Jump to content
vudu

Poker

Recommended Posts

Guest stefteo21

Eu joc pe betfred poker de ani de zile, am si bagat foarte multi bani dar am si scos :P

Am luat odata 600$ la un freezeout, locu 1

Link to comment
Share on other sites

si intrebare mea este : a scos careva pe bune o suma maricica? >100$?

Poti scoate bani frumosi daca stii joaca :P

Trebuie sa bagi la inceput niste bani - eventual sa ti-o iei in freza de cateva ori - si sa ai rabdare!

Am tot zis si eu ca ma apuc sa invat calumea ... dar nu-i momentul oportun!

Link to comment
Share on other sites

din punctul meu de vedere, faptul care deosebeste pokerul de alte jocuri de carti este ca deseori mimica si comportamentul conteaza mai mult decat cartile pe care le tii in mana. cand joci pe net ii rupi acest farmec si ramane doar un joc de carti, la fel ca macaoa.. nu vad ce rost mai are

Link to comment
Share on other sites

inca nu m am bagat pe net....de aia am intrebat pe aici sa vad. eu joc normal cu prieteni :P pont de 10ron, cine castiga ia tot :x

asa si noi live

pe net iti recomand circle-bet, dar trebuie sa cauti tu pe forumuri parole la turnee, turnee de 75-85-100 E la care se inscriu intre 50-100 insi

de scos am scos pe circle, scandic in jur de 1k$ azi vara, desigur, pe fiecare am facut deposit in jur la 60 E.

bft

Link to comment
Share on other sites

Poate odata ne strangem si cautam o masa goala pe un site [ ne hotaram aici ] si jucam :> ce ziceti ?

am eu o idee mai buna, daca vreti sa jucam poker on line downloadati de aici Texas Holdem Poker 3D Deluxe Edition e free si putem juca fara nici o problema on line :D

stabilim o ora si ne adunam 8 la un poker:) eu deobicei seara dupa 22 23 sunt liber

Link to comment
Share on other sites

Pe net te bazezi pe comportamentul celorlalti.

de ex. daca sunt 3 spades pe flop, si unu da raise de 600 $ pe un pot de 450$ (chips @tournament desigur, nu bani reali :) ) stii ca n-are flush (daca avea nu vroia sa ma sperie cu un raise atat de mare), ii dai re-raise de 2000$ si gata.

Mie nu imi place sa ma joc pe net, tot timpul ma gandesc ca jocul e rigged - ma duc all-in cu AK vine celalalt cu A-Q si apare pe flop Q (se intampla de foarte multe ori). Asta pe iPoker (Winner, Dracula), pe stars e si mai rau, odata am castigat un turneu jucand ca un idiot, aveam o metoda simpla: Ma bagam All-in DE FIECARE DATA (nu glumesc, am castigat). Deci mai bine live.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...