Jump to content
gimy100

credeti in flacara violet?

Recommended Posts

Poate nu se moare, cateodata deochiul vine de la persoane dar nu cu rea intentie, unele persoane chiar nu stiu ca pot face rau prin a se mira sau eu mai stiu ce, oricum, deochiul...este foarte urat.

Eu cred ca deochiul se 'arunca' fara rea intentie.

Ex: Acum ceva vreme m-am intalnit cu o prietena fff buna care nu o vazusem de mult.Dupa ce ajung acasa,ajunge si ea..cica bai ma doare capu O_O cred ca sunt deochiata,si mama zice la fel

Eu am bagat un :"> si am zis..cred ca eu.. :\

Stiam ca trece cu Tatal nostru :)))

' date='Jan 19 2010, 17:13' post='4661816']

Moama bai ce ati crescut ... sincer ....

... v'a durut capul ? ati murit ?

Sparty abtine-te fata :-*

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bun exemplu cu atac de energie negativa este deochiul. Au murit persoane din cauza acestui "fenomen" :).

really ? :blink:

Si blestemele , cum e cu ele ? :happy1:

cine? cand? de unde stii? sau ai zis si tu asa? i-ai citit mortului certificatul de deces sa vezi care a fost cauza mortii si acolo scria deochi?

=))

Nu prea cred in chestii de astea ...Daca ar fi asa probabil ca flacara violet ar putea fi folosita asupra copiilor pentru ai motiva sa invete .Wait ,am uitat ca traiesc in Romania .

Nu stiu daca exista , dar cert e ca nu se foloseste .

Link to comment
Share on other sites

cine? cand? de unde stii? sau ai zis si tu asa? i-ai citit mortului certificatul de deces sa vezi care a fost cauza mortii si acolo scria deochi?

O sa-i cer certificatul de deces al verisoarei mele matusii.

really ? :blink:

Si blestemele , cum e cu ele ? :happy1:

=))

Nu prea cred in chestii de astea ...Daca ar fi asa probabil ca flacara violet ar putea fi folosita asupra copiilor pentru ai motiva sa invete .Wait ,am uitat ca traiesc in Romania .

Nu stiu daca exista , dar cert e ca nu se foloseste .

Sa vedem: fetita de 6 ani, sanatoasa tun, i se face febra intr-o seara (sanatoasa tun), dimineata e moarta (prezenta o veche cunostiinta "cunoscuta" pentru "deocheat"). Dunno`, tu ce zici? Avand in vedere ca nu i s-a gasit nici macar cea mai mica raceala la autopsie, boala, absolut nimic. Plus alte cazuri intalnite :).

LE: Nu cred in divinitati, dumnezei sau cine stie ce alte "holly crap"... dar in energii pozitive si negative cred (mai ales dupa o experienta avuta la o inmormantare care l-ar face si pe cel mai sceptic sa-si puna semne de intrebare).

Link to comment
Share on other sites

O sa-i cer certificatul de deces al verisoarei mele matusii.

Sa vedem: fetita de 6 ani, sanatoasa tun, i se face febra intr-o seara (sanatoasa tun), dimineata e moarta (prezenta o veche cunostiinta "cunoscuta" pentru "deocheat"). Dunno`, tu ce zici? Avand in vedere ca nu i s-a gasit nici macar cea mai mica raceala la autopsie, boala, absolut nimic. Plus alte cazuri intalnite :).

LE: Nu cred in divinitati, dumnezei sau cine stie ce alte "holly crap"... dar in energii pozitive si negative cred (mai ales dupa o experienta avuta la o inmormantare care l-ar face si pe cel mai sceptic sa-si puna semne de intrebare).

De ce ar fi omorat o fetita de 6 ani ?:)

Si cum crezi ca a omorat-o ?

Nu pot sa cred in asa ceva pana nu vad ,call me sceptic sau cum doresti ...Nu pot crede in asa ceva :) ...

Alte cazuri intalnite ...Aici banuiesc ca te referi la vrajitorie , si la vindecatoare minune ....that's bullshit ... Merg pe principiul : Nu cred , nu pot fi afectat .

Daca vrajitoarele acelea pot face blesteme si alte chestii de astea , de ce nu au murit oameni mai importanti care au facut rau poporului sau altor tari ? De ce nu s-a gandit nimeni sa`l deoache pe Gerge W. Bush ?

Link to comment
Share on other sites

De ce ar fi omorat o fetita de 6 ani ?:)

Si cum crezi ca a omorat-o ?

Nu pot sa cred in asa ceva pana nu vad ,call me sceptic sau cum doresti ...Nu pot crede in asa ceva :) ...

Alte cazuri intalnite ...Aici banuiesc ca te referi la vrajitorie , si la vindecatoare minune ....that's bullshit ... Merg pe principiul : Nu cred , nu pot fi afectat .

