Jump to content
topaZzModificat

Mutu, acuzat că a bătut un libanez

Recommended Posts

nternaţionalul român

Adrian Mutu, atacantul echipei de fotbal Fiorentina, a fost protagonistul unui incident petrecut la o petrecere de la hotelul "Four Season" din Florenţa, în urma căruia ar fi lovit un cetăţean libanez, informează cotidianul Il Firenze, citat de violanews.com.

<<În zorii unei dimineţi de vineri din decembrie nu tot oraşul doarme: invitaţii VIP ce iau parte la o petrecere la hotelul de lux "Four Seasons" din Florenţa, încă dansează. Printre multele personaje

se află inclusiv "Fenomenul" Fiorentinei. Aproape de sfârşitul petreceri se formează o mulţime zgomotoasă. În centru ei este Mutu. Întins la pământ un alt invitat. Cel puţin un pumn a zburat în aer, astfel încât cineva apelează ambulanţa. Poliţia a identificat doi străini: celebrul fotbalist şi un libanez care declară că a fost lovit cu pumnul în faţă. Bărbatul, în vârstă de 43 ani, ajunge la spitalul din Santa Maria Nuova, unde va fi externat după îngrijiri de şapte zile. În confuzia momentului, fiind trecut de ora 4 dimineaţa, numărul 10 Viola a fost recunoscut de mulţi dintre cei prezenţi. Astfel că s-a aflat de noaptea

sălbatică a "boxerului-Mutu". Potrivit reconstituirii Poliţiei, jucătorul român l-ar fi lovit pe cetăţeanul libanez, după o altercaţie>>, notează cotidianul italian, citat de Mediafax.

Mutu este indisponibil de la începutul lunii noiembrie. Atacantul român a fost supus unei intervenţii chirurgicale la meniscul medial al genunchiului drept, într-o clinică din Florenţa. Accidentarea lui Mutu s-a petrecut la meciul câştigat de Fiorentina, scor 5-2, în compania formaţiei Debrecen, pe 4 noiembrie, în etapa a IV-a a grupei E din Liga Campionilor.

Sursa

Link to comment

Deci o sa mor de ras intr-o zi ce stiri se dau peste, pe cine intereseaza ma ca i-a dat un pumn la nu stiu cine? Daca eu ii dau la unu un pumn tre sa apar in ziar/la stiri? ... De fapt, astia de la ziare/stiri is prea redusi mintali, se preocupa prea mult de viata altora, asta e si motivul pt care am renuntat sa ma mai uit la tv. :|

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...