Jump to content
MoBiLe2

Flamingo, în drum spre faliment

Recommended Posts

Tribunalul Bucureşti a aprobat cererea Flamingo International (FLA) pentru intrarea în insolvenţă a companiei Flanco, controlată de retailerul de electronice, electrocasnice şi IT&C, astfel că executarea silită începută miercuri de ING Bank România a fost oprită.

SUrsa:

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol...-spre-faliment/

Acum ceva ani am luat de la ei o unitate. Functioneaza perfect si azi.

Nu pot sa zic ca am avut divergente cu angajatii vreunui magazin dar odata m-au enervat cu prostia.

Exista un model de imprimanta pe care vroiam sa-l achizitionez dar nu aveau decat 1 bucata expusa.

De regula nu cumpar obiecte expuse ptr ce la consider SH. Individa din magazin imi spune:

-Sa stiti ca si asa e ultima.

Era perioada craciunului si ma gandeam cat de inapoiata e gagica incat sa creada ca o sa platesc un produs plin de jeg la acelasi pret cu unul sigilat. Si chiar avea praf din belsug pe toate suprafetele. I-am zis ca nu-mi fac probleme deoarce magazine sunt peste tot. Mi-a raspuns:

-Atunci puteti sa va duceti la altul (mi-a dat aprobare dobitoaca)

Normal ca am plecat si mi-am luat acelasi model la acelasi pret impachetat fix ca atunci cand a parasit fabrica.

Probleme am avut si cu emag desi nu-i vad cu falimentul in poarta. Astia si-au inchis forumul pentru ca multi se plangeau de produsele cumparate de la ei.

Partea de service e de toata jena indiferent de magazin.

Link to comment

Chiar se darama Flamingo? :| Unitatea am luato de la Flamingo amus juma de an, de-aia s-au schimbat multe magazine Flamingo , Altex a cumparat in unele locuri.Baiu; e ca eu am garantie 2 ani si ce ma fac. :|

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...