Jump to content
TheodorescuS

Are bani cu carul, dar mănâncă din gunoaie!

Recommended Posts

Şoc în SUA: un profesor de la Universitatea California mănâncă de 30 de ani din gunoaie. Deşi câştigă circa 6.500 de dolari pe lună, bărbatul nu dă nici un cent pe mâncare.

Profesorul de biologie Milton Saier (66 de ani) locuieşte în Encinitas (San Diego).

Ziua predă la Universitatea California, noaptea lucrează ca şofer. Are bani destui, nu este boschetar, dar preferă să-şi procure hrana numai din gunoaie.

"E cel mai minunat lucru. Este ca şi când ar fi Crăciun în fiecare zi", a răspuns el la întrebarea "Cum este să mănânci în fiecare zi de la ghenă?".

De 30 de ani, scormoneşte după hrană prin gunoaie, unde găseşte absolut orice, inclusiv gogoşi sau legume.

Saier susţine că resturile de mâncare găsite pe fundul tomberoanelor sunt cele mai gustoase!

Profesorul este convins că nu s-a îmbolnăvit niciodată, deoarece mâncarea impură îi întăreşte sistemul imunitar.

Săptămânal, bărbatul aduce acasă alimente în valoare de 300-500 de dolari.

Milton a calculat că, în SUA, se aruncă ,anual, alimente de 100 de miliarde $. Această mâncare ar putea hrăni cel puţin 15 milioane de persoane

http://click.ro/pe_glob/mapamond/are-manan..._856714375.html

Link to comment

Si eu as putea sa mananc din gunoaie , adica pana mea , mi-as selecta de acolo ce as vrea sa mananc si ce ar parea mai comestibil , nu mi se pare cine stie ce. Ar mai fi o chestie , ca banii aceia sa-i investeasca in ceva , firma , copii s.a.

@hacker , de unde stii ca nu tine banii la chiloti sau in banca ? alt reply mai inteligent si fara "inclinat" nu puteai gasii?

Link to comment

Fi sigur ca rezista ca bag eu mana in foc ca ghenele de gunoi nu sunt ca la noi ...de miroase in tot cartierul !

da .... le miroase a hamburgeri nu ? si a inghetata =))

eu zic ca e cam prost , are atatia bani si mananca din gunoaie

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...