Jump to content
_Deza

La multi ani!

Recommended Posts

Prefer sa ma abtin decat sa-i fac topicul praf.

PS:Curva-i ma-ta bai agariciule. :)

stii ca urasc sa fac asta, dar na. >_< 10 zile si tie..

Scrie si tu corect , se scrie "mata" intelectualo :))

Link to comment
Share on other sites

Scrie si tu corect , se scrie "mata" intelectualo :))

Dicţionarul ortografic, de exemplu, spune că se scriu cu cratimă:

soră-sa (sor-sa)

frate-său (fra-su)

taică-său (ta-su)

etc.

La fel şi pentru mamă/maică, cu menţiunea că prescurtările pot proveni atât de la mamă (mamă-sa/mă-sa, mă-ta, mă-tii) cât şi de la maică (maică-sa, maică-ta, maică-tii etc.). Există însă şi o diferenţă de politeţe, mă-tii părând mult mai vulgar decât maică-tii.

Oricum, aceste forme sunt din ce în ce mai puţin folosite, fiind preferate formele mamei tale, mamei sale etc., care, spre deosebire de prescurtări, sunt lipsite de orice nuanţă de vulgaritate.

Dupa ce ca esti prost mai ai si gura mare.

PS: Ia-o sus

Link to comment
Share on other sites

Scrie si tu corect , se scrie "mata" intelectualo :))

de voi imi place cel mai mult. cand te simti mai naspa, mai apare cate un pseudointelectual d-asta ca tine si te face sa zambesti :D

pe flaremu il stii?

invata sa scrii corect

nam nimic cu tine..

luati-va de mana si plimbati-va prin parc!

Link to comment
Share on other sites

de voi imi place cel mai mult. cand te simti mai naspa, mai apare cate un pseudointelectual d-asta ca tine si te face sa zambesti :D

pe flaremu il stii?

luati-va de mana si plimbati-va prin parc!

Jeane tu mereu suferi de actiune , sau iti place sa stai mereu cu botu-n savarina ? verifica tu sa vezi ca si versiunea " mata " e corcecta .

P.S : Deza sa-mi sufli in "superman" .

Link to comment
Share on other sites

Jeane tu mereu suferi de actiune , sau iti place sa stai mereu cu botu-n savarina ? verifica tu sa vezi ca si versiunea " mata " e corcecta .

P.S : Deza sa-mi sufli in "superman" .

Ce ai gasit tu e fara diacritice, se refera la dumneavoastra,dumneata,tu.

Iti demonstrez la orice ora ca esti prost. Poate esti si tu "baiat" pe scara ta la unicul bloc din Basarabi, iti botezi organu'..mizerii de virgin anemic. :|

Link to comment
Share on other sites

' date='Jan 12 2010, 20:59' post='4637252']

Ce ai gasit tu e fara diacritice, se refera la dumneavoastra,dumneata,tu.

Iti demonstrez la orice ora ca esti prost. Poate esti si tu "baiat" pe scara ta la unicul bloc din Basarabi, iti botezi organu'..mizerii de virgin anemic. :|

Stau in Constanta draga mea , pe primaverii . Mi-as dori sa te intalnesc si sa-ti dau o flegma-n gat .

Link to comment
Share on other sites

Stau in Constanta draga mea , pe primaverii . Mi-as dori sa te intalnesc si sa-ti dau o flegma-n gat .

Mai baiatule cred ca tu nu intelegi un lucru. Userul Narcisa si userul Deza nu sunt unul si acelasi.

Nu stiu care este problema ta.

Link to comment
Share on other sites

Ce ai gasit tu e fara diacritice, se refera la dumneavoastra,dumneata,tu.

Iti demonstrez la orice ora ca esti prost. Poate esti si tu "baiat" pe scara ta la unicul bloc din Basarabi, iti botezi organu'..mizerii de virgin anemic. :|

Stau in Constanta draga mea , pe primaverii . Mi-as dori sa te intalnesc si sa-ti dau o flegma-n gat .

Ba da sunteti culmea sa mor eu, ambii 10 zile.

Inchid topicul din cauza voastra. Oricum, a trecut ziua ei si voi tot "sarbatoriti". <_<

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...