Jump to content
i sin

Cantitati importante de apa au fost descoperite pe Luna

Recommended Posts

oare pe luna o fi criza ?

cat o fi km patrat de teren ?

oare daca ar exista Romania pe luna si ar trebui luat totul de la 0 in cati ani am avea primul KM de autostrada ?

dar primul bloc ?

oare apa aia ne-ar ajunge la toti ? ( in prezent nu ne ajunge nici asta ...71% din terra )

CUM NAIBA SA NE MUTAM MA PE LUNA ?

eu chiar nu inteleg ce tot cauta astia de cauta apa pe luna ... cine ar putea trai acolo ca pe pamant ? nici in 1000000 de ani nu s-ar putea asta ... dar stati in 2012 murim de ce mai incearca ?

Link to comment

oare pe luna o fi criza ?

cat o fi km patrat de teren ?

oare daca ar exista Romania pe luna si ar trebui luat totul de la 0 in cati ani am avea primul KM de autostrada ?

dar primul bloc ?

oare apa aia ne-ar ajunge la toti ? ( in prezent nu ne ajunge nici asta ...71% din terra )

CUM NAIBA SA NE MUTAM MA PE LUNA ?

eu chiar nu inteleg ce tot cauta astia de cauta apa pe luna ... cine ar putea trai acolo ca pe pamant ? nici in 1000000 de ani nu s-ar putea asta ... dar stati in 2012 murim de ce mai incearca ?

Word!

Din cate am inteles vor sa trimita si niste bacterii acolo sus,well sa vedem daca supravietuiesc sau nu

Link to comment

Daca chiar au descoperit apa pe luna e o descoperire foarte importanta. Multi savanti ziceau pe discovery science ca acolo unde este apa este si viata. E drept e vorba doar de micro organisme sau poate doar bacterii dar important e ca traiesc...iar de'acolo mai departe cine stie unde se ajunge..

Tot din cauza asta s-au facut foarte multe cercetari despre satelitul Europa fiind facut in mare parte dintr-un fel de gheata si se zicea ca acolo ar fi cea mai mare probabilitate sa se gaseasca micro-organisme vii tocmai pentru ca apa in stare lichida s-ar gasi in cantitati foarte mari sub oceanele inghetate ale "mini-planetei"

"

Link to comment

oare pe luna o fi criza ?

cat o fi km patrat de teren ?

oare daca ar exista Romania pe luna si ar trebui luat totul de la 0 in cati ani am avea primul KM de autostrada ?

dar primul bloc ?

oare apa aia ne-ar ajunge la toti ? ( in prezent nu ne ajunge nici asta ...71% din terra )

CUM NAIBA SA NE MUTAM MA PE LUNA ?

eu chiar nu inteleg ce tot cauta astia de cauta apa pe luna ... cine ar putea trai acolo ca pe pamant ? nici in 1000000 de ani nu s-ar putea asta ... dar stati in 2012 murim de ce mai incearca ?

Unde e apa e posibilitatea sa fie si organisme. Cercetezi organismele si cine stie ce aflii. Poate gasesti o modalitate sa vindeci vreo boala...

Link to comment
Guest Wandering

NASA,nu intelegeti?

Noi avem dreptul de a sti ce se intampla cu adevarat!

NASA ne ia toate aceste sanse,zicand ca exista viata pe luna doar ca sa ne distraga de la adevaratele chestii,de parca nu exista destule laboratoare militare in care sunt extraterestri la moment, in loc sa ne pregatim sa fim invadati noi ii credem pe NASA,ca este apa pe luna,si asa pe luna nu exista aer si nu vom putea trai cu tube de oxigen tot timpul,pamantul este planeta pe care rasa umana a fost creata,nu luna,luna are o legatura,dar asta nu inseamna ca trebuie sa parasim pamantul sa ii ascultam pe NASA si sa ne sufocam in luna,peste cativa ani cand o sa fie hotele pe luna si acolo o sa se mute toti "bogatasii,, o sa li se faca foarte dor de pamant,NASA face parte din guvern,guvernul face parte din diavol,diavolul face parte numai din minciuni,nu va mai faceti sperante degeaba si ganditi-va chiar si daca ne vom muta pe luna tot pamantul va deveni sursa noastra adevarata in care am fost creati,daca continuam asa o sa ne uitam planeta,deja nici nu mai trebuie sa facem economii sa nu distrugem planeta,chiar imi pare rau de planeta asta,daca ne distrugem planeta si ne mutam pe luna o sa fie groaznic credeti-ma! M-am saturat DE NASA SI DE GUVERN

Link to comment

NASA,nu intelegeti?