Daca vrajitoarele acelea pot face blesteme si alte chestii de astea , de ce nu au murit oameni mai importanti care au facut rau poporului sau altor tari ? De ce nu s-a gandit nimeni sa`l deoache pe Gerge W. Bush ?

Femeia aia nu a avut intentii de a o omora. Pur si simplu s-a tot mirat de ea, cat de frumoasa e s.a.m.d. Cateodata, babele astea paranoice care le auziti ca vorbesc de deochi, sa stiti ca vorbesc pe bune. Cat despre alte cazuri nu e vorba de vrajitorie sau vindecatoare ci tot legate de deochi. Daca era vorba de vrajitorie sau alte chestii, numeam si ce anume. Si eu eram sceptica. Nu cred in tot ce se spune ca tine de "partea spirituala" dar un lucru e sigur: in deochi si purgatoriu cred :).

LE: desigur, nu oricine poate "deochea"... call it native.

Link to comment
Share on other sites

vezi tu uno, de aia eu sunt moderatoare şi tu eşti user... nu ştiu cum să-ţi explic ca să mă asigur că vei înţelege ;)

Fixed. Sunt sigur ca warn-ul a explicat foarte bine motivatiile tale.

Energiile pozitive sunt la fel ca sufletul sau Dumnezeu. Fals, ambiguu si usor de inghitit.

Link to comment
Share on other sites

Daca vrajitoarele acelea pot face blesteme si alte chestii de astea , de ce nu au murit oameni mai importanti care au facut rau poporului sau altor tari ? De ce nu s-a gandit nimeni sa`l deoache pe Gerge W. Bush ?

el nu mai avea nevoie de deochi. l-a deocheat deja mama natura cand l-a facut

fanaticaldoll poti sa iti dai warn up singura?Pentru ca ai facut offtopic chiar tu.

vrea sa spuna, in caz ca nu intelegi, ca d-aia e ea moderator si tu nu, pentru ca ea sa poata scrie ce vrea in orice topic, fara sa se refere macar putin si la subiect. ai inteles acum, uno?

Link to comment
Share on other sites

Da am inteles asta.Totusi nu am inteles cum e ea moderator(nici macar un an vechime si 200 posturi aiurea) si beneficieaza de aceste drepturi care nu apar in regulament.

Iar despre flacara violet...haideti ma ce naiba cum sa credeti asa ceva?

Link to comment
Share on other sites

Totusi nu am inteles cum e ea moderator(nici macar un an vechime si 200 posturi aiurea) si beneficieaza de aceste drepturi care nu apar in regulament.

e simplu. tre sa stii ce sa pupi, cand sa pupi, unde sa pupi, pe cine sa pupi. dupa bunul vostru plac puteti inlocui pupi cu orice alt verb. un exemplu PUR ALEATOR este sugi.

flacara violet exista, si daca nu ma-nsel, apare atunci cand lemnele is usor umede.

Link to comment
Share on other sites

Cu o mare satisfactie trebuie sa spun ca fanaticdoll m-a bagat in categoria 'idiot'. In felul asta a dovedit ca se poate ridica la cerintele postului. E drept ca a primit warn si eu un mic suspend.

Pe privat am asigurat-o ca o sa intreb cum ajunge cineva care jigneste moderator cu mult inainte de a ajunge in functie. S-a grabit sa ma asigure ca nu se gandeste si nu i se potriveste moderatul. Deci inca o calitate care o recomanda este minciuna.

Zic ca merita functia deoarece are 2 calitati esentiale. Restul vine de la sine.

Am vazut flacara violet in filme.

Link to comment
Share on other sites

e simplu. tre sa stii ce sa pupi, cand sa pupi, unde sa pupi, pe cine sa pupi. dupa bunul vostru plac puteti inlocui pupi cu orice alt verb. un exemplu PUR ALEATOR este sugi.

flacara violet exista, si daca nu ma-nsel, apare atunci cand lemnele is usor umede.

Kika cui a supt-o, ma, de are asistent la MU -_-? Nu vezi ca vorbeste gura fara tine?

Link to comment
Share on other sites

Kika cui a supt-o, ma, de are asistent la MU -_-? Nu vezi ca vorbeste gura fara tine?

mie?

we kept it in the family ;)

te roade, nu :)) ea are si tu nu. si cat te-ai straduit si tu. doar ca nu cui trebuie. si cu ce-ai ramas? gust amar in gura.

acum ai grija, ca arunc cu deochiu-n tine.

Link to comment
Share on other sites

Incercati totusi sa ramaneti ontopic, iar daca nu reusiti poate va constrang eu.

MrSinister warn up pt limbaj. Astfel de afirmatii, jigniri subtile si presupuneri aiurea le tii pentru tine.

Moderatorul are dreptul de a interveni printr-un post offtopic pentru a atentiona userii in anumite cazuri, a da warn, a explica...etc. cum e asta al meu. Le-ati putea numi posturi in exercitiul functiei sale.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...