". Atunci nu auzisem de ei - ma gandeam ca is polonezi, rusi. Am ascultat niste melodii, mi s-a parut tare trupa. In fine, se nimereste sa ma uit pe youtube la o piesa live cantata de ei. Mizdan mi se parea cunoscut, apoi vad ca "vorgheste" in moldovineste.. caut ceva informatii, si cand ma uit eu ma bine erau din focsani baietii. Si cand ma gandesc in ce imprejurari am aflat de ei ...

Normal ca daca la concursuri se duc numai ratati din astia cu "tomberon, tomberon" si papitzoaice dezbracate, noi nu castigam nimic... paradoxal e cum ii compara unii pe aia de la lordi cu manelistii astia unable. Adica hai sa comparam nu numai linia melodica, dar si versurile melodiei cu care lordi a castigat eurovision **click, cu niste versuri de a lui salam *click. Chiar vi se pare ca se compara? Haideti totusi sa fim seriosi =)) Aia nu sunt in niciun caz o valoare culturala sau o voce fenomenala. Urasc tiganii, insa muzica tiganeasca e totusi altceva, ceva net superior manelelor.

ps: foarte tare si melodia care a castigat eurovision anul trecut.

Link to comment

Adevaratii romani il vor la 3 metri sub pamant,rece si cu mainile pe piept.

O fprmatie care ar merita sa reprezinte Romania

Sa inteleg ca daca pe mine nu ma deranjeaza ca Salam canta la nunti , botezuri , s.a.m.d nu sunt roman adevarat?

Eu sunt convins ca toti de sunt aici pe acest forum , au ascultat manele (la petreceri) ca l-au ascultat pe salam sau pe nesalam dar au ascultat.

Link to comment

Adevaratii romani il vor la 3 metri sub pamant,rece si cu mainile pe piept.

O fprmatie care ar merita sa reprezinte Romania

:blink:

Cum sa spui ca`ti doresti sa vezi un om sub pamant, rece si cu mainile pe piept? De ce`l urasti? Aici vb de Florin Salam! Nu de tigani. Ti`a omorat familia? Ce motive ai sa`l urasti? Doar pentru ca interpreteaza un gen muzical pe care tu nu`l agreezi?

Cum ar fi acum sa`i doresc moartea unui rocker? Doar pt ca nu suport acest gen muzical?

Unii dintre voi deja ma socati cat de departe puteti sa ajungeti cu PROSTIA! Tocmai te`am facut prost? DA!

Mi`e SCARBA de persoanele care nu au pic de inima, suflet!

O sa vb acum cu Lance sa inchida topicul. Deja s`a ajuns prea departe.

Link to comment

Sa inteleg ca daca pe mine nu ma deranjeaza ca Salam canta la nunti , botezuri , s.a.m.d nu sunt roman adevarat?

Eu sunt convins ca toti de sunt aici pe acest forum , au ascultat manele (la petreceri) ca l-au ascultat pe salam sau pe nesalam dar au ascultat.

Daca pe tine nu te deranjeaza,inseamna ca esti manelist.

:blink:

Cum sa spui ca`ti doresti sa vezi un om sub pamant, rece si cu mainile pe piept? De ce`l urasti? Aici vb de Florin Salam! Nu de tigani. Ti`a omorat familia? Ce motive ai sa`l urasti? Doar pentru ca interpreteaza un gen muzical pe care tu nu`l agreezi?

Cum ar fi acum sa`i doresc moartea unui rocker? Doar pt ca nu suport acest gen muzical?

Unii dintre voi deja ma socati cat de departe puteti sa ajungeti cu PROSTIA! Tocmai te`am facut prost? DA!

Mi`e SCARBA de persoanele care nu au pic de inima, suflet!

O sa vb acum cu Lance sa inchida topicul. Deja s`a ajuns prea departe.

Chiar n-am chef sa intru in polemici cu tine sau cu oricare pe aceasta tema.

Eu nu te-am intrebat de ce-l asculti,de ce-l aperi sau pur si simplu de ce-ti pasa,pur si simplu nu ma intereseaza de ce-l placi si de ce-l aperi,pur si simplu mi-am zis parerea mea.

Aceiasi parere o au majoritatea romanilor care stau in mediul urban si am zis majoritatea pentru ca unii se pare ca fac naveta. :)

Link to comment

Adevaratii romani il vor la 3 metri sub pamant,rece si cu mainile pe piept.

Acolo este locul interlopilor astora! Dar chinuiti ceva timp mai intai!

Maneaua a fost PROMOVATA PROMOVATA PROMOVATA pana au inceput toti ciumpalacii sa o asculte,dupa care a devenit o "moda".. Asa au aparut si astia care zbiara pe aici ca o manea merge la un chef!!! Din fericire nu cunosc asemenea specimene! Am fost la nunti, asculta lumea muzica populara, muzica usoara dar nu manele!

Link to comment

Daca pe tine nu te deranjeaza,inseamna ca esti manelist.

Acum serios... pe tine daca te deranjeaza cineva il vrei la 3 m sub pamant ?

D-aia nu poti sa stai tu pe forum sa aberezi pe aici ca o sa cante ala in continuare la nunti si la botezuri , d-aia nu poti tu sa dormi linistit noaptea sau sa iti traiesti tu viata ?

Ai o problema prietene...

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...