Noi avem dreptul de a sti ce se intampla cu adevarat!

NASA ne ia toate aceste sanse,zicand ca exista viata pe luna doar ca sa ne distraga de la adevaratele chestii,de parca nu exista destule laboratoare militare in care sunt extraterestri la moment, in loc sa ne pregatim sa fim invadati noi ii credem pe NASA,ca este apa pe luna,si asa pe luna nu exista aer si nu vom putea trai cu tube de oxigen tot timpul,pamantul este planeta pe care rasa umana a fost creata,nu luna,luna are o legatura,dar asta nu inseamna ca trebuie sa parasim pamantul sa ii ascultam pe NASA si sa ne sufocam in luna,peste cativa ani cand o sa fie hotele pe luna si acolo o sa se mute toti "bogatasii,, o sa li se faca foarte dor de pamant,NASA face parte din guvern,guvernul face parte din diavol,diavolul face parte numai din minciuni,nu va mai faceti sperante degeaba si ganditi-va chiar si daca ne vom muta pe luna tot pamantul va deveni sursa noastra adevarata in care am fost creati,daca continuam asa o sa ne uitam planeta,deja nici nu mai trebuie sa facem economii sa nu distrugem planeta,chiar imi pare rau de planeta asta,daca ne distrugem planeta si ne mutam pe luna o sa fie groaznic credeti-ma! M-am saturat DE NASA SI DE GUVERN

cineva s-a trezit cu fata la cearceaf azi :blink:

Link to comment

Ma, nu va suparati, da voi ori sunteti prosti, ori sunteti plecati de acasa (cu mintea). Am citit restul posturilor, si unele persoane spuneau ca "nu avem altceva de facut, ne intereseaza ce e pe luna si alte planete din Galaxie ? " Pai NASA pentru ce credeti ca e facuta ma ? Sa exploreze pamantul ? Mai exact, NASA = National Aeronautics and Space Administation, deci, in concluzie, se ocupa cu tot ce tine de mediul aerian si de galaxii.

Cat despre tema topicului, daca e adevarat, e inca un pas important, probabil ne va ajuta la ceva, sau cel putin pe cei de la NASA. Insa, nu e prea credibil, exista oxigen acolo pe Luna ? Altcumva, nu e apa.

Link to comment

Ma, nu va suparati, da voi ori sunteti prosti, ori sunteti plecati de acasa (cu mintea). Am citit restul posturilor, si unele persoane spuneau ca "nu avem altceva de facut, ne intereseaza ce e pe luna si alte planete din Galaxie ? " Pai NASA pentru ce credeti ca e facuta ma ? Sa exploreze pamantul ? Mai exact, NASA = National Aeronautics and Space Administation, deci, in concluzie, se ocupa cu tot ce tine de mediul aerian si de galaxii.

Cat despre tema topicului, daca e adevarat, e inca un pas important, probabil ne va ajuta la ceva, sau cel putin pe cei de la NASA. Insa, nu e prea credibil, exista oxigen acolo pe Luna ? Altcumva, nu e apa.

Atata timp cat exista apa , sa presupunem ca stirea nu e un bogus , posibilitatea terraformarii nu e chiar un vis . Pe Luna chiar daca nu va exista atmosfera atata timp cat apa exista totul e perfect, desigur fara un circuit al apei in natura cantitatea va fi cam limitata si iregenerabila insa teoretic viata pe Luna nu e imposibila caci nu traiesti acolo in costum si dormi in cort si in domuri uriase . Despre asta sunt mii de proiecte existente , chiar era o stire cu niste studenti de la Constanta .

Link to comment

ne'au fentat la primul om pe luna (am vazut un documentar cu multe dovezi , chiar convingator, ca e regizata aselenizarea), acum probabil ne zic adevarul , sa vedem :-? nu inteleg de ce cautam alta planeta capabila sa sustina viata? ca suntem inapti ? inapti sa ne salvam Terra ? dap ! :) hai cautam alta planeta , o fut*m si pe aia #-o

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